Gönderen Konu: Kaza  (Okunma sayısı 173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kan Grubu: A+
  • 5 kere teşekkür etti
Kaza
« : Mayıs 22, 2020, 22:21:06 »
Bugün dikkatsizliğim sonucu  daha 100 km de olan Corollamı park yerinden çıkarken,yandan geçen araca sürttü.Böyle bir hasar oluştu.Yetkili servise gittiğimde plastik tampon değişimi ve bagaj kapağı ucu boyanması lazım denildi.Özel servise gittiğinde tampon onarım bagaj kapağı lokal boya söylendi.Sizce hangi yolu izlemeliyim kaskodan yaptırmayı düşünüyorum.Renk kar beyazı, lokal boyada sırıtmaz diye düşünüyorum.

Toyota Club Türkiye

Kaza
« : Mayıs 22, 2020, 22:21:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 27000
  • Kan Grubu: AB+
  • 115 kere teşekkür etti
  • 315 kere teşekkür edildi
Ynt: Kaza
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2020, 12:29:50 »
Bugün dikkatsizliğim sonucu  daha 100 km de olan Corollamı park yerinden çıkarken,yandan geçen araca sürttü.Böyle bir hasar oluştu.Yetkili servise gittiğimde plastik tampon değişimi ve bagaj kapağı ucu boyanması lazım denildi.Özel servise gittiğinde tampon onarım bagaj kapağı lokal boya söylendi.Sizce hangi yolu izlemeliyim kaskodan yaptırmayı düşünüyorum.Renk kar beyazı, lokal boyada sırıtmaz diye düşünüyorum.

Hüseyin bey öncelikle geçmiş olsun.. Nazar çıktı diyelim.. Yetkili servis doğal olarak kolay olanı tercih ediyor ancak bagaj kapağında lokal boyalık bir durum yok gibi sanki rötüş ile hallolur. Tampon zaten plastik aksam.. Ekspertizde bakmıyorlar bile dolayısı ile aracınıza değer kaybettirmez. Her ihtimale karşı fotoyu da saklarsınız..  Aracınız daha 100 km ise bence değiştirtebilirsiniz renk farkı vs de olmaz.. Ancak değişimde tramerinize daha yüksek kayıt çıkacağını unutmayın..

Ayrıca yetkili serviste yapılacak işlemler konusunda önceden teyitleşin. Servise aldıktan sonra park sensörü kırılmış, kablosu kopmuş, far ayağı da içerden kırılmış vs diye değiştirip faturayı kabartmasınlar.. Daha önce forumda bu tarz konular okuduk..

Tekrar geçmiş olsun..
2017 C-HR Hybrid Diamond
2012 Auris Comfort Extra D-4D M/M (satıldı)
2010 Mercedes C180 (satıldı )
2008 Auris 1.6 Elegant M/M ( satıldı )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 97000
  • Kan Grubu: 0+
  • 130 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 23, 2020, 13:31:07 »
Geçmiş olsun. Allah başka kaza vermesin inşallah.

Tampon muhtemelen değişir ama eksper geldiğinde önceliği genelde tamire veriyor. Değişse de tamir görse de boyanacak. Tampon boyası önemli değil takmayın kafanıza. Bagaj kapağında küçük bir ezik var sadece rütuşla olmaz gibi. Eğer çekip düzeltebilirlerse rütuşla hallolur. Çekiçlenecekse bir karış lokal boya olur. Kapanmasında sorun yoksa ve gözünüze takılmayacaksa rütuş yaptırıp öyle bırakabilirsiniz. Bu arada park sensörünüzün bağlantısı kırılmış. Sensör çalışıyorsa bağlantı değişiyor ama sensör kırıldıysa sensör değişiyor. Oda biraz tutar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 23, 2020, 15:05:47 »
Hüseyin bey öncelikle geçmiş olsun.. Nazar çıktı diyelim.. Yetkili servis doğal olarak kolay olanı tercih ediyor ancak bagaj kapağında lokal boyalık bir durum yok gibi sanki rötüş ile hallolur. Tampon zaten plastik aksam.. Ekspertizde bakmıyorlar bile dolayısı ile aracınıza değer kaybettirmez. Her ihtimale karşı fotoyu da saklarsınız..  Aracınız daha 100 km ise bence değiştirtebilirsiniz renk farkı vs de olmaz.. Ancak değişimde tramerinize daha yüksek kayıt çıkacağını unutmayın..

Ayrıca yetkili serviste yapılacak işlemler konusunda önceden teyitleşin. Servise aldıktan sonra park sensörü kırılmış, kablosu kopmuş, far ayağı da içerden kırılmış vs diye değiştirip faturayı kabartmasınlar.. Daha önce forumda bu tarz konular okuduk..

Tekrar geçmiş olsun..

Teşekkür ederim.Allah razı olsun Fehmi bey.Bagaj kapağını dışarıda boyasız göçük düzeltme yaptırmaya karar verdim.Aracımda sadece bir çizik boya kalkmış oraya da rötuş yaparım.Sensörde sorun yok onu denedim düzgünce o sensör de çalışıyor sadece boyası kalkmış.Bagaj kapağı hafif sola kaymış o düzeltilcek.

Geçmiş olsun. Allah başka kaza vermesin inşallah.

Tampon muhtemelen değişir ama eksper geldiğinde önceliği genelde tamire veriyor. Değişse de tamir görse de boyanacak. Tampon boyası önemli değil takmayın kafanıza. Bagaj kapağında küçük bir ezik var sadece rütuşla olmaz gibi. Eğer çekip düzeltebilirlerse rütuşla hallolur. Çekiçlenecekse bir karış lokal boya olur. Kapanmasında sorun yoksa ve gözünüze takılmayacaksa rütuş yaptırıp öyle bırakabilirsiniz. Bu arada park sensörünüzün bağlantısı kırılmış. Sensör çalışıyorsa bağlantı değişiyor ama sensör kırıldıysa sensör değişiyor. Oda biraz tutar.

Teşekkürler.Amin Erhan bey. Sensöre baktım sensör çalışıyor, sanırsam sadece üzerindeki boya kalkmış.Bagaj kapağında evet ezik ve göçük var onu çektirip rötuş düşünüyorum.Kapanmasında sorun yok fakat kapandığı diş biraz sola kaymış haliyle kapakta sola kaymış onu düzeltiriz dediler .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: '00
  • Kan Grubu: B+
  • 274 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 23, 2020, 15:18:12 »
Hüseyin bey,öncelikle geçmiş olsun.Allah beterinden esirgesin,plastik tamponun yırtılan kısmı içeriden yapıştırılıp boyanır,bagaj kapağına ayar ve rütuş yeterli,bence nazarlık olsun başka bir şeye gerek yok kanaatindeyim.Cümleten hayırlı bayramlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 23, 2020, 15:33:41 »
Hüseyin bey,öncelikle geçmiş olsun.Allah beterinden esirgesin,plastik tamponun yırtılan kısmı içeriden yapıştırılıp boyanır,bagaj kapağına ayar ve rütuş yeterli,bence nazarlık olsun başka bir şeye gerek yok kanaatindeyim.Cümleten hayırlı bayramlar.

Teşekkür ederim Muhittin bey Allah razı olsun.Eksper de tampon onarımına gidecek gibi.Hayırlı Bayramlar

Etiketler: