Gönderen Konu: Android multimedya varsayılan müzik uygulaması değiştirme  (Okunma sayısı 299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: B+
  • 106 kere teşekkür etti
  • 299 kere teşekkür edildi
Merhabalar,
Aracımdaki android multimedyanın  varsayılan müzik çalar uygulamasını değiştirmek istiyorum. Poweramp satın almıştım daha önce onu kullanmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.  Mevcut uygulaması araç çalışır çalışmaz devreye giriyor.  Yine aynı şekilde olsun ama Poweramp başlasın istiyorum. Bilgisi olan var mı ?

Powerampın  equalizer uygulaması daha gelişmiş.   Çünkü önceki aracımdaki Pioneer Deh-4050UB den sonra bu multimedyanın sesi beni çok fazla tatmin etmedi. Belki bir iki ince ayarla daha iyi bir hale getirebilirim.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2T Visia 2020 -

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1801 kere teşekkür etti
  • 2659 kere teşekkür edildi
Ynt: Android multimedya varsayılan müzik uygulaması değiştirme
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2020, 17:15:52 »
Tam emin değilim ama default uygulamalarda o müzik uygulamasının seçilmiş olması gerekebilir. ya da direk orijinal uygulamayı kaldır Osman abi. Böylece tek müzik uygulaması senin uygulaman kalır. Kaldıramıyorsan da devre dışı bırakılabiliyor ayarlar-uygulamalar dan.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2020, 23:55:57 »
Tam emin değilim ama default uygulamalarda o müzik uygulamasının seçilmiş olması gerekebilir. ya da direk orijinal uygulamayı kaldır Osman abi. Böylece tek müzik uygulaması senin uygulaman kalır. Kaldıramıyorsan da devre dışı bırakılabiliyor ayarlar-uygulamalar dan.

Mutlu kurcaladım bugün biraz daha. Bildiğin üzere bu cihazlar kendileri için özel yazılmış launcher kullanıyorlar.  Kaldırma zaten olmuyor, izin vermiyor ama sadece durdurulabiliyor. Durdurduğun zaman ancak cihaz tekrar baştan restart yapılırsa otomatikman devreye giriyor. Araç kontağı kapandığında cihaz tam kapanmadığından  devreye girmedi, buraya kadar hallettim. Bende  hemen Powerampı kurdum,  o çalışırken araç stop edildiğinde aracı tekrar çalıştırdığımda poweramp çalıştı  şimdilik. Ancak poweramp kullanırken direksiyondaki önceki, sonraki şarkı tuşları çalışmıyor. O tuşlar powerampta şarkıları değil, listeleri değiştiriyor.   Yani yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 15000
  • Kan Grubu: AB+
  • 108 kere teşekkür etti
  • 147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2020, 01:10:54 »
Ayarların içinden uygulamalar kısmından varsayılan müzik çaların verilerini silerseniz herhangi bir şarkı çalmak istediğinizde sorar hamgisini kullanayım diye. poweramp seçip herzaman seçeneği ile devam ederseniz varsayılan müzikçalar uygulaması poweramp olur. Sizin cihazın arayüzü ve android sürümü nedir bilmiyorum ama android telefon be tabletlerde sistem bu şekilde çalışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2020, 00:58:20 »
Ayarların içinden uygulamalar kısmından varsayılan müzik çaların verilerini silerseniz herhangi bir şarkı çalmak istediğinizde sorar hamgisini kullanayım diye. poweramp seçip herzaman seçeneği ile devam ederseniz varsayılan müzikçalar uygulaması poweramp olur. Sizin cihazın arayüzü ve android sürümü nedir bilmiyorum ama android telefon be tabletlerde sistem bu şekilde çalışıyor.

Bunların launcherleri farklı  Esat bey.  Normal tablet ve telefonlardan biraz daha farklılar.  Yani klasik androidin varsayılan programları bile gelmiyor.  Varsayılan olarak sadece Google play var örneğin bildiğimiz androidden.   Dediğim gibi powerampı bir şekilde hallettim. Ama tuş sıkıntısı canımı sıktı.  Netten baktığım kadarıyla direksiyon tuşları  ayarlanabilir/öğretilebilir  olmasına rağmen,  bu üründe araç modelinizi seçtiğinizde ayarlar otomatik geliyor. Yani ben tuşları yeniden ayarlayamadım mesela.  Eğer yapabilsem yukarıdaki mesajımdaki resimdeki tuş gurubunun her ikisi de  seçilebilecek şekilde var aslında.  Ürünü fabrika ayarlarına almama rağmen tuşlar için yeni kodlama yapamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2020, 01:04:18 »
Mağazadan nova Microsoft veya google launcher vb. yükleme imkanınız olursa belki farklı ayarlara ya da klasik android ayarlar ekranına ulaşabilirisiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1801 kere teşekkür etti
  • 2659 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2020, 03:00:03 »
Bunların launcherleri farklı  Esat bey.  Normal tablet ve telefonlardan biraz daha farklılar.  Yani klasik androidin varsayılan programları bile gelmiyor.  Varsayılan olarak sadece Google play var örneğin bildiğimiz androidden.   Dediğim gibi powerampı bir şekilde hallettim. Ama tuş sıkıntısı canımı sıktı.  Netten baktığım kadarıyla direksiyon tuşları  ayarlanabilir/öğretilebilir  olmasına rağmen,  bu üründe araç modelinizi seçtiğinizde ayarlar otomatik geliyor. Yani ben tuşları yeniden ayarlayamadım mesela.  Eğer yapabilsem yukarıdaki mesajımdaki resimdeki tuş gurubunun her ikisi de  seçilebilecek şekilde var aslında.  Ürünü fabrika ayarlarına almama rağmen tuşlar için yeni kodlama yapamadım.

Haklısın abi, bazı multimedyalar böyle özellikleri kısılmış gönderiliyor. Ve bunlara yapılabilecek birşey yok maalesef. Benim multimedya da bu cinsten. Farklı launcher yükleyerek de ayarlarda yeni özellikler gelmiyor, hatta orjinal launcher ına göre yavaşlayabiliyor da. Button remap tarzı bir program yeniden tuş programlamada işe yarayabilir ama sanmıyorum.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2020, 15:04:05 »
Ben launcher yükleyince ayarlara yeni özellik gelecek demedim. Android e nasıl özellik yüklenebileceğini biliyorum. Android işletim sisteminin ulaşılamayan bazı ayarlar görülebilir dedim. Uygulama verisi sıfırlama gibi mesela. Yukarıda yazdığım çözüm önerisine istinaden.

Etiketler: