Gönderen Konu: Sonradan taktırılan multimedya hakkında bilgi  (Okunma sayısı 300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: B+
  • 106 kere teşekkür etti
  • 306 kere teşekkür edildi
Sonradan taktırılan multimedya hakkında bilgi
« : Nisan 08, 2020, 00:28:47 »
Merhabalar,
Qashqai aracıma benden önceki sahipleri serviste Android multimedya taktırmış. Marka falan yazmıyor ama görsellerinden ve diğer qashqai araç resimlerinden gördüğüm kadarıyla sanırsam Necvox marka.  Cihaz gayet güzel, direksiyon kumandaları tamamen çalışıyor, multimedyada çalan müziğin  kaynak bilgisi araç bilgi ekranına falan aktarılıyor, dokunmatiği iyi, her şey gayet güzel.  Sadece bluetoothu daha çözemedim, benim sesim karşıya gitmiyor, herhalde arkada mikrofon kablosunu takmayı unuttular, halledeceğim onu da inşallah.

Gelelim soruya; Normalde herkesin bildiği üzere android tabanlı cihaz biraz geç açılır. Ama bu cihaz  araç kontağını çevirir çevirmez 1-2 saniye içinde açlıyor.   Hani diyecem, araç kapanınca  sadece ekranı standby moduna alınıyor, araç çalışınca çalışıyor, ama bu sefer kontak kapalıyken de hiç bir şekilde çalışmıyor.  Sizlerde durum nedir ?  Eğer normalde hep açık, araç kapanınca sadece ekranı kapanıyorsa zaten akü problemi olan qashqailer için bu sorun olmaz mı ?
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Toyota Club Türkiye

Sonradan taktırılan multimedya hakkında bilgi
« : Nisan 08, 2020, 00:28:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1826 kere teşekkür etti
  • 2687 kere teşekkür edildi
Ynt: Sonradan taktırılan multimedya hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2020, 01:22:30 »
Hiçbir sıkıntı yok abi. uyku moduna geçtiğinde hemen açılıyor. 1 haftadan fazla süre aracı çalıştırmazsan o zaman güç bitiyor multimedyanın ve uzun açılış gerekiyor.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kan Grubu: 0+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2020, 02:31:06 »
Merhabalar,
Qashqai aracıma benden önceki sahipleri serviste Android multimedya taktırmış. Marka falan yazmıyor ama görsellerinden ve diğer qashqai araç resimlerinden gördüğüm kadarıyla sanırsam Necvox marka.  Cihaz gayet güzel, direksiyon kumandaları tamamen çalışıyor, multimedyada çalan müziğin  kaynak bilgisi araç bilgi ekranına falan aktarılıyor, dokunmatiği iyi, her şey gayet güzel.  Sadece bluetoothu daha çözemedim, benim sesim karşıya gitmiyor, herhalde arkada mikrofon kablosunu takmayı unuttular, halledeceğim onu da inşallah.

Gelelim soruya; Normalde herkesin bildiği üzere android tabanlı cihaz biraz geç açılır. Ama bu cihaz  araç kontağını çevirir çevirmez 1-2 saniye içinde açlıyor.   Hani diyecem, araç kapanınca  sadece ekranı standby moduna alınıyor, araç çalışınca çalışıyor, ama bu sefer kontak kapalıyken de hiç bir şekilde çalışmıyor.  Sizlerde durum nedir ?  Eğer normalde hep açık, araç kapanınca sadece ekranı kapanıyorsa zaten akü problemi olan qashqailer için bu sorun olmaz mı ?
Benim Corolla visionda da Necvox multimedya var. Dediğiniz gibi kontağı açınca hemen açılıp ana ekrana geliyor. Ayarlarinda uyku modu diye bir seçenek var. Açık seçilirse böyle hemen açılıyor. Kapalı yapınca araç logosu, hareket halinde video izlemeyin gibi ekranlar geliyor, dolayısıyla açılış uzun sürüyor. Hic bir sıkıntı yaşamadım. Siz de ayarlarına girip deneyebilirsiniz. Şifre sorarsa Necvoxlarin şifresi genelde 3368 oluyor. Önceki Astramda da aynı sekildeydi, onun da şifresi aynıydı.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 60000
  • Kan Grubu: B+
  • 106 kere teşekkür etti
  • 306 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2020, 13:17:12 »
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Etiketler: