Gönderen Konu: FİTİLLER İÇİN LÜTFEN YARDIM  (Okunma sayısı 572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 270000
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
FİTİLLER İÇİN LÜTFEN YARDIM
« : Mart 30, 2020, 15:51:22 »
2003 corolla hb aracım var. Kapıları açtığımız zaman gövdedeki fitiller tamamen yırtık ve kullanılamaz durumda. Sanayideki fitil satanlara sorduğumda corollanın kapı fitillerinin özel ve yan kısımlarında bej renk olduğu için aynısını bulamayacaklarını bildirdiler. Bu fitilleri değiştirmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız cok sevinirim.
toyota hayranı

Toyota Club Türkiye

FİTİLLER İÇİN LÜTFEN YARDIM
« : Mart 30, 2020, 15:51:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '05
  • 1 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Ynt: FİTİLLER İÇİN LÜTFEN YARDIM
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2020, 19:43:23 »
Benim aracımda da aynı sorun vardı. Sizin gibi çok araştırdım servislerden fiyat aldım fakat çok yüksek miktarlar çıkıyor. Çözümü aşağıya yazıyorum.

Link ekleyeceğim. Yapışkanlı fitiller var. Öncelikle yırtık yerleri düz bir zemin oluşturucak şekilde temizleyin. Yapışkanın iyice tutunması için tozdan arındırın. Zemini ve yapıştıracağınız fitili iyice ısıtın. . Fön makinası iş görür. Gayet güzel oluyor. Benim yırtık yerlerden kapı hiç kapanmamış gibi ses geliyordu. Yaptığım uygulamadan sonra ses oldukça azaldı.

Link şudur : https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/tum-araclara-uyumlu-buyuk-d-fitil-kaput-bagaj-yani-fitili-bantli-P271446132

Uygulama Resimleri :

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 92000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 31, 2020, 15:54:46 »
Çok güzel olmuş güle güle kullanın kapıların kpanmasında sertlik var mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2020, 17:47:48 »
Çok güzel olmuş güle güle kullanın kapıların kpanmasında sertlik var mı ?
Teşekkürler kapanmasın da bir sertlik yok çünkü kullandığım fitil aracın orjinal fitillerinin içine geçiyor çok ufak , orjinal fitillerinden küçük çünkü. Ama geçmesi iyi oldu. Orjinal gibi duruyor. Hiç sırıtmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 226 kere teşekkür etti
  • 153 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2020, 18:20:40 »
Teşekkürler kapanmasın da bir sertlik yok çünkü kullandığım fitil aracın orjinal fitillerinin içine geçiyor çok ufak , orjinal fitillerinden küçük çünkü. Ama geçmesi iyi oldu. Orjinal gibi duruyor. Hiç sırıtmıyor.

güzel olmuş ..demek ki fitil eskirse dış yuvarlak yeri yırtıp atacağız ve yeniyi sizin gibi yapıştıracağız...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2020, 20:13:10 »
güzel olmuş ..demek ki fitil eskirse dış yuvarlak yeri yırtıp atacağız ve yeniyi sizin gibi yapıştıracağız...
Yukarıda yazdığım linkten 2 metre aldım ben 30 liraya denk geliyor. 4 kapının bütün yıpranmış ve yırtık yerlerini bu şekilde elden geçirdim. :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Makine Mühendisi
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 260000
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2020, 21:52:59 »
Yiğit bey çok güzel bir işçilik olmuş elinize sağlık. Aynı noktada benim aracımda da yırtılma var, sizin yönteminizi örnek alacağım.
2002 Corolla HB Terra 1.6 VVT-İ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2020, 17:54:00 »
Yiğit bey çok güzel bir işçilik olmuş elinize sağlık. Aynı noktada benim aracımda da yırtılma var, sizin yönteminizi örnek alacağım.
Rica ederim. Kolay gelsin.  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 270000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2020, 14:47:50 »
merhaba sizin yaptığınız işçiliği çok beğendim. Ellerinize sağlık. Benimde aynı yerden 4 kapının ki de yırtılmış. Acaba kaç metre almalıyım. Ve de kaç mm olmalı kalınlık
toyota hayranı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 245000
  • 32 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2020, 12:38:36 »
Yiğit Bey gerçekten orijinali gibi olmuş. İyi işçilik. Yırtılan kısımlar için yenilemekten başka yapılacak bir şey yok ancak henüz bu aşamaya gelmemiş fitiller için daha önceki aracımda denediğim bir yöntem, daha doğrusu bir kaç alternatif var. Birincisi eczanelerden kolayca temin edebileceğiniz eski usul vazelinler. Lastik fitiller üzerinde çok iyi sonuçlar veriyor. Eğer bulamaz iseniz Nuri Lef Lef marka ayakkabı cilaları. Ama bir sünger yardımı ile küçük miktarlarda kullanın (ben çok severim) ama bazı kişiler için kokusu rahatsız edici olabilir. Fitillere iyice yedirin. Kesinlikle yumuşatıyor ve lastiği besliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 07, 2020, 18:40:14 »
merhaba sizin yaptığınız işçiliği çok beğendim. Ellerinize sağlık. Benimde aynı yerden 4 kapının ki de yırtılmış. Acaba kaç metre almalıyım. Ve de kaç mm olmalı kalınlık
Teşekkürler. Gönderdiğim linkteki malzemeden alabilirsiniz ben yapışkan kalitesini oldukça beğendim. Şuanda hiçbir açılma vs yıpranma yok 1 aydır üstünde kapıların. Mm olarakta gönderdiğim link benim kullandığım resimlerde gördünüğünüz gibi daha kalına gerek yok diye düşünüyorum eski fitillerinizin içerisine girsin görüntüsü de güzel olur. 2 metre aldım ben biraz fazla yolluyorlar sanırım 2 metre isteyince 4 kapıyı bende düzelttim bana yetti 2 metre arttı bile siz tamir edeceğiniz yerleri metreyle ölçün isterseniz ona göre sipariş verin. Kolay gelsin.
Yiğit Bey gerçekten orijinali gibi olmuş. İyi işçilik. Yırtılan kısımlar için yenilemekten başka yapılacak bir şey yok ancak henüz bu aşamaya gelmemiş fitiller için daha önceki aracımda denediğim bir yöntem, daha doğrusu bir kaç alternatif var. Birincisi eczanelerden kolayca temin edebileceğiniz eski usul vazelinler. Lastik fitiller üzerinde çok iyi sonuçlar veriyor. Eğer bulamaz iseniz Nuri Lef Lef marka ayakkabı cilaları. Ama bir sünger yardımı ile küçük miktarlarda kullanın (ben çok severim) ama bazı kişiler için kokusu rahatsız edici olabilir. Fitillere iyice yedirin. Kesinlikle yumuşatıyor ve lastiği besliyor.
Teşekkürler önder bey. Ucuz yoldan hallettik 4 kapıyı da. Yenileme oldukça maliyetli olacak. Yan Sanayi ucuz var piyasada fakat ne kadar eski olursa olsun fitil orjinallerinin yerini tutmuyor. Diğer araçlarımda bunu tecrübe ettim. Tavsiyeleriniz için de teşekkürler bende kendi aracımda fitiller, ses yapan yerler, trim sesini kesmek için daima slikon spreyi kullanırım. 3-4 ay da bir de yan camların siyah fitillerinde kullanırım slikon spreyini zamanla tozdan camlar zorlanıyor açılıp kapanmada sprey ile camlar rahatlıyor. Tavsiye ederim sizlere de..

Etiketler: