Gönderen Konu: DİZEL Corolla & Auris D-4D cruise YAPILDI  (Okunma sayısı 516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
DİZEL Corolla & Auris D-4D cruise YAPILDI
« : Mart 09, 2020, 11:47:53 »
Merhaba Arkadaşlar,

Dizel 2017 Corolla 1.4 D-4D 1ND-TV motor MMT vites araca hız sabitleyici taktım sorunsuz çalışmaktadır. Auris (dizel), Yaris (dizel), Avensis (1.6 benzinli) araçlarada uygulayabilirim.  Renault, Dacia, Peugeot, Citroen, Fiat, Mercedes, BMW gibi araçların hız sabitleme sistemlerini yapıyordum sadece universal tip cruise modülleri üzerinde çalışıyordum yurt dışından bir modül getiriyorum (AP900 değil) problemsiz çalışmaktadır.

Not: Forum yönetimi izin verirse link, video paylaşabilirim. Link paylaşmak genelde hoş karşılanmıyor saygı ile karşılarım.

Toyota Club Türkiye

DİZEL Corolla & Auris D-4D cruise YAPILDI
« : Mart 09, 2020, 11:47:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 39650
  • Kan Grubu: A+
  • 96 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
Ynt: Dizel Corolla & Auris D-4D cruise yapıldı
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2020, 13:21:53 »
Tebrik ederim. 2012 d4d aurisim var. Şuanda orijinal kol ve modül ile hız sabitleyicim var. Ama gösterge ışığı çıkışı yok. sizinki sisteminizde modülü mü ? Fiyatı nedir ? Ve en önemlisi sistem çalışırken +5 yada 12 çıkışı var mı gösterge ışığına bağlanabilecek ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2020, 15:36:34 »
Gösterge için programlanabilir 4 adet çıkış var yani isteyen olursa gösterge paneline hat çekilerek gösterge üzerinde LED kullanabilir. Fiyat 1400TL ve bu cruise modülünün başlıca özelliklleri:

Toyota Corolla / Auris / Yaris / Avensis Dizel ve benzinli araçlar için üretilmiştir. Dizel olarak manuel ve otomatik vites araçlarda çalışmaktadır.

Avantajları:

1. Orjinal kol kullanıldığından hız arttırma, hız azaltma, iptal etme, hafızadan kaldığı yerden devam edebilme.

2. Booster pedal commander özelliği ile aracınıza sport / comfort / eco sürüş modları sağlamaktadır. Bu özellikle otomatik corolla araçların vites geçişleri daha az hissedilmektedir. Eco yada Vale modu ile araç patinaj yapmayacağı için buz üzerinde daha güvenli kullanır ve aracınızı valeye teslim ettiğinizde ivmeli araç kullanıp patinaj gibi şeyler yapamaz.

3. Immobilizer özelliği ile sizin programlayacağınız tuş ile aracı sizden başkası hareket ettiremez. Motor çalışır ancak gaz pedalı çalışmayacağı için hırsızlık önlemi almış olursunuz.

4. Rolantide çalışırken devir yükseltme özelliği ile soğuk havalarda devir kontrolü yaparak motoru ısıtabilirsiniz.

5. Tek tuş programı ile 120 / 90 /110 gibi hız programı ile otoban yada hız sabitleme kullanmak istediğiniz yolda kolayca tek tuşa basarak örneğin 120km/h ye çıkabilirsiniz.

6. Aracınızın orjinal ekipmanlarına zarar vermez fren , debriyaj (manuel araçlarda) bastığında devre dışı kalır.

7. Montajı çok kolaydır kablo kesmeden direk soketlere giriş yaparak ortalama 45dk içerisinde kullanıma hazır hale gelir.

8. Cruise kontrol kullanarak sürüş konforunuz artar, radara yakalandım stresi yaşamazsınız ve aracınıza ilave özellik ekleyeceğiniz için aracınızı satarken diğer araçların önüne geçerek tercih nedeni olur ve satışınızı kolaylaştırır.

Dizel Corolla / Auris / Yaris manuel yada otomatik fark etmez hepsi için uygundur. Avensis 1.6 motor benzinli araçlarıda desteklemektedir.

Not: Gösterge üzerinden hız sabitleme ışığı açılmaz bu sebeple ibre üzerinden sabitlediğiniz hızı takip etmeniz gerekmektedir.

Hız sabitleme kolu üzerindeki LED sayesinde cruise devrede olduğunu anlayabilirsiniz.

Toyota Corolla 2006-2020 için

Toyota Avensis 1.6 benznli 2004-2017 için

Toyota Yaris 2006-2020 için

Auris 2006 - 2020 için

Mesaj Birleştirildi: Mart 09, 2020, 15:37:54
Tebrik ederim. 2012 d4d aurisim var. Şuanda orijinal kol ve modül ile hız sabitleyicim var. Ama gösterge ışığı çıkışı yok. sizinki sisteminizde modülü mü ? Fiyatı nedir ? Ve en önemlisi sistem çalışırken +5 yada 12 çıkışı var mı gösterge ışığına bağlanabilecek ?

Evet Olcay Bey LED çıkışları var sizi hatırlıyorum tlf ile görüşmüştük hatta sizdeki modülün resimlerini istemiştim Whatsapp dan resimlerini göndermiştiniz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 39650
  • Kan Grubu: A+
  • 96 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2020, 16:16:31 »
Teşekkür ederim ayrıntı bilgi için Mehmet Bey. Hatırladım şimdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: DİZEL Corolla & Auris D-4D cruise YAPILDI
« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2020, 01:41:08 »
Mehmet bey mümkünse telefon numaranızı alabilirmiyim bende almayı düşünüyorum