Gönderen Konu: Direksiyon gücü düşük uyarısı  (Okunma sayısı 2151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Direksiyon gücü düşük uyarısı
« : Mart 04, 2020, 23:54:27 »
Hepinize iyi geceler arkadaşlar. Bir hafta önce corolla Dream otomatik aracımı aldım bayi anlaşmalı landrenzo marka tüp taktırdım. Aracım şuan 500km de bugün ilk defa (aracı kapatın direksiyona gelen güç düşük) uyarısı aldım. Park konumuna aldım stop etti araç. 1000 bakımında söyleyeceğim ama tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca tüpte kullanınca benzin azalıyor göstergede. Sözde fazladan 500₺ verdim km de benzin düşüşünü yaşamamak için. Saygılarımla iyi geceler.

Toyota Club Türkiye

Direksiyon gücü düşük uyarısı
« : Mart 04, 2020, 23:54:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 184 kere teşekkür etti
  • 1085 kere teşekkür edildi
Ynt: Direksiyon gücü düşük uyarısı
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2020, 00:11:30 »
Hepinize iyi geceler arkadaşlar. Bir hafta önce corolla Dream otomatik aracımı aldım bayi anlaşmalı landrenzo marka tüp taktırdım. Aracım şuan 500km de bugün ilk defa (aracı kapatın direksiyona gelen güç düşük) uyarısı aldım. Park konumuna aldım stop etti araç. 1000 bakımında söyleyeceğim ama tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca tüpte kullanınca benzin azalıyor göstergede. Sözde fazladan 500₺ verdim km de benzin düşüşünü yaşamamak için. Saygılarımla iyi geceler.
Araç uyarı verdiğinde direksiyon dönüşü nasıl sertleşme veya dönmeme gibi bir problem varmı eğer herşey normal işliyorsa sorun bozuk LPG ayarından veya bağlantılarından kaynaklı olabilir,benzin inresinin düşmesi problemi için hâlâ bir gelişme yok,onun için servisler bir parça beklediklerini test aşamasında olduğunu söylüyorlardı ama hâlâ ses çıkmadı tekrar benzin aldığınızda olması gerektiği konuma döner.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2020, 00:27:29 »
Araç uyarı verdiğinde direksiyon dönüşü nasıl sertleşme veya dönmeme gibi bir problem varmı eğer herşey normal işliyorsa sorun bozuk LPG ayarından veya bağlantılarından kaynaklı olabilir,benzin inresinin düşmesi problemi için hâlâ bir gelişme yok,onun için servisler bir parça beklediklerini test aşamasında olduğunu söylüyorlardı ama hâlâ ses çıkmadı tekrar benzin aldığınızda olması gerektiği konuma döner.
Direksiyon da herhangi bir sıkıntı yoktu. Bende şimdilik lpg diye düşünüyorum. Ancak benzin ibresi düşmeyecek diye benden 500₺ fazla aldılar. Gerçi aracı kapatıp açınca ibre eski seviyeye geliyor bazen bazende düşüyor anlayamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 8200
  • Kan Grubu: ---
  • 10 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2020, 09:59:44 »
bende 2019 mds corollaya disarda lpg taktirdim lovato takildiktan sonra benzin gostergesi icin aparat cikti aradim sordum 400 lira dediler yolda giderken benzin gostergesi dusecekmi dedim evet ama kontagi her calistirdiginiza gercek benzin degerinie donecekk dendi o zaman ne gerek var dedim ben onu zaten her lpgyi fulledigimde elimle yapiyorum 10 saniye suruyor dedim kapattim bence gerek yok sizinkibde boyle bir sistem olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 100
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2020, 14:29:15 »

Aynı sorunu aracı ilk aldığımda Landirenzo tüp takılıyken bende yaşıyordum. Servise gittim. Servis ise lpg firmasına yönlendirdi. lpg firması 2 gün ara ile tekrar gitmemi istedi. toplam 2 defa yol ayarı yaptığını iletti. 7 ay geçmesine rağmen bir daha sorunu yaşamadım.
Direksiyon gücü düşük uyarısı sadece aracın durduğunu ifade eden bir bilgilendirme.

bende ilk gördüğümde tedirgin olmuştum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2020, 22:11:22 »
Aynı sorunu aracı ilk aldığımda Landirenzo tüp takılıyken bende yaşıyordum. Servise gittim. Servis ise lpg firmasına yönlendirdi. lpg firması 2 gün ara ile tekrar gitmemi istedi. toplam 2 defa yol ayarı yaptığını iletti. 7 ay geçmesine rağmen bir daha sorunu yaşamadım.
Direksiyon gücü düşük uyarısı sadece aracın durduğunu ifade eden bir bilgilendirme.

bende ilk gördüğümde tedirgin olmuştum :)
Teşekkürler ozaman tüp ile ilgili sıkıntı ben direk landrenzo ile görüşeyim. Zaten tüp ışığı açık kalıyor şüphelenmiştim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 2500
  • 1814 kere teşekkür etti
  • 2670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2020, 23:00:58 »
Lpg olmayıp da bu sorunla karşılaşanlar da var. İnşallah tekrarlamaz.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 26, 2020, 22:52:02 »
Tüp ayarı yapıldıktan sonra bu sorunu yaşamadım şimdilik saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • suvaslu
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2020, 12:37:00 »
Direksiyon gücü düşük uyarısı 1000 bakımından sonra oldu. Aracı park et diyordu ettim servisi aradım, servise gittim hallettik bir sıkıntı yok dediler. 150,200 km gittim yine aynısı oldu, servis sorunun lpg<landirenzo >den kaynaklı oldugu nu söylediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2020, 01:06:19 »
Direksiyon gücü düşük uyarısı 1000 bakımından sonra oldu. Aracı park et diyordu ettim servisi aradım, servise gittim hallettik bir sıkıntı yok dediler. 150,200 km gittim yine aynısı oldu, servis sorunun lpg<landirenzo >den kaynaklı oldugu nu söylediler.
Doğrudur ben tüp ayarları yaptırdıktan sonra bir daha uyarı vermedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #10 : Mayıs 15, 2020, 22:56:18 »

Hakan merhaba aynı sıkıntıyı bende yaşadım.çalıstırdım R konumuna aldığımda ''direksiyon gücü düşük P konumuna alın'' diye ikaz aldı. senin tüptenmi çözüldü sorun ? bende brc taktırmıstım daha arac 1700 km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 30, 2020, 23:47:31 »
Tüp ayarı yapıldıktan sonra düzeldi doğrudur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 184 kere teşekkür etti
  • 1085 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 31, 2020, 20:07:40 »
Yeni kasa Toyota E160 kasaya göre daha teknolojik olduğu ve Avensis'in halefi olduğu için LPG ayarına daha çok önem vermek gerekiyor,en ufak ayarsızlıktan bile etkileniyor LPG sistemi entegre edilirken en verimli kit ve LPG ustası araştırılmalı ve kesinlikle obd2 sistemi taktırılmalı.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2020, 08:11:06 »
Aracım 2019 model mds corolla Zavoli LPG sistemi takıldı. Bir hafta önce aracımda da aynı sorunla karşılaştım. LPG servisi ayar yaptı ve 1 hafta sorun yoktu ta ki düne kadar.Dün işimden evime gidene kadar tam 5 defa bahsi geçen uyarıyı verdi. Bu uyarının yanında ses sistemi kapanıp yeniden açıldı ve evimde park ederken direksiyon kamyon direksiyonu gibi sertleşti. LPG servisi bilgisayarda arıza aradı ve arızanın LPG den kaynaklanmadığını bildirdi. Bendeki sorun nedir acaba fikirlerinizi alabilir miyim ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 20730
  • 65 kere teşekkür etti
  • 683 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2020, 18:02:12 »
Eski kasa corolla 'da lpg ile ilgili fazla sorun duymuyorduk,ancak bu yeni kasa ve motor teknolojik olarak daha farklı bir yapıya sahip,2.0 avensise lpg takmak nasıl sorunlar yarattı ise e 210 kasa corolla motoru aynı deseler bile farklı bir teknolojiye sahip olduğunu görüyoruz ve klasik lpg takıldığında tam randıman vermeyeceğini gösteriyor,zaman içinde uygun lpg ve ek işlemlerle halledilecektir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 2500
  • 1814 kere teşekkür etti
  • 2670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 04, 2020, 02:04:03 »
Eski kasa corolla 'da lpg ile ilgili fazla sorun duymuyorduk,ancak bu yeni kasa ve motor teknolojik olarak daha farklı bir yapıya sahip,2.0 avensise lpg takmak nasıl sorunlar yarattı ise e 210 kasa corolla motoru aynı deseler bile farklı bir teknolojiye sahip olduğunu görüyoruz ve klasik lpg takıldığında tam randıman vermeyeceğini gösteriyor,zaman içinde uygun lpg ve ek işlemlerle halledilecektir.

Hep lpgnin ayarının yapılmamasından. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ama hala yol ayarı bilmeyen lpg ustaları var. Motor yazılımı, cvt yazılımı güncellenmiş. Bundan kaynaklı olabilir.

Lpgsi olan arkadaşlar YOLDA AYAR yaptırsın. LPGciniz bilmiyorsa AFRcilere başvurun. Bayinin araç dururken yaptığı ayar ayar değildir. Yetkili servis lpg den anlamaz!
Eğer lpg yoksa aracınızda ve bu hata çıkıyorsa, yetkili servise başvurun, direksiyon kaynaklı bir sorun olabilir.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • suvaslu
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: B+
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Haziran 14, 2020, 17:23:19 »
bende de2020 dream md var kayseriden aldım.landirenzo marka tüp takıldı. takan bayi  tüp göstergesini ters takmış sağolsun(1000 bakımında öğrendim) >:( . diyarbakırda 1000 km bakımına gittim. sonra aracı kullanırken aynı uyarıyı aldım.servise tekrar gidip gösterdim bir daha olmaz dediler. aradan 3-4 saaat geçmeden tekrarladı fakat servisten uzak olduğum için gidemedim. daha sonra yine tekrarladı. serviste ustayla görüştüm. sorunun tüp kaynaklı olduğu. aciliyet veya çok önem arzeden bir olay olmadığı. müsait olduğunuzda servise uğrayın tüp bayisne yöndireceklerini söyleddi. sorun yaşayalı 2 ayı geçti . bir daha da olmadı

Mesaj Birleştirildi: Haziran 14, 2020, 17:25:46
bende de2020 dream md var kayseriden aldım.landirenzo marka tüp takıldı. takan bayi  tüp göstergesini ters takmış sağolsun(1000 bakımında öğrendim) >:( . diyarbakırda 1000 km bakımına gittim. sonra aracı kullanırken aynı uyarıyı aldım.servise tekrar gidip gösterdim bir daha olmaz dediler. aradan 3-4 saaat geçmeden tekrarladı fakat servisten uzak olduğum için gidemedim. daha sonra yine tekrarladı. serviste ustayla görüştüm. sorunun tüp kaynaklı olduğu. aciliyet veya çok önem arzeden bir olay olmadığı. müsait olduğunuzda servise uğrayın tüp bayisne yöndireceklerini söyleddi. sorun yaşayalı 2 ayı geçti . bir daha da olmadı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • 201 kere teşekkür etti
  • 123 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Haziran 15, 2020, 14:20:33 »

Hocam selamlar, aynı sorun bizim başımıza aynısı geldi. Ben aynen şu şekilde ilerledim.
1->Yetkili servise gidip arıza kodunun alınması. (Bende P1603 P1604 çıkmıştı) Aracınızın beynine her türlü hata kaydedilmektedir. Direksiyonun sol altında bulunan OBD soketinden bilgisayar bağlantısı ile sorunun ne olduğu ilgili direkt arıza kodu alınabilmektedir.
2->Arıza kodunun yabancı forumlarda araştırılması. Bunun sonucunda anlık yakıtın gitmemesi sebebiyle olduğunun ortaya çıkması.
3->LPG taktırdığım bayiye gidip garantiden enjektör değişimi ve bir daha sorunun kesinlikle tekrarlamaması.
*Kit Lovato C OBDII
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Haziran 29, 2020, 11:39:23 »
Arkadaşlar merhaba aynı sorun bende de oldu landirenzo lpg var aracımda ve henüz 3.000 km de bu kadar kısa sürede enjektör değişimi gerektirecek bisey olur mu bunun kesin sebebi nedir