Gönderen Konu: Gaz pedalı sorunu  (Okunma sayısı 626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 34DA7426
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
Gaz pedalı sorunu
« : Mart 03, 2020, 11:04:07 »
Merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım 2006 model  benzinli otomatik aracım var benim sorunum gaz pedalının aşırı tepki vermesi yani özellikle dar iki araç arasına park yapmam gerektiğinde gaza basmamla beraber arabanın hareket etmesi bir oluyor frene basmayı zor yetiştiriyorum bu sizce normal mi ?
Bu işim gereği bir çok araç kullandım ve de  kullanıyorum böyle bir durumla karşılaşmadım

Son olarak aracım 100 bin km de benzinde şehir içi 9/9,5 litre yakıyorum ve yılda ortalama 7-8 bin km yapıyorum sizce Lpg taktırmaya değer mi ?

Şimdiden teşekkür ederim..

Toyota Club Türkiye

Gaz pedalı sorunu
« : Mart 03, 2020, 11:04:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 141000
  • Kan Grubu: 0+
  • 57 kere teşekkür edildi
Ynt: Gaz pedalı sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2020, 11:29:13 »
Sizin gaz pedalı elektronik kontrollü. Bir problem var gibi kontrol ettirin.. okadar seri tepki vermesi normal değil
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 34DA7426
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 03, 2020, 18:06:58 »
Sizin gaz pedalı elektronik kontrollü. Bir problem var gibi kontrol ettirin.. okadar seri tepki vermesi normal değil

Sanırım bilgisayar'a bağlayıp bakılacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 03, 2020, 23:54:30 »
Merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım 2006 model  benzinli otomatik aracım var benim sorunum gaz pedalının aşırı tepki vermesi yani özellikle dar iki araç arasına park yapmam gerektiğinde gaza basmamla beraber arabanın hareket etmesi bir oluyor frene basmayı zor yetiştiriyorum bu sizce normal mi ?
Bu işim gereği bir çok araç kullandım ve de  kullanıyorum böyle bir durumla karşılaşmadım

Son olarak aracım 100 bin km de benzinde şehir içi 9/9,5 litre yakıyorum ve yılda ortalama 7-8 bin km yapıyorum sizce Lpg taktırmaya değer mi ?

Şimdiden teşekkür ederim..
Aracınız tork konvektörlü şanzımana sahip olduğu için vites d veya r konumdayken ufak hareketler için gaza dokunmanıza gerek yok freni hafif bırakınca kendisi hareket eder,ani tepki vermesinin sebebi araç benzinde olmasından kaynaklı hâlâ seri ve düzenli çalışıyor boşuna kurcalatmayın başka sürücüler sizin araçtaki atikliği yakalayabilmek için sanayide servislerde zaman harcıyor.

Mesaj Birleştirildi: Mart 04, 2020, 00:05:06
Ayriyeten tork konvektörlü bir araçla şehir içi 9,5 litre yakıt çok iyi bence hiç kurcalatmayın LPG konusu ayrı bir durum şuandaki yakıtın üzerine 1,5 litre daha eklersiniz eğer aracı satmayacaksanız Atikerin obd2 özelliği olan bir kiti işinizi çok iyi görür ve çok maliyetli değildir iyi bir lpg ustası bulup taktırırsanız yaklaşık 2 yıla kalmaz kit maliyetini amorti edersiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 34DA7426
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2020, 14:28:08 »
Tamam bilgileriniz için teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 34DA7426
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2020, 08:12:11 »
İlgisi var mı bilmiyorum ancak denemek için sırasıyle Shell opet ve son olarak PO benzin aldım ve son aldığım benzinden sonra(PO) sorun gitti geliyor belki psikolojiktir  :)
Aslında Hep söyleriz ki öyke Shell benzini ince olduğundan çekişi arttırır ancak bir miktar fazla yakar diye ama benim aracım sevmedi galiba :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 230000
  • Kan Grubu: ---
  • 156 kere teşekkür etti
  • 209 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2020, 21:42:56 »
Gaz pedalınızda sorun varmı bilmiyorum ama e120 corolla sıfırdan  kalkışta yeniler dahil çoğu araçtan iyidir. Tabiri caizse ok gibi fırlar yerinden.
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 34DA7426
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 25, 2020, 06:25:59 »
Gaz pedalınızda sorun varmı bilmiyorum ama e120 corolla sıfırdan  kalkışta yeniler dahil çoğu araçtan iyidir. Tabiri caizse ok gibi fırlar yerinden.

Araç otomatik olduğundan ve tork konvertörlü şanzıman olduğundan dolayı alt devirlerde çok cansız buna bağlı olarak ilk hızlanmalar yavaş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 26, 2020, 22:00:41 »
Araç otomatik olduğundan ve tork konvertörlü şanzıman olduğundan dolayı alt devirlerde çok cansız buna bağlı olarak ilk hızlanmalar yavaş
Kalkışta veya ani hızlanma istediğiniz anda gaz pedalı na ani yüklenin bakalım size nasıl cevap veriyor eski tip otomatik şanzımanlar içerisinde tork konvektörlü japon şanzımanlar candır bir miktar fazla yaktırırlar ama sorunsuz şanzımanlardır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Etiketler: