Gönderen Konu: 1993 Toyota Previa Tamir Ettiremiyorum!  (Okunma sayısı 2876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 260000
  • Model Yılı: '93
  • 3 kere teşekkür etti
1993 Toyota Previa Tamir Ettiremiyorum!
« : Ocak 24, 2020, 14:40:40 »
Selamun Aleykum Arkadaşlar;
Bundan 4 ay önce Mersinden 1993 model Toyota Previa adında tam bir aile aracı sandığım bu kahrolası arabayı aldım ve yaklaşık 1 buçuk aydır bu aracı tamir ettirebileceğim bir yer arıyorum, Ben Afyon Bolvadin de oturuyorum ama aslen Kütahyalıyım ve burada hiç tanıdığım yok iş için buradayım..bolvadin deki ustaların çoğuna gösterdim hatta  Afyon merkezdeki yetkili servise ve sanayiye bile götürdüm aracı ama bi çözüm bulamadım yetkili serviste bana 73 bin TL gibi bir rakam  çıkarttı ve motorun kitlendiğini değiştirilmesi gerektiğini söyledi malum yetkili servis işin kolayına kaçıyor dediler ama benim o kadar param olsa zaten bu arabayı almazdım. Araçta yaşadığım sıkıntıları anlatayım: bu araç ilk aldığım iki ay kadar çok güzel ve sıkıntısız bir şekilde çalışıyor ve hiç bir sıkıntı çıkarmıyordu fakat havalar soğumaya başlayınca araç teklemeye falan başladı arabadan anlayan (kendi çapında) bir arkadaşım bujilerde sıkıntı olabilir değiştir istersen dedi ve o arada aracın su eksilttiğini fark ettik radyatörde delik olabilir dedi bende gittim radyatöre baktırdım ve bujilerini değiştirttim o arada gaz beyninde bi sıkıntı varmış onuda yapalım dedi usta onuda yaptırdım sözde...Malum havalarda soğuduğu için antifriz ve yağını attırdım ardından 2 gün sonra aracın tekrar yedek deposunda hiç su kalmadığını gördüm ve ustaya tekrar götürdüm antifriz ilk defa konulduysa eğer radyatörde delik varsa onları açmış ve bu yüzden eksiltmiş olabileceğini söyledi tekrar su ve antifriz kattı aracı çıkarttık bu arada pek ilgilenemedim bi kaç gün aracada hiç binmedim sonra işe gitmek için servisi kaçırınca mecbur arabayla gitmek zorunda kaldım sabah biraz zor çalıştı ama akşam olunca mesai çıkışı bindim marşa bastım bi kaç kere alır gibi oldu stop etti ve aracı bir daha çalıştıramadık buradaki bütün ustalara götürdük kimisi dedi motor üst kapak contası yanmış kimisi bu tarz arabadan anlamadıklarını ve  Afyon merkeze götürmemi tavsiye etti uzun lafın kısası arabam hala yapılamadı merkezde Toyota servisinde bekliyor ve bende ne yapacağımı bilmiyorum. Arkadaşlar sizden ricam Allah rızası için bu konuda bana yardım etmenizi istiyorum, herhangi bir bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız çok sevinirim...şimdiden herkese teşekkür ederim. Saygılarımla.

Erhan OPUŞ
Gsm: 0551 249 86 03
AFYON/BOLVADİN

Toyota Club Türkiye

1993 Toyota Previa Tamir Ettiremiyorum!
« : Ocak 24, 2020, 14:40:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Ynt: 1993 Toyota Previa Tamir Ettiremiyorum!
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2020, 14:49:03 »
İstanbul Güngörende Toyotronic servis Mithat Usta var. Tel 0212 637 80 80 büyük ihtimalle çözüm bulur.Ben 15 yıldır gelip gidiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2020, 16:31:01 »
Eskişehirde yıllardır gittiğim kendi ustam var işinde de gayet iyidir isterseniz görüşebilirsiniz numarasını özelden atabilirim ?
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2020, 21:37:48 »
Afyon sanayide toyo servis beytullah ustadan bahsederler,onunla görüşün,eğer konuştunuz ise ne dedi? bir motora 73.000 tl verilmesi mantık dışı,arabanın motoru bloktan arıza vermedi ise çok daha uygun rakamlara halledilmesi gerek,uygulamayı tam bilemiyorum ama trafikten onay alıp bu arabayı yürütecek bir çıkma motor takılabilir.Acele karar vermeyin.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 260000
  • Model Yılı: '93
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 06, 2020, 15:45:53 »
Afyon sanayide toyo servis beytullah ustadan bahsederler,onunla görüşün,eğer konuştunuz ise ne dedi? bir motora 73.000 tl verilmesi mantık dışı,arabanın motoru bloktan arıza vermedi ise çok daha uygun rakamlara halledilmesi gerek,uygulamayı tam bilemiyorum ama trafikten onay alıp bu arabayı yürütecek bir çıkma motor takılabilir.Acele karar vermeyin.

Tokay Hocam Merhabalar
Afyondaki tüm ustalarla görüştüm bahsettiğiniz Beytullah ustayada gittim o ustamın verdiği cevap biz büyük araçlara bakmıyoruz yani mibüs tarzı araçlara hiç bakmadık oldu bende en son Ankara da Dörtnal Toyota gönderdim ve maalesef ordada parça bulamadılar resmen ortada kaldım artık yapacak hiçbirşeyim kalmadı aracı hurdaya vermekten başka

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 06, 2020, 15:58:04 »
Maalesef bu yedek parça ve usta sorunları yüzünden standart araçları tercih etme zorunda olunuyor.İş bu raddeye geldiyse hurdaya ayırmak mı? yoksa başka aynı araç sahiplerinin çıkma yedek parça ihtiyaçları için parça parça satmak mı? daha karlı ona bakın artık,üzücü bir durum sağlık olsun,daha güzellerini almak kısmet olur inşallah.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '19
  • 21 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 06, 2020, 20:17:30 »
Tokay Hocam Merhabalar
Afyondaki tüm ustalarla görüştüm bahsettiğiniz Beytullah ustayada gittim o ustamın verdiği cevap biz büyük araçlara bakmıyoruz yani mibüs tarzı araçlara hiç bakmadık oldu bende en son Ankara da Dörtnal Toyota gönderdim ve maalesef ordada parça bulamadılar resmen ortada kaldım artık yapacak hiçbirşeyim kalmadı aracı hurdaya vermekten başka

Merhaba Erhan Bey,

Öncelikle geçmiş olsun Dörtnal Toyota problemin ne olduğunu buldu mu? Hangi parça bulunamadığı için tamir olamadı acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 06, 2020, 21:10:58 »
73000 bin TL motor için afaki bir rakam değil mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2020, 21:33:44 »
73000 bin TL motor için afaki bir rakam değil mi?

2 yıl önce serviste 1.6 vvti 18000 tl 1.8 vvti 24000 tl idi muhtemelen şu andaki dolar kuru ve aracın 2.2 veya 2.4 olduğunu hesaba katıp ötv kdvyi düzenlersek bu kapıya çıkıyor
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 07, 2020, 13:09:28 »
Merhaba Erhan bey öncelikle geçmiş olsun  .

Nacizane size bu konu hakkında tavsiyem Ankara olur . Hem yedek parça temin noktasında hemde usta anlamında burada sorun yaşamazsınız . Hemde Ankara ya çok uzak sayılmazsınız . Ayrıca temin edilecek parça olursa Yıldız sanayi sitesinden çıkma parça konusunda da sorun yaşamazsınız  . Ama aracı Ankara ya getirmeden tavsiye edilen ustalardan biriyle irtibata geçin aracı ve sorun anlatın . Ona göre çekiciye yükleyip getirin . Güvenli iş bilen ustalara bırakın aracınızı.

AYBERK JAPON Hamit Usta  : 0535 525 84 98   ( Kendisini yıllardır tanırım .Ustalığına kimse söz edemez  . Toyota dışında araca bakmaz istisnai duurmlar hariç.Arap ülklerinde de Toyota üzerine çalışmışlığı vardır . Birçok eski aracada çok hakimdir .Size kesinlikle yardımcı olur . Benim adımıda verebilirsiniz )

Yeni̇ Dörtnal Toyota Sadık Usta  : (0312) 278 59 69   Forumda birçok arakadaşın gittiği ve memnun olduğu bir servis . Bende gidiyorum . Çok ilgili ve işinin arakasında bir usta . Müşteri memnuniyeti odaklı çalışır . Yedek parça konusunda işçilik konusunda burayla da irtibata geçebilirsiniz  .

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "