Gönderen Konu: 1.33 Life için bakım ve ek donanım tavsiyesi  (Okunma sayısı 565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 80000
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
1.33 Life için bakım ve ek donanım tavsiyesi
« : Ocak 11, 2020, 16:01:47 »
Arkadaşlar merhaba. Konya'da yaşıyorum. 2015 model 1.33 Life aldım. Aracın bakımları ile ligili bili almak ve arabama bazı ek donanımlar eklemek istiyorum. Aşağıdaki konularda sizlerden bilgi ve tavsiye almak istiyorum:

1- arabam 81.000 km'de. Son bakımı 75.000'de yapılmış. Standart bakımların dışında yapmam gereken bir şey var mı? Şanzıman yağı, hidrolik vb. yapılması gerekiyor mu?

2- Sis farı taktıracağım inşallah. Aşağıdaki linki forumdan bir arkadaş paylaşmış. Harici bir şeyler almam gerekiyor mu?
https://urun.n11.com/sis-fari/toyota-corolla-2013-2016-sis-fari-takimi-sis-lambasi-tesisatli-P114670714

3-  Hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Kasım ayında servisi aradığımda (Otojen) 850 TL demişlerdi. dışarıdan alsam maliyeti ne olur? Aşağıdaki linkte yer alan ürün işimi görür mü?
https://urun.n11.com/diger/toyota-corolla-hiz-sabitleyici-cruise-control-P240763112

4- Arabama far ve yağmur sensörü ekletilebiliyor muyum? Forumda birkaç arkadaş far sensöründen bahsetmiş ama yağmur sensörüne hiç denk gelmedim.

5- LPG taktırmamı tavsiye eder misiniz? Yıllık ortalama 10.000 km yapıyorum.

6- Konya'da yaşayan arkadaşlar, aracınızı hangi servise götürüyorsunuz? Ustalığından memnun olduğunuz servisleri yazarsanız sevinirim. (Maliyeti önemli değil, ustalığı iyi olsun.)

7- Son olarak; bu modellerde kronik sıkıntılar var mı? bazı km'lerde farklı sıkıntılar veriyor mu? (Örneğin; önceki aracımda 100.000 km civarı yağ soğutucusu sıkıntı veriyordu ve değişmesi gerekiyordu.)

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.
2015 - 1.33 LİFE SAHİBİ...

Toyota Club Türkiye

1.33 Life için bakım ve ek donanım tavsiyesi
« : Ocak 11, 2020, 16:01:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 44000
  • 9 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33 Life için bakım ve ek donanım tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2020, 16:20:28 »
Arkadaşlar merhaba. Konya'da yaşıyorum. 2015 model 1.33 Life aldım. Aracın bakımları ile ligili bili almak ve arabama bazı ek donanımlar eklemek istiyorum. Aşağıdaki konularda sizlerden bilgi ve tavsiye almak istiyorum:

1- arabam 81.000 km'de. Son bakımı 75.000'de yapılmış. Standart bakımların dışında yapmam gereken bir şey var mı? Şanzıman yağı, hidrolik vb. yapılması gerekiyor mu?

2- Sis farı taktıracağım inşallah. Aşağıdaki linki forumdan bir arkadaş paylaşmış. Harici bir şeyler almam gerekiyor mu?
https://urun.n11.com/sis-fari/toyota-corolla-2013-2016-sis-fari-takimi-sis-lambasi-tesisatli-P114670714

3-  Hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Kasım ayında servisi aradığımda (Otojen) 850 TL demişlerdi. dışarıdan alsam maliyeti ne olur? Aşağıdaki linkte yer alan ürün işimi görür mü?
https://urun.n11.com/diger/toyota-corolla-hiz-sabitleyici-cruise-control-P240763112

4- Arabama far ve yağmur sensörü ekletilebiliyor muyum? Forumda birkaç arkadaş far sensöründen bahsetmiş ama yağmur sensörüne hiç denk gelmedim.

5- LPG taktırmamı tavsiye eder misiniz? Yıllık ortalama 10.000 km yapıyorum.

6- Konya'da yaşayan arkadaşlar, aracınızı hangi servise götürüyorsunuz? Ustalığından memnun olduğunuz servisleri yazarsanız sevinirim. (Maliyeti önemli değil, ustalığı iyi olsun.)

7- Son olarak; bu modellerde kronik sıkıntılar var mı? bazı km'lerde farklı sıkıntılar veriyor mu? (Örneğin; önceki aracımda 100.000 km civarı yağ soğutucusu sıkıntı veriyordu ve değişmesi gerekiyordu.)

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Aracınız hayırlı olsun.
1-80 bin km de şanzıman yağının değişmesi gerekiyor eğer yapılmamışsa
2- sis lambası için başka şeye gerek yok ancak benim makyajlı kasa tampon parcasinin da değişmesi gerekiyor seninkinde durum nasıl bilmiyorum
3-hiz sabitleyiciyi ben kendim taktım aliexpresten aldım 30tl ye 2 ay bekledim vergilerle 40tl ye mal oldu kendim taktım, sen de kendin takabilirsin elektrik bilgisine gerek yok çok basit internette videoları mevcut istersen ben de fotoğraf atarım. Linkteki ürün işini görür eğer beklemek istemiyorsan. Ancak life donanımda hız sabitleyici çalışıyor ekranda ışığı yanmıyor bilgin olsun
4-far ve yağmur sensörü takılır imkansız değil ancak maliyet ve ugrasisi düşünülünce hiç gerek yok , sadece kendiliğinden kararan iç ayna için değişim gerekiyor bir sürü para gerek yok.
5-lpg ile ilgili forumda birçok konu var bı oku istersen. Benim araç LPG li lavato obd2 beyinli. Yılda 20bin km yapıyorum. Yılda 10bin km yapıyorsan bence taktırma ornjinal dursun.eger illa taktiralim dersen obd2 beyinli olsun orası önemli
6-konyada yaşamıyorum 😋
7- aracı 6 aydır ve 25 bin km dir kullanıyorum tumseklerde girc sesi muhtemelen viraj demirinden kaynaklı ve hepsinde var gibi. Yağ yakma sorunu ben satın almadan okumuştum birkaç yerde şu anda araç 45bin km yi gecti bir gram eksiltne yok ama belki 100binden sonra. Doğru yağ kullanırsan eksiltme de olacağını sanmıyorum.
Kronik sorun değil elbette ancak yere çok yakın süre surte öğrendim çapraz giriyorum tumseklere 😁
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 50000
  • Kan Grubu: ---
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2020, 21:22:42 »
Benimde soracağım birçok soruya tek başlıkta cevaplar olmuş. Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 80000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2020, 22:23:27 »
Aracınız hayırlı olsun.
1-80 bin km de şanzıman yağının değişmesi gerekiyor eğer yapılmamışsa
2- sis lambası için başka şeye gerek yok ancak benim makyajlı kasa tampon parcasinin da değişmesi gerekiyor seninkinde durum nasıl bilmiyorum
3-hiz sabitleyiciyi ben kendim taktım aliexpresten aldım 30tl ye 2 ay bekledim vergilerle 40tl ye mal oldu kendim taktım, sen de kendin takabilirsin elektrik bilgisine gerek yok çok basit internette videoları mevcut istersen ben de fotoğraf atarım. Linkteki ürün işini görür eğer beklemek istemiyorsan. Ancak life donanımda hız sabitleyici çalışıyor ekranda ışığı yanmıyor bilgin olsun
4-far ve yağmur sensörü takılır imkansız değil ancak maliyet ve ugrasisi düşünülünce hiç gerek yok , sadece kendiliğinden kararan iç ayna için değişim gerekiyor bir sürü para gerek yok.
5-lpg ile ilgili forumda birçok konu var bı oku istersen. Benim araç LPG li lavato obd2 beyinli. Yılda 20bin km yapıyorum. Yılda 10bin km yapıyorsan bence taktırma ornjinal dursun.eger illa taktiralim dersen obd2 beyinli olsun orası önemli
6-konyada yaşamıyorum 😋
7- aracı 6 aydır ve 25 bin km dir kullanıyorum tumseklerde girc sesi muhtemelen viraj demirinden kaynaklı ve hepsinde var gibi. Yağ yakma sorunu ben satın almadan okumuştum birkaç yerde şu anda araç 45bin km yi gecti bir gram eksiltne yok ama belki 100binden sonra. Doğru yağ kullanırsan eksiltme de olacağını sanmıyorum.
Kronik sorun değil elbette ancak yere çok yakın süre surte öğrendim çapraz giriyorum tumseklere 😁

Açıklayıcı cevapların için teşekkürler...
2015 - 1.33 LİFE SAHİBİ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 30000
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #4 : Ocak 25, 2020, 17:11:39 »
Merhaba,

Arkadaş tüm soruları net şekilde cevaplamış. Benim merak ettiğim bir konu var. Hız sabitleyici için Ali express ya da yerli sitelere bakıyorum pek çok marka var. Hangisi daha iyidir bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2020, 22:07:11 »
Merhaba,

Arkadaş tüm soruları net şekilde cevaplamış. Benim merak ettiğim bir konu var. Hız sabitleyici için Ali express ya da yerli sitelere bakıyorum pek çok marka var. Hangisi daha iyidir bilgisi olan var mı?
Merhaba,ben hız sabitleyiciyi aliexpresten aldım. Yorumları okudum fiyat kıyaslaması yaptım. En önemlisi kargo dahil olanlara baktım. Olumsuz yorumun en az olduğu bir firmadan aldım. 1bucuk ayda teslim edildi 30tl ye aldım yanlış hatırlamıyorsam 7tl gümrük vergisi alındı 40tl nin altına hallettim. Montaji kendim yaptım.
Yeni üyelere ekstra indirim oluyor o nedenle eski bir hesabınız varsa ondaki fiyat ile yeni bir hesap açıp o hesaptaki teklifi kıyaslayın 11tl indirim kuponu vardı en son

Mesaj Birleştirildi: Ocak 25, 2020, 22:07:54
Merhaba,ben hız sabitleyiciyi aliexpresten aldım. Yorumları okudum fiyat kıyaslaması yaptım. En önemlisi kargo dahil olanlara baktım. Olumsuz yorumun en az olduğu bir firmadan aldım. 1bucuk ayda teslim edildi 30tl ye aldım yanlış hatırlamıyorsam 7tl gümrük vergisi alındı 40tl nin altına hallettim. Montaji kendim yaptım.
Yeni üyelere ekstra indirim oluyor o nedenle eski bir hesabınız varsa ondaki fiyat ile yeni bir hesap açıp o hesaptaki teklifi kıyaslayın 11tl indirim kuponu vardı en son.
Yardımcı olacağım bir şey olursa mesaj atabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 30000
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2020, 12:00:34 »
Yanıt için teşekkürler. Markası nedir peki?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2020, 13:48:24 »
Lpg yorumu yapayım 7 lt benzin yerine 9lt lpg tüketecegini varsayarsak 10000km de yuvarlak hesap 2000tl kar sağlar.

4yil kullanirsaniz 8000tl +satışta LPG li olarak 1500tl dersek 9500tl kazanç,
Kayıp bu süre zarfında fazladan bir takım buji -200tl, bendeki sistemin maliyeti -2400tl Lovato Ego, -224tl lpg ruhsat işlemi (muayene ve egzoz muayene yi saymiyorum 400tl)... Yuvarlak hesap -3000 tl diyelim

6500tl yi 4senede biriktirmiş olurum derseniz "iyi ustaya iyi lpg kiti" mantığıyla taktirabilirsiniz. Büyük düşününce Ben 15yilda 250.000km ye yakin lpg de yol yaptım 50.000tl demek😁
1.33 life

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2020, 14:56:24 »
Yanıt için teşekkürler. Markası nedir peki?
Marka falan yok zaten orjinalde de yazmıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2020, 17:50:54 »
Şanzıman için toyotanın orjinal yağını, motor için ise kaliteli bir üreticinin tam sentetik yağını tavsiye ederim. Mevsime göre 0w-20 5w30  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 54000
  • 63 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2020, 07:47:44 »
Şanzıman yağı için servisten fiyat aldınız mı?
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Etiketler: