Gönderen Konu: Fren balatası  (Okunma sayısı 4927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Fren balatası
« Yanıtla #20 : Kasım 09, 2019, 14:38:23 »
 Bugün toyotronik servisinde fren bakımı yaptırdım mithat usta sağolsun çok ilgilendi, araç 2005 model üstündeki diskler orjinal diskler idi hiç değişmemiş diskler çok kötü idi tüm diskler ve balatalar değişti fren hidroliği değişti el freni yukarı da kavrıyor du ve sallanıyor du onlarda halledildi.Diskler trw balatalar bosch marka , bosch ses yapar mı dedim, benim tecrübeme güven ses yapmaz yaparsa gel getir değişelim dedi. Bende onun tecrübesine güvendim taktırdım toplam 1500 TL verdim. Fren hidroliği ise valeo marka koyuldu. İlerleyen zamanlarda göreceğiz ne durumda sizlerede söylerim. Ama aracımın frenlerin dün bakıma sokmadan bile hayran kaldım lastikler 2012 model çok iyi değil ve diskler balatalar bitik olduğu halde önümde birden araç durdu araç şak diye durdu.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2019, 18:16:12
Eskileri bu halde

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 09, 2019, 14:38:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 75
  • Kan Grubu: A+
  • 1205 kere teşekkür etti
  • 801 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 09, 2019, 20:32:41 »
Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
T25 de disklerde hava kanalı yokmuydu ben mi yanlış hatırlıyorum???
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 44000
  • Kan Grubu: A+
  • 9 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 10, 2019, 00:01:49 »
Bugün toyotronik servisinde fren bakımı yaptırdım mithat usta sağolsun çok ilgilendi, araç 2005 model üstündeki diskler orjinal diskler idi hiç değişmemiş diskler çok kötü idi tüm diskler ve balatalar değişti fren hidroliği değişti el freni yukarı da kavrıyor du ve sallanıyor du onlarda halledildi.Diskler trw balatalar bosch marka , bosch ses yapar mı dedim, benim tecrübeme güven ses yapmaz yaparsa gel getir değişelim dedi. Bende onun tecrübesine güvendim taktırdım toplam 1500 TL verdim. Fren hidroliği ise valeo marka koyuldu. İlerleyen zamanlarda göreceğiz ne durumda sizlerede söylerim. Ama aracımın frenlerin dün bakıma sokmadan bile hayran kaldım lastikler 2012 model çok iyi değil ve diskler balatalar bitik olduğu halde önümde birden araç durdu araç şak diye durdu.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2019, 18:16:12
Eskileri bu halde

Hayırlı olsun. Ben fren balatası olarak Bosch aldım ama ses yapıyor toz kanalı olmadığı için. Tabi o da model model değişir umarım sizinki benim gibi olmaz. Keyifli sürüşler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 11, 2019, 13:40:10 »
Mithat ustanın tecrübesine güvendim yol testi ne çıktığımız da özellikle sordum ses yapar mı tecrübe me güven asla yapmaz yaparsa gel değiştiririm dedi. Bi kod söyledi o kodlu araçta yapar bunda yapmaz dedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 16, 2019, 18:04:10 »
Mithat ustanın dediği gibi harbiden bosch ses yapmıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ocak 24, 2020, 10:31:40 »
Şuan kullanıyorum kaç aydır ses ve toz yok.

Etiketler: