Gönderen Konu: Volkswagen Manisaya Fabrika Kurulumunu Durdurdu!  (Okunma sayısı 1454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 59567
  • Kan Grubu: 0+
  • 613 kere teşekkür etti
  • 432 kere teşekkür edildi
Volkswagen Manisaya Fabrika Kurulumunu Durdurdu!
« : Ekim 15, 2019, 07:03:49 »
Der Einmarsch türkischer Truppen in Syrien hat wirtschaftliche Folgen für einen deutschen Konzern: Volkswagen stellt seine Entscheidung über ein neues Werk bei Izmir zurück.

Alıntı
Türk birliklerinin Suriye'ye girmesi, Alman kaygısı için ekonomik sonuçlara yol açıyor: Volkswagen, İzmir yakınlarındaki yeni bir tesis hakkındaki kararından istifa ediyor.

Türk birliklerinin Suriye'ye girmesi, Alman kaygısı için ekonomik sonuçlara yol açıyor: Volkswagen, İzmir yakınlarındaki yeni bir tesis hakkındaki kararından istifa ediyor.

https://twitter.com/handelsblatt/status/1183839315379527682?s=19

Toyota Club Türkiye

Volkswagen Manisaya Fabrika Kurulumunu Durdurdu!
« : Ekim 15, 2019, 07:03:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 54000
  • Kan Grubu: ---
  • 60 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
Ynt: Volkswagen Manisaya Fabrika Kurulumunu Durdurdu!
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2019, 07:41:41 »
Bu haber kesin olmayabilir.sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmış.haber sitelerinde ben göremedim.malum ortam gergin her türlü olumsuz haber çıkabilir
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 613 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2019, 08:23:19 »
Bu haber kesin olmayabilir.sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmış.haber sitelerinde ben göremedim.malum ortam gergin her türlü olumsuz haber çıkabilir
Handelsbatt alman gazatesi asparagas olacağını sanmam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 64 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 15, 2019, 08:58:17 »
Ama epey bir zararları olur öyle bir şey yaparlarsa.Bizden alacakları destekleme yanar bizim verdiğimiz 40000 araçlık garanti gider. Daha bir sürü avantajları gider ben sadece gözdağı olduğunu düşünüyorum. Para işin içine girince dünyadaki müslüman ve hristiyan tüm ülkeler değişebiliyor.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 60 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2019, 09:39:48 »
Şimdi okudum bir haber sitesinde yatırım için düşüneceklermis :-\
Bence Avrupa kapısını Suriyelilere açma zamanı çoktan geldi.gonderelim onlar uğraşsın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 114000
  • Kan Grubu: AB+
  • 194 kere teşekkür etti
  • 279 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2019, 09:58:04 »
ona kaldıysa fransa'da dün maçta asker selamı verdiğimiz için bizi düşman olarak gördüklerini söylemişti.
ingiliz basını da terörist temizleme harekatımızı "istila" olarak adlandırmıştı.
almanya'da kaygılı ve düşünceliydi.
abd yaptırım uygulayacaktı.

arkadaşlar. şunu kafamıza net bir şekilde sokmamız lazım. tekiz. anlatabiliyor muyum. lamı cimi yok. natosuymuş abdsiymiş ab'siymiş rusyasıymış. bunlar boş işler. herkes hesabı kendine göre yapıyor. dünya bize düşman. bu kadar açık. donald trump geceleyin açıklama yaptı. "bırakın iki ülke savaşsın biz nasıl olsa 7 bin mil uzağız" dedi. eskiden diplomaside böyle şeyler söylenmezdi. yüzüne gülerdin arkasından kuyusunu kazardın. bu şekilde ilerlerdi işler. şimdi herkes açık açık aklındakini-kalbindekini söylüyor. buda elbette bizim işimize gelir. amacını net şekilde bildiğimiz düşmandan daha iyisi yoktur.     

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 60 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2019, 10:56:30 »
Biraz konu dışı olcak ama sizin sözlerinize istinaden söylüyorum.
Biz NATO üyesiyiz.senelerce başka bir NATO ülkesinde problem olduğu zaman yada herhangi bir kuvvet gerektiğinde bizi öne sürdüler.simdi Suriye tarafından bize havan ve roketle saldırıliyor.bir tane NATO üyesi de sesini çıkarmıyor..oyun içinde oyun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 33000
  • 84 kere teşekkür etti
  • 134 kere teşekkür edildi
vw'in Türkiye'ye Yatırım Kararını Ertelemesi
« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2019, 12:07:05 »
Barış Pınarı Hareketi bahane edilmiş, şaşırdık mı hayır. bahaneye bakıyorlardı zaten. vw, Yatırım yapmayacaksa devlet, kamudaki vw araçları  çekip onların yerine Türkiye'de üretilen araçları tercih etmelidir.

https://www.dw.com/tr/vol...b1klamas%c4%b1/a-50836281

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 158 kere teşekkür etti
  • 933 kere teşekkür edildi
Ynt: vw'in Türkiye'ye Yatırım Kararını Ertelemesi
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2019, 12:53:30 »
Barış Pınarı Hareketi bahane edilmiş, şaşırdık mı hayır. bahaneye bakıyorlardı zaten. vw, Yatırım yapmayacaksa devlet, kamudaki vw araçları  çekip onların yerine Türkiye'de üretilen araçları tercih etmelidir.

Endişe duyuyorlarmış bu ülkeden endişe duyan millet önce kendi geçmişine baksın deniz aşırı mesafeden gelip Ortadoğuyu birbirine katan kendiler ama nedense biz sınırımızı koruma derdine düşünce adamlara battı,hükümet bu karara misilleme olarak dediğiniz gibi kamudaki bütün vw araçlarını tek seferde olmasada kadameli olarak elden çıkarmalı aynı zamanda halkta bu vw grubuna gereken cevabı vermeli.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 93000
  • 410 kere teşekkür etti
  • 215 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2019, 14:32:19 »
Endişe duyuyorlarmış bu ülkeden endişe duyan millet önce kendi geçmişine baksın deniz aşırı mesafeden gelip Ortadoğuyu birbirine katan kendiler ama nedense biz sınırımızı koruma derdine düşünce adamlara battı,hükümet bu karara misilleme olarak dediğiniz gibi kamudaki bütün vw araçlarını tek seferde olmasada kadameli olarak elden çıkarmalı aynı zamanda halkta bu vw grubuna gereken cevabı vermeli.
Her işimize gelmeyen durumda böyle planlar yapılmamalı,adamların bizi istemediği sevmediği zaten malum.yani fransa bir açıklama yapınca yok lacoste giymeyelim,amerika bir şey diyince yok iphone kullanmayalıma döner,o fabrika kurulunca da fakir edebiyatı olarak bak bu kadar istihdam yaratıyor diye bu sefer de alkışlanır.
Bence bu ülkenin her alanında aklınıza gelebilecek,100 yıllık planları olup o yönde taviz vermeden ilerlememiz lazım yoksa böyle günlük durumlarla ancak emekleriz,en ufak olması gerekeni 50 yıl geriden yapınca da manşetlere taşıyıp şöyleyiz böyleyiz davranmak gerçekten bana göre avunmak.her yenilikle övünülse idi adamlar hergün bişi icat ediyor :) yenilik diyince de aklıma geldi 2017 ye göre; dünyada 30 ülke arasında patent başvuru sıralamasında 19.cuyuz. 1.çin 1,3 milyon başvuru yapmışken biz 19. olarak 8555 başvuru yapmışız. (bunlar sadece başvuru alınan patent bile değil)
turisti de suçlamıyorum biz nasıl colombiya ya gidince veya meksikaya gidince huzursuz olabileceksek filipinlerdeki adamın da türkiyede savaş var düşüncesi ile çekincesini normal karşılıyorum sonuçta coğrafyaya hakim olamayan o savaşı veya sıkıntıları ülkenin tümünde var gibi düşünüyor.
Araba konusuna dönecek olursak ben kendim şahsıma zaten bir marka sırf burada üretim yapılsın diye,bu kadar teşvik verip üstüne bu kadar garanti verilmesinden rahatsız olurum.resmen fabrikayı biz kuracağız adamlara.yer belirlenmesi,oraya gidecek hizmeti düşünemiyorum bile.birde üstüne 400 milyon euro teşvikden bahsediliyor e birde kamu araçları deniliyor :)
şu grupta toplanıp bize de bu şartlar sunulsa biride moral ve cesaret verse ya acaba yapsak mı diye de düşünmez değiliz bence :).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • 1693 kere teşekkür etti
  • 2441 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2019, 14:41:55 »

Yeni konu açmadan önce aynısı daha önce açılmış mı diye bakalım.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 50
  • Kan Grubu: B+
  • 89 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 20, 2019, 11:18:06 »
VW 3-5 bin lira indirim yapsa ne cevap kalır ne milliyetçilik. Bakınız Continental lastiklerinin de içinde bulunduğu şirketler grubunu protesto etme girişimi. Türkiye haritası muhabbetinde,özür ayağına kampanya yaptı, bir sürü satış yaptı. Üzülerek yazıyorum, genel özelliğimiz lafa gelince gürültü çok, icraata gelince fıssss.
Ben tüccar değil, eğitimciyim (Mahmut Hoca).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 613 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2019, 22:20:24 »
Reuters'in haberine göre, Türkiye yatırımı ile ilgili konuşan Volkswagen'in üretim birimi yöneticisi Andreas Tostmann, "Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye için planlar şu anda askıda. Aktif bir şekilde alternatif yerleri değerlendirmiyoruz" dedi.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in Türkiye'ye yapacağı yatırımın resmi açıklamasını ertelemesi, bir süredir çeşitli spekülasyonlara neden olmuştu.

Öyle ki, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi Balkan ülkeleri, Volkswagen'in yeni fabrikasını kendi ülkelerinde açması kolları sıvamış ve Alman markaya çeşitli tekliflerde bulunmuştu.

Fakat, Volkswagen'den yapılan açıklama ise yatırımı kendi ülkesine çekmek isteyen ülkelerin heveslerini boşa çıkardı.

Reuters'in haberine göre, Volkswagen'in üretim birimi yöneticisi Andreas Tostmann, Alman üreticinin Türkiye'ye yeni bir araç fabrika kurma planının askıda olduğunu ve alternatif yerleri şu anda değerlendirmediklerini belirtti.

Tostmann telefon üzerinden gazetecilere yaptığı açıklamada "Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye için planlar şu anda askıda. Aktif bir şekilde alternatif yerleri değerlendirmiyoruz" dedi.

1 MİLYAR LİRALIK ŞİRKET KURDU

Volkswagen 15 Ekim'de yaptığı açıklamada Türkiye'nin Suriye'deki askeri operasyonuna yönelik uluslararası eleştirilerin ardından Türkiye'de bir otomobil fabrikası kurma kararını ertelediğini söylemişti.

Volkswagen Grubu, geçtiğimiz ay Manisa'da yaklaşık 1 milyar TL sermaye ile şirket kurmuştu. Alman otomotiv devinin Manisa'da açacağı fabrikasında, grubun bünyesindeki Seat ve Skoda gibi markaların da modellerinin üretilmesi planlanıyor.

Yeni fabrikanın 5 bin kişiye istihdam yaratması beklenirken, tesisin yıllık üretim kapasitesinin ise 300 bin adet olacağı bildiriliyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 613 kere teşekkür etti
Volkswagen'den Manisa sonrası bir hamle daha
« Yanıtla #13 : Ekim 27, 2019, 19:35:31 »
Volkswagen'den Manisa sonrası bir hamle daha

Yeni yatırım için Türkiye'yi seçen Alman otomotiv devi Volkswagen'in önemli rakiplerinden birinin Türk yöneticisini transfer edeceği belirtildi.
Dünya gazetesinden Aysel Yücel'in haberine göre, fabrika yatırımı için geçen ay Manisa'da şirket kuran Alman otomotiv devi Volkswagen’den yeni bir hamle geldi.

Şirketin BMW’nin ABD Tedarik ve Satın Alma Direktör Yardımcısı Murat Aksel’i transfer etme hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Aksel’'n 2020’de Volkswagen’in Almanya’daki merkezinde 'Binek Araç Satın Alma Başkanı' olarak göreve başlayacağı konuşuluyor.

Alman basınına da yansıyan iddialara göre, eski bir BMW yöneticisi olan Volkswagen CEO'su Herbert Diess, rakip markadan transfer atağını sürdürüyor. Diess’in son olarak BMW’nin ABD yöneticilerinden Murat Aksel'i Volkswagen’e transfer etmek için harekete geçtiği ifade ediliyor.
BMW’den istifa ettiği iddia edilen Aksel’in, 2020’nin yaz aylarında Almanya’nın Wolfsburg şehrine taşınarak, VW’deki yeni görevine başlaması bekleniyor.

VW'ye yakın kaynaklar iddiaları doğrularken, konuyla ilgili BMW tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Volkswagen, uzun süredir gündemde olan yeni fabrika yatırımı için Türkiye’yi seçmiş, geçen ay da Manisa Merkezli Türkiye birimini kurmuştu. Barış Pınarı Harekatı sonrası Alman marka yatırım kararını askıya alsa da Volkswagen üst yöneticilerinden Andreas Tostmann, yatırım için bir yer arayışı içerisinde olmadıklarını açıklamıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/ekonomi/1648821/Volkswagen_den_Manisa_sonrasi_bir_hamle_daha.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 33000
  • 84 kere teşekkür etti
  • 134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 29, 2019, 13:55:36 »
Alman otomotiv devi Volkswagen'in (VW), Türkiye'de üretmeyi planladığı Passat modeli için Slovakya'yı düşündüğü iddia edildi.

Türkiye'ye yapacağı yatırımın resmi açıklamasını kısa bir süre önce erteleyen Volkswagen (VW) hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Habertürk'ün aktardığına göre Alman otomotiv basınından Automobilwoche'de yer alan bir haberde, Türkiye'de üretilmesi beklenen Passat için VW'nin Slovakya'yı radarına aldığı öne sürüldü.

Şirket kaynaklarına dayandırılan habere göre, Türkiye'de üretilmesi beklenen modellerin başında gelen Passat'ın, hali hazırda VW Touareg, Audi Q7, Seat Mii ve Skoda Citigo'nun da üretildiği Bratislava fabrikasında üretilmesi gündeme alınmış durumda.

ayrıntılar için: https://t24.com.tr/haber/volkswagen-uretim-icin-turkiye-yerine-slovakya-yi-radarina-aldi,845855

Etiketler: