Gönderen Konu: Corolla hibrid  (Okunma sayısı 3272 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla hibrid
« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2020, 15:19:47 »
Merhabalar,
Bende Hybrid Corolla Flame X-Pack modeli var. Sizde de aynı şekilde mi? Uzun rampalar inerken pil tam doluyor haliyle. Bir süre sonra devir yükselmeye başlıyor kendilİğinden. Zaten ayak gaz pedalında değil çünkü rampa aşağı kendi akıyor araba. Ama ne zaman bende hafif gaza basarsam devir normale dönüyor. İlginç. Bu devir yükselmesi normal mi? 
Bir de ayrıca B vites konumu tam anlamıyla ne için? Neredeyse hiç kullanmadım diyebilirim. Şimdiden çok teşekkür.

Merhaba
Bu soruyu bende sormuştum daha önce. Üstatlardan aldığımız bilgiyi paylaşayım.
Pil sarjı tam dolum olduktan sonra kendini korumaya alarak benzine geçiş sağlıyor ki piilere zarar vermesin.  Bu noktada rampa aşağı inerken daha fazla sarj edemeyeceği için benzine geçiş sağlayarak devir yükselterek bir nevi motor freni ile iniş sağlıyor.
B vitesi rampa aşağı inerken pili daha hızlı sarj etmek için kullanılan motor freni gibi düşünebilirsiniz. B konumuna aldığınızda araç direk benzine geçerek motor freni ile pillerinizi daha hızlı şarj ediyor. Bende çok fazla kullanmadım açıkçası zaten rampa aşağı inerken yeterli miktarda sarjını yapıyor
Hybrid Corolla flame 2019

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2020, 15:19:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 17, 2020, 07:59:11 »
Merhaba Ahmet Sezer Bey,
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Harikasınız.  Öğrendiğim iyi oldu. :) Hoşçakalın.
Adnan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #22 : Dün, 08:51:20 »
Arkadaşlar Merhaba,

Hybrid aracı olan arkadaşlarımın yorumlarını rica edeceğim.

25.000 KM de hybrid passion x pack aracım var.

* Batarya nerdeyse full doluyken bazen gene dolum yapmaya çalışıyor. Bu normal midir?
* Birde bazen batarya doluyken araç EV mode geçmiyor. Duran trafikte araç sarı renkle gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
* Aynı durum uzun yolda da oluyor. 120 km ile giderken ayağımı gazdan çekiyor. Bu sefer yeşil ile gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
* Dur kalk Trafikte duruyorum. EV mode ışığı yanıyor. Küçük bir hareket oluyor gaza hafif dokunuyorum. EV mode ışığı hemen sönüyor. Bu durumda da batarya dolu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: A+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Dün, 09:12:17 »
Merhaba Serhat bey

Aynı durum bende de var bu durum herzaman yaşanmıyor ancak bazen anlam veremediğim noktalarda elektriğe geçmiyor yada bahsettiğiniz gibi farklı durumlarda yaşıyorum. Stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor genelde.
Bu arada soyisim benzerliği de ayrı bir güzellik kattı. ;)
Hybrid Corolla flame 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #24 : Dün, 09:19:21 »
 :D
Evet güzel oldu.

Mesaj Birleştirildi: Dün, 09:21:19
:D
Evet güzel oldu.

O zaman yazılımsal bir sorun da olabilir.

Etiketler: