Gönderen Konu: ARAÇ LPG'DE İLK MARŞTA ÇALIŞMIYOR  (Okunma sayısı 9578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: ARAÇ LPG\'DE İLK MARŞTA ÇALIŞMIYOR
« Yanıtla #20 : Temmuz 09, 2019, 21:55:36 »
Evet Ümit bey LPG ustalarının işine gelmez tabi komple regülatörü satmak varken neden uğraşsınlar ki işlerine gelmiyor.. Diyaframı satan sitede şöyle bir açıklamaya yer vermişler : "Diyafram Değişimi Yaptıramayanların Dikkatine

Bulunduğunuz ilde brc sıralı sistem beyin diyaframı değişecek servis yok ise arızalı regülatörü söktürerek firmamızın anlaşmalı ptt kargo şubesi ile bize ücretsiz yollayabilirsiniz. Saat 15 den önce elimize ulaşan arızalı regülatörü aynı gün içinde diyaframını yenileyerek kargo ile belirtmiş olduğunuz adrese göndermekteyiz kargo ücretleri firmamıza aittir. Diyafram değişimi işçilik ve kargo ücretleri dahil toplamda 250 tl bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ürünü bize tamir için yollarken dirsekleri kırılmayacak şekilde paketleyiniz."

Satıcı sizinde dediğiniz gibi LPG ustalarının değişime yanaşmadıklarının farkında olacak ki böyle bir açıklama gereği duymuş.
İyi güzel bir hizmette 250 TL nedir ya altı üstü bir diyafram değiştirecek,o parayı verdikten sonra yeni regülatör alırım bide kredi kartına taksit yaparım mis gibi olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 09, 2019, 21:55:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 09, 2019, 22:06:41 »
İyi güzel bir hizmette 250 TL nedir ya altı üstü bir diyafram değiştirecek,o parayı verdikten sonra yeni regülatör alırım bide kredi kartına taksit yaparım mis gibi olur.
150 TL diyaframa 100 TL de değişime istemişler. Bence de çok istemişler. Bu fiyat brc için tabiki. Brc sıfır regülatör fiyatı da  600-700 TL arasıymış. Lovato sıralı sistem regülatöre de 600 TL demişler. Dediğiniz gibi 250 TL ye değişim yapmaktansa aynı fiyatlara başka marka uyumlu bir regülatörde alınabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Ynt: ARAÇ LPG'DE İLK MARŞTA ÇALIŞMIYOR
« Yanıtla #22 : Temmuz 09, 2019, 22:25:41 »
Hüseyin bey eğer eliniz yatkınsa kendiniz bile yapabilirsiniz yeterki aracınızın regülatörüne uygun diyafram olsun hatta YouTube de videosu bile var,örnek olarak link.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '16
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 10, 2019, 00:37:44 »
Aracı geçen yıl mayıs ayında ikinci el olarak aldım aldığımda 29.000 km de ve LPG takılı haldeydi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Temmuz 10, 2019, 00:53:42 »
150 TL diyaframa 100 TL de değişime istemişler. Bence de çok istemişler. Bu fiyat brc için tabiki. Brc sıfır regülatör fiyatı da  600-700 TL arasıymış. Lovato sıralı sistem regülatöre de 600 TL demişler. Dediğiniz gibi 250 TL ye değişim yapmaktansa aynı fiyatlara başka marka uyumlu bir regülatörde alınabilir.
Uygun olan Regülatör de alınabilir biraz el becerisi varsa tamirde yapılabilir,birkez daha Atiker ve akl nin f/p ürünü olduğu ortaya çıktı regülatör bozulsa dahi yenisi 250 TL hemde diğerlerinden daha sağlam aynı zamanda elm cihazıyla ayar yapmaya imkan veriyor,hemde güzel ülkemin yerli malı.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Temmuz 10, 2019, 13:26:34 »
@Ümit ŞAHANTİMOR  (39478)  @Mutlu Tekir (30216)  @Hüseyin Bayram (25139)  Şuan iki ayrı LPG ustasından geldim. Biri Regülatör kaçırıyor dedi, diğeri enjektör sızdırıyor dedi :) Lovato'nun parçaları çok pahalı Enjektör sızdıryor diyen usta daha kendine güvenerek konuştuğu için denemek amaçlı Atiker enjetör'ü muhayyer şekilde 250 Tl'ye taktık. Bakalım ne olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Temmuz 10, 2019, 15:05:37 »
@Ümit ŞAHANTİMOR  (39478)  @Mutlu Tekir (30216)  @Hüseyin Bayram (25139)  Şuan iki ayrı LPG ustasından geldim. Biri Regülatör kaçırıyor dedi, diğeri enjektör sızdırıyor dedi :) Lovato'nun parçaları çok pahalı Enjektör sızdıryor diyen usta daha kendine güvenerek konuştuğu için denemek amaçlı Atiker enjetör'ü muhayyer şekilde 250 Tl'ye taktık. Bakalım ne olacak.
Sonucu merakla bekliyorum  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Temmuz 10, 2019, 19:54:18 »
Enjektör sızdırması ihtimaller dahilinde ama testi kolaydır İNŞAALLAH düzelir,siz daha önce vakum hortumu nu akşamdan sökünce sabah rahat çalıştı yzmıştınız ona istinaden Regülatöründen kaynaklı diye düşünmekteyim.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Temmuz 10, 2019, 21:58:39 »
Enjektör sızdırması ihtimaller dahilinde ama testi kolaydır İNŞAALLAH düzelir,siz daha önce vakum hortumu nu akşamdan sökünce sabah rahat çalıştı yzmıştınız ona istinaden Regülatöründen kaynaklı diye düşünmekteyim.

Öğlen 13:30 da sanayiden gelip aracı park ettim.  Akşam 19:30 a kadar kullanmadım arabayı 19:30 da dükkanı kapatıp aracı çalıştırdım tek marşta çalıştı. 20:00 de eve geldim şimdi tekrardan çıkıp kontrol edeceğim bakalım yine tek marşta çalışacak mı. Bu arada Lovato kite Atiker enjektör takmanın bir zararı ya da olumsuz etkisi var mıdır onu da merak ediyorum açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Temmuz 10, 2019, 22:22:31 »
Öğlen 13:30 da sanayiden gelip aracı park ettim.  Akşam 19:30 a kadar kullanmadım arabayı 19:30 da dükkanı kapatıp aracı çalıştırdım tek marşta çalıştı. 20:00 de eve geldim şimdi tekrardan çıkıp kontrol edeceğim bakalım yine tek marşta çalışacak mı. Bu arada Lovato kite Atiker enjektör takmanın bir zararı ya da olumsuz etkisi var mıdır onu da merak ediyorum açıkçası.
Uyumlu olduktan sonra hiçbir zararı olmaz enjektörün markası önemli değil zaten 1 kaç çeşit marka model var sadece üreticiler kendi isimleri altında markalaşma yaparlar,çalıştıktan sonra sıkıntı çıkarmaz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 11, 2019, 00:27:24 »
Uyumlu olduktan sonra hiçbir zararı olmaz enjektörün markası önemli değil zaten 1 kaç çeşit marka model var sadece üreticiler kendi isimleri altında markalaşma yaparlar,çalıştıktan sonra sıkıntı çıkarmaz.

Saat 22:30 gibi aracı çalıştırdım yine tek marşta çalıştı. Sabah ta çalışırsa eğer problem çözülmüştür. Bu arada Atiker enjektör Lovato dan neredeyse %80 daha sessiz, Lovato da triger zinciri sesine benzer bir ses çıkıyordu bundan nerdeyse hiç ses yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Temmuz 11, 2019, 01:51:45 »
Saat 22:30 gibi aracı çalıştırdım yine tek marşta çalıştı. Sabah ta çalışırsa eğer problem çözülmüştür. Bu arada Atiker enjektör Lovato dan neredeyse %80 daha sessiz, Lovato da triger zinciri sesine benzer bir ses çıkıyordu bundan nerdeyse hiç ses yok.
Geçmiş olsun diyelim,kısa zamanda oluşan gaz sızıntısı önlenmiş gibi eğer sabahta düzgün çalışırsa sorun bitmiş demektir sessizlik konusunda evet Atiker son serileri baya iyi durumda benim 5 yıllık akl enjektörleri de sessiz hatta hiç duymuyorum okadar sessiz 2018 corollaya taktırdım yine akl ondada hiç fark yok yani tüp düğmesine bakmasam hangisinde gittiği anlaşılmıyor.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Temmuz 11, 2019, 10:33:36 »
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Enjektör sesi enjektörün hızlı çalışmasından kaynaklanıyor sesli olmasi kötü degil aksine iyi bir enjektör oldugunun göstergesi aslında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Temmuz 11, 2019, 12:04:00 »
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Enjektör sesi enjektörün hızlı çalışmasından kaynaklanıyor sesli olmasi kötü degil aksine iyi bir enjektör oldugunun göstergesi aslında.
Hüseyin bey aynı işlemi daha sessiz yapan bir enjektör olamazmı enjektör hızını sesine göremi tespit ediyoruz eğer sizin dediğiniz gibi eğer daha yavaş bir enjektör olsaydı aracı besleme konusunda performans ta sıkıntı yaşatırdı 1.6 yı geçtim benim 2.0 motoru beslemezdi hemde yüksek devirlerde dahi sıkıntısız çalışmakta.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 11, 2019, 15:00:31 »
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Enjektör sesi enjektörün hızlı çalışmasından kaynaklanıyor sesli olmasi kötü degil aksine iyi bir enjektör oldugurnun göstergesi aslında.
Enjektörün sesli veya sessiz olması onun hızını veya kalitesini kesinlikle ölçmez içindeki ses yay ve pistonların yapısıyla alakalı bir durumdur önemli olan ohm değeri ve açma kapanma ms hızlarıdır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 11, 2019, 20:42:37 »
@Hüseyin Bayram (25139) @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478)   (39478) @Husnu Güven (45976) @Mutlu Tekir (30216) Araç bu sabah ta tek marşta çalıştı iş çıkışı da tek marşta çalıştı, ayrıca daha önce olan hafif rölanti dalgalanması da düzeldi. İş çıkışı 250 TL Atiker enjektör parasını ustaya verip geldim. Yorum ve katkılarınız için herkese teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Temmuz 11, 2019, 20:44:29 »
@Hüseyin Bayram (25139) @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) @Husnu Güven (45976) @Mutlu Tekir (30216) Araç bu sabah ta tek marşta çalıştı iş çıkışı da tek marşta çalıştı, ayrıca daha önce olan hafif rölanti dalgalanması da düzeldi. İş çıkışı 250 TL Atiker enjektör parasını ustaya verip geldim. Yorum ve katkılarınız için herkese teşekkür ediyorum.
Hayırlı olsun sorununuzu halletmişsiniz kazasız belasız sürüşler dilerim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Temmuz 11, 2019, 20:51:46 »
Sorun çözülmüş,geçmiş olsun,teşhis koyanları ve özellikle yerli bir markanın,uygun fiyatlı malzemesi ile iş çözüldüğü için firmayı tebrik etmek lazım.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Temmuz 11, 2019, 21:40:52 »
Geçmiş olsun sevindim. Demek sıkıntı enjektörlerden de kaynaklanabiliyormuş.
Gaz kesici filtre lpg akışını kesse de, regülatör sonrasındaki borularda kalan lpg enjektörden sızıp da bu probleme yol açabiliyormuş demek ki.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #39 : Ocak 28, 2021, 23:31:30 »
Biraz geç oldu ama aynısı yaşadım regülatör değildi benim problemim lpg enjektorlerinin ucundaki Sibop gibi seylerden gaz kaciriyordu motora lpg dolup boguyordu. İlk calistirmada calismayip çalıştıktan sonrada ortalığı gaz kokusu sariyordu lpgcide değiştirdik olay çözüldü