Gönderen Konu: Kronik Sorunlar  (Okunma sayısı 5989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kan Grubu: ---
  • 91 kere teşekkür edildi
Ynt: Kronik Sorunlar
« Yanıtla #20 : Eylül 15, 2020, 16:28:18 »
sıcak soğuk farklılıkları araçların plastik aksamında genleşme yapıyor, yazın ses azalır yada kesilirken kışın artar bunun çaresi trim ayarlarını yaptırmak ve ses gelen yerleri keçeli dolgu ile doldurmak
aracında ön cam sol tarafta ses olanlara diyeceğim eğer aracınızda headup display varsa onun dış koruma camı ile dashboard arasında kalan yer titreşime bağlı ses yapıyor bir şekilde sıkıştırın kesiliyor
ön iki kapı camında yaşanan yarı açık konumda zıngırdama ise serviste yapılan küçük bir uygulama ile düzeliyor (servislere bu yönde bir prosedür bilgisi gelmişti bu kapsamda ücretsiz yapıyorlar)
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 15, 2020, 16:28:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • 1880 kere teşekkür etti
  • 2769 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 15, 2020, 18:56:36 »
Merhaba aldığınız ön gön göğüs halısını görsel veya link olarak paylaşmanız mümkün mü? Nreden aldınız, fiyatı vesair bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Daha araç gelmeden ben de aynı sorunla karşılaşmamak için tedbir alayım diyorum. Teşekkürler.

Herşeyi burada paylaşıyorum.
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=87695.0
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 650
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 28, 2020, 10:09:48 »
Günaydın;
Aracı Almadan Önce Formda Okumama Rağmen Nemli ve WURTH Marka Bezle Yumuşak Yeri Bastırmadan Sildim;
Sonuç; ÇİZİLDİ :(
 ::)
Alixpress den Dashboard Siparişi vermeden Önce Bir Sorayım İstedim, Çizik Giderme Gibi Bir İşlem Olur mu Acaba Diye
Teşekkürler

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Corolla 1.6 Dream otomatik
  • Kilometre: 126
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #23 : Ekim 17, 2020, 18:54:30 »
Merhaba. Sürekli olmamakla birlikte son 2 binmem de özellikle yokuş yokuş yukarı çıkarken  arabanın altından bir tingirti sesi geldi. 2 sinde  de sadece bir kere bu sesi duydum daha sonra kesildi başka da tekrarlamadi. Arabam daha 120 km de. Başına böyle bir durum gelen var mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 98 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 18, 2020, 00:31:00 »
Abdullah Bey, o ses tahminimce, araç yokuşa gelince ani vites değiştirmesinden olabilir. Motor zorlandığı anda yokuşu rahat çıkmak için bazen 1 yerine 2 hatta 3 vites birden düşürebiliyor. Bunu da tek seferde yaptığı için vurma sesi gibi ses çıkarıyor olabilir. Bir dahaki sefere o sesi duyunca devir çubuğuna ve motor sesine dikkat edin. Ani bir şekilde devir çubuğunda ve motor sesinde yükselme olur. Tabi bu bir tahmin. Olmadı servise göstermekte fayda var.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #25 : Ekim 18, 2020, 01:03:35 »
Cevap için teşekkür ederim..Vurma sesi gibi değil de daha çok arabanın altına tel takılmış da bir yere sürtüyor gibi.. tekrar olacak mı diye aynı yokuşu tekrar çıktım tekrarlamadi.. sesi duyduğum 2 seferde de yokuş çıkmanın yanısıra viraj da dönüyordum acaba bundan mi kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Evet sorun devam ederse servise gideceğiz mecbur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 98 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 18, 2020, 07:58:03 »
O zaman aracın altına bir bakın. Bazen yolda giderken aracın alt kısımlarına çalı, dal, tel vb malzemeler takılabiliyor. Bunlar da araç yaylanınca yere değerek ses çıkartabilir. Eski aracımda bir çubuk motor korumanın arasına sıkışmıştı. Kasislerde sürtme sesi geliyordu. Araba yayınlandığı için oluyordu. Sonradan aracın altına dikkatli bakınca fark ettim.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #27 : Ekim 18, 2020, 16:37:08 »
Aynen ben de diskin oraya kaçan çakıl vb gibi şeylerin de bu gibi sesler yaptığını okudum forumlarda. Muhtemelen sebep bu gibi. Cevabınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2609 kere teşekkür etti
  • 2960 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ekim 18, 2020, 17:20:08 »
Sesin kendisini duymadığımız için yorumlar genelde farazi kalacaktır. Ancak belirttiğiniz  motor devri (araç atmosferik benzinli ise) avans vurma sesi olabilir.
Profilinizde araç vb. özellikleri doldurmanız faydalı olacaktır.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #29 : Ekim 18, 2020, 23:57:23 »
Vurma sesinden ziyade tel surtme sesi olduğu ve benzer sorunları yaşayanlar hep aynı sonuca ulaştığı için böyle çıkarınca bulundum ama ses tekrar etmeye devam ederse servise götüreceğimelbet.. Uyarınız için teşekkür ederim bilgilerimi guncelledim.

Etiketler: