Gönderen Konu: Satılık araç aranıyor. Toyota Carina  (Okunma sayısı 122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • "bereketli pirinç tarlası"
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: 0+
Satılık araç aranıyor. Toyota Carina
« : Haziran 11, 2019, 18:11:04 »
Selamünaleyküm arkadaşlar. İlk defa araç alacağım. Araştırma larım beni Toyota Carina marka bir araç almaya itti. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Boya ve değişen parça takıntım yok. Ancak motoru ve kasasının sağlıklı olmasını istiyorum. Bu şekilde olan 300.000 km'ye kadar araç sahibi arkadaşlar iletişim kurabilirsiniz.

Toyota Club Türkiye

Satılık araç aranıyor. Toyota Carina
« : Haziran 11, 2019, 18:11:04 »

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 115 kere teşekkür etti
  • 715 kere teşekkür edildi
Ynt: Satılık araç aranıyor. Toyota Carina
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2019, 20:39:18 »
Selamünaleyküm arkadaşlar. İlk defa araç alacağım. Araştırma larım beni Toyota Carina marka bir araç almaya itti. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Boya ve değişen parça takıntım yok. Ancak motoru ve kasasının sağlıklı olmasını istiyorum. Bu şekilde olan 300.000 km'ye kadar araç sahibi arkadaşlar iletişim kurabilirsiniz.
Halit bey sadece Carina olarak düşünmeyin coronada bakabilirsiniz hatta isterseniz bir iki örnek araç paylaşabilirim zaten ikiside aynı araçlar sadece makyaj farkı var bide biri Avrupalı diğeri safkan japon konfor olarak çok iyi araçlardır yakıt olarakta üzmez 1.6 dan farkı yok ayriyeten coronalar 136 HP Carina 126 HP ama alacağınız aracı iyi baktırın çünkü e segment olduğundan dolayı ve araç yaşından ötürü parçaları diğerlerine nazaran biraz pahalı ve yan sanayi parça kesinlikle kabul etmiyorlar çünkü araç piyasada az olduğundan dolayı kaliteli yan sanayi üretim yok denecek kadar az ben aynı aracı 93 modelini kullanıyorum ve çok memnunum sizde temiz bir araç bulursunuz İNŞAALLAH.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 11, 2019, 20:40:56
Bide profil bilgilerinizi tam olarak doldururmanız faydanıza olacaktır tavsiyeler ona göre yapılır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • "bereketli pirinç tarlası"
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2019, 21:46:52 »
Halit bey sadece Carina olarak düşünmeyin coronada bakabilirsiniz hatta isterseniz bir iki örnek araç paylaşabilirim zaten ikiside aynı araçlar sadece makyaj farkı var bide biri Avrupalı diğeri safkan japon konfor olarak çok iyi araçlardır yakıt olarakta üzmez 1.6 dan farkı yok ayriyeten coronalar 136 HP Carina 126 HP ama alacağınız aracı iyi baktırın çünkü e segment olduğundan dolayı ve araç yaşından ötürü parçaları diğerlerine nazaran biraz pahalı ve yan sanayi parça kesinlikle kabul etmiyorlar çünkü araç piyasada az olduğundan dolayı kaliteli yan sanayi üretim yok denecek kadar az ben aynı aracı 93 modelini kullanıyorum ve çok memnunum sizde temiz bir araç bulursunuz İNŞAALLAH.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 11, 2019, 20:40:56
Bide profil bilgilerinizi tam olarak doldururmanız faydanıza olacaktır tavsiyeler ona göre yapılır.
Ümit Bey
Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Araştırmalarım beni Carina almaya sevketti. Sebebi ise; model yılından dolayı kilometreleri daha düşük. Parça araştırmasında daha çok Carina parçaları internette gördüm. Maddi açıdan çok param yok ancak piyasadaki aynı fiyattaki araçları da almak içime sinmiyor. Arabayı aldığımda keyifli bir şekilde binmek istiyorum. Ama uğraşırken de beni çok fazla yorsun istemiyorum. Her gün sanayi yolları değil de ayda veya iki ayda bir uğrasamda olur. Kafamdaki projem aslında bu araba hobi arabam olsun ilerde. Bakalım niyet hayır, akibet hayır olur İnşaallah. Profil için tavsiyenize uyarak, değişikliği yaptım.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 115 kere teşekkür etti
  • 715 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2019, 01:43:49 »
Ümit Bey
Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Araştırmalarım beni Carina almaya sevketti. Sebebi ise; model yılından dolayı kilometreleri daha düşük. Parça araştırmasında daha çok Carina parçaları internette gördüm. Maddi açıdan çok param yok ancak piyasadaki aynı fiyattaki araçları da almak içime sinmiyor. Arabayı aldığımda keyifli bir şekilde binmek istiyorum. Ama uğraşırken de beni çok fazla yorsun istemiyorum. Her gün sanayi yolları değil de ayda veya iki ayda bir uğrasamda olur. Kafamdaki projem aslında bu araba hobi arabam olsun ilerde. Bakalım niyet hayır, akibet hayır olur İnşaallah. Profil için tavsiyenize uyarak, değişikliği yaptım.
İNŞAALLAH hakkınızda hayırlısı olsun,
İnternette Carina parçalarını görmenizin sebebi Avrupa kayıtlarında araç Carina olarak geçiyor zaten aynı araçlar olduğu için makyaj ve iç aksesuar da farklılık var geri kalan mekanik aksam herşeyiyle aynı parçalar ortak o yüzden Carina olarak görüyorsunuz serinin devamı onun için öyle, ikiside 3SFE Motor kodlu üniteyi kullanmakta ve bu motor 2000 küsür yılına kadar revizyon görerek devam eden motor parça yönünden sıkıntı yaşamazsınız ben bu güne kadar hiç sıkıntı yaşamadım zaten form üyemiz @Ufuk Sönmez (16363) bey sağolsun çok yardımcı oluyor ama daha önce yazdığım gibi parçalar biraz pahalı ama olsun aracın rahatlığı yeter carinalarda ABS standart mı tam emin değilim ama Corona bakarsanız kesinlikle absli modellerine bakın derim çünkü 101 kasa ile aynı fren sistemi var bunlarda mübarek kızak gibi en kötü yanı bu gerisi hiç kafa yormaz, şimdiden küçük bir öneri yapayım alırsanız arka fren balataları Corolla 101 kasayla aynı ama adı Carina veya Corona balatası olduğu zaman fiyat otomatik olarak 30 TL yukarı çıkıyor onun için Corolla balatası isteyin.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Etiketler: toyota carina satılık