Gönderen Konu: Auris - Corolla 1.8 hibrit yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: A+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris - Corolla 1.8 hibrit yakıt tüketimi
« Yanıtla #20 : Eylül 24, 2019, 11:21:37 »
Merhaba,
Corolla Hybrid kullnıyorum . Bazı sorularım var. Cevaplarsanız sevinirim.

1-

elimizden geldiğince yardımcı oluruz
Hybrid Corolla flame 2019

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 24, 2019, 11:21:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 24, 2019, 12:56:29 »
elimizden geldiğince yardımcı oluruz

Teşkkür ederim ilginiz için. sorularım şunlar ;

1- Pil 3 çizginin altına hiç Düşmüyor. Şehir içinde 3 çizgide bir süre gittikten sonra motor yaklaşık 1500 devirde bir süre çalışıyor. sonra araba elektriğe giriyor. Yaklaşık 1 km elektrikle gittikten sonra yine motor 1500 devirde çalışmaya başlıyor. Bu normal mi?
2- Bazen orta ekrandaki görüntüde araba pilden gidiyormuş gibi görünüyor.Ama motor 1000 devirde çalışıyor. Sonra yeniden elektriğe geçiyor. Bu sizde de oluyor mu?
3- Uzun ve yüksek bir rampadan inerken motor kendiliğinden devreye giriyor ve ben frene basmassam devir 3000-4000 devire kadar çıkıyor. sonra düz yola indiğimde araba hala hızlıysa gaza basmamama rağmen  devir yüksek kalıyor, gaza bastığımda düşüyor. Bu süre içinde araba elektriğe girmiyor. bir süre sonra düzeliyor. Böyle olması normal mi? Servise götürsem mi diyorum.
4- Ortalama yakıt bende de 4,3 civarında .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 6000
  • Kan Grubu: A+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 24, 2019, 14:17:21 »

1- Pil 3 çizginin altına hiç Düşmüyor. Şehir içinde 3 çizgide bir süre gittikten sonra motor yaklaşık 1500 devirde bir süre çalışıyor. sonra araba elektriğe giriyor. Yaklaşık 1 km elektrikle gittikten sonra yine motor 1500 devirde çalışmaya başlıyor. Bu normal mi?
bu soruyu bende sormuştum ;)
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=87623.0

2- Bazen orta ekrandaki görüntüde araba pilden gidiyormuş gibi görünüyor.Ama motor 1000 devirde çalışıyor. Sonra yeniden elektriğe geçiyor. Bu sizde de oluyor mu?
bazen bende de mevcut.
3- Uzun ve yüksek bir rampadan inerken motor kendiliğinden devreye giriyor ve ben frene basmassam devir 3000-4000 devire kadar çıkıyor. sonra düz yola indiğimde araba hala hızlıysa gaza basmamama rağmen  devir yüksek kalıyor, gaza bastığımda düşüyor. Bu süre içinde araba elektriğe girmiyor. bir süre sonra düzeliyor. Böyle olması normal mi? Servise götürsem mi diyorum.
rampadan ınerken genelde batarya sarj olmaya başlıyor motor devreye girmiyor ama hızınız yuksek oldugunda olabılır ondada araç kendini frenlemeye başlıyor bunu da deviri yukselterek sağlayabiliyor. uzun yolda bende yaşıyorum rampa inişlerinde hız bazında araç kendini bırakmıyor
şehir içinde çok aktif kullanıyorsanız her zaman avantajlı
Hybrid Corolla flame 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 60 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2019, 16:45:10 »

1. Normal. Batarya sağlığı açısından minimum %20 doluluk öngörülür. Aynı zamanda 12 Volt akü DC-DC inverter ile ana bataryadan doldurulduğu için hiçbir zaman tamamen boşalmaz. Kontak açıkken vitesi uzun süre N konumunda tutmayın, zaten batarya 1 çentiğe düşünce sesli ve görsel uyarı alırsınız.

2. Normal. S1, S2 (a,b), S3, Idle Check, S4 gibi fazlar vardır. Elektrikli ve içten yanmalı motor sıcaklıklarına, soğutma suyu ve yağ sıcaklıklarına göre bu fazlar sırayla oluşur. Bahsettiğiniz faz ise 'Idle Check' fazıdır, içten yanmalı motor için koşullar kısa bir süre kontrol edilip S4 fazına geçilir.

3. Normal. Uzun süre yokuş indiğinizde batarya tam dolu (%100 - 10 çentik) hale gelebilir. Bu durumda bataryayı korumak için rejeneratif fren artık iyice azalır ve konvansiyonel frenlere aşırı yük binmemesi için "motor freni" devreye girer. Uzun inişlerde vitesi B konumuna almakla aynı anlama gelir.

4. Normal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #24 : Ekim 09, 2019, 08:36:58 »
Yeni aldığımız arabada hanım 15 litreyi gördüm diyor seyahat ortalaması ile. Bir sıkıntı olabilir mi? Rota 5 km felan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #25 : Ekim 12, 2019, 18:26:16 »
hibrit 20 gün kullandım..şehir içi efsane..bisikleti bıraktım hibritden inmedim. taki şehir dışına çıkana kadar..1,4  disel corollamla 200 yaktığım yolda 400 lra benzin yaktım..ben hızlı kullanırım..hibritin motoru daha 1000 km de açılmamış bir motor.185 kadar zorladım..ötesi yoktu.

Etiketler: