Gönderen Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!  (Okunma sayısı 10257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Avensis 2.0 Premium MDS
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 145000
  • Kan Grubu: 0+
  • 43 kere teşekkür etti
  • 135 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!
« Yanıtla #2300 : Temmuz 04, 2019, 15:38:53 »
Mehmet Ali bey bende çamurluk veya kapı yüzü değişmiş ona takılmıyorum ama daha öncede yazdığım gibi şahse işlem almışsa olay bitmiştir hiçbir kaynak onu sağlam yapamaz çünkü ısıl işlem gördüğü zaman çeliğin kimyası değişiyor mukavemeti zayıflar yoksa şuanda benim kullandığım aracımda sağ çamurluk ve sağ kapı değişti ama şaside işlem olmadı ve komple boyattım tertemiz oldu.

Kapı sacı / kapı yüzü değişmiş hiç bir araç almayın aldırtmayın.
Bendeki işlem yetkili serviste yapılmasına rağmen sonuç hüsran.
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP] 4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS]
6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2300 : Temmuz 04, 2019, 15:38:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 123000
  • Kan Grubu: A+
  • 188 kere teşekkür etti
  • 101 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2301 : Temmuz 04, 2019, 16:00:25 »
Paslanma mı oldu sizde de :/
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I
Youtube Channel : https://www.youtube.com/channel/UCJCUJ_h_saUp7hxZ1V_cEmA?view_as=subscriber
Faydali Konular ve Basliklar:
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 55339
  • 584 kere teşekkür etti
  • 323 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2302 : Temmuz 04, 2019, 18:55:03 »
Değişsin  kapi komple ama saç değişmesin
Hatta ben ilerleyen zamanlarda kapıyı komple değiştirmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 188 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2303 : Temmuz 04, 2019, 20:52:39 »
Değişsin  kapi komple ama saç değişmesin
Hatta ben ilerleyen zamanlarda kapıyı komple değiştirmeyi düşünüyorum
Bir araç buldum Maltepe’de. Corolla-Advance-Dizel-Manuel-55.000KM’de. Hasar kaydı toplam 14.000TL. Önceki sahibi engelli yakını. Aracı sadece hastaneye giderken vs kullanmış. PTTden muayene sorguladım.KM doğru. Birinde dolmuşa kapıyı kaptırmış. Sol arka kapı değişmiş tamamen. Onun dışında ön kısımda da tampon ve iki far değişmiş tamamen. Dumankaya Pendikte. İş ciddiye binerse yine de servisten de kilometre sorgusu yapacağım. Fiyat 70.000TL. İnşallah bugün gittiğimiz doktor gibi hüsran çıkmaz bu da... :) 
Youtube Channel : https://www.youtube.com/channel/UCJCUJ_h_saUp7hxZ1V_cEmA?view_as=subscriber

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 123 kere teşekkür etti
  • 765 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2304 : Temmuz 04, 2019, 22:06:14 »
Zaten yetkili serviste yapıldığı için hüsran çünkü servis ustalarının bir çoğu fazla tecrübeli değildirler sadece teknik konuda eğitilirler,kaporta bölümünden fazla birşey beklememek lazım çünkü bir çoğu genç elemanlardan oluşur öyle çok kaporta Tamir tecrübesi bulunmaz eli kaynak şalaması tutuyorsa sıkıntı yok kalifiye eleman olarak görünür önemli olan o kaynağı çekerken oksijen düzeyini hatta karpit kazanının açılıp kapanmasını dahi iyi ayarlamak lazım keza kaynak telini bile kaliteli kullanmak lazım artı olarak tecrübeli ustalık gerekli yani o tecrübeli ustalarda serviste kuru maaş'a talim etmiyor sanayide kendi dükkanını açıyor,eğer işlem doğru olarak hakkıyla yapılırsa sıkıntı çıkmaz tamamlayıcı ustalıkta boyacıda bitiyor.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 188 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2305 : Temmuz 04, 2019, 23:14:08 »
Zaten yetkili serviste yapıldığı için hüsran çünkü servis ustalarının bir çoğu fazla tecrübeli değildirler sadece teknik konuda eğitilirler,kaporta bölümünden fazla birşey beklememek lazım çünkü bir çoğu genç elemanlardan oluşur öyle çok kaporta Tamir tecrübesi bulunmaz eli kaynak şalaması tutuyorsa sıkıntı yok kalifiye eleman olarak görünür önemli olan o kaynağı çekerken oksijen düzeyini hatta karpit kazanının açılıp kapanmasını dahi iyi ayarlamak lazım keza kaynak telini bile kaliteli kullanmak lazım artı olarak tecrübeli ustalık gerekli yani o tecrübeli ustalarda serviste kuru maaş'a talim etmiyor sanayide kendi dükkanını açıyor,eğer işlem doğru olarak hakkıyla yapılırsa sıkıntı çıkmaz tamamlayıcı ustalıkta boyacıda bitiyor.
Ümit abi attın imzanı yine :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2306 : Temmuz 05, 2019, 08:14:22 »

Evet maalesef  :(
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP] 4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kan Grubu: ---
  • 19 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2307 : Temmuz 05, 2019, 09:16:21 »

Benim kapı sacıda yetkili serviste değişmiş benim araçta herhangi bir sıkıntı yok. Değişim yapılalı 5 sene olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2308 : Temmuz 05, 2019, 14:51:02 »
Arkadaşlar sizlerden bir dizel-benzin otomatik hatchback tavsiyesi isteyeceğim.
Bütçe 120bin bandında, LPG tercih dışı. haftaiçi işe gidiş geliş mesafesi kısa olduğu için LPGye geçmiyor bile. ancak havalar ısınınca işe yarıyor. o yüzden lpg olmayacak.
bu kısa mesafede arkada da çocuklar olacağı için arka havalandırma ve arka koltuk kol dayama şart.
ön-arka park sensörü de olması gerekenler arasında
hibrit düşünmüyorum, belli bir zaman sonra 15bin lira batarya parası vereceğime, DSG gibi çift kavrama şanzımanlı bir arabaya binerim 3-4bine halledilir.
peugeot 308 arkası çok dar. astra'da havalandırma ve kol dayama yok. seat leon'da kol dayama yok ve koltuklar çok kötü. sanki bu arabaları tek kişi kullanan gençler alsın diye yapmışlar.

şimdilik aklımda golf ve i30 var. tavsiyelerinizi beklerim

2015 sonrası vw golf dizel-benzin otomatik,
2017 sonrası hyundai i30 dizel otomatik,

örnek ilanlar:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-hatasiz-boyasiz-servis-bakimli-32.oookm-701694174/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-ucardan-2017-i30-dizel-otm-elite-plus-20.130-km-hatasiz-706456156/detay/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 55339
  • 584 kere teşekkür etti
  • 323 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2309 : Temmuz 05, 2019, 15:05:13 »
Bütçe 120bin bandında, LPG tercih dışı. haftaiçi işe gidiş geliş mesafesi kısa olduğu için LPGye geçmiyor bile. ancak havalar ısınınca işe yarıyor. o yüzden lpg olmayacak.
bu kısa mesafede arkada da çocuklar olacağı için arka havalandırma ve arka koltuk kol dayama şart.
hibrit düşünmüyorum, belli bir zaman sonra 15bin lira batarya parası vereceğime, DSG gibi çift kavrama şanzımanlı bir arabaya binerim 3-4bine halledilir.
peugeot 308 arkası çok dar. astra'da havalandırma ve kol dayama yok. seat leon'da kol dayama yok ve koltuklar çok kötü. sanki bu arabaları tek kişi kullanan gençler alsın diye yapmışlar.

örnek ilanlar:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-hatasiz-boyasiz-servis-bakimli-32.oookm-701694174/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-ucardan-2017-i30-dizel-otm-elite-plus-20.130-km-hatasiz-706456156/detay/

Şu DSG'yi almayın diye herkes yana yana söylüyor DSG'de bir sorunun maksimum 3 veya 4 bin liraya halledildiği görülmedi duyulmadı. VAG grubu alacaksanız kesinlikle manüel den başka bakmayın.  İ30 ve Golf seçeneğine 1.5 DCI Icon paket Megane 4'de eklenebilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2310 : Temmuz 05, 2019, 15:23:47 »
Şu DSG'yi almayın diye herkes yana yana söylüyor DSG'de bir sorunun maksimum 3 veya 4 bin liraya halledildiği görülmedi duyulmadı. VAG grubu alacaksanız kesinlikle manüel den başka bakmayın.  İ30 ve Golf seçeneğine 1.5 DCI Icon paket Megane 4'de eklenebilir

yetkili servis fiyatı 10bin, yine de Toyota hibrit batarya değişiminden ucuza geliyor.
artık uzmanlar var özelde, arkadaşım DSG'yi 4bin liraya halletti kartal oto sanayide.
yeni kasa meganelar çok yavaş. megane 3 hb gt-line da olabilir biraz daha düşük bütçeye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2311 : Temmuz 05, 2019, 21:42:40 »
yetkili servis fiyatı 10bin, yine de Toyota hibrit batarya değişiminden ucuza geliyor.
artık uzmanlar var özelde, arkadaşım DSG'yi 4bin liraya halletti kartal oto sanayide.
yeni kasa meganelar çok yavaş. megane 3 hb gt-line da olabilir biraz daha düşük bütçeye
Enver bey dsg,'nin neyini 3 veya 4 bin TL'ye yaptırmış bir onu sorun derim belki şanzıman beyni değişmiş sadece diyecem ama oda aklıma yatmadı bencede eğer vag gurubu alacaksınız kesinlikle manuel olmalı yok illaki DSG olmalı diyorsanız viskoz kavramamı yoksa yağlımı onu ayırt edin @Hakan Öztürk (3676) bey bu konuda yazmıştı konuyu bulamadım kendiside görürse eminim yanıtlayacaktır,yeni corolla düşünürseniz arka havalandırma ve kol dayama mevcut sizin bütçeye dream paket uyuyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-guven-kardesler-otomotiv-hatasiz-sifir-706898130/detay
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2312 : Temmuz 06, 2019, 10:19:19 »
Enver bey dsg,'nin neyini 3 veya 4 bin TL'ye yaptırmış bir onu sorun derim belki şanzıman beyni değişmiş sadece diyecem ama oda aklıma yatmadı bencede eğer vag gurubu alacaksınız kesinlikle manuel olmalı yok illaki DSG olmalı diyorsanız viskoz kavramamı yoksa yağlımı onu ayırt edin @Hakan Öztürk (3676) bey bu konuda yazmıştı konuyu bulamadım kendiside görürse eminim yanıtlayacaktır,yeni corolla düşünürseniz arka havalandırma ve kol dayama mevcut sizin bütçeye dream paket uyuyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-guven-kardesler-otomotiv-hatasiz-sifir-706898130/detay

kavrama değişimi dediğim gibi 4 civarı. volant değişirse 3 te o tutuyor. yani arızanın çeşidine göre.
kavrama, mekatronik, volant bunlar genelde hepsi sorunlu olmayabiliyor.
mekatroniği revizyonlu yeni mekatronik değişimi de 2 civarı.
kısacası asgari 4binden başlar kavrama değişimi ile, mektronik volant ile birlikte azami 9bini bulur.
dsg yi ve dct yi yeterince tanıyorum.
arkadaşıma sıfır eski kasa hyundai i30 dizel dct almıştık 70bin kmdir sorunsuz kullanıyor.

gönül peugeot 308den yana ama bize çok küçük geldi maalesef.

lpgsiz corolla 1.6 şehir içi 9dan aşağı yakmaz. bizim buralar yokuşlu olduğu için 9-10 arası yakar. ben o değeri avensis 2.0 ile zaten görüyorum
ilk mesajımda da dediğim gibi hatchback olacak araç.

https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=79028.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '94
  • Kan Grubu: B+
  • 16 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2313 : Temmuz 06, 2019, 14:07:05 »

örnek ilanlar:

Ben astra K dizel kullanıcısı olarak bu seriyi tavsiye ederim j kasada kullandım (kendi aracım değildi bir yakınımın) k serisinin motor performansı sınıfının en iyisi yakıt olarakta performansa göre çok ideal. Hatchback sınıfında arka kol dayama ve havalandırma pek rastlamadım araştırma da yapmadım vardır illaki ama sırf o yüzden başka modele yönelmezdim ben. Fiyat bandınızı bilmediğimden kendi aracımdan yola çıkarak tavsiyede bulunmak istedim. Özellikle yol tutuşu mükemmel. Sedan araçlaron zorlandığı virajlarda gaz kesmeden rahatlıkla girebiliyorsunuz. Mercedes BMW gibi araçlarla kıyaslanan bir testte en iyi süspansiyona sahip olduğu söylendi. Başka soru varsa cevaplarım umarım yardımcı olmuştur.(1.5 turbo benzinliyi asla tavsiye etmem hem yakıtı yüksek hemde gitmiyor dizel gibi)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2518 kere teşekkür etti
  • 2854 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2314 : Temmuz 07, 2019, 12:58:14 »
Ümit Bey'in de belirttiği gibi, Dsg'de viskoz ve kuru kavrama arası farklar var. Viskoz olanların dayanımının standartları karşıladığı kullanıcılar tarafından belirtiliyor. Viskozlar torku daha rahat tölere edebiliyor.
Bazı araç guruplarında, kuru kavramalı şanzımanlarda, baskı balata seti değişiminde volan da değişiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2315 : Temmuz 09, 2019, 09:56:28 »
vw güncel 1.6 tdi, 1.4 tsi, gibi araçlarında 7 ileri dq200 kuru kavrama kullanıyor okuduğumuz bilgiler ışığında.
viskoz kavrama 2.0 tdi'larda mı var bilemiyorum.

DOD bayilerindeki 2. el araçlara bakmaya gittiğimizde hiç ilgilenmediler. Nasıl bir mantıkla çalışıyorlar anlayamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 123 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2316 : Temmuz 09, 2019, 10:27:49 »
vw güncel 1.6 tdi, 1.4 tsi, gibi araçlarında 7 ileri dq200 kuru kavrama kullanıyor okuduğumuz bilgiler ışığında.
viskoz kavrama 2.0 tdi'larda mı var bilemiyorum.

DOD bayilerindeki 2. el araçlara bakmaya gittiğimizde hiç ilgilenmediler. Nasıl bir mantıkla çalışıyorlar anlayamadım.
Onlar öyleler mantıkları tok satıcılık siz aracı beğenip müşteri temsilcisinin yanına gitmeniz gerekli aracı size tanıtmak için gelmez ve aracın içine oturmak yasaktır neyi diye sorduğumda alacak kişi ilk kendisi oturacakmış kişiye özelmiş sanki montaj aşamasında herşeyi robot yapıyor ya tırdan indirirkende sanki içine binmeden kucakta indiriyorlar sanki.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Matematik öğretmeni
  • Model Yılı: '09
  • Kilometre: 180000
  • 17 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2317 : Temmuz 11, 2019, 21:55:26 »
Merhabalar değerli forum üyeleri.
Konu üstüne bilirkişilerden yorum ve tavsiye bekliyorum.
Kardeşim yakın zamanda arabasını satıp BMW almaya karar verdi ve elemeler sonucu son iki araç kaldı: 320i ve 320d.
İkisi de tramersiz gibi (1000tl altı)
İkisi de premium paket.
İkisinin de kaporta durumu aynı, kazasız değişensiz kaput, tavan, bagaj hariç 2-3 parça boya var.
İkisi de fiyat olarak aynı.
320d 2006 model 223000 km'de, 320i 2008 model 170000 km'de.
320i'de spor yay takılmış ve  ilk sahibi herkimmiş (neye yarayacaksa :D).
Sizce hangisi?
2009 Corolla d4d Elegant mmt
2009 Fiat Albea Multijet, 2005 Yaris 1.0,  1996 Ford Escort 1.6 CLX 1995 Corolla 1.6 xei

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 16250
  • 28 kere teşekkür etti
  • 576 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2318 : Temmuz 12, 2019, 10:34:06 »
Model yılı ve daha az km li olduğu ve benzinliye yönelim olduğu için 320 i olabilir,ancak motor 1.6 mı yoksa  2.0 mı? diğer taraftan bir kişinin bayan olması ve tıp fakültesini bitirmesi ile iyi sürücü ve bakımlı aracı var olduğu görüşü herhalde bize mahsustur.Spor yay konusu resmi servisinde kurallara ve mühendislik hesaplarına göre takıldıysa ne ala..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 225000
  • 334 kere teşekkür etti
  • 533 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2319 : Temmuz 12, 2019, 10:48:18 »
Ben 320 i alırdım. Tercih sebeplerim öncelikle 320i 2008 diğeri  2006 .İkinci sebebim benzinli araçların bakım masrafları daha az ve düzgün kullanılırsa çok az arıza veriyor. Diğer yanda benzin ile diesel arasında fiyat farkı pek yok ama yakıt miktarının farkındayım diğer yanda. LPG karşı değilim ama asla yanına yaklaşmam.Kişisel tercihimdir yoksa dünya üzerinde binlerce kullanıcı var ve fabrikalar bile lpg çıkışlı araç üretiyor. Sunroof  ikinsinde de olması lazım ki benim için önemli.
Tokay beyin sorusunun cevabı seçimi yakıt ilk sırada ise sonuç değişir. Ben 2,0 tercih ederdim ama 1,6 da yeterli ki daha önce 316i kullandım ve çok yeterli idi.(Beklenti çok önemli tabi)

Sonradan aklıma geldi ben spor yayları daha fazla konfor için iptal eder orjinale dönerdim. Ve hekimin spor yayla ne işi olur? Bu ayrıntıya dikkat almadan iyice baktırın derim...
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Etiketler: