Gönderen Konu: Avensis sattım passat aldım  (Okunma sayısı 5323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 112 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
Avensis sattım passat aldım
« : Kasım 17, 2018, 16:55:45 »
Merhaba arkadaşlar, 2014 yılında sıfır aldığım Avensis e. Extrayı satıp 2 ay önce passat 2017model 1.6tdi dsg impression aldım. Avensisi çok özlüyorum. Yakıt için sattım ve aynı zamanda paşaların ikinci eldeki primlenmesi için bu değişikliği yaptım.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 17, 2018, 17:02:21
Avensis çok konforluydu, çok güven veren bir arabaydı. Çok temiz kullanmıştım. Tüm bakımlarını toyota servislerinde yapmıştım. Avensisin yol tutuşu Passata göre çok daha iyiydi. Bir de çok güven veriyordu bana... araba bozulur mu, yol da kalır mı ya da şurasında kronik sorun var başıma iş açar mı diye hiç korkmazdım. Ama passatta en ufak bir dengesizlik beni çok korkutuyor. Bu arada Avensisi DODa vererek oradan passat aldım. Avensis 80bin kmdeydi passatı ise 11bin km’de aldım. Avensis hala duruyor ellerinde. Satmamışlar. Düşünen varsa gönül rahatlığı ile alabilir. Çok temiz bir araç.
Ayrıca aracın halı paspasların ile servisinden alınmış orijinal bagaj havuzu ben de duruyor. İsteyen özelden ulaşabilir bana

Toyota Club Türkiye

Avensis sattım passat aldım
« : Kasım 17, 2018, 16:55:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis sattım passat aldım
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2018, 17:06:52 »
yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. passat'tan yana sıkıntı yaşayacağınızı hiç zannetmiyorum. almandan japona geçmiş biri olarak aracınıza gönül rahatlığı ile binebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2018, 17:13:01 »
Çok teşekkür eserim Enes bey. Valla hayatımda ilk kez Japon arabası dışında bir arabaya para verdim. (Öğrenci iken aldığım Citröen hariç) ben Toyota’ya bindim hep. Passata geçerken çok düşündüm. Kafamı karıştıran tek şey DSG şanjıman. Bir de Avensisteki lüksü ancak Higline dedikleri 300bin liralık Passata bulabilirmişim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2018, 18:58:19 »
Yeni aracınız hayırlı olsun Avensis hangi ilde ve hangi bayide bide kaça gitti avensisin konforu biraz zor bulunur bide bakım yapmasanız dahi sizi pek üzmez Almanların servis ve parça ücretleri Japonlara göre daha yüksek tekrar hayırlı olsun servis haricinde aracınızı müdahale yaptırmayın ve orijinal harici parça kullanmanızı tavsiye etmem iyi forumlar
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2018, 21:33:05 »
hayırlı olsun hocam. yeni aracınızı güle güle kullanın ama bence hata yapmışsınız. avensis; sorunsuzluğu ve konforuyla bence passat'tan daha kaliteli bir araba ama maalesef Türkiye'de vw grubu nasıl bir algı oluşturduysa d sınıfında liderliği kaptı. tabi bunda toyota'nın, avensis'e 1.6 otomatik dizel seçeneği sunmamış olması büyük etken oldu. oysa avensis her türlü passat'tan daha iyi bir araç. dsg ve turboya dikkat et hocam. vw; toyota gibi kahır çekmez, nazlıdır, kırılgandır, servisine çok düşkündür. tekrardan hayırlı olsun. güle güle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2018, 22:27:08 »
hayırlı olsun.
avensisi doda kaça verdiniz öğrenebilirmiyim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 18, 2018, 00:17:24 »
Passat'a alışınca öyle gelmez.Biraz uzun yol yapın ve aracın karakteristiğini anlayın farklı koşullarda zaman geçirin.Başta bana da opel astra oyuncak gibi geliyordu. Ama uzun yolda aracın limitlerini test edince ve viraj performansını görünce hiç de yabana atılmayacak olduğunu anladım.
Passat uzun yolda avensis'den daha konforlu ve üst düzey sürüş zevki sunacaktır.Lastik ve jant ölçüleri önemli noktada yol tutuşuna etkendir.Aracın direksiyonuna da alışmanız önemli.Avensis de olsa o bir camry konforu sunamayacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Kilometre: 95000
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2018, 12:20:12 »
Merhaba arkadaşlar, 2014 yılında sıfır aldığım Avensis e. Extrayı satıp 2 ay önce passat 2017model 1.6tdi dsg impression aldım. Avensisi çok özlüyorum. Yakıt için sattım ve aynı zamanda paşaların ikinci eldeki primlenmesi için bu değişikliği yaptım.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 17, 2018, 17:02:21
Avensis çok konforluydu, çok güven veren bir arabaydı. Çok temiz kullanmıştım. Tüm bakımlarını toyota servislerinde yapmıştım. Avensisin yol tutuşu Passata göre çok daha iyiydi. Bir de çok güven veriyordu bana... araba bozulur mu, yol da kalır mı ya da şurasında kronik sorun var başıma iş açar mı diye hiç korkmazdım. Ama passatta en ufak bir dengesizlik beni çok korkutuyor. Bu arada Avensisi DODa vererek oradan passat aldım. Avensis 80bin kmdeydi passatı ise 11bin km’de aldım. Avensis hala duruyor ellerinde. Satmamışlar. Düşünen varsa gönül rahatlığı ile alabilir. Çok temiz bir araç.
Ayrıca aracın halı paspasların ile servisinden alınmış orijinal bagaj havuzu ben de duruyor. İsteyen özelden ulaşabilir bana
Ozelden yazmaya calistim ama sistem hata verdi , paspaslarin rengi nedir ?  Fiyat ne dusunuyorsunuz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 22, 2018, 09:45:29 »
Yeni aracınız hayırlı olsun Avensis hangi ilde ve hangi bayide bide kaça gitti avensisin konforu biraz zor bulunur bide bakım yapmasanız dahi sizi pek üzmez Almanların servis ve parça ücretleri Japonlara göre daha yüksek tekrar hayırlı olsun servis haricinde aracınızı müdahale yaptırmayın ve orijinal harici parça kullanmanızı tavsiye etmem iyi forumlar

Hocam adana dod a sattım. hem onlar arabayı satmak için osmaniyeyeye göndermişler. Osmaniye, Adana, İstanbul Maltepe ve Kayseride isotlar grubu... osmaniye isotlar sahibinden aratırsanız çıkar malum sitede. ben 76ya verdim. onlar 78.900 yazmışlar. araba henüz satılmadı. ilana tampon boyalı yazmışlar. halbuki boya değil azıcık bir rötüş vardı adamlar boya diye yazmışlar. muhtemelen o yüzden satılmadı hala. o şirketin şu anda paraya çok ihtiyacı var. nakite büyük bir ihtimalle 76.500 verirler. hatta aldıkları fiyata da verebilriler. ısrarcı olun. isterseniz bunlar müdürnün tanıyorum. onun numarasını veririm direk onu arayın.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 22, 2018, 10:40:30
hayırlı olsun hocam. yeni aracınızı güle güle kullanın ama bence hata yapmışsınız. avensis; sorunsuzluğu ve konforuyla bence passat'tan daha kaliteli bir araba ama maalesef Türkiye'de vw grubu nasıl bir algı oluşturduysa d sınıfında liderliği kaptı. tabi bunda toyota'nın, avensis'e 1.6 otomatik dizel seçeneği sunmamış olması büyük etken oldu. oysa avensis her türlü passat'tan daha iyi bir araç. dsg ve turboya dikkat et hocam. vw; toyota gibi kahır çekmez, nazlıdır, kırılgandır, servisine çok düşkündür. tekrardan hayırlı olsun. güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam, öncelikle dediklerinin tümüne katılıyorum. Avensisi sattığıma zaten pişmanım. Hata sattığım adamlar hala arabayı satamamışlar. para bulabilsem gidip o arabayı geri satın alırım. tüm bakımlarını zamanında serviste yapmış ve uzatılmış garantisi halen devam etmektedir. passatı almamdaki en büyük faktör; sürekli primlenmesi... avensis hiç primlenmiyor. aslında 10bin kmde mercedes c200d bulmuştum onu almak için gittiğim toyota bayisi benim avensise 72bin tl fiyat verince sinirlendim avensisi gittim doda 76ya verdim ve passat aldım. avensisin bana vermiş olduğu güvenin yarısını vermiyor passat ama ne yapalım sattık artık.... passatı sevmeye başlasam iyi ederim sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 22, 2018, 10:43:26
Passat'a alışınca öyle gelmez.Biraz uzun yol yapın ve aracın karakteristiğini anlayın farklı koşullarda zaman geçirin.Başta bana da opel astra oyuncak gibi geliyordu. Ama uzun yolda aracın limitlerini test edince ve viraj performansını görünce hiç de yabana atılmayacak olduğunu anladım.
Passat uzun yolda avensis'den daha konforlu ve üst düzey sürüş zevki sunacaktır.Lastik ve jant ölçüleri önemli noktada yol tutuşuna etkendir.Aracın direksiyonuna da alışmanız önemli.Avensis de olsa o bir camry konforu sunamayacaktır.

teşekkür ederim hocam. passatı 11bin kmde aldım 3 ayda 7bin km yaptım. ondan sonra bu yorumları yazdım. rampa çıkışlarında ve yakıt açısından passat önde olabilir ama yol tutuşunda avensis ile kıyaslanmaz bile. tabi ikisi de çok arabalar ama avensis Türkiyede pek iyi tanıtılmadı ve otomatik dizel modelleri olmadığı için tutmadı gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 22, 2018, 13:01:21 »
toyota'nın güven veren bir araç olduğu noktasında size katılıyorum. toyota'nın koltuğuna oturduğunuzda sırtınızı devlete yaslamış gibi rahatlık duyuyorsunuz :rofl: yüksek hızlara çıksanız bile bu sizi ürkütmüyor. toyota gerçekten bağımlılık yapıyor. dünyanın en çok satılan aracı olması boşuna değil.   hatta ilk aracım corolla'yı satıp civic almıştım. benzer duyguları ben de yaşadım. civic ve bindiğim diğer arabalar bana emanet ve oyuncak gibi geliyordu ve kendime kendime şöyle diyordum corolla böyleyse avensis, camry ve lexus nasıldır kim bilir? gönül istyor ki imkanlar el verse de lexus'a binsek ama şu şartlarda ancak hayal. şu anki aracım ch-r inanın aynı güven duygusu bu aracımda da var. ( bir önceki civic'im de yoktu) demek ki toyota ruhu dedikleri şey doğruymuş.  çok da dert etmeyin hocam passat sarmazsa satar yine toyota'ya dönersiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Kasım 22, 2018, 15:49:34 »
Nizam bey malum siteden baktım dediğiniz gibi duruyor satılmamış ama 1.6 olunca bütün hayellerim suya düştü
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 23, 2018, 14:06:57 »
Ümit bey
2.0 motor mu istiyorsunuz? Valla param olsa gider alırım o arabayı. adamlar tampon boyalı yazmış diye araba satılmışyor. boya felan yok sadece tırnık kadar rötüş var. arabaya çok özenli bindim, çok temiz baktım, hiç de zorlamadım. 7 yaşındaki oğlum arabayı sattım diye ağladı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 23, 2018, 18:33:55 »
Ümit bey
2.0 motor mu istiyorsunuz? Valla param olsa gider alırım o arabayı. adamlar tampon boyalı yazmış diye araba satılmışyor. boya felan yok sadece tırnık kadar rötüş var. arabaya çok özenli bindim, çok temiz baktım, hiç de zorlamadım. 7 yaşındaki oğlum arabayı sattım diye ağladı.
hayır nizam bey 1.8 istiyorum 2.0 lar LPG uyumlu değil onlar direk enjeksiyon lu.
 1.6 lar biraz hantal kalıyor bâna göre öyle tabi renkler ve zevkler tartışılmaz saygı duyarım aracın satılmasının nedeni ama tampon boyalı olmasından değilde 1.6 olmasından kaynaklı olabilir çünkü Avensis kasasına 1.6 Corolla motoru biraz hantal kalıyor tabi devrini bulunca akıyor ama kalkışta biraz zayıf tek kötü yanı o gerisi bence harika ötesi ve güvenlik abidesi
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 23, 2018, 18:49:13 »
hayır nizam bey 1.8 istiyorum 2.0 lar LPG uyumlu değil onlar direk enjeksiyon lu.
 1.6 lar biraz hantal kalıyor bâna göre öyle tabi renkler ve zevkler tartışılmaz saygı duyarım aracın satılmasının nedeni ama tampon boyalı olmasından değilde 1.6 olmasından kaynaklı olabilir çünkü Avensis kasasına 1.6 Corolla motoru biraz hantal kalıyor tabi devrini bulunca akıyor ama kalkışta biraz zayıf tek kötü yanı o gerisi bence harika ötesi ve güvenlik abidesi
1.6 avensis ile 1.8 avensis 0 - 100 degerleri ayni diyebilirim t27 kasalarda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2018, 01:31:42 »

T27'lerde DI motor yok hepsi Valvematic ve LPG uyumlu. Eski kasada o bahsettiğiniz motor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Kasım 25, 2018, 12:03:58 »
Hantallığı bence kalkışta değil, sadece rampaya yeterli Yüksek devir ile girmemekten dolayı hızının düşmesidir. Benim satmaya karar vermemdeki en büyük neden benzinli olması ve ikiel piyasasında primlenmemesidir. Aslında biraz da sinirlenip sattım. Mercedes c200d alcaktım Adana mıçı Toyota xchangeden. Adamlar kendi markaları olan Toyota Avensise 72 tl verdi. Dod arabanın değerine yakın fiyat verince sattım. Doğuş malının arkasında duruyor. İkinci elde zarar ettirtmiyor. Ben şahsen LPG’ye karşı olduğum için takmadım ama takanlar dediğine göre lgpden dolayı performans düşmüyormuş.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 25, 2018, 12:06:15
Bu arada avensisin kalkışı passat Tdi dsgden daha iyiydi. Bana göre...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Kasım 25, 2018, 12:20:10 »
Hantallığı bence kalkışta değil, sadece rampaya yeterli Yüksek devir ile girmemekten dolayı hızının düşmesidir. Benim satmaya karar vermemdeki en büyük neden benzinli olması ve ikiel piyasasında primlenmemesidir. Aslında biraz da sinirlenip sattım. Mercedes c200d alcaktım Adana mıçı Toyota xchangeden. Adamlar kendi markaları olan Toyota Avensise 72 tl verdi. Dod arabanın değerine yakın fiyat verince sattım. Doğuş malının arkasında duruyor. İkinci elde zarar ettirtmiyor. Ben şahsen LPG’ye karşı olduğum için takmadım ama takanlar dediğine göre lgpden dolayı performans düşmüyormuş.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 25, 2018, 12:06:15
Bu arada avensisin kalkışı passat Tdi dsgden daha iyiydi. Bana göre...
Passat tdi dsg alt devirlerde biraz cansız kalıyor evet ama kalkıştan sonra max.tork seviyesine ulsştığı zaman gidiyor aslında birazda gaza basmayla alakalı evet LPG konusu dediğiniz gibi doğru kit ve tecrübeli usta olduğu zaman benzinden farksız ama şöyle bir durumda var aracın canını alıyor daha uzun süre sorunsuz binmek için düzenli ayar kontrolü ve filtre değişimi hatta motor yağı değişimini bile 7 ,8 binlerde yapmak gerekiyor düzenli afr ayarı falan derken liste uzuyor.
Araç sahipleri 3 yılda şu kadar km yapsam şöyle yakıt tüketimi olacak LPG'de yarı yarıya kâr elde edeceğim bir sibob değişimi yaparım olur biter diyor ama iş sadece sibob değişimiyle bitmiyor motor bir defa açıldığı zaman ne kadar güzel işçilik yapılsa orjinal parça kullanılsada ilk halini kesinlikle almıyor ama maalesef bende bir lpg kullanıcısıyım mecburen benzin fiyatları el yakıyor
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • 112 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Kasım 25, 2018, 12:35:37 »
Ümit bey, Valla 4 yıldan fazla benzinli bindim. 80 bin km benzin ile bindim. Çok ilginç bir araba şehiriçi ve şehirdışı hep 6,6 ile 7 litre arası yaktım. Hem yol bilgisayarı bu şekilde gösteriyordu hem de depoyu fulleyip bir daha ki fullemede manuel hesaplıyordum.  Şehirdışında biraz fazla bastığım için şehiriçine göre daha fazla yakardı. Şehiriçinde ise çok daha sakin kullanıyordum. Sanırsam valvematic motorun nimetlerinden dolayı şehiriçinde daha az yakıyordum. Ama gel gör ki ben benzinli aracı satıp dizel araç alınca Türkiye tarihinde (benim hatırladığım kadarıyla) ilk kez benzin fiyatı dizelden daha ucuz oldu.  :alkis:

Ben asla LPG’yi takmazdım. Araba benzinli tapılmış ise benzinle binilmesi gerektiğini düşünüyor ve bu düşüncemle baş edip LPG takamıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 25, 2018, 14:34:08 »
VAG grubunun yol tutuşu 16 jant ise düşük ama büyük jant takınca da araba yine yormuyor.

Ön yargınız çok. Arabaya alışınca japon teneke gelecek. Birde güzel bir yazılım ile hizlanirsa araba, tadından yenmez.

Ayrıca VAG grubunda paranız varsa eklenmeyecek opsiyon yok.  Adaptif hız sabitleyici bile takılır
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 25, 2018, 14:35:44 »
Ümit bey, Valla 4 yıldan fazla benzinli bindim. 80 bin km benzin ile bindim. Çok ilginç bir araba şehiriçi ve şehirdışı hep 6,6 ile 7 litre arası yaktım. Hem yol bilgisayarı bu şekilde gösteriyordu hem de depoyu fulleyip bir daha ki fullemede manuel hesaplıyordum.  Şehirdışında biraz fazla bastığım için şehiriçine göre daha fazla yakardı. Şehiriçinde ise çok daha sakin kullanıyordum. Sanırsam valvematic motorun nimetlerinden dolayı şehiriçinde daha az yakıyordum. Ama gel gör ki ben benzinli aracı satıp dizel araç alınca Türkiye tarihinde (benim hatırladığım kadarıyla) ilk kez benzin fiyatı dizelden daha ucuz oldu.  :alkis:

Ben asla LPG’yi takmazdım. Araba benzinli tapılmış ise benzinle binilmesi gerektiğini düşünüyor ve bu düşüncemle baş edip LPG takamıyorum.

hocam tamda benim kafa. benzin yakıtlı araca lpg takma hususu. ilk defa kendim gibi birini buldum şu an çok sevinçliyim :)

Mesaj Birleştirildi: Kasım 25, 2018, 14:36:25
Vay grubunun yol tutuşu 16 jant ise düşük ama büyük jant takınca da araba yine yormuyor.

Ön yargınız çok. Arabaya alışınca japon teneke gelecek. Birde güzel bir yazılım ile hizlanirsa araba, tadından yenmez.

Ayrıca vay grubunda paranız varsa eklenmeyecek opsiyon yok.  Adaptif hız sabitleyici bile takılır

kaan "vag" olmasın o :)