Gönderen Konu: Neden Toyota?  (Okunma sayısı 23139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Neden Toyota?
« Yanıtla #40 : Şubat 11, 2020, 22:00:34 »
İkinci eli iyi, sağlam ve kullanışlı. Aracının arkasında duran ve 10 yıllık aracını bile geri çağırarak parça değişimi yapan nadir firmalardan. Hyundai-opel-fiat üçgeninden sonra gayet memnunum. Bir dahaki aracım muhtemelen Avensis olacak. Üretimden kalkması ciddi anlamda beni üzmüştü
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 11, 2020, 22:00:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • omekhuseyin@gmail.com
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '13
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #41 : Mart 16, 2020, 03:04:34 »
Toyota eski modellere sözüm yok 96   98 modellerine bindim şu an elimde 2013 d 4 dizel var 70 bin de km emin olun eski modellerin tatıdını zevkini vermiyor  hem yakıt fazla mekanik olarak sorunsuzz  içe çok ses alması lastik seslerini içe vermesi iç konsol sesi sanki japon deyilde çin malı araç ayrıca fabrika verilerinin çok üstünde yakıt yakıyor yani Toyota beni hayal kırıklığına ugrattı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 17 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 16, 2020, 18:36:23 »
Çünkü motoru ve otomatik sanzimani sorunsuz lpgye uyumu ile az yakiyor guvenlik donanimlari standart bakim fiyatlari orta seviye malinin arkasinda duran bir marka ülkemiz için fiyat performans ürünü piyasasi cok guclu deger kaybetmiyor son olarak onceden gozumde hep emekli araciydi ama son kasa ile birlikte artik daha sportif daha estetik oldugunu dusunuyorum yani bence emekli araci olmaktan çıktı.
2011 şampiyonu TRABZONSPOR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Bulutların Üstü Hep Güneşli
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 267000
  • Model Yılı: '96
  • 56 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Nisan 26, 2020, 20:34:12 »
Merhaba kıymetli dostlar. Uzun zamandir yokum. En son 1991 Corolla min mekanik direksiyonunu yumuşatma işiniz sizinle paylaşmistim. 1991 Corolla mı ani bir gazla.kör.oldum 12 bine sattım. Şimdi 20 nine alamam. Derken 2012 Corolla 2016 Corolla alıp sattım ikiside 1991 in tadını vermedi. Hilux aldım 2017 o hiç tad vermedi. Passat b7 b8 kasa Audi A4 BMw 320 derken 2 yılda denemediğim araba kalmadı. Kia venga bile aldım.ağabeyim galericidir beğendigim arabayi maliyetine  alabiliyorum. Ta ki 2 ay önce yine dükkanda pusuya yatmiştim ve beklediğim araba geldi. 1996 model 1.6 gli hatasız 250.binde beyaaaz
:)
 Şimdi severek biniyorum . Arayisim bitti bir daha sıttin sene satmak gibi bir aptallık yapmayacağım.  Fazla paramla baş işler yapıyorum. Sanırım yaşlanincaya kadar bineceğim araba bu. İsteyen uçak alsın helikopter alsın. Toyota yi tek geçerim.gerisi bütün arabalar aynı.bunun kendine has sürüşü ve bir ruhu var. Aramizda bence mistik bir bağ oluşmuş. İşte bu yüzden Toyota diyorum.  Aldığım arabaları görmek isteyen aldığımda dair şüphesi olan arkadaşlar Facebook tan Yusuf baynaz yazabilirler. Profilim açıktir. Saygılar.
Spastik_Serçe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Nisan 29, 2020, 05:51:41 »
Yusuf bey bağımlılık yapan iki araç markası ve modeli vardır biri efsane kasa Corolla , 2.0 GLİ Corona , diğeri Mercedes W210 ve 211 kasalar gerisi boş bende Toyota'ya binene kadar çok araç aldım sattım ama şuandaki 93 model coronanın verdiği tadı hiç biri vermedi, aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Nisan 29, 2020, 13:03:00 »
Toyota eski modellere sözüm yok 96   98 modellerine bindim şu an elimde 2013 d 4 dizel var 70 bin de km emin olun eski modellerin tatıdını zevkini vermiyor  hem yakıt fazla mekanik olarak sorunsuzz  içe çok ses alması lastik seslerini içe vermesi iç konsol sesi sanki japon deyilde çin malı araç ayrıca fabrika verilerinin çok üstünde yakıt yakıyor yani Toyota beni hayal kırıklığına ugrattı

Bahsettiğiniz gibi eski ve yeni toyota'lar arasında kalite farkı var,daha özenli olarak yapılabilir,kalitede düşüş var dediğimizde'diğer marka arabalarda aynı şekilde,yanlış yorumlara gerek yok' şeklinde cevaplar aldık.Yorumun yanlış veya doğru diye nitelendirilmesi kabul edilemez,yoruma katılınır veya katılınmaz.Toyota madem ki yerli ve bize göre milli ise başka markalara bakmayıp eski kalitesini korumak durumundadır.

Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Aralık 22, 2020, 23:37:17 »
Ağrısız başım kaygısız aşım :)
Corolla 2020

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 23, 2020, 14:53:44 »
Fiyat/Performans kalite ölçeğinde Honda ile birlikte en iyi araçlardan biri olması. Yani fiyatına göre en iyi donanım, güvenlik, performans, iç hacim ve kaliteyi sunması, yumuşak süspansiyonu, rahat koltukları, 2. elde çeyrek altın gibi olması, sağlamlığı, sorunsuzluğu ve dayanıklılığıyla kullanıcısını üzmemesi diyebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Nisan 30, 2021, 09:04:34 »
40 yıldır Toyota kullanan kayınpederiniz,  araç almak istediğimde sadece "Toyota" der ise .... Orda durup düşünmek gerekir değil mi?
Dile kolay 40 yıl..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Nisan 30, 2021, 09:50:16 »
İlk aracım 1997 yılında aldığım Lada Samara Sedan idi. Daha sonra 1996 ve 2000 model Hyundai Elantra, 2005 Model Renault Scenic, 2005 Nissan X-Trail oldu. En çok başım X-Trailde ağrıdı. Japon arabalarında LPG kullanmak için sipobların çeliğe çevrilmesi gerektiğini acı bir şekilde öğrendim ve LPG'ye tövbe ettim. Şimdi 2005 T25 Avensis EE sahibiyim. İlk Toyota deneyimim. Yaklaşık 2 yıl oldu. Şehir içinde ortalama yakıtım 9,5-10 ltre/100km. Sağ motor kulağı değişimi haricinde rutin bakımlar dışında servise gitmedim. Ankarada Dörtnal Toyota ya giderim ve hiç sorun yaşamadım çok şükür. 2005 model araçta her türlü konfor ve güvenlik mevcut. 10 tane airbag var daha ne olsun. Kar/buz üstünde sürüş düğmesi, patinaj önleme düğmesi Cruise control standart. Yokuş kalkış desteği var. Ankara Dikmende oturmaktayım. Bilenler bilir yaklaşık 40 derece yokuştur. Polis evinin önündeki yokuşta kalkarken daha bir kez kaymadı. Diğer modelleri bilmem ama Avensis den çok memnunum. Keşke sıfırları üretilseydi niye modeli sonlandırdılar anlamış değilim. Gerçi Supra'ya döndüler ama oda bir servet :(
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2020 Corolla Hybrid Dream
  • Model Yılı: '20
  • 173 kere teşekkür etti
  • 188 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Nisan 30, 2021, 12:32:04 »
Hakan Girginer neden mazda’ya cevap vermiş. Aynı veya benzer sebeplerden toyota. Ama honda değil mesela.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #51 : Ekim 15, 2021, 20:53:37 »
Daha önceleri efsane kasa milenyum sol ve son olarak 2010 corolla kullanıyorum. Her türlü kullanıcıya hitap edebilmesi teşekkürler