Gönderen Konu: Neden Toyota?  (Okunma sayısı 23146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Neden Toyota?
« Yanıtla #20 : Ekim 14, 2018, 18:14:33 »
Toyota marka olarak sorunsuzluğa ve müşteri hizmetlerine önem verdiği için. Toyota geçmişimiz vardı, sorunsuzluğunu biliyordum.
Toyota'yı sorunsuzluğundan ve müşteri memnuniyetine önem verdiğinden dolayı tekrar tercih edebilirim

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 14, 2018, 18:14:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 14, 2018, 22:31:51 »
sınıfının en sağlam, dayanıklı,yakışıklı,  ergonomik, sorunsuz ve konforlu araçlarından biri olması olabilir. ayrıca iç malzeme kalitesi ve yıllara meydan okuyan iç malzemenin kolay kolay yıpranmaması, koltuklarının çok rahat olması da en sevdiğim özellikleri toyota'nın ama yalıtım sorunu, mmt-i şanzıman sıkıntısı ve bazı eksik donanımları (sanruf gibi) da eleştirilmesi gereken noktalarıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 Advance Multidrive
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 42 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ekim 15, 2018, 14:07:05 »
Keşke Toyota corolla ların arka koltuklarına da kalorifer difüzörü ve arka camlara da silecek koymayı ilke edinse.O zaman eksik donanımlarından bir kaçını gidermiş olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 15, 2019, 23:06:50 »
Fiyatına göre çok çok iyi bir araç ama bir daha toyota alacağımı sanmıyorum.
Bir genç olarak pek isteklerimi karşılamıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 16, 2019, 10:14:50 »
Bu saatten sonra marka fark etmez benim için hepsi kalitesiz mercedese binen adam bile bir daha almam diyor diğer marka kullanıcıları içinde durum böyle onu için  şuan aklım olsa 2.el 2015-16 pejo 301 dizel alırım at niyetine binerim.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Her düşüş bir öğreniştir.
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 124000
  • Model Yılı: '02
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Nisan 19, 2019, 20:46:42 »
Merhaba sevgili toyotaclubtr.com üyeleri. Toyota’nın sizler için otomobil ve marka olarak neler ifade ettiğini merak ediyoruz. Bu başlık altında Toyota ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi ve bunların yanı sıra eğer Toyota marka araç kullanıyorsanız veya daha önce kullandıysanız bunun sebeplerini, otomobilinize ve markasına karşı kendinizi bağlı (sadık) hissedip hissetmediğinizi ve mevcut otomobilinizi değiştirdiğiniz takdirde Toyota mı yoksa farklı bir marka mı tercih edeceğinizi öğrenmek istiyoruz. Başka marka kullansanız bile kullandığınız markayı da belirterek konuyla ilgili olumlu, olumsuz her türlü düşüncenizi samimiyetle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Admin: Yukarıdaki araştırmayı bir arkadaşımız yüksek lisans tezi için yapıyor. Kendisine yardımcı olan tüm üyelerimize şimdiden teşekkür ederiz.
Toyota hakkında güzel düşüncelerinize katılıyorum  Ancak benim merak ettiğim bende 2012 model auris comfort extra var. Benim arabadan düşük modelde diğer arabalarda yokuş kalkış destek gibi extralar varken toyota neden bir kaç önemli ve faydalı özellikleri koymamış. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
İçinizdeki trafik canavarını durdurun.
Frene güvenme durmayabilir;Kornaya güvenme çalmayabilir.
Bir damla alkol, bin damla kan akıtır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '16
  • 265 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 20, 2019, 08:03:18 »
İlk aracımı alacağım zaman ilk kriterim sağlam otomatik vitese sahip olmasıydı.Bu sebeple türkiyede tutulan,geniş servis ağı olan japon gruplarından honda civic yada toyota aurislere baktım hep.

Şansıma 2010 auris nasip oldu ve toyotayla böyle tanıştım :asikadam:.

Şu an aracımı satışa koydum ve baktığım araçlar yine daha yeni model auris veya corolla.

Bakım dışında arıza çıkarmaması, yetkili servis bakımlarının bütçeme göre gayet makul fiyatlarda olması, kullanışlı fonsiyonların üretim aşamasında araca konulmuş olması ve bana göre gereksiz olan fonksiyonların donanım diye araca konulmaması ve böylece üretim maliyetinin şişirilmemiş olması artıları olarak değerlendiriyorum.
Toyota Auris 2010 1.6 A/T Comfort Extra (2014-2019)
Toyota Auris 2016 1.6 MDS Active (2019-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #27 : Ağustos 23, 2019, 23:27:46 »
Alman araçlarında opsiyon diye satılan birçok özellik japonlarda özellikle toyotada standart.Almanlarda hala ark cam otomatik değil elle çevirmeliyken toyotada 2003 modelinde bile otomatik.alman araçlarında aracı kitlediğinizde çocuğunuz içerden iki kez kola müdahale ettiğinde kilit açılırken toyota da kiliti açana kadar açılmaz.alman grubunun ön takımları zayıfken özellikle salıncak burçları toyotada yıllara meydan okuyor.en önemlisi alman araçlarında lpg uyumu yokken toyota piknik tüpü ile gidebilir vaziyette.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ağustos 24, 2019, 00:00:42 »
Alman araçlarında opsiyon diye satılan birçok özellik japonlarda özellikle toyotada standart.Almanlarda hala ark cam otomatik değil elle çevirmeliyken toyotada 2003 modelinde bile otomatik.alman araçlarında aracı kitlediğinizde çocuğunuz içerden iki kez kola müdahale ettiğinde kilit açılırken toyota da kiliti açana kadar açılmaz.alman grubunun ön takımları zayıfken özellikle salıncak burçları toyotada yıllara meydan okuyor.en önemlisi alman araçlarında lpg uyumu yokken toyota piknik tüpü ile gidebilir vaziyette.
Dilinize sağlık güzel açıklama olmuş, ayriyeten 4 cam otomatik konusu için 2003 yılı çok geç 93 model de bile 4 cam otomatik var ve Toyota'nın en eskisi bile hala tıkır tıkır çalışır Almanları 5 yaşından sonra düzgün çalıştırmak için şişkin bir cüzdan gerekiyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ağustos 24, 2019, 10:10:26 »
Dilinize sağlık güzel açıklama olmuş, ayriyeten 4 cam otomatik konusu için 2003 yılı çok geç 93 model de bile 4 cam otomatik var ve Toyota'nın en eskisi bile hala tıkır tıkır çalışır Almanları 5 yaşından sonra düzgün çalıştırmak için şişkin bir cüzdan gerekiyor.

alman servisten, japon sorunsuzluktan kazanır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Ağustos 27, 2019, 14:03:45 »
Sorunsuzluk veya daha az masraf uğruna;
konfor, kalite ve güvenlikten vazgeçmek. :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ağustos 27, 2019, 14:31:23 »
Neden Toyota , hatta neden Corolla ?

Benim için tek sebebi sınıfının en geniş iç hacimine sahip olması. Arka tarafta 3 kişi çok rahat seyahat edebiliyor . Şaft tüneli yok. Geniş araç ihtiyacından dolayı benim için sebebi budur :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 35000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Eylül 20, 2019, 15:56:09 »
Kimsenin sorunsuz ya da masrafsız diye birşeylerden vazgeçtiği yok.Piyasada oluşmuş algı japon araçlarının konforsuz, kalitesiz ve güvenli olmadığı 90'lı yılların ortasından itibaren geçerliliğini yitirmiştir.Toyota'nın hangi sınıf aracını incelerseniz inceleyin sınıfındaki rakiplerinden hiç de geri kalır konfor özellikleri olduğunu söyleyemezsiniz.Her üreticinin odaklandığı bir üretim felsefesi vardır.Örneğin; bu Alman ve Avrupa menşeili markalarda ince detaylar ve işçiliktir, Uzakdoğulu firmalarda ise aracın işlevsel parçalarının uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır.Kalite konusunda en son eleştirilecek firmalardan birisidir Toyota.2009 Jetta'nın ön göğüsü çatlaklarla harita gibi olmuşken 1995 Corolla'mızda daha tek çatlak yoktu.Ya da c sınıfında bağımsız arka süspansiyon sunan sadece Civic ve Corolla'dır.Toyota'nın hangi aracı sınıfındaki diğer araçlara nazaran kabul edilemeyecek bir güvenlik puanı elde etmiştir örnek verebilir misiniz?O çok övülen firmalar 2 hava yastıklı araçlar getirirken Toyota yıllardır diz hava yastığını standart olarak sunmaktadır.Elinizle dokunduğunuzda hissettiğiniz kaporta mukavemeti bir gösterge değildir, asıl önemli olan aynı şartlarda ve aynı hızlarda yapılan çarpışma testleridir..İnternet çağında kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayalım lütfen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Ekim 22, 2019, 20:35:20 »
Kimsenin sorunsuz ya da masrafsız diye birşeylerden vazgeçtiği yok.Piyasada oluşmuş algı japon araçlarının konforsuz, kalitesiz ve güvenli olmadığı 90'lı yılların ortasından itibaren geçerliliğini yitirmiştir.Toyota'nın hangi sınıf aracını incelerseniz inceleyin sınıfındaki rakiplerinden hiç de geri kalır konfor özellikleri olduğunu söyleyemezsiniz.Her üreticinin odaklandığı bir üretim felsefesi vardır.Örneğin; bu Alman ve Avrupa menşeili markalarda ince detaylar ve işçiliktir, Uzakdoğulu firmalarda ise aracın işlevsel parçalarının uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır.Kalite konusunda en son eleştirilecek firmalardan birisidir Toyota.2009 Jetta'nın ön göğüsü çatlaklarla harita gibi olmuşken 1995 Corolla'mızda daha tek çatlak yoktu.Ya da c sınıfında bağımsız arka süspansiyon sunan sadece Civic ve Corolla'dır.T oyota'nın hangi aracı sınıfındaki diğer araçlara nazaran kabul edilemeyecek bir güvenlik puanı elde etmiştir örnek verebilir misiniz?O çok övülen firmalar 2 hava yastıklı araçlar getirirken Toyota yıllardır diz hava yastığını standart olarak sunmaktadır.Elinizle dokunduğunuzda hissettiğiniz kaporta mukavemeti bir gösterge değildir, asıl önemli olan aynı şartlarda ve aynı hızlarda yapılan çarpışma testleridir..İnternet çağında kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayalım lütfen.

Aynen katılıyorum hocam. maalesef kulaktan dolma bilgilerle araba alan insanlar hala mevcut. millet araştırıp soruşturmadan kulaktan dolma bilgilerle doğru bilinen yanlışlarla hala araba alabiliyor.  Bu arada neden  Toyota hakkında arkadaşlar gereken çoğu şeyi söylemiş. bir şey de ben ekleyeyim. Toyota ile ilgili dikkatimi çeken en ilginç şey arabaya koltuklarına  oturduğunuz andan itibaren size verdiği güven hissi ve sürüş esnasındaki  tokluğu. Toyota'dan inip başka bir araca bindiğimde bu güven ve tokluk hissi eksikliğini bariz bir şekilde hissediyorum. ( c sınıfı araçlar için konuşuyorum) yalnız bu güven ve tokluk hissinin olumsuz yanları da var. mesela araca olan güveninizden ve hızı belli etmemesinden farkında olmadan aniden yüksek hızlara çıkabiliyorsunuz.  bugün bir polis arkadaş beni çevirip çok süratlisiniz diye beni uyarana kadar hızımızın farkında bile değildim.   aracınızın çok tok olup çok güven vermesi de bence tehlikeli bir durum.  biraz güven vermeyecek ki hep itidalli olalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 22, 2019, 21:49:36 »
Sağlam dediler aldık, bu kadar olduğunu bilmiyordum.Geçen bir pilot söylüyordu gökte boing yerde toyota..Şu videoya denk geldim, o yıllarda bu sağlamlığı yaptılarsa bizim 2000 sonrası arabalar tank gibidir.Tabi birde jz2 motoru unutmamak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ekim 23, 2019, 18:30:17 »
Sağlam dediler aldık, bu kadar olduğunu bilmiyordum.Geçen bir pilot söylüyordu gökte boing yerde toyota..Şu videoya denk geldim, o yıllarda bu sağlamlığı yaptılarsa bizim 2000 sonrası arabalar tank gibidir.Tabi birde jz2 motoru unutmamak lazım.

youtube'da bbc belgeseline konu olan Toyota top gear serisi. Toyota'ya yapılan eziyetlerin binde biri diğer araçlara yapılsa inanın bırakın sorunsuz çalışmayı  yerinden kımıldayamazlar ama Toyota tıkır tıkır çalışıyor maaşallah. tabi diğer Japonlar da en az Toyota kadar sorunsuz ve sağlam. varsın yalıtım ve konforu bir tık geri olsun. sağlamlığı, dayanıklılığı, sorunsuzluğu ve güven verişi yeter Toyota ve diğer Japonların.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 93081
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Kasım 20, 2019, 21:28:12 »
Genel Müdür'e 2017 dizel otomatik araç kiralandı.8 ay kullandılar,beğenmediler.Sebebi titreme ve çekiş gücünden dolayı.Şimdi yerine Skoda Octovia dizel otomatik aldılar.Şöför benimle Abdülhamitin faytonu diye dalga geçiyor ve Skoda çok daha iyi diyor.
DSG' yi kucaklarına aldıkları zaman Abdülhamit'in faytonu yanlarından korna çalarak geçer merak etmesinler.
1996 Toyota Corolla 1.3 XL
2005 Toyota Corolla 1.6 Terra
2011 Fiat Linea 1.3 Multijet Active Plus
2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Benim Toyotam
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 145000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 11, 2020, 14:13:46 »
İlk arabam Renault Megane 2  idi. Aile bireylerinde bol miktarda Toyota var. Kıyaslama şansım çok oldu. Şimdi Toyota Versom var. Bir daha Renault mu asla. Konfor güven ve sorunsuzluk. Bir de Toyota Servisleri ekonomik olsa :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Şubat 11, 2020, 14:20:11 »
Yıl   2005  1996 Corolla XLİ
      2010   2008 Corolla D4D
      2018   2014 Rav 4 Elegant =   Sorunsuz arabalar yolda bırakmadı. Sürpriz arıza yapmadı,Kronik sorun nedeniyle servis yolu aşındırmadım. İyi bir özel servisim var. Zamanında bakımını yaptırdığınızda sorun çıkarmayan arabalar. 2008 D4D Corollada 10 yıl sonra ücretsiz konsol değiştirdim. Toyota sattığı aracın arkasında duruyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1200
  • Model Yılı: '20
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Şubat 11, 2020, 14:35:12 »
kıyaslamalarıma göre şürüş destek sistemlerinin standart olduğu en ucuz araba