Gönderen Konu: Aslında Araç Elegant Ama Tramerde Conford Gözüküyor  (Okunma sayısı 9000 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '10
  • 73 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar Merhaba. Corolla 2004 model aracımı sattım. Şimdi Dizel 2010 1.4 bi araç bakıyorum. Aradığım aracıda buldum aslında. Pazartesi nasipse alabilirim aracı. Fakat kafama takılan bi kaç soru var. Aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

"""Araç 2010 1.4 D-4D Elegant kasa. Fakat 5664' e hasar kaydını sorduğumda TOYOTA COROLLA SEDAN 1.4 D-4D COMFORT yazmaktadır. Ruhsatta ise M1 yazıyor. Bu farklılık neden kaynaklanıyor acaba.

"""Plaka detayı sorduğumda ise şu detay çıkıyor.
"""Araç Tür Değişimi  : Yok
"""Plaka İl Değişimi :Yok
"""Plaka Değişimi : Var

İl değişimi yokken plaka değişimine var diyor. İl içi plaka mı değişir. Neden il içi plaka değişimine ihtiyaç duyulur ki acaba?

Teşekkürler :saygi:
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Aslında Araç Elegant Ama Tramerde Conford Gözüküyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2018, 23:54:48 »
Arkadaşlar Merhaba. Corolla 2004 model aracımı sattım. Şimdi Dizel 2010 1.4 bi araç bakıyorum. Aradığım aracıda buldum aslında. Pazartesi nasipse alabilirim aracı. Fakat kafama takılan bi kaç soru var. Aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

"""Araç 2010 1.4 D-4D Elegant kasa. Fakat 5664' e hasar kaydını sorduğumda TOYOTA COROLLA SEDAN 1.4 D-4D COMFORT yazmaktadır. Ruhsatta ise M1 yazıyor. Bu farklılık neden kaynaklanıyor acaba.

"""Plaka detayı sorduğumda ise şu detay çıkıyor.
"""Araç Tür Değişimi  : Yok
"""Plaka İl Değişimi :Yok
"""Plaka Değişimi : Var

İl değişimi yokken plaka değişimine var diyor. İl içi plaka mı değişir. Neden il içi plaka değişimine ihtiyaç duyulur ki acaba?

Teşekkürler :saygi:
Naim bey daha önce bu konuyu forumda tartıştık sebeblerini orada uzun bir şekilde bulabilirsiniz ruhsat taki şasi no ile sorgula ma yaparsanız net cevap çıkar 5664 sbm kayıtlarındaki en son bilgiyi sunar siz tanıdığınız bir sigortacı varsa şasi no ile tek tek yıllara bakın araç sigorta yapılırken yanlış bilgi girilmiş olabilir
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '10
  • 73 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2018, 00:33:05 »
Teşekkür ederim Ümit Bey. Aslında benzer konu var mı diye baktım ama bulamadım. Tekrardan bakayım
''Üzülme! Der Mevlana Hazretleri ve Şöyle Devam Eder: ''Kaybettiğin Her Şey Başka Surette Geri Döner''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2018, 13:24:45 »
 5664 e fazla guvenmeyin. Yanlis cikabiliyor. Ben bir araca baktim arac 20o1 model 2003 te trafige cikmis gorunuyor. Ancak sahiplerini buldugumda 2001 den beri trafikte oldugu meydana cikti.

Baska bir arac benzinli 5664 e baktigimizda mazotlu goruniyor. Biz de isin icinden cikamadik.

Ayni ilde plaka farkli olabilir. Aldigi ilce ile yasadigi ilce farkli ise plaka degistirmek istiiyorsa degistirebilir....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007