Gönderen Konu: Cruise Control (Hız Sabitleyici)  (Okunma sayısı 173371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 184 kere teşekkür etti
  • 1079 kere teşekkür edildi
Ynt: Cruise Control (Hız Sabitleyici)
« Yanıtla #780 : Eylül 06, 2019, 23:06:34 »
 @Onur Ekmekçi (47603) kapağı tem oto veya servisten alabilirsiniz.
Hız sabitleyici ve kapağını almak isteyen diğer araç sahipleride Çin'den riskli ve uzun sürede almak yerine form üyelerimiz @Ahmet Güve (8047) beyden veya tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alabilirler,çindekinden biraz pahalı olabilir ama ben olsam risk almazdım sonuçta çin malları da kendi arasında kalite olarak sınıflara ayrılıyor orjinal japon malı varken çinliye para kazandırmam,bazende o kadar beklemeye karşın kol uyumsuz veya bozuk çıkabiliyor,yanlış hatırlamıyorsam formda konusu olmuştu belirli zaman sonra bozulanlar bile çıktı,
Sonuçta verdiğim iki isimde kullandığımız araçlar hakkında son derece önemli bilgilere ve tecrübeye sahipler ve parçanın en kalitelisini bizden iyi biliyorlar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #780 : Eylül 06, 2019, 23:06:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 13300
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #781 : Eylül 07, 2019, 22:51:21 »
@Onur Ekmekçi (47603) kapağı tem oto veya servisten alabilirsiniz.
Hız sabitleyici ve kapağını almak isteyen diğer araç sahipleride Çin'den riskli ve uzun sürede almak yerine form üyelerimiz @Ahmet Güve (8047) beyden veya tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alabilirler,çindekinden biraz pahalı olabilir ama ben olsam risk almazdım sonuçta çin malları da kendi arasında kalite olarak sınıflara ayrılıyor orjinal japon malı varken çinliye para kazandırmam,bazende o kadar beklemeye karşın kol uyumsuz veya bozuk çıkabiliyor,yanlış hatırlamıyorsam formda konusu olmuştu belirli zaman sonra bozulanlar bile çıktı,
Sonuçta verdiğim iki isimde kullandığımız araçlar hakkında son derece önemli bilgilere ve tecrübeye sahipler ve parçanın en kalitelisini bizden iyi biliyorlar.

Herkese selamlar, aranıza yeni katılan bir Auris(2017 life 1.33 manuel) sahibi olarak İstanbul'da Ahmet Bey veya tem oto Ufuk beyden hız sabitleyici alabilir miyiz ya da orada montaj dahil alma imkanımız olabilir acaba? (Not: Avrupa Yakasındayım)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 184 kere teşekkür etti
  • 1079 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #782 : Eylül 08, 2019, 08:01:31 »
Herkese selamlar, aranıza yeni katılan bir Auris(2017 life 1.33 manuel) sahibi olarak İstanbul'da Ahmet Bey veya tem oto Ufuk beyden hız sabitleyici alabilir miyiz ya da orada montaj dahil alma imkanımız olabilir acaba? (Not: Avrupa Yakasındayım)
İletişim adresleri ektedir İstanbul'da tem oto ile görüşmeniz faydanıza olacaktır tüm orjinal yedek parça ve servis bölümleri bulunmaktadır,ayrıca ufuk bey Toyota araçlarının en bilgili kişisi ve ustamız dır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 61190
  • Kan Grubu: 0+
  • 652 kere teşekkür etti
  • 518 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #783 : Eylül 14, 2019, 21:42:34 »
Merhaba,
2016 veya 17 yılında airbag spiral kablosu değişimi oldu o güne kadar CC ilk seferde aktif oluyordu  fakat airbag spiral kablosu değişim sonrası ilk seferde devreye girmemeye başladı kafasına göre devreye giriyor acaba kablosu mu zarar gördü yoksa airbag spiral kablosu değişiminden dolayı mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: '12
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #784 : Ekim 31, 2019, 09:45:10 »
arkadaşlar merhaba 2012 toyota corolla comfort extra benzinli araç hız sabitleyici destekliyor mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 44000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #785 : Ekim 31, 2019, 10:34:36 »
Merhaba,
2016 veya 17 yılında airbag spiral kablosu değişimi oldu o güne kadar CC ilk seferde aktif oluyordu  fakat airbag spiral kablosu değişim sonrası ilk seferde devreye girmemeye başladı kafasına göre devreye giriyor acaba kablosu mu zarar gördü yoksa airbag spiral kablosu değişiminden dolayı mi ?
Anıl bey merhaba, muhtemelen kablosu zarar gördü, airbag i açıp kendiniz halledebilirsiniz karmaşık bir yapısı yok hız sabitleyicinin. Kablo ezildi muhtemelen
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #786 : Aralık 09, 2019, 22:58:44 »
2010 Model Toyota Rav4 Otomatik lpg li aracım. Sıkıntım şöyle arkadaşlar. Hızımı sabitlediğimde güzelce yol alırken (yokuş- düz fark etmeksizin) birden CC devreden çıkıyor. Tekrar devreye alıyorum yine çıkıyor devreden. Hatta tekrar tekrar yaptığımda hiç devreye bile girmiyor. Bazen aracı stop edıp tekrar calıstırdıgımda normal çalışıyor. Sonra kendiliğinden devreden çıkıyor. Bir daha devreye girmiyor. bazen 2-3 gun hiç devreye girmiyor. Cok ılgınc bır durum. Direksiyon tamburu yeni degıstı fren musırı orjınal yeni degıstı ama sorun devam edıyor. Lutfen yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 135000
  • 2225 kere teşekkür etti
  • 3250 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #787 : Aralık 10, 2019, 05:11:52 »
@Bülent Köse (46869)
Bilgisayar ile bakmadan bu sorunu kimse cozemez.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #788 : Aralık 11, 2019, 17:33:31 »
cıhaza baglattım swicler çalışıyor. CC ıle ılgılı herhangı bır sorun gostermedı. Fren musırı ıle ılgılı sorun vardı onu da orjınalı ıle degıstırdım, ama sorun devam edıyor.
devreye alıyorum 3-4 dakıka sonra devreden cıkıyor tekrar devreye alıyorum yıne cıkıyor sonra cruse ısıgı yandıgı halde hız sabıtlenmıyorç

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #789 : Aralık 27, 2019, 00:54:35 »
Sayın Ahmet Güve bey, Benim aracım 2006 model avensis 1.6 confort. Aracımda gaz teli yok. Bu araca hız sabitleyici takabilir miyiz. Siz takıyormusunuz. Yaklaşık maliyeti ne kadar olur. Forumda bir çok yerde tartışılmış ama eski tarihli olduğundan son durumu bilmiyorum. Bu sebeple en bilgili sizi gördüğüm için size sormak istedim. Şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim. 
Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 135000
  • 2225 kere teşekkür etti
  • 3250 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #790 : Aralık 27, 2019, 08:23:35 »
Sayın Ahmet Güve bey, Benim aracım 2006 model avensis 1.6 confort. Aracımda gaz teli yok. Bu araca hız sabitleyici takabilir miyiz. Siz takıyormusunuz. Yaklaşık maliyeti ne kadar olur. Forumda bir çok yerde tartışılmış ama eski tarihli olduğundan son durumu bilmiyorum. Bu sebeple en bilgili sizi gördüğüm için size sormak istedim. Şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim. 
Saygılarımla,

Olmaz, takilamaz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi