Gönderen Konu: Cruise Control (Hız Sabitleyici)  (Okunma sayısı 235813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Cruise Control (Hız Sabitleyici)
« Yanıtla #780 : Eylül 06, 2019, 23:06:34 »
 @Onur Ekmekçi (47603) kapağı tem oto veya servisten alabilirsiniz.
Hız sabitleyici ve kapağını almak isteyen diğer araç sahipleride Çin'den riskli ve uzun sürede almak yerine form üyelerimiz @Ahmet Güve (8047) beyden veya tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alabilirler,çindekinden biraz pahalı olabilir ama ben olsam risk almazdım sonuçta çin malları da kendi arasında kalite olarak sınıflara ayrılıyor orjinal japon malı varken çinliye para kazandırmam,bazende o kadar beklemeye karşın kol uyumsuz veya bozuk çıkabiliyor,yanlış hatırlamıyorsam formda konusu olmuştu belirli zaman sonra bozulanlar bile çıktı,
Sonuçta verdiğim iki isimde kullandığımız araçlar hakkında son derece önemli bilgilere ve tecrübeye sahipler ve parçanın en kalitelisini bizden iyi biliyorlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #780 : Eylül 06, 2019, 23:06:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 13300
  • Model Yılı: '17
« Yanıtla #781 : Eylül 07, 2019, 22:51:21 »
@Onur Ekmekçi (47603) kapağı tem oto veya servisten alabilirsiniz.
Hız sabitleyici ve kapağını almak isteyen diğer araç sahipleride Çin'den riskli ve uzun sürede almak yerine form üyelerimiz @Ahmet Güve (8047) beyden veya tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alabilirler,çindekinden biraz pahalı olabilir ama ben olsam risk almazdım sonuçta çin malları da kendi arasında kalite olarak sınıflara ayrılıyor orjinal japon malı varken çinliye para kazandırmam,bazende o kadar beklemeye karşın kol uyumsuz veya bozuk çıkabiliyor,yanlış hatırlamıyorsam formda konusu olmuştu belirli zaman sonra bozulanlar bile çıktı,
Sonuçta verdiğim iki isimde kullandığımız araçlar hakkında son derece önemli bilgilere ve tecrübeye sahipler ve parçanın en kalitelisini bizden iyi biliyorlar.

Herkese selamlar, aranıza yeni katılan bir Auris(2017 life 1.33 manuel) sahibi olarak İstanbul'da Ahmet Bey veya tem oto Ufuk beyden hız sabitleyici alabilir miyiz ya da orada montaj dahil alma imkanımız olabilir acaba? (Not: Avrupa Yakasındayım)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #782 : Eylül 08, 2019, 08:01:31 »
Herkese selamlar, aranıza yeni katılan bir Auris(2017 life 1.33 manuel) sahibi olarak İstanbul'da Ahmet Bey veya tem oto Ufuk beyden hız sabitleyici alabilir miyiz ya da orada montaj dahil alma imkanımız olabilir acaba? (Not: Avrupa Yakasındayım)
İletişim adresleri ektedir İstanbul'da tem oto ile görüşmeniz faydanıza olacaktır tüm orjinal yedek parça ve servis bölümleri bulunmaktadır,ayrıca ufuk bey Toyota araçlarının en bilgili kişisi ve ustamız dır.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #783 : Eylül 14, 2019, 21:42:34 »
Merhaba,
2016 veya 17 yılında airbag spiral kablosu değişimi oldu o güne kadar CC ilk seferde aktif oluyordu  fakat airbag spiral kablosu değişim sonrası ilk seferde devreye girmemeye başladı kafasına göre devreye giriyor acaba kablosu mu zarar gördü yoksa airbag spiral kablosu değişiminden dolayı mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #784 : Ekim 31, 2019, 09:45:10 »
arkadaşlar merhaba 2012 toyota corolla comfort extra benzinli araç hız sabitleyici destekliyor mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #785 : Ekim 31, 2019, 10:34:36 »
Merhaba,
2016 veya 17 yılında airbag spiral kablosu değişimi oldu o güne kadar CC ilk seferde aktif oluyordu  fakat airbag spiral kablosu değişim sonrası ilk seferde devreye girmemeye başladı kafasına göre devreye giriyor acaba kablosu mu zarar gördü yoksa airbag spiral kablosu değişiminden dolayı mi ?
Anıl bey merhaba, muhtemelen kablosu zarar gördü, airbag i açıp kendiniz halledebilirsiniz karmaşık bir yapısı yok hız sabitleyicinin. Kablo ezildi muhtemelen
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #786 : Aralık 09, 2019, 22:58:44 »
2010 Model Toyota Rav4 Otomatik lpg li aracım. Sıkıntım şöyle arkadaşlar. Hızımı sabitlediğimde güzelce yol alırken (yokuş- düz fark etmeksizin) birden CC devreden çıkıyor. Tekrar devreye alıyorum yine çıkıyor devreden. Hatta tekrar tekrar yaptığımda hiç devreye bile girmiyor. Bazen aracı stop edıp tekrar calıstırdıgımda normal çalışıyor. Sonra kendiliğinden devreden çıkıyor. Bir daha devreye girmiyor. bazen 2-3 gun hiç devreye girmiyor. Cok ılgınc bır durum. Direksiyon tamburu yeni degıstı fren musırı orjınal yeni degıstı ama sorun devam edıyor. Lutfen yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #787 : Aralık 10, 2019, 05:11:52 »
@Bülent Köse (46869)
Bilgisayar ile bakmadan bu sorunu kimse cozemez.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #788 : Aralık 11, 2019, 17:33:31 »
cıhaza baglattım swicler çalışıyor. CC ıle ılgılı herhangı bır sorun gostermedı. Fren musırı ıle ılgılı sorun vardı onu da orjınalı ıle degıstırdım, ama sorun devam edıyor.
devreye alıyorum 3-4 dakıka sonra devreden cıkıyor tekrar devreye alıyorum yıne cıkıyor sonra cruse ısıgı yandıgı halde hız sabıtlenmıyorç

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #789 : Aralık 27, 2019, 00:54:35 »
Sayın Ahmet Güve bey, Benim aracım 2006 model avensis 1.6 confort. Aracımda gaz teli yok. Bu araca hız sabitleyici takabilir miyiz. Siz takıyormusunuz. Yaklaşık maliyeti ne kadar olur. Forumda bir çok yerde tartışılmış ama eski tarihli olduğundan son durumu bilmiyorum. Bu sebeple en bilgili sizi gördüğüm için size sormak istedim. Şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim. 
Saygılarımla,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #790 : Aralık 27, 2019, 08:23:35 »
Sayın Ahmet Güve bey, Benim aracım 2006 model avensis 1.6 confort. Aracımda gaz teli yok. Bu araca hız sabitleyici takabilir miyiz. Siz takıyormusunuz. Yaklaşık maliyeti ne kadar olur. Forumda bir çok yerde tartışılmış ama eski tarihli olduğundan son durumu bilmiyorum. Bu sebeple en bilgili sizi gördüğüm için size sormak istedim. Şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim. 
Saygılarımla,

Olmaz, takilamaz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Araç: 4runner
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '99
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #791 : Mayıs 23, 2020, 19:56:11 »
https://*****/*****

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • ozancakir.com
    • OZAN ÇAKIR KİŞİSEL WEB SİTESİ
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #792 : Ağustos 04, 2020, 11:29:49 »
Aracım corolla 1.4 D4d Otomatik Advanced. Ben de Cruise Control kolu aldım çok incelemeden takarım çalışır diye fakat, Dizel otomatik araçlarda cruise control sistemi olmadığını çalışmadığını görünce öğrendim.

Şimdi elimde hiç kullanılmamış bir kol var bir zamanlar ilan koydum ama alıcı çıkmadı isteyen olursa benimle irtibata geçsin. Dizel otomatikler için gaz teline bağlı bir sistem konulduğunu öğrendim ama universal bir şey yani aracın orjinalinde yok. Her araca yapılabilecek bir motor sistemi ile gaz koluna müdahale çok işime gelmedi açıkcası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #793 : Ağustos 29, 2020, 13:00:58 »
Geçen hafta 2013 model corolla d 4d manuel, premium paket araç ile aranıza katıldım. Araç en full paket olduğundan hız sabitleme ve sınırlama olmadığı aklımın ucundan bile geçmemişti. Memlekete dönerken kullanmak için yolda yarım saat düğme aradım. :-[
Şimdi bizim araçlarımızın ECU yazılımı uygun değilmiş. Ancak bir dönem bu araçlar yazılım güncelleme için servise çağrılmış. Yeni yazılımla birlikte durum düzelmiş olabilir mi? Sadece kol takarak aktif oluyor mu?  Olmuyorsa diğer türlü maliyeti nedir?  Bu kol hem sabitleme hem de sınırlama yapabiliyor mu? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #794 : Ağustos 29, 2020, 16:26:04 »
Geçen hafta 2013 model corolla d 4d manuel, premium paket araç ile aranıza katıldım. Araç en full paket olduğundan hız sabitleme ve sınırlama olmadığı aklımın ucundan bile geçmemişti. Memlekete dönerken kullanmak için yolda yarım saat düğme aradım. :-[
Şimdi bizim araçlarımızın ECU yazılımı uygun değilmiş. Ancak bir dönem bu araçlar yazılım güncelleme için servise çağrılmış. Yeni yazılımla birlikte durum düzelmiş olabilir mi? Sadece kol takarak aktif oluyor mu?  Olmuyorsa diğer türlü maliyeti nedir?  Bu kol hem sabitleme hem de sınırlama yapabiliyor mu? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
2013 te herhalde 2 kasa olması lazım aracınız hangisi e140 kasa mı e160 kasamı ?
E160 kasalarda hız sabitleyici var ama önceki kasa elegant 1.6 benzinlilerde var dizellerinde varmı bilmiyorum.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #795 : Ağustos 30, 2020, 09:39:10 »
E 160 kasa, 2014 modellerde hız sabitleyici var baktığım ilanlarda. Benimki 2013 model ,hız sabitleme yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #796 : Ağustos 06, 2021, 18:50:12 »
merhabalar 2007 model toyota auris manuel benzinli aracım var.
CC kolunun montajını yaptım çalışmadı.
aracım uyumsuz mudur yoksa farklı bir problem mi vardır?
başına böyle bir olay gelen oldu mu ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #797 : Kasım 09, 2021, 10:40:45 »
takip
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '15
  • 31 kere teşekkür etti
« Yanıtla #798 : Mart 22, 2022, 16:16:20 »
merhaba corolla 2015 premium mds araçta hız sınırlama butonu yok. forumda araştırdım cc varsa hız sınırlamayı da destekliyormuş ancak buton yokmuş. yetkili servise gitsek takıyorlar mı ? ya da bunu yapabilen bir yer var mı ? teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #799 : Mayıs 18, 2022, 02:03:09 »
Merhabalar. 2014 corolla dizel active paket manuel araç ile aranıza yeni katıldım. Hız sabitleyici kolu takınca çalışıyor mu? Forumda çok aradım ancak cevabı bulamadım. Yardımcı olabilecek varsa cevabınızı bekliyorum. Oluyorsa eğer nereye gitmem gerekir ve kim takabilir?