Gönderen Konu: Yaris kazamiz ile ilgili yardim  (Okunma sayısı 5119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '05
  • 21 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris kazamiz ile ilgili yardim
« Yanıtla #20 : Ekim 07, 2016, 00:26:42 »
Benim de başıma geldiği için söylüyorum; maalesef, eğer iş trafik sigortasına kalırsa haklı olsak bile mağduriyet yaşanıyor. Kasko olursa, bildiğim kadarıyla, bizim kaskomuz devreye girip aracın masraflarını karşılıyor ve karşı tarafın kusurlu olması durumunda onun trafik sigortasına rücu ediyor. Yani bir çeşit avukatlığımızı yaparak hakkımızı korumuş oluyor. 2011 senesinde başıma gelmişti; 2000 model Toyota aracımda kusurum yokken mahkemelik olacak duruma gelmiştik. Yaşadığım sıkıntılardan ötürü sonrasında 2012 yılı için 1500 tl gibi bir rakama Toyota kasko yaptırmıştım. O kadar bezmiştim yani. Allah başka sıkıntı vermesin, bununla geçmiş olsun inşallah. Başınızın, gözünüzün sadakası olsun.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 07, 2016, 00:26:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 89700
  • Model Yılı: '08
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ekim 07, 2016, 08:32:06 »
Simdi resimlere bir daha baktim mumkunati yok 15 binlerin. 2 camurluk , 1 kaput , 2 far , 1 tampon arti on panel bile desek 5 bin cikmaz.

On tampon 300
Camuk x2 = 500
Kaput = 300
Far x 2 = 500
Komple On panel + Panjur =1000 tl
Geri kalani iscilik + Boya parasi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanıyorum orijinal parçalar + İşçilik deyince böyle bir sonuca ulaşıyorlar, kimbilir?

Sigortanın servisi dediğiniz gibi 5 binli rakamlara yapacak. Belki tüm parçaları da değiştirmeden kimini onararak gidecek. Ön tampon bağlantı noktalarını tam bilemiyorum ancak kullanılmayacak gibi değildi. Sol çamurluk da sanıyorum sağ ön kapı açılmadığından değişecekti, onun da kurtulur başka bir çözümü var mıdır bilmem.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 07, 2016, 08:50:17
Benim de başıma geldiği için söylüyorum; maalesef, eğer iş trafik sigortasına kalırsa haklı olsak bile mağduriyet yaşanıyor. Kasko olursa, bildiğim kadarıyla, bizim kaskomuz devreye girip aracın masraflarını karşılıyor ve karşı tarafın kusurlu olması durumunda onun trafik sigortasına rücu ediyor. Yani bir çeşit avukatlığımızı yaparak hakkımızı korumuş oluyor. 2011 senesinde başıma gelmişti; 2000 model Toyota aracımda kusurum yokken mahkemelik olacak duruma gelmiştik. Yaşadığım sıkıntılardan ötürü sonrasında 2012 yılı için 1500 tl gibi bir rakama Toyota kasko yaptırmıştım. O kadar bezmiştim yani. Allah başka sıkıntı vermesin, bununla geçmiş olsun inşallah. Başınızın, gözünüzün sadakası olsun.

Ne yapıp ne edip kaskoya muhtaç hale getiriyorlar.
Dumankaya Sompo Japan'dan trafik poliçesi satıyor ancak onarımına gelince geri çekiliyor, o zaman neden satıyorsun, anlaşmalı servisi de değilsen poliçe de satma, bırak sigortacılar satsın.
Kasko satışı neyine yetmiyor, yok poliçeden de para kazanıyorsan o zaman insanları mağdur etme, anlaşmalı servisliğini de yap.

Anlamadığım şu, neden 2 defa sigorta yaptırmak zorunda kalıyoruz. Emniyetin emniyeti olmaz ki, bir zorunlu trafik yaptırıyorsun, iki kasko, bir de az buz rakamlar değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ekim 08, 2016, 17:03:02 »
Bunu paylasmam lazim ki baskalarini da soyamasinlar.

Olaya bakin

Dun eksper bir yandan servis bir yandan cekici diger taraftan beni ariyorlar.

Olay su
Yetkili servis pahali fiyat verince arac sigorta sirketi ozel anlasmali servisine cekilecekti. Yetkili servis isi kacirinca araci gelen cekiciye vermiyor.

Insanin agirina giden ne biliyormusunuz
Kac yildir servis bakimina goturdugum
Zamaninda kaskosuna kadar yaptirdigim
Trafik sogortasini yaptirdigim
Toyota asist hizmeti satin aldigim bu firma 180 derece donerek 500 tl ekspertiz ve otopark ucreti cikartiyor. Alelacele isler aksamasin diye telefondan eft ile makbuzu gonderiyorum da araci cekiciye oyle veriyorlar.

Bu se...r...siz yetkili servis ile su dakikadan sonra isim kalmamistir. Kendilerine 1 kurus bile kazandirmak agirima gider. Mutlaka memnun olan devam eden vardir benim bugune kadar devam ettigim gibi. Ancak menfaat sozkonusu olunca gavurdan beterlermis maskelerini cabuk dusurduler.

Saygilarimla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ekim 08, 2016, 22:09:26 »
Bir servis bu kadar kendini küçültmemeli. Sanayide ne esnaflar var. Yıllar önce bayram arifesi kaza yapmış arabayı sanayide bir dükkana gece vakti çekmiştik. Kardeşim kalsın bayramdan sonra gel anlaşırsak yaparız olmazsa kira falan almayız alır götürürsün dediler. Tabi yıllar geçti her şey çok değişti maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 09, 2016, 00:50:25 »
Bende böyle bir kaza yapmıştım çamurluklar ufaktan eğilmişti servis uyanıklık yapıp boyamaya kalkmıştı sizin hasarda benzer çamurluklar düzeltilcek gibi kabut tampon far ile atlatılır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 12, 2016, 08:36:37 »
2015 Honda civic ön panjur far değişti. Farında ucu az bişey çatladı diye değişti.  Kaputun ucu 20 cm boyandı yetkili servis 11000 maliyet çıkardı ve bu fiyat tramere geçti.  Servisler böyle malesef. Dışardan 3 5 liralık iş orda bu fiyata

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ekim 12, 2016, 19:20:09 »
Araç şu anda karşıda Sompo Sigorta anlaşmalı servisinde. Geçen hafta imzalanması gereken evraklar olduğundan gidip görme imkanım oldu. Hayırlısı bakalım en az 2 hafta sürer işi dediler, belki şasede düzeltilmesi gereken yerler olabilir bakılması gerektiğini söylediler. Bu hafta başlayacaklardı, bekliyoruz bakalım.

İyi forumlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ekim 12, 2016, 19:28:29 »
Tamer Bey, cana gelmesin yapılır.Güzel olur.Unutulur gider.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Üşeniyorum, öyleyse yarın.
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 29 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ekim 12, 2016, 20:04:08 »
Geçmiş olsun hocam, ben de bugün malesef kontrolsuz bir kavşakta kaza yaptım şükürki benim ciddi hasar olmadı ama sıfır araç olunca insanın midesi bulanıyor resmen. Napalım eşyanın fitratında bu tarz şeyler var Rabbim beterinden korusun cana geleceğine mala gelsin.
Toyota Corolla 1.6 Passion X-pack Multidrive s (2020-...)(0-3000
Toyota Corolla 1.6 Premium  Multidrive s (2014-2020)0 -40.000)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ekim 12, 2016, 20:15:43 »
Elbette,
maldır nihayetinde, verende Allah, alan da Allah
selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ekim 12, 2016, 20:33:44 »
2015 Honda civic ön panjur far değişti. Farında ucu az bişey çatladı diye değişti.  Kaputun ucu 20 cm boyandı yetkili servis 11000 maliyet çıkardı ve bu fiyat tramere geçti.  Servisler böyle malesef. Dışardan 3 5 liralık iş orda bu fiyata

Tramere degisen parca mesaji attiniz mi? Yada yapilan islem leri gosteren belge aldiniz mi. Degidiniz isleme 11.000 cok ucuk rakam.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ekim 12, 2016, 20:52:22 »
Aynen dediğiniz gibi uçuk fiyat. Eşim sigortacı yapılanlarda yanlışlık yok malesef yetkili servis olsun garantili olsun muhabbetine fiyatlar böyle resim bulamadım atacaktım ama.  Ön tamponlar boyandı bu kadar.

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ekim 22, 2016, 17:46:46 »
Hayırlı Cumartesiler
Bugün eşimle araca bakmaya gittik.
Anlayabildigim kadariyla on tampon destek demiri ile kaput değişecek.  Şase sol tarafı düzeltilmiş.  Böylece açılmayan sol on kapı da düzelmis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Ekim 22, 2016, 17:52:38 »
Hayırlı Cumartesiler
Bugün eşimle araca bakmaya gittik.
Anlayabildigim kadariyla on tampon destek demiri ile kaput değişecek.  Şase sol tarafı düzeltilmiş.  Böylece açılmayan sol on kapı da düzelmis.
Tampon ici destek demiri degismesi onemli degil. Sase baslarin da islem olmus mu o onemli. Kapinin acilir hale gelmesi muhtemel camurlugu duzelttiklerindendir.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Ekim 22, 2016, 19:06:57 »
Şase sol uç kısımda çektirmek ve düzeltme yapilmis. Fotoyu kucultemedim bir daha deniyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ekim 22, 2016, 20:46:21 »
Kaza resimlerini gorunce kazayi basta basit gormustum ama ya yaris sasesi zayif yada kaza gorunurden buyuk.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Ekim 24, 2016, 11:11:32 »
Şasede sol tarafta kaynak yardımıyla düzeltilen kısmı görmüşsünüzdür. Herhalde bir mastarları var, buna göre varsa kaçıklığı görüp şase mesafelerini ayarlıyorlar. Bu bölümde düzeltme yapınca çamurluklarda değişime gerek kalmamış, açılmayan sağ ön kapı da çalışmaya başlamıştı.
Kaputu görmüştüm, yenisi gelmiş, onu değişecekler ve astar sonrası bu hafta inşAllah boyaya girecek.
Mesaj attığım zaman kaza sayısı 2 çıkıyor, önceden 1 adet 900 küsur liralık bir hasar mevcuttu. Bu hasarın ise miktarı girilmemiş. Bilmiyorum iş bitiminde mi girecekler, sanıyorum öyle olacak.

Hepinize iyi haftalar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 24, 2016, 11:17:03
Bu sabah sigortam.net sitesinden kasko fiyatı aldım.
1500 TL ile 4500 TL arasında 8 farklı kasko fiyatı çıkarttılar. Kendilerine telefon ile sormadan önce sizden bilgisi olan varsa öğrenmek isterim.
Ucuz etin yahnisi yavan olur doğru. Ama bu kadar da fark olabilir mi?
Kasko şirketi seçerken neye dikkat etmek lazım, mesela Toyota Yetkili servislerinden biri ile anlaşmalı olması sanıyorum büyük avantaj sağlayacaktır doğru mu düşünüyorum?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Ekim 24, 2016, 11:57:12 »
Şasede sol tarafta kaynak yardımıyla düzeltilen kısmı görmüşsünüzdür. Herhalde bir mastarları var, buna göre varsa kaçıklığı görüp şase mesafelerini ayarlıyorlar. Bu bölümde düzeltme yapınca çamurluklarda değişime gerek kalmamış, açılmayan sağ ön kapı da çalışmaya başlamıştı.
Kaputu görmüştüm, yenisi gelmiş, onu değişecekler ve astar sonrası bu hafta inşAllah boyaya girecek.
Mesaj attığım zaman kaza sayısı 2 çıkıyor, önceden 1 adet 900 küsur liralık bir hasar mevcuttu. Bu hasarın ise miktarı girilmemiş. Bilmiyorum iş bitiminde mi girecekler, sanıyorum öyle olacak.

Hepinize iyi haftalar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 24, 2016, 11:17:03
Bu sabah sigortam.net sitesinden kasko fiyatı aldım.
1500 TL ile 4500 TL arasında 8 farklı kasko fiyatı çıkarttılar. Kendilerine telefon ile sormadan önce sizden bilgisi olan varsa öğrenmek isterim.
Ucuz etin yahnisi yavan olur doğru. Ama bu kadar da fark olabilir mi?
Kasko şirketi seçerken neye dikkat etmek lazım, mesela Toyota Yetkili servislerinden biri ile anlaşmalı olması sanıyorum büyük avantaj sağlayacaktır doğru mu düşünüyorum?

Sigortam.net ten de fiyat almanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun öncelikle. Fiyatlar saçma sapan çıkabiliyor. Tavsiye edilen, güvenilir sigorta şirketleri ile çalışmakta fayda var. Ucuz veren saçma sapan bir firma değilse fazla para vermeye gerek yok.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Ekim 24, 2016, 13:29:42 »
Sabah oradan teklif almıştım ve az önce de sigortam net aradı zaten, iyi çalışıyorlar :)

İş bankası uçmuş, Anadolu sigorta olarak 5000 TL yakın fiyat veriyor.
En iyisi Axa çıktı. En son 2014 yılında kaskom varmış ona da baktı. 2 senedir yaptırmadığımdan indirimlerim kaybolmuş ancak buna rağmen Axa'nın 1500 TL fiyatı en iyisi gibi duruyor.

Acaba Axa'nın götüreceğim herhangi bir Toyota Yetkili Servisi ile anlaşması var mı yok mu? Bu önemli sanıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Ekim 24, 2016, 15:01:28 »
Sabah oradan teklif almıştım ve az önce de sigortam net aradı zaten, iyi çalışıyorlar :)

İş bankası uçmuş, Anadolu sigorta olarak 5000 TL yakın fiyat veriyor.
En iyisi Axa çıktı. En son 2014 yılında kaskom varmış ona da baktı. 2 senedir yaptırmadığımdan indirimlerim kaybolmuş ancak buna rağmen Axa'nın 1500 TL fiyatı en iyisi gibi duruyor.

Acaba Axa'nın götüreceğim herhangi bir Toyota Yetkili Servisi ile anlaşması var mı yok mu? Bu önemli sanıyorum.

https://www.axasigorta.com.tr/anlasmali-arac-servisleri.aspx?pageID=78

Google dan kolaylıkla bulunuyor.  ;)
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.