Gönderen Konu: toyota verso 2008 vsc - trc off motor arıza lambası yandı yardım edin lütfen.  (Okunma sayısı 13637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
merhabalar sorun çözüldü. sorun gösterge panelindeymiş abs den cıkan hız bilgisi önce gösterge paneline sonra motor beynine gider. gösterge panelimiz arızalı olduğu için motor beynine gitmediği için p0500 hatasını alırmışız.
sonuç olarak bir buçuk ay gösterge panelinin japonyadan gelemesini bekledikten sonra. toyota servisine 1375 tl ödedikten sonra. altarnatif servislere 1500 liraya yakın para harcadıktan sonra. arızamız çözüldü. konu benim için kapanmıştır. bu arada epey bir bilgi sahibi olduk.  bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. :saygi: 

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
tuncay bey sizin dediğiniz gibi gaziantepe gittim mustafa ustayı buldum fakat mustafa usta ne kadar bilgili de olsa. toyota servisten ayrılma ustada olsa. bir şehir uzaktan yanına da gitmiş olsam. adam beni yanına kendi çağırmış olsa da beni hiç umursamadı. benim işlerim yoğun sana bir yer söylim oraya git dedi. eee oraya da gittik adam bir hafta araç bende kalacak dedi. bende bir şehir ötede aracımı bir hafta kimseye bırakmam diyerek geri döndüm. ve doğru toyota toymar servise geldim. arıza tespit üçreti 300 tl eğer arızayı bize tamir ettirirseniz bu ücreti almıyoruz dediler bende tamam dedim aracımı teslim ettim bir gün gerekli testler ve kontroller yapıldıktan sonra arızanın gösterge panelinden olduğu ortaya cıktı başka bir aractan rica edilerek söküldü test edildi. abs beyninden gelen hız bilgisi gösterge paneline kadar normal gösterge panelinden ecu ya hız sinyali gitmediğinden yapıyor dedi. tabi ustanın bana söylediği bu. işin garip kısmı ise benim aracım 2008 model toyota corolla verso ve gösterge paneli türkiye de yok. yurt dışından sipariş verdik dediler bir ay sonra geleceğini söylediler. motaj dahil fiyatı ise 1375 tl aldılar gösterge 1180 tl kalanı ise işçilikmiş. gösterge paneli cıkma bulsamda bir türlü aracıma ürün kodu tutan bir gösterge paneli bulamadım. düşük model versoların cıkma gösterge panelleri var fakat 2008 modelin bulamadım. bulsamda garantisi yok zaten. böyle daha iyi oldu.
gösterge ürün kodu 83800-0F021-A  şu an ürünün gelmesini bekliyorum gösterge paneli takıldığında sonuçları tekrardan yazacağım benimle ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Ufak yerlerde böyle ender sorunlarda pahalıda olsa  yetkili servisden şaşmamak gerekiyor galiba. Aksi takdirde dışarda ya şundadır ya bunda mantığı aracın fazladan değişmeyen oynanmayan yeri kalmıyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 85000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhaba mustafa bey benimde 2008 verson var benimkinde de aynı ısiklar yanmıştı banada katalizör derilerdik yere gittim tüpten yapıyormuş tam 4 ay bana kan kusturdu ama tup enjektorunu değiştirdim ve araca afr ayari yapıldı yani yolda giderken yapıldı sağ olsun ÖZDİN VAROL  ustam yaptı ve mutlu son bir yıldır kullanıyorum kesinlikle ışık falan yok
İterseniz tel vere bilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 00000
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 196000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
hocam merhaba bu arıza kodu ile son son ne oldu.Gerçi arda yılklar geçmiş ama bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim.
"Ayağınız Yere Sağlam Bassın "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 85000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhaba öncelikle kusura bakmayın uzun zamandır siteye giremiyordum aslında aracın hiç birseyi yokmuş sadece tek sorunu tüm müş yani tüm enjeksiyonu arizaliymis enjeksiyonları değiştirdim ve birde mutlaka yaptırın afr ayari yaptırın ben size söyle söyliyeyim yaptirana kadar verso değil kamyon kullanıyormuşum arabanın çakısı kalkışı ve yakıtı değişti şimdi verso kullanıyorum ben izmirde 3. Sanayide özdin varol ustaya yaptırdım kendisi genelde istanbul yolu üzerinde arf ayari yapıyor aracınızda nasil bir sorun varsa arayip bilgide alabilirsiniz cok duzgun bir ustadir kendisi habirde yine 3. Sanayide nissan araclari yapan göktuğ usta ve cihan usta ya arac bakım ve tamır işleri için bir numara la az kalsın 1. Sanayide bana sağlam katalizörü değiştireceklerdi dalay otoda ha birde yine 1.Sanayide star gaz da sağlam tup benini bozuk deyip cikma taktilar serefzizle onuda bozuk taktilar o yüzden  ustalara çok dikkat et kardeşim