Gönderen Konu: Aractan sogucam nerdeyse  (Okunma sayısı 6250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
Ynt: Aractan sogucam nerdeyse
« Yanıtla #20 : Nisan 17, 2016, 12:02:46 »
Aracımla ilgili sorun çözüldü. Dün tem toyotaya gitim önce bobinlerden kontrol etmeye başladık 2 tane bobinin kaçırdığını dıştan ateşleme yaptığını söylediler. değişmesi gerektiğini söylediler. hemen değiştirdik ama arıza bobinlerden kaynaklı değildi. kontrol ederken arızalı olduğunu gördük. Sonra boğaz kelebeğini söktük parçalara ayırdık güzelcene temizledik. ve bi güzelde ayar yaptık çiçek gibi  oldu araba. Otomatik aracınız varsa boğaz kelebeğini  temizletecekseniz işi bilen birine elletin arabanızı.
Sevindim arızanın geçmesine, Tem Toyota'da teşekkürler.
Türk, Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcıdır.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 17, 2016, 12:02:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '07
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 28, 2016, 16:59:44 »
Aracımla ilgili sorun çözüldü. Dün tem toyotaya gitim önce bobinlerden kontrol etmeye başladık 2 tane bobinin kaçırdığını dıştan ateşleme yaptığını söylediler. değişmesi gerektiğini söylediler. hemen değiştirdik ama arıza bobinlerden kaynaklı değildi. kontrol ederken arızalı olduğunu gördük. Sonra boğaz kelebeğini söktük parçalara ayırdık güzelcene temizledik. ve bi güzelde ayar yaptık çiçek gibi  oldu araba. Otomatik aracınız varsa boğaz kelebeğini  temizletecekseniz işi bilen birine elletin arabanızı.

ne kadara mal oldu hocam? bende de bu sorun var. gaz aldığım yeri değiştirdiğimden beri hiç stop etmedim. ancak sıcak havalarda rölantinin oynaklığından dolayı bir titreme gelmiyor değil. bu kelebeği temizletince geçer mi ki o da?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 29, 2016, 20:07:10 »
ne kadara mal oldu hocam? bende de bu sorun var. gaz aldığım yeri değiştirdiğimden beri hiç stop etmedim. ancak sıcak havalarda rölantinin oynaklığından dolayı bir titreme gelmiyor değil. bu kelebeği temizletince geçer mi ki o da?

VVT-I motorda dalgalanma belli bir oranda normal kabul ediliyor. Eğer benzinde sorun yoksa, gaz ayarını gözden geçirip, LPG enjektörüne baktırın sonra da yola devam. Hiç kurcalamayın. Eğer işin ehli bir ustada yoksa , sorun büyür.

Benim arabaya göre kıyaslarsak.  Araç yolda giderken, güvenli bir yolda ve düşük hızda boşa atın, eğer stop etmiyorsa sorun yok. O zaman genelde 800 devir civarında sabitleniyor. Ama bekleme halinde rölantide, sıcak motor, 500- 1000 devir aralığında oynuyor. Genel de de 600-750 devir de oluyor.  Açılan elektrik aksamına , klima, havalandırmaya göre devir değişiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk