Gönderen Konu: 2000 Model Toyota Yaris  (Okunma sayısı 2060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 161000
  • Model Yılı: '00
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
2000 Model Toyota Yaris
« : Şubat 27, 2016, 02:42:41 »
Öncelikle herkese selamlar,

2000 model Toyota Yaris'imi modifiye yapma işine kalkıştım şu sıralar elimden geldiğince ağır ağır yapiyorum.

15 inc Rotiform jant aldım. 195/45/15 lastiklerle kullanıyorum. Nexen marka yol tutuşu ve fren mesafesinin çok hoşuma gittiğini belirteyim.

Yalnız lastikler çamurluğun biraz dışında kaldığından dolayı arkaya 2 kişi oturduğunda düz yolda bile en ufak yaylanmalarda lastik çamurluğa sürtüyor.

ki aracı önlerden biraz daha basmayı düşünüyordum kafam çok karıştı böyle olunca

Bunun için kamber vermeyi düşündüm fakat uygun bir kamber kiti bulamadım Toyota Yaris için. İnternette 2007 modelleri için var görünüyor ama 2000 model olan aracıma uyar mı uymaz mı belli değil ?

2000 model Toyota yaris için kamber kiti var mı ? Ya da kamber kiti kullanmadan nasıl kamber verebilirim en sağlıklı şekilde. Ya da çamurluk açtırma işine girsem nasıl olur değer mi ? verim alır mıyım ? görünüm nasıl olur?

Fikirlerinizi bekliyorum...

bir de spoiler almayı düşünüyorum. Nasıl bir model gider sizce araca önerilerinizi bekliyorum :)
TOYOTAGİBİADAM

Toyota Club Türkiye

2000 Model Toyota Yaris
« : Şubat 27, 2016, 02:42:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '05
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 2000 Model Toyota Yaris
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2016, 15:01:58 »
Allah kaza bela vermesin öncelikle kamber sanırsam yok sizin araba için dingilleri yamultup kamber veriliyo ama sağlıklı değilmiş riskleri varmış kamber işine hiç girmeyi ancak arabayı dip yapmayı düşünüyosan çamurlukları açtırman lazım onuda sağlam bi yerde yaptır aceleye getirmeye gerek yok çok ince ayrıntıları var çamurluk işininde ekstra olarak yarise uygun spoiler mevcut alıp pianoblack e kaplatıp takabilirsin plastik yerler var oralarıda piano blacke kaplarsan iyi olur ekstra olarak
kendi fikrime göre yalnış anlamayın jantları 16 yapıp hafif basarsanız sürtmiyecek seviyede daha tatlı olur tabiki fikir sizin jantın tam çamurlukla arasında arkada 2 kişi varken 1 parmak mesafe olsa yeter gibi ekstra olarak sunuda belirteyim gülü seven dikenine katlanıcak artık hafif sürtmeler olucak ister istemez yollar çok bozuk çünkü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2016, 15:10:38 »
Allah kaza bela vermesin öncelikle kamber sanırsam yok sizin araba için dingilleri yamultup kamber veriliyo ama sağlıklı değilmiş riskleri varmış kamber işine hiç girmeyi ancak arabayı dip yapmayı düşünüyosan çamurlukları açtırman lazım onuda sağlam bi yerde yaptır aceleye getirmeye gerek yok çok ince ayrıntıları var çamurluk işininde ekstra olarak yarise uygun spoiler mevcut alıp pianoblack e kaplatıp takabilirsin plastik yerler var oralarıda piano blacke kaplarsan iyi olur ekstra olarak
kendi fikrime göre yalnış anlamayın jantları 16 yapıp hafif basarsanız sürtmiyecek seviyede daha tatlı olur tabiki fikir sizin jantın tam çamurlukla arasında arkada 2 kişi varken 1 parmak mesafe olsa yeter gibi ekstra olarak sunuda belirteyim gülü seven dikenine katlanıcak artık hafif sürtmeler olucak ister istemez yollar çok bozuk çünkü

Tavsiyeler için teşekkür ederim :) jantları 15 olarak yeni aldım daha 1 hafta önce değiştirme imkanım yok :)
Ayrıca 2 kişi varken arkada tekerle çamurluk arasına tırnak girmiyor o derecede :)
kamber işini araştırdım cidden kit olmadıgı sürece verim vermiyormuş. çamurluk açtırmak en iyisi sanırım yoksa böyle araç 2 kişilik oldu resmen arkaya insan bindirmeye kıyamıyorum :)

Spoiler konusunu da araştırıyorum aklınızda model varsa şunu tavsiye ederim derseniz diye yazdım gerçi ama kimse mesaj bile yazmadı teşekkürler paylaşımlarınız için :))

son olarak gülü seven dikenine katlanır, her türlü katlanacağız :)
TOYOTAGİBİADAM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '05
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2016, 15:17:57 »
çamurluk açma işini abimin aracı marea için yaptık çok büyük problemler çıkardı başımıza güvenilir bir yere yaptırın sorun olarak kast ettiğim yerlerde mesela sağ çamurluk ile sol çamurluk araba tam düzken önden bakıldığında bir taraf daha çok açıktı aslında çok aman aman dikkat etmek lazım ama arabasını çok seven adam takıntılı oluyo zaten bizdede öyle oldu gittik tekrar macun zımparaydu macundu vs bir dünya iş çıkarttı başımıza

Ek olarakta şunu belirtiyim çamurluk açtırcak durumunuz yoksa bende öyle kullanmıştım öğrenci hayatı malum :D çamurluğun iç tarafına bir tahtayla kanırtıyorsunuz dışa doğru her yere ayrı derecede geçici olarak sorun geçiyor boyayı kaldırmamaya dikkat edin ama :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2016, 03:15:45 »
çamurluk açma işini abimin aracı marea için yaptık çok büyük problemler çıkardı başımıza güvenilir bir yere yaptırın sorun olarak kast ettiğim yerlerde mesela sağ çamurluk ile sol çamurluk araba tam düzken önden bakıldığında bir taraf daha çok açıktı aslında çok aman aman dikkat etmek lazım ama arabasını çok seven adam takıntılı oluyo zaten bizdede öyle oldu gittik tekrar macun zımparaydu macundu vs bir dünya iş çıkarttı başımıza

Ek olarakta şunu belirtiyim çamurluk açtırcak durumunuz yoksa bende öyle kullanmıştım öğrenci hayatı malum :D çamurluğun iç tarafına bir tahtayla kanırtıyorsunuz dışa doğru her yere ayrı derecede geçici olarak sorun geçiyor boyayı kaldırmamaya dikkat edin ama :D

çamurluk açtırma işini işinin ustası bir yerle konuştum boyasız açılabildiği kadar açarız sıkıntı olmaz ama tamponu açamayız çamurluk açsakta tampon sürtecektir deyince kafam karıştı iyice napacağımı şaşırdım :(

o tahta ile kanırttırma işine hiç girmem kendin söylemişsin ustaya yaptırdık bi taraf daha açık oldu falan diye biz nasıl dengeleyeceğiz boya atma durumu falan o iş sakat :D

valla çok kafam karışık toyota kamber kiti yok :S kamber kiti olsa sorun çözülecekti ama hiç bilmiyorum uzun yola nasıl çıkacağız arka koltukta 2 kişi otururken falan hiç bilmiyorum   
TOYOTAGİBİADAM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2016, 06:29:11 »
Maşallah araba zımba gibi duruyor kazasız belasız iyi günlerde kullanın
Bence kamber işine girmeyin sağlam bi kaportaciya arka çamurlukları actirin. Eğer ki 2 veya 3 cm lik açma kurtarıyorsa inşaatlarda kullanılan 5×10 dedikleri odun parçası ile içeriden dışa doğru kastirinca 2 cm veya 3 cm açma yapıyor. 
Aracın rengi çok güzelmiş jantlar da yakışmış tavsiyem on camdaki seriti çıkartıp on cama film çektirirsen daha güzel olur.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2016, 18:59:52 »
Maşallah araba zımba gibi duruyor kazasız belasız iyi günlerde kullanın
Bence kamber işine girmeyin sağlam bi kaportaciya arka çamurlukları actirin. Eğer ki 2 veya 3 cm lik açma kurtarıyorsa inşaatlarda kullanılan 5×10 dedikleri odun parçası ile içeriden dışa doğru kastirinca 2 cm veya 3 cm açma yapıyor. 
Aracın rengi çok güzelmiş jantlar da yakışmış tavsiyem on camdaki seriti çıkartıp on cama film çektirirsen daha güzel olur.

Öncelikle Teşekkürler.

Dediğiniz gibi kamber iişinden vazgeçtim. Kaportacı ile de konuştum çamurluk açarız ama,arka tamponun yan kısımları kurtarmaz bu sefer oralar sürter dedi o işi de erteledim. Amörtisör Stop işlemi uygulayacağım yakın zamanda, O da şöyle bir aparat ile amörtisörün belli bir yere kadar esneyip o kısımdan sonra yük binse bile esneme yapmamasını sağlıyormuş.Konfor açısından kötü tabi ama zaten araca nadir olarak 3-4 kişi bindiği için çok problem etmeyeceğiz artık konfor işini bu durumlarda.

Birde tavsiyeler için teşekkürler ön cama film çektireceğim en kısa sürede,bir de arkaya tatlı bir spoiler bulup taktığım zaman değmeyin keyfime :)   
TOYOTAGİBİADAM