Gönderen Konu: 2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited  (Okunma sayısı 21586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited
« Yanıtla #60 : Mart 25, 2016, 14:01:07 »
Benim de hayalim diyebiliriz Tolga bey, standart bir araç ve fabrikasyon 230hp, simetrik awd...

Bugün araca ekspertiz yaptık haliyle biraz masraf edeceğiz, prensipte anlaştık ama noter'e yetişemedik kısmetse yarın Forester'lı olacağız.

Yeri gelmişken ilgili markanın, forumumuz benzeri ortamlarını inceledim ve hayretler içerisinde kaldım, toyotaclubtr.com gerçekten bambaşka bir forum.
Ufuk bey şimdiden hayırlı olsun Subaru  :)
benim için Subaru ruhu boxer motor ve asimetrik 4 çeker. Böyle bir aracım olsa valla aracı sürekli askıya alır aracın kendi kendine çıkışını izlerdim. Hayattaki en büyük keyfim bu[emoji28] aslında off  road küçüklükten beri kanıma işlemiş 4 çeker traktör arkasında yüklü römork ve traktör tekerlekleri görünmeyecek şekilde camurda kullandığım traktör zevki paha biçilemez. Bazen defransiyel kilidine basip traktörü çamurdan çıkarırdım :) hatta bazen traktör patinaj çekerken kilide basardım kütür kütür ses gelirdi kilidi dograma ihtimali olduğunu daha sonra öğrendim ama ona rağmen bir şey olmamıştı ;ama şimdi hepsi bitti. :)

Yine bekleriz Talat hocam ay sonu izne ayrılacam tarla tapan işleri. Bu sene Cüneyt arkadaşımla bakalım ne vukuatlar yapacağız. Köydekiler bize karışmıyor boşver  bu 2 deliyi diye  :lol:. Burda 2009 1.5 İmpreza var satılık  :-[

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mart 25, 2016, 14:01:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Mart 28, 2016, 20:20:57 »
Hayırlısı ise bizde 2006 model 2.5 XT (230hp) sahibi olucaz bakalım, detayları paylaşırım :)
Ufuk bey hala merakla bekliyorum.....
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Mart 28, 2016, 20:39:44 »
Ufuk bey hala merakla bekliyorum.....
Yoğunluktan yazamadım konuya Tolga bey, aracı aldım 3 gündür test ediyorum.

Bu araç içinde ufak tefek iyileştirme ve geliştirme projelerim var, yakında fotoğraflarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #63 : Nisan 04, 2016, 22:44:54 »
Bu da bizim canavar, nihayet bakımı bitti :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Nisan 04, 2016, 23:12:44 »
Hayirli olsun ufuk abi gule gule kullan.[emoji1]
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #65 : Nisan 04, 2016, 23:45:34 »
Hayirli olsun ufuk abi gule gule kullan.[emoji1]
Sağol Mustafa Emre, Allah daha iyilerini size nasip eder inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Nisan 05, 2016, 08:12:41 »
Hayırlı olsun abi. Sislerde xenon mu var?  İkincisi bu modelde de güncel asimetrik 4 çeker var değil mi yani gücü tek teker bile aktarabiliyor?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #67 : Nisan 05, 2016, 08:58:36 »
Hayırlı olsun abi. Sislerde xenon mu var?  İkincisi bu modelde de güncel asimetrik 4 çeker var değil mi yani gücü tek teker bile aktarabiliyor?
Sağol Talat, farlar orjinal xenon, sis farlarında Osram Nightbreaker Unlimited var.Çekiş sistemi Symetrical AWD olarak geçiyor, duruma göre çekişin yoğunluğunu tek tekerleğe bile aktarabiliyor ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Nisan 05, 2016, 09:10:55 »
Sağol Talat, farlar orjinal xenon, sis farlarında Osram Nightbreaker Unlimited var.Çekiş sistemi Symetrical AWD olarak geçiyor, duruma göre çekişin yoğunluğunu tek tekerleğe bile aktarabiliyor ;)
Maşallah abi. Sürmesi çok zevklidir ya. Bin üzerine vur kırbacı artık. :)  Subaru ile off road kesinlikle başkadır [emoji4] özellikle karlı rampalarda
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Nisan 05, 2016, 09:47:54 »
bende 1 aydır bu araçları takip ediyorum, 2011 model x premium buldum, finansmanı sağlar sağlamaz görmeye gideceğim, umarım yakıt konusunda üzmez :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #70 : Nisan 05, 2016, 13:38:36 »
Maşallah abi. Sürmesi çok zevklidir ya. Bin üzerine vur kırbacı artık. :)  Subaru ile off road kesinlikle başkadır [emoji4] özellikle karlı rampalarda

Talat off road'a bakış açımız farklı sanırım :) Land Cruiser varken Subaru ile off road biraz komik olur ama karda ve buzda hiç bir şey yokmuş gibi kullanmak, momenti iliklerinde hissetmek ayrı bir konu ;)

bende 1 aydır bu araçları takip ediyorum, 2011 model x premium buldum, finansmanı sağlar sağlamaz görmeye gideceğim, umarım yakıt konusunda üzmez :)

Hayırlısı olsun, otomatik alacaksanız (ki bence şaşmayın) ilk seri E-5AT sorunlu olabilir, dikkat etmeniz gerekli.

Ayrıca Subaru kullanıcı kesimi olarak iki uç noktaya sahip, naif bir kullanıcıdan araç alırsanız 10 senelik bir Subaru bile size ilk günkü konfor ve güveni sunabilir, apaçi bir kullanıcıya denk gelirseniz harcayabileceğiniz paranın sınırı yok :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Nisan 05, 2016, 14:08:31 »
Hayırlısı olsun, otomatik alacaksanız (ki bence şaşmayın) ilk seri E-5AT sorunlu olabilir, dikkat etmeniz gerekli.

Ayrıca Subaru kullanıcı kesimi olarak iki uç noktaya sahip, naif bir kullanıcıdan araç alırsanız 10 senelik bir Subaru bile size ilk günkü konfor ve güveni sunabilir, apaçi bir kullanıcıya denk gelirseniz harcayabileceğiniz paranın sınırı yok :)

E-5AT 5 ileri mi? ben 4 ilerinin yakıtı çok olur diye korkuyorum, birde lpg taktırmayı düşünmüyorum, kaç lt yakar acaba istanbul içinde
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #72 : Nisan 05, 2016, 14:35:46 »
E-5AT 5 ileri mi? ben 4 ilerinin yakıtı çok olur diye korkuyorum, birde lpg taktırmayı düşünmüyorum, kaç lt yakar acaba istanbul içinde

Aynen 5 ileri, E-5AT sorunu yazılım güncellemesi ile çözülüyor diye biliyorum ama kesin bilgi sahibi değilim. 2006 Forester 2.5T E-4AT şehir içi tüketimi sakin kullanım ile 10Lt. civarı, sürat denemesi ile 15Lt. oratalama görülebiliyor :nija: 2.0 atmosferik'ler 8.5Lt. civarına kadar iniyormuş.

Benim yıllık kilometre ortalamam yüksek olmadığı ve LPG konusuna sıcak bakmadığım için kullanmıyorum ancak aldığım duyum Subaru motorlarında "Fast" regülatörlü ve Keihin enjektörlü sistemlerin verimli olduğu, OBD bağlantılı çalışması da bir çok sıkıntıyı bertaraf ediyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Land Cruiser
  • Kilometre: 117000
  • Model Yılı: '05
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Nisan 05, 2016, 19:46:04 »
   Ufuk bey aracınızı iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim, benimde zamanında incelediğim ancak 5 üzeri yolcu taşıma imkanı sunmadığından elediğim bir modeldi...
   Belki bu konuda ayrı başlık açsak daha doğru ama...4wd yada awd araçlarla karda buzda sürüş eğer doğru lastikler yoksa komediye dönüşebiliyor, ancak kış lastikleri yada en azından A/T lastiklerle bu araçlar çekişteki farklılıklarını hissettirebiliyorlar...Araba kaç çekerse çeksin eğer zemine tutunamıyorsa hepsi boş....
Land Cruiser Prado 4.0 V6 VVTI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #74 : Nisan 05, 2016, 20:32:40 »

Ufuk bey aracınızı iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim, benimde zamanında incelediğim ancak 5 üzeri yolcu taşıma imkanı sunmadığından elediğim bir modeldi...
   Belki bu konuda ayrı başlık açsak daha doğru ama...4wd yada awd araçlarla karda buzda sürüş eğer doğru lastikler yoksa komediye dönüşebiliyor, ancak kış lastikleri yada en azından A/T lastiklerle bu araçlar çekişteki farklılıklarını hissettirebiliyorlar...Araba kaç çekerse çeksin eğer zemine tutunamıyorsa hepsi boş....

Teşekkür ederim İsmail Hakan bey, haklısınız kalabalık aileler için pek uygun değil ancak biz çekirdek bir aileyiz, ayrıca bildiğiniz üzere 7 kişilik bir de LC var, bu yüzden sorunumuz yok.

Lastik seçimi konusunda size katılıyorum ancak kar ve buzda A/T lastiğin kullanılabilirliği konusunda aynı fikirde değilim.Yokohama A/T-S dışında kar ve buzda kış lastiği gibi (kadar bile demiyorum) tutunabilen desene ve  hamura sahip bir A/T lastik görmedim şu ana kadar.Bu konuda merak ettiğim tek ürün Cooper S/T Maxx ancak Cooper ST/T modelinin kötü şöhreti sebebi ile denemek de istemedim ve LC için Yokohama A/T-S' de karar verdim.

Subaru için asimetrik awd sebebi ile bu konu daha basit, Kumho  KU31'i normal kullanım için seçtim ancak konu kış lastiği olduğunda sanırım seçimim Nokian olacak ve çok çok gerekmediği sürece Subaru'yu çok kötü şartlarda kullanmayı düşünmüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Nisan 05, 2016, 21:08:53 »
Güle güle kasasız belasız kullanırsınız inşa Allah Ufuk Bey.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 160000
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Nisan 07, 2016, 23:46:39 »
Ufuk bey Allahım nazarlardan saklasın çok diri görünüyor en iyi günler de sağlıkla kullanmanızı yürekten dilerim...

Mesaj Birleştirildi: Nisan 07, 2016, 23:48:28
hocam bu araç 120 ile giderken kaç devir çeviriyor
bilgi verirseniz sevinirim
Gördüğüm kadarı ile 2700 -2800 çeviriyor 120 km ile 3000 de ise 140 km.....
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Nisan 08, 2016, 00:49:12 »
Bu ne yanlar ama diyebilir miyiz peki :)

Maşallah gerçekten ateş ediyor :)

Tencere dibin kara benimki Kaan Kara
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Nisan 09, 2016, 11:45:45 »
Ufuk kardeş hayirli olsun.Iyi günlerde kullan.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #79 : Nisan 09, 2016, 12:02:01 »
Ufuk Bey çok güzel bir araç almışsınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.