Gönderen Konu: ön blata veya baskı dan gelen koku  (Okunma sayısı 1416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 4500
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
ön blata veya baskı dan gelen koku
« : Ocak 15, 2016, 00:40:56 »
Arkadaşlar yazın başıma gelen olay bugün tekrar başıma geldi aracım manuel advance donanım dizel araç yokuş aşağı geri vitese takıp geri geri gitmek isterken balatalardanmı baskıdanmı gelen bir yanık kokusu olmuştu çok önemsememiştim.Bu kokuyu aracı ilk aldığımda yokuş kalkış destek sistemine alışmaya çalışırken yaptığım çalışmalarda da hissetmiştim.Bugün fazlada dik olmayan bir yokuştan biraz indikten sonra geri vitese atıp tekrar geri geri çıkmak istediğimde yanık kokusu gibi bir koku geldi.arabayı çok zorlamamışken böyle koku gelmesı normalmi sebebi ne olabilir.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,VATAN UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR...

Toyota Club Türkiye

ön blata veya baskı dan gelen koku
« : Ocak 15, 2016, 00:40:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: ön blata veya baskı dan gelen koku
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2016, 00:49:09 »
Bahsettiğiniz olayın aynısı 9000 kmdeki 1.33 corolla da başıma geldi.rampada 5 kişi geri geri gitmek,zorunda kaldım baskı balatadan acayip bir yanık kokusu geldi bidaha,başıma gelmedi yanliz toyota,özel sahibi bir abimize durumu anlattim toyota,baskı,balata koku yapar fakat,çabuk yinede bitmez sen yinede dikkatli kullan dedi.hatta patinajda bile koku yapabiliyormuş..o yüzden korkmayın nasil olsa,garantide araçlar
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 4500
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2016, 00:53:35 »
teşekkürler yazdıktan sonra nete yazınca daha önce açılmış bir başlığı buldum  araç yeni olduğu için ve yeni corollaların çoğunda olabilen bir durummuş araç yarım debrıyajda çok zorlamamak gerekiyormuş gerekırse biraz daha gaza kuvvetli basmak lazımmış.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,VATAN UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 23450
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2016, 00:59:33 »
Yokuş kalkış sistemi devreye girdiğinde çok fazla olan bir durum. Bu yüzden ki yokuş kalkış sistemini çok hatta hiç kullanmamaya çalışıyorum. Bir de kasa çok ağır olduğu için araba bazen zorlanabiliyor. Debriyaj-gaz ayarı kaçınca da olduğuna şahit oldum.