Gönderen Konu: Torque Programının Kullanımı  (Okunma sayısı 79953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 4000
  • Kan Grubu: 0-
  • 16 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Torque Programının Kullanımı
« Yanıtla #1080 : Nisan 17, 2019, 18:07:37 »
aracın benzin değerleri normal hocam ama lpg kesinlikle zenginde üstüne git ihmal etme

Merhabalar bu gün lpg için Giresun'da bulunan Çetinoğlu Sıralı Otogaz bayisine giderek aracıma yol ayarı yaptırdım. Bayideki usta Mehmet bey ve Özençler Otogaz yetkilisi Mehmet bey çok ilgilendi sorunum ile. Son durum aşağıdaki gibidir. Gayet iyi oldu  :alkis:

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1080 : Nisan 17, 2019, 18:07:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 870
  • Kan Grubu: A+
  • 37 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1081 : Nisan 17, 2019, 22:07:17 »
Merhabalar bu gün lpg için Giresun'da bulunan Çetinoğlu Sıralı Otogaz bayisine giderek aracıma yol ayarı yaptırdım. Bayideki usta Mehmet bey ve Özençler Otogaz yetkilisi Mehmet bey çok ilgilendi sorunum ile. Son durum aşağıdaki gibidir. Gayet iyi oldu  :alkis:

Önceki ayara göre gayet iyi duruyor ama yinede az da olsa kısım kısım zenginlik söz konusu, o kadarda problem çıkarmaz zaten hayırlı sürüşler dilerim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 4000
  • Kan Grubu: 0-
  • 16 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1082 : Nisan 17, 2019, 22:15:32 »
+5 -5 normal olarak kabul ediliyor sanırım. Ltft esk ayara göre çok çok iyi dediğiniz gibi. Stft zaten değişken. Aslında ayarı yaptığı obd cihazında değerler daha farklı görünüyordu. Ltft 0 a çok yakındı. Acaba bizim cihaz mı düzgün göstermiyor. Çünkü usta ayarları yaparken değerleri gösterdi bana. Ltft 0.7 gibi değerlerde geziniyordu. Neyse. Bakıma kadar idare eder. Bakım zamanı tekrar baktırırım ayarlara

Etiketler: torque lpg ayar stft ltft subap