Gönderen Konu: dikiz aynalı kamera  (Okunma sayısı 6297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 136000
  • Model Yılı: '10
  • 15 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
dikiz aynalı kamera
« : Eylül 23, 2015, 16:16:39 »
geri görüş kameralı dikiz aynalarından kullanan var mı forumda varsa performans veya kullanısı nasıldır baya gerekli olmaya basladı geri görüş kamerası

Toyota Club Türkiye

dikiz aynalı kamera
« : Eylül 23, 2015, 16:16:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '11
  • 92 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: dikiz aynalı kamera
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2015, 17:37:07 »
geri görüş kameralı dikiz aynalarından kullanan var mı forumda varsa performans veya kullanısı nasıldır baya gerekli olmaya basladı geri görüş kamerası
Seyfi bey ix35 de kullandım ben. Biraz küçük ekranı nedeni ile objeleri detaylı göremiyorsunuz ama kafanızı bir göğüse bir aynaya kaldırıp indirmediğiniz için biraz daha kullanışlı bence. Yeşil sarı kırmızı m uyarı çubukları da vardı, dediğim gibi tek eksik yanı bence ekranın biraz ufak olması
<3 Sen Benim Her Gece Efkarım.... <3
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2015, 20:06:00 »
aynaya asılı durduğu için araç içinde kaba duruyor mu birde gündüz kullanımı performanslımı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2015, 00:06:20 »
aynaya asılı durduğu için araç içinde kaba duruyor mu birde gündüz kullanımı performanslımı ?

Benim bahsettiğim model ayna üzerine monte olan değil direk dikiz aynanın kendisi. Kendi içerisinde monitörü var. Ama şuan o modeli bulamadım bunlarda ayna üzerine monte olan. Kaba dururmu pek kestiremedim doğrusu

Örnek olarak
http://www.hepsiburada.com/space-4-3inc-aynali-on-arka-kamerali-dvr-p-OTSPCGUPR93

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dikiz-ayna-cift-kamerali-arac-ici-kayit-cihazi-183293091

Bu cihazların muadili. Gündüz kullanım olarak bence OEM ürünlere göre daha net görüntü var, daha yukarıda olduğu için güneş ışığını direk almıyor genelde ama dediğim gibi ekran küçük olması nedeni ile objeler küçük detay az tek kötü yanı bence bu
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2015, 01:24:06 »
Benim bahsettiğim model ayna üzerine monte olan değil direk dikiz aynanın kendisi. Kendi içerisinde monitörü var. Ama şuan o modeli bulamadım bunlarda ayna üzerine monte olan. Kaba dururmu pek kestiremedim doğrusu

Örnek olarak
http://www.hepsiburada.com/space-4-3inc-aynali-on-arka-kamerali-dvr-p-OTSPCGUPR93

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dikiz-ayna-cift-kamerali-arac-ici-kayit-cihazi-183293091

Bu cihazların muadili. Gündüz kullanım olarak bence OEM ürünlere göre daha net görüntü var, daha yukarıda olduğu için güneş ışığını direk almıyor genelde ama dediğim gibi ekran küçük olması nedeni ile objeler küçük detay az tek kötü yanı bence bu
benim için detay önemli değil bu arka arabaya yanastığımı göstersin yeter sıkıldım tampon boyatmaktan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '04
  • 15 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2015, 10:07:55 »
Merhabalar. Ben aliexpress den aldım 28 dolardı sanırım. Montajını da kendim yaptım. Gece de gündüz de görüntü güzel. Kamerayı da plakalığın üzerine tamponu da görecek şekilde sabitledim. Şimdi istediğim kadar yaklaşıyorum arkadakine. Tavsiyem direkt ileriyi görecek şekilde değil de ayarlanıp hem sizin tamponu hem de karşıyı gösterecek kamerayı tercih etmeniz. Monitorun dikiz aynasında olması da avantaj. Benim aldığım şuydu.
http://www.aliexpress.com/item/subject/1048203971.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2015, 18:29:11 »
benim için detay önemli değil bu arka arabaya yanastığımı göstersin yeter sıkıldım tampon boyatmaktan :)

:D Anladım Seyfi bey, o zaman bu ürünler ve muadilleri işinizi fazlası ile görür bence  :tamam:
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • Model Yılı: '15
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2015, 19:33:57 »
Merhabalar. Ben aliexpress den aldım 28 dolardı sanırım. Montajını da kendim yaptım. Gece de gündüz de görüntü güzel. Kamerayı da plakalığın üzerine tamponu da görecek şekilde sabitledim. Şimdi istediğim kadar yaklaşıyorum arkadakine. Tavsiyem direkt ileriyi görecek şekilde değil de ayarlanıp hem sizin tamponu hem de karşıyı gösterecek kamerayı tercih etmeniz. Monitorun dikiz aynasında olması da avantaj. Benim aldığım şuydu.
http://www.aliexpress.com/item/subject/1048203971.html
Bu ürün kullanışlı ve ucuz montajı nasıl acaba kolay mı?elektiriğini geri vites lambasından mı aldınız?
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '04
  • 15 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 26, 2015, 10:40:31 »
Elektriği geri vites lambasının kablolarını sıyırarak aldım.
.    şoför tarafı ruhsat koyduğumuz güneşliği, on ve arka el tutamaçlarını soktum.on dirseği ve orta dirseği çekerek yerinden çıkarttım ki tavan döşemesi aralansın.
.      Kabloları aynanın oradan tavana yerleştirdim.
.      Arka koltuğun sırt bölümünün en kenardaki sabit parçasını soktum ve kabloları tavandan oraya indirip bagaja geçirdim.
.     Bagaj kapağının üst doşemesini söktüm ve kabloları bagaj koluna sabitleyerek aldım
.     plaka aydınlatmalarının olduğu bolumu soktum ve plaka lambalarını ortasını  kamera girecek kadar kestim. Kabloları da bu lambaların yanından geçirebildim sadece.
.     Kamerayı kaportaya delerek değil de siyah silikonla yapıştırdım.
.     Sonra herşeyi yerine taktım. Sonuç çok güzel oldu. Kameranın yerini kimse bulamıyor. Orjinal gibi oldu.
.     Kameranın eğim ayarını da önde benim tamponun ucunu görecek şekilde ayarladım. Sadece tampon köşelerinin  20 'şer cm lik bolumunu göstermiyor. Onu da aynalardan bakıyorum.
.     Çok kullanışlı olduğunu söylemeliyim. Takarsanız çok rahat edeceğiniz kesin.
      Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2015, 11:12:47 »
Elektriği geri vites lambasının kablolarını sıyırarak aldım.
.    şoför tarafı ruhsat koyduğumuz güneşliği, on ve arka el tutamaçlarını soktum.on dirseği ve orta dirseği çekerek yerinden çıkarttım ki tavan döşemesi aralansın.
.      Arka koltuğun sırt bölümünün en kenardaki sabit parçasını soktum ve kabloları tavandan oraya indirip bagaja geçirdim.
.     Bagaj kapağının üst doşemesini söktüm ve kabloları bagaj koluna sabitleyerek aldım
.     plaka aydınlatmalarının olduğu bolumu soktum ve plaka lambalarını ortasını  kamera girecek kadar kestim. Kabloları da bu lambaların yanından geçirebildim sadece.
.     Sonra herşeyi yerine taktım. Sonuç çok güzel oldu. Kameranın yerini kimse bulamıyor. Orjinal gibi oldu.
.     Kameranın eğim ayarını da önde benim tamponun ucunu görecek şekilde ayarladım. Sadece tampon köşelerinin  20 'şer cm lik bolumunu göstermiyor. Onu da aynalardan bakıyorum.
.     Çok kullanışlı olduğunu söylemeliyim. Takarsanız çok rahat edeceğiniz kesin.
Çok teşekkürler çok güzel açıklamışsınız
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2015, 21:06:11 »
http://m.aliexpress.com/item-desc/32377801040.html

Mesaj Birleştirildi: Eylül 28, 2015, 21:08:48
Ben taktim bundan ful hd 170 derecelik bir kayiti var geri gorus ve ayni zamanda geri gorus kamerasindan arkadanda ileri suruste kayit islemi yapiyor. Fakat arka kamera kalitesi dusuk oldu icin goruntu cok kotu oluyor.
2007 mod. 1.4 g.punto 2007-2013
2005 mod 1.6 vtec AT euro civic 2013-2014
2001 mod 1.6 vvti AT corolla 2014-2015
2015 mod 1.6 cvt megane3

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2015, 21:27:40 »
Ben de şundan kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. Kullanış amacım öncelikli olarak yolculuk boyunca kayıt yapması ama geri görüş kamerası olarak da daha verimli olmasını isterdim. Görüntü çok kaliteli değil, hele ki gece hiç iyi değil ama fiyatına göre gayet yeterli. (Ben Çin den yarı fiyatına almıştım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2019, 00:31:11 »
asının kablolarını sıyırarak aldım.
Ben de şundan kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. Kullanış amacım öncelikli olarak yolculuk boyunca kayıt yapması ama geri görüş kamerası olarak da daha verimli olmasını isterdim. Görüntü çok kaliteli değil, hele ki gece hiç iyi değil ama fiyatına göre gayet yeterli. (Ben Çin den yarı fiyatına almıştım :)

2019 itibari ile güncel tavsiyeler var mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Malum Antalya sıcağına karşı ne kadar dayanıklı ürünler acaba?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 20, 2019, 14:02:53 »
Aynen ben de yaklaşık 7-8 yıldır dikiz aynası boyutunda olanı kullanıyorum, hem ayna hem monitör olarak. Performansından memnunum. İlk mesajda söylenilen gibi ekran boyutu genelde bu tür ürünlerde 4,3 yada 5 inç oluyor.  7 inç olanlar oldukça kaba kalıyor. 

Kullandığım Monitör 4,3 inc:

Kaba bulduğum:

1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 20, 2019, 14:50:07 »
Ben direkt ayna olan versiyonunu arıyorum :) Gece karartmasıda olursa aynada tadından yenmez :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mart 20, 2019, 14:53:34 »
Ben direkt ayna olan versiyonunu arıyorum :) Gece karartmasıda olursa aynada tadından yenmez :)

İlke zaten ilk resimdeki  normalde ayna,  geri vitese takınca görüntü geliyor. Karartma yok ama :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Mart 20, 2019, 17:15:06 »
Aynen olabilir İlke. Gayet kullanışlı bir ürün. Dediğim gibi 7-8 yıldır kullanıyorum henüz bir sorun oluşmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Mart 20, 2019, 17:58:35 »
Aynen olabilir İlke. Gayet kullanışlı bir ürün. Dediğim gibi 7-8 yıldır kullanıyorum henüz bir sorun oluşmadı.

Arabayı komple daha yeni revizyon ettim onun için bu aralar para yatırmayı düşünmem ama önümüzdeki aylarda sanırım alıp bende uzun süreler kullanacağım. 2. aracıma android teyp taktım zaten onda kafam rahat herşeyiyle fulledim :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 20, 2019, 19:16:17 »
Aynen ben de yaklaşık 7-8 yıldır dikiz aynası boyutunda olanı kullanıyorum, hem ayna hem monitör olarak. Performansından memnunum. İlk mesajda söylenilen gibi ekran boyutu genelde bu tür ürünlerde 4,3 yada 5 inç oluyor.  7 inç olanlar oldukça kaba kalıyor. 

Kullandığım Monitör 4,3 inc:

Kaba bulduğum:

Bende bu ayna monitör den aldım kamera plakalık şeklinde daha önce takmıştım ekranı biraz siyah olduğu için gece rahat oluyor.