Gönderen Konu: MMT Kalibrasyon , Baskı Balata değişimi, Garantisi  (Okunma sayısı 2418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 92500
  • Model Yılı: '15
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
MMT Kalibrasyon , Baskı Balata değişimi, Garantisi
« : Temmuz 09, 2015, 06:16:21 »
Herkese merhabalar ;

Geçen yıl 2009 Model d4-d mmt dizel Corolla aldım. 10.06.2014 tarihinde. Bir baktım baskı balata kaçırıyor. Forumda paylaştım.Konuştuk araştırdık 1700 TL'ye TOYAN'da değiştirdim. değişim  tarihi 26.06.2014. Hem arabamdan hem de Baskı balatadan memnunum.

Öncelikle bir yanlışı düzelteyim. Forumda MMT ile ilgili ve baskı blata ile ilgili araştırma yaparsanız genel düşünce "yetkili serviste orjinal ürün kullanarak değişim" yapılması yönündedir. Birçok üyemiz serviste yapılmazsa her yıl kalibrasyon yaptırır, orjinalinden daha kısa sürede balatayı bitirisiniz derdiklerini görürsünüz. Ancak şunu belirtmeliyim ki orjinal ürün ve serviste debriyaj baskı batada değişimi olmasına rağmen 10.000 km'de bir kalibrasyon yaptırıyorum.

Dün TOYAN'a gittim yine kalibrasyon için. Temsilcinin "vaktiniz varsa arabayı yıkatayım" teklifiyle şüphelendim. mmt kalibrasyonu için 70 TL + KDV istediğini söyledi. Bende böyle bir ücret ödemeyeceğimi geçen yıl 13 TL +KDV ödediğimi söyledim. Bilgisayar programcısı olduğumu söylememe rağmen bana kalibrasyonu anlattı ikna etmeye çalıştı. Ayrıca serviste yapılan işlemlerin ve/veya kullanılan yedek parçanın 1 yıl garantisi olduğunu , geçen yıl yapılan debriyaj baskı balata değişiminin garanti olmadığını belirtti.70 TL de ısrarcı oldu.

Bende  iki yıl grantisi olduğunu, serviste yaptırma sebebimin işlemin garantisi olduğunu , 70 TL ücreti 40 sn sürecek bir işlem için veremeyeceğimi belirttim. Falan Felan...

Sonuçta para ödemedim. arabanın kalibrasyonu servis temsilcisinin arabayı götürmesi ve getirmesi arasında 2,5 dk geçtiğini belirtmeliyim.Bir dahaki gelişimde 70 TL alacaklarını söylediler, bende :
-bu söylediğinizi tutanak haline getirelim, yazıya dökün, bende hakkımı arıyayım dedim.

Lütfen dikkat edin. Serviste işlemi yapmadan önce fiyat isteyin, geçmiş işlemlerin fiyatları ile karşılaştırın, ve gerekirse pazarlık edin.

Saygılarımla,
   Herkese iyi tatiller....

Toyota Club Türkiye

MMT Kalibrasyon , Baskı Balata değişimi, Garantisi
« : Temmuz 09, 2015, 06:16:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
Ynt: MMT Kalibrasyon , Baskı Balata değişimi, Garantisi
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2015, 23:45:00 »
evet tamamen haklısınız.10 000 km de bir bende yapıyorum.ama 5 ileri mmt lerde orjinal baskı kullanmassan sorun çıkıyor bunuda biliyorumm..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 111111
  • Model Yılı: '08
  • 3 kere teşekkür etti
Ynt: MMT Kalibrasyon , Baskı Balata değişimi, Garantisi
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2019, 16:09:45 »
pendik dumankaya 150 lira istedi bugün kalibrasyona