Gönderen Konu: Auris-Corolla 1.33 Yakıt Tüketimi Değerleriniz  (Okunma sayısı 73008 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris-Corolla 1.33 Yakıt Tüketimi Değerleriniz
« Yanıtla #20 : Haziran 28, 2015, 23:28:06 »
bende yeni kasa 1.6 advance corolla aldım.alır almaz brc lpg taktırdım.. bu hafta çankırı - karabük arası 15 kuruş yaktı...araç 5 kişi doluydu...
şükürler olsun yakıtı mükemmel
yıllarca 1.3 admireden sonra yemin etmiştim birdaha 1.3 almam diye....zaten 1.3 le aynı yakıyor hemde güç ve performans çok güzel

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 28, 2015, 23:28:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 51 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 28, 2015, 23:34:23 »
     2015 model Toyota Corolla 1.33 aracıma Ankara Mocan otogazda BRC marka LPG kiti ve 52 Lt. simit tank takdırdım. Montaj mükemmel bir işçilikle yapıldı. BRC ve Mocan Otogazı şiddetle tavsiye ederim. Araç klimalı ve klimasız çekişte benzinle fark yoktur.4 kişi tam yüklü ve ortalama 110 km. hızla Afyon-Antalya arası 6.8x2.22= 15 kuruş Lpg yaktı.Motor LPG ile çok uyumludur.

Bu durumda, benzinli ile lpg li araç arasında, km başına , şehir içi 20 krş , şehir dışı 15 krş fark var demektir.
Bu da, 100.000 km de 15 bin ile 20 bin tl arasında fark demektir.
Kabaca 3000 tl de lpg kiti dersek, 100.000 km sonunda 12 bin ile 17 bin tl arasında bir tasarrufa karşılık gelir.
Az para değil.
Geriye, lpg li araçlar için söylenen, motorun ömrünü azalttıgı gibi iddialar ile, güvenlik konusundaki şüpheler kalıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 29, 2015, 00:41:06 »
Bu durumda, benzinli ile lpg li araç arasında, km başına , şehir içi 20 krş , şehir dışı 15 krş fark var demektir.
Bu da, 100.000 km de 15 bin ile 20 bin tl arasında fark demektir.
Kabaca 3000 tl de lpg kiti dersek, 100.000 km sonunda 12 bin ile 17 bin tl arasında bir tasarrufa karşılık gelir.
Az para değil.
Geriye, lpg li araçlar için söylenen, motorun ömrünü azalttıgı gibi iddialar ile, güvenlik konusundaki şüpheler kalıyor.
200bin kmde 5000tlye motoru sıfır yaptırsanız kaldı 12000tl. Hiç şüpheniz olmasın selim bey,  lpg yüzde 60 ucuz. Her anlamda tasarruf.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 29, 2015, 11:38:18 »
200bin kmde 5000tlye motoru sıfır yaptırsanız kaldı 12000tl. Hiç şüpheniz olmasın selim bey,  lpg yüzde 60 ucuz. Her anlamda tasarruf.

lpg tabiki en az her ihtimali düşünsek bile en az %50 ucuz!  lpg motoru öldürüyor diyen arkadaşlar piyasada 10-15 yıl lpgli çalışıpta arıza yapmayan dünya kadar şahin , doğan var!!
bomba taşıyorsun diyenlerde lpg tanklarının güvenlik videolarını internetten açıp izlesinler bi zahmet!
lpg , yanlış ve kalitesiz montaj yada bakımsız hortumlar yüzünden yangın çıkarabilir.....saçını başını her gün yıkayıp jöleliyorsun ya ! senede bir gün bakımını yaptırıver bi zahmet ömmürlük binersin......
dizel almakta yılda 25bin km yapmayanlar için akıl işi değil bence...al lpgye uyumlu bir benzinli tak lpgyi bin huzurla :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 29, 2015, 12:44:02 »
     2015 model Toyota Corolla 1.33 aracıma Ankara Mocan otogazda BRC marka LPG kiti ve 52 Lt. simit tank takdırdım. Montaj mükemmel bir işçilikle yapıldı. BRC ve Mocan Otogazı şiddetle tavsiye ederim. Araç klimalı ve klimasız çekişte benzinle fark yoktur.4 kişi tam yüklü ve ortalama 110 km. hızla Afyon-Antalya arası 6.8x2.22= 15 kuruş Lpg yaktı.Motor LPG ile çok uyumludur.
Güle güle kullanın, gayet tasarruflu olmuş. Peki BRC ne kadardı ve size her şey dahil ne kadara mal oldu?
Türk, Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 13000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 29, 2015, 13:13:39 »
1800 TL 9 taksit Lpg kiti 300 TL muayene,sızdırmalık ve ruhsat masrafı.Toyota motorlar çelik sübablıdır, doğru kit ve doğru ayarla kolay sorun çıkarmaz.Ankara da Mocan Otogaz ve Aydın usta bu konuda çok iyi montaj sonrası sadece rölantide değil , bilgisayarla yolda da ayar yapıyorlar.1.33 ile 1.6 şehir dışında yakıt olarak pek fark  etmesede şehir içinde 1.33 motor 1.6 dan 2 lt.daha az yakıyor ve 10000 TL daha ucuz bence tam bir mantık arabası...
2015 Toyota Corolla 1.33 Life LPG (BRC)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Haziran 29, 2015, 14:32:08 »
1800 TL 9 taksit Lpg kiti 300 TL muayene,sızdırmalık ve ruhsat masrafı.Toyota motorlar çelik sübablıdır, doğru kit ve doğru ayarla kolay sorun çıkarmaz.
Hayırlı olsun tekrardan, çok matıklı bir iş olmuş :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 8500
  • Model Yılı: '14
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Haziran 29, 2015, 16:44:44 »
2014 1,33 life aracıma yaklaşık 2500 km'de atiker gold kit taktırdım, .......   0,18yakıyorum km'de. İzmir Menemen'de aygaz lpg fiyatı 2,13...
Yılda 10.000 km yapacaksanız vize ruhsat ve lpg kit parasını harcamaya ve uğraşmaya değer. Sadece kaskoya işletmeyi unutmayın; sigortalar ödeme yapmamak için bahane arıyor. Kasko 20-25 lira ilave para alıyor..

Düzenleme: Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Haziran 29, 2015, 19:51:41 »
2014 1,33 life aracıma yaklaşık 2500 km'de atiker gold kit taktırdım, .......   0,18yakıyorum km'de. İzmir Menemen'de aygaz lpg fiyatı 2,13...
Yılda 10.000 km yapacaksanız vize ruhsat ve lpg kit parasını harcamaya ve uğraşmaya değer. Sadece kaskoya işletmeyi unutmayın; sigortalar ödeme yapmamak için bahane arıyor. Kasko 20-25 lira ilave para alıyor..

Düzenleme: Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.
Fuat peki sen memnun musun gerek Atiker'den gerekse aracın gidişinden? Bu arada kaskoya işletilmesi gerektiğini bilmiyordum, aydınlandım  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 8500
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Haziran 30, 2015, 15:39:38 »
Fuat peki sen memnun musun gerek Atiker'den gerekse aracın gidişinden? Bu arada kaskoya işletilmesi gerektiğini bilmiyordum, aydınlandım  :lol:

Aracın çekişi ve gücünü değiştirmedi, yakıt sarfiyatım yarıya düştü, dizel araçların gürültüsü yok ama ekonomisi mevcut. Stepnenin bagajda yayıntı olması dığında her şeyden memnunum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Haziran 30, 2015, 19:48:56 »
Aracın çekişi ve gücünü değiştirmedi, yakıt sarfiyatım yarıya düştü, dizel araçların gürültüsü yok ama ekonomisi mevcut. Stepnenin bagajda yayıntı olması dığında her şeyden memnunum.
:alkis: :alkis:Umarım her şey, bahsettiğin gibi memnun edici şekilde devam eder.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 01, 2015, 04:02:47 »
Emrullah bey merhaba.Küçük bir hatırlatma yapmak isterim ki Fuat diye adıyla hitap ettiğiniz üyemiz sizden tam 13 yaş büyük  ;) Abi veya bey daha şık olur diye düşünüyorum
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Temmuz 01, 2015, 09:19:47 »
Emrullah bey merhaba.Küçük bir hatırlatma yapmak isterim ki Fuat diye adıyla hitap ettiğiniz üyemiz sizden tam 13 yaş büyük  ;) Abi veya bey daha şık olur diye düşünüyorum
Oooo, haklisiniz. Boş bulunduk demek ki Fuat Bey de, siz de kusura bakmayin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 01, 2015, 23:34:46 »
arkadaşlar 2006 sol ile ortalama 32 kuruş yakıyorum. normal midir yoksa lpg takalım mı? (yılda ort. 10000 km yapıyorum)
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102000
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 02, 2015, 00:05:17 »
Gerçekten çok hoş değerler. Benim de aklıma takılan konu bu aslında. Perşembe günü 1,33 Corolla'yı teslim alacağım. bir tarafım tüp taktır diyor, diğer tarafım araç zaten zorlanacak eve gelirken(bilenler vardır, Bursa'nın Çekirge mahallesinde oturuyorum) hiç bulaşma diyor. Tüketim değerleriniz ortada peki arcın performansı için ne diyorsunuz?

Merhaba Emrullah bey ben de mart ayının sonunda yaris hybrid aldim su an 100 tl benzinle 400 km civari gidebiliyorum. Aracim şu an 2250 km de,lamba yandiktan sonra da 30 km daha gideceğini düşünürsek yaklaşık 450 km gidiyor demektir. Ben de Çekirge mahallesinde oturuyorum. Her gun yeşile gidip geliyorum. Şehirlerarası tecrübe etme imkanım daha olmadı. Lpg tercih etmediğim için uzun araştırmalar sonucu bu aracı tercih ettim şu an gayet memnunum diyebilirim. Size de hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Temmuz 02, 2015, 01:32:39 »
Merhaba Emrullah bey ben de mart ayının sonunda yaris hybrid aldim su an 100 tl benzinle 400 km civari gidebiliyorum. Aracim şu an 2250 km de,lamba yandiktan sonra da 30 km daha gideceğini düşünürsek yaklaşık 450 km gidiyor demektir. Ben de Çekirge mahallesinde oturuyorum. Her gun yeşile gidip geliyorum. Şehirlerarası tecrübe etme imkanım daha olmadı. Lpg tercih etmediğim için uzun araştırmalar sonucu bu aracı tercih ettim şu an gayet memnunum diyebilirim. Size de hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah.
Tesekkur ederim, hepimiz kazasiz belasiz gidelim insallah. Tuketim degerleriniz dizellerin de altinda, videolarini izledigimde de hibrid Yaris'in surusu gayet keyifliymis.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Temmuz 02, 2015, 03:35:37 »
arkadaşlar 2006 sol ile ortalama 32 kuruş yakıyorum. normal midir yoksa lpg takalım mı? (yılda ort. 10000 km yapıyorum)

Mahmut bey benzinin litresini kac tl den aliyorsunuz. Egerki sehir ici 100 km de 7 litreden az tuketiyorsaniz bence heyecan aramaniza gerek yok  :islik:
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 18500
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Temmuz 02, 2015, 13:28:11 »
Merhaba arkadaşlar ikinci el satın aldığım 1.33 Corolla'nın acemiliğini yaşıyorum, araç 18 bin kilometrede... Yakıt değerleri İstanbul şehiriçi 10.6 gibi rakamlarda, genelde kısa mesafe kullanıyorum. Bir kere karşıya geçtiğim 9.5'a düştü fakat daha sonra tekrar 10'lu rakamlara geldi... Arkadaşların yazdığı 7'li değerleri nasıl yakalaycağız? Yıllık yaklaşık 6, 7 bin kilometre yaptığım için lpg'ye de pek sıcak bakmıyorum. Ancak bu değerler çok yüksek. Yakıt değeri göstergesini ne kadar sürede sıfırlamak doğru, acaba yanlış yaptığımız bir şeyler mi var?
Not: Aracı satın aldığımda 6.9 / 7 gibi gösteriyordu, ben ölçüyü sıfırladıktan sonra o rakama ulaşamadım. Çok yokuşlu inişli  çıkışlı bir yerdeyim ve hep şehiriçi kullanımı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Temmuz 02, 2015, 13:32:01 »
Merhaba arkadaşlar ikinci el satın aldığım 1.33 Corolla'nın acemiliğini yaşıyorum, araç 18 bin kilometrede... Yakıt değerleri İstanbul şehiriçi 10.6 gibi rakamlarda, genelde kısa mesafe kullanıyorum. Bir kere karşıya geçtiğim 9.5'a düştü fakat daha sonra tekrar 10'lu rakamlara geldi... Arkadaşların yazdığı 7'li değerleri nasıl yakalaycağız? Yıllık yaklaşık 6, 7 bin kilometre yaptığım için lpg'ye de pek sıcak bakmıyorum. Ancak bu değerler çok yüksek. Yakıt değeri göstergesini ne kadar sürede sıfırlamak doğru, acaba yanlış yaptığımız bir şeyler mi var?
Not: Aracı satın aldığımda 6.9 / 7 gibi gösteriyordu, ben ölçüyü sıfırladıktan sonra o rakama ulaşamadım. Çok yokuşlu inişli  çıkışlı bir yerdeyim ve hep şehiriçi kullanımı...

Öncelikle corollanız hayırlı olsun. Çok kısa mesafelerde ve özellikle dik rampalı bir alanda araç kullanıyorsanız bu değerleri görmeniz normaldir. Özellikle soğuk motor kullanımı ve dik yokuş çıkışları tüketimini oldukça artırır. Aracın yakıtını net bir şekilde ölçmek için bir miktar uzun yolda ilerlemenizi, daha sakin güzergahlarda test etmenizi öneririm. Ancak bu şekilde yakıtın ne olduğunu tam olarak anlayabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Temmuz 02, 2015, 14:59:33 »
Ankarada yaşıyorum(Ankaranın trafiğinide bilen bilir) ve araç 700de km ortalama 6.5 lt yakıyor bence süper benzinli bir araç için yakın arkadaşimda aynı güzergahta kullandığı 1.5 dCi Duster var onun ortalaması 6.3lt
LİFE 1.33 COROLLA