Gönderen Konu: Kasko poliçesi hakkında herşey  (Okunma sayısı 27008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 158 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
Ynt: Kasko poliçesi hakkında herşey
« Yanıtla #220 : Mayıs 22, 2020, 21:08:56 »
Ben şubat ayında kaskoyu sompo'dan 1400TL'ye yaptırdım. Daha ucuzları da vardı ama hem toyota servisleri ile anlaşması vardı. Hemde 3 yıldır aynı firmaya yaptırıyorum. Aracım park halindeyken aldığı hasarda da sorun çıkmadı. Ha pertlik kazalarda tavır nasıl olur bilemem, ancak doğa gibi firmalardan daha yaklaşım sergileyeceklerine eminim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #220 : Mayıs 22, 2020, 21:08:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2643 kere teşekkür etti
  • 3017 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #221 : Mayıs 22, 2020, 22:56:51 »
net bir fiyat olmaz. aracın yaşına , geçmişine ka.ç yıl önce alındığına vb göre fiyat değişiyor..
Amaç net fiyat olamaz Mahmut Bey, aynu kişi, aynı araca bile farklı günlerde farklı fiyat çıkabiliyor. Amaç, korumanın ve bunun ücretlendirmesinin kapsamı, meblağı vs. konusunda fikir verilebilinmesi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 275 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #222 : Mayıs 22, 2020, 23:26:44 »
Amaç net fiyat olamaz Mahmut Bey, aynu kişi, aynı araca bile farklı günlerde farklı fiyat çıkabiliyor. Amaç, korumanın ve bunun ücretlendirmesinin kapsamı, meblağı vs. konusunda fikir verilebilinmesi.

şöyle mi mesela?

ben 2007 model araca 1250 tl ye imm sınırsız imm manevi tazinat 1.250.000. tl fiyat yaptırdım
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 245000
  • 37 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #223 : Mayıs 23, 2020, 11:02:25 »
Merhabalar herkese,
Öncelikle Mutlu Bayramlar diliyorum tüm ülkemize.  Daha nice bayramları -ama böyle uzak olmadan- sağlık, barış, huzur ve mutluluk içinde kutlamak dileğiyle.
Benim değerli fikirlerinizi almak istediğim konu Sompo Sigortanın reklamlarda gördüğüm aylık kasko paketleri hakkında bilgisi olan veya yaptıran kişilerin deneyimleri. Sizce mantıklı mı?
Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2643 kere teşekkür etti
  • 3017 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #224 : Mayıs 23, 2020, 17:03:09 »
şöyle mi mesela?

ben 2007 model araca 1250 tl ye imm sınırsız imm manevi tazinat 1.250.000. tl fiyat yaptırdım
Bu şekilde ya da daha detaylı da olabilir. Mesela;
A marka, B model ve 1111 model yılı araca, % d indirim oranı ile, ee bedelli kapsamlar dahilinde (ödemeler, muafiyetler vs.) olabilir. Yani neye, hangi indirim ve arttırım oranları ile ne kadar ödendiği gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 77000
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #225 : Mayıs 25, 2020, 14:56:38 »
Arkadaşlar yetkili serviste trafik sigortası, kasko yaptırmak mantıklı mı? Dışarıda daha uygun fiyatlı yaptırılabileceği söyleniyor ama kaza sonrası servisin ilgi alakası açısından ve kullanılan parçaların güvenilirliği açısından bana servis daha mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz?

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 17000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 104 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #226 : Mayıs 25, 2020, 15:31:31 »
Arkadaşlar yetkili serviste trafik sigortası, kasko yaptırmak mantıklı mı? Dışarıda daha uygun fiyatlı yaptırılabileceği söyleniyor ama kaza sonrası servisin ilgi alakası açısından ve kullanılan parçaların güvenilirliği açısından bana servis daha mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz?
yetkili servis anlaşması olan istediğiniz yere yaptırabilirsiniz farkı olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 26250
  • 103 kere teşekkür etti
  • 785 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #227 : Mayıs 25, 2020, 16:27:39 »
Sonuçta resmi servislerde sigorta şirketlerinin acenteliğini almış kuruluşlar,sigorta şirketi açısından fark yoktur,teminat miktarına göre a veya b acenteliği almışlardır..Fiyat farkının olacağını düşünmüyorum,sigorta poliçenizde yazılı olanlara göre hareket edilir,orijinal parça veya eşdeğer parça veya yan sanayi parça gibi farklılıklar olur,eksper dışarıya daha geç gelebilir,araç sanayide kapı önünde bekleyebilir,içinden parça bile sökülür,bu nedenle bizim tercihimiz resmi servis bünyesindeki acentelik olur,bir de çekici ile en yakın yere veya servise çekilme sorunu olabiliyor,yurt içinde başka bölgelerde vukuat olursa yine resmi serviste işlem yapılır,yabancı memlekette ,sanayideki ustalara ne kadar güvenilir,bu nedenle resmi servis diyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 64000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #228 : Ocak 08, 2021, 00:39:52 »
Arkadaşlar 4 yıldır araca kasko yaptırıyorum. Ancak bu sene 1450 den ağızlarını açınca yaptırmadım. 4 yıldır şükürler olsun hasar yok. Her sene hasarsızlık indirimi yapılmasına rağmen prim artıyor. Aracın kasko bedeli yükseldiği için diyorlar. Merak ettiğim bu araç 4 yıldır hiç kasko mini hasar dahik kullanılmamasına rağmen neden yüksek çıkıyor. İkincisi kasko bu sene yapmasam hasarsızlık sıfırdan mı başlar, yoksa trafik sigortasıyla bağlantılı olarak hasarsızlık devam mı eder?
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #229 : Ocak 08, 2021, 01:58:50 »
Hasarsızlık indiriminiz iptal olur trafik sigortası ve kasko farklı poliçeler olduğundan trafik sigortasında hasarsız olsanız dahi kaskoya yansitilmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 35 kere teşekkür etti
  • 117 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #230 : Ocak 08, 2021, 08:08:56 »
Evet indiriminiz iptal olur sıfırdan başlarsınız. Benim başıma geldi sigortacım kasko zamanım gelmesine rağmen bana haber vermedi bende onlara güvenerek takip etmemiştim 6 ay kaskosuz kalmışım tüm indirimlerim iptal oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 9000
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #231 : Ocak 08, 2021, 08:55:14 »
Kasko ile ilgili gerekli bilgilendirme yapılmış. Acaba internet üzerindeki platformlardan teklif almayı denediniz mi? Reklama girer mi bilemiyorum o yüzden isim vermiyorum ama ben en ucuz kasko teklifini 3 senedir online platformlardan alıyorum ve müşteri temsilcisiyle görüşüp klozları belirleyip, teminatları ve aracımdaki ekstraları kendi belirlediğim tutarlarda ekleterek kasko poliçemi bu şekilde oluşturuyorum. Buna rağmen acentelerden aldığım fiyatlardan uygun fiyat alabiliyorum. Size de aynısını tavsiye ederim. Seçeceğiniz firmanın servis ağı da önemli... Sadece fiyata bakarak kasko yaptırmayın derim.
Toyota Corolla 1.6 Life '18 BRC'li =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 27000
  • Kan Grubu: AB+
  • 122 kere teşekkür etti
  • 335 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #232 : Ocak 08, 2021, 10:39:46 »
Kasko şirketine göre değişiyor sanırım ama hasarsızlık indiriminiz 2-3 ay arası bir süre devam ediyor
2017 C-HR Hybrid Diamond
2012 Auris Comfort Extra D-4D M/M (satıldı)
2010 Mercedes C180 (satıldı )
2008 Auris 1.6 Elegant M/M ( satıldı )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 30000
  • 48 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #233 : Ocak 08, 2021, 12:07:09 »
Eşimin yaklaşık 3 sene arabasız dönemde kasko indirimi iptal olmadı 7. basamaktan devam etti..

(Düzeltme: Trafik 7. basamaktan devam etmiş.. Kasko indirimi 4 basamaktan başlamış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 35 kere teşekkür etti
  • 117 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #234 : Ocak 08, 2021, 12:27:09 »
Benim bildiğim kasko indirimi 4 basamaktan oluşuyor 4 ten başlamak baştan başlamak anlamına geliyor. Kasko şirketine göre farklı işlemler mi yapıyorlar acaba.. Benim tüm indirimler gitti baştan başlamış gibi değerlendirdiler. Yıllarca kaskoyu hiç kullanmamış olmama ragmen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 26250
  • 103 kere teşekkür etti
  • 785 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #235 : Ocak 08, 2021, 16:27:38 »
Sigortacılar,araç modeli eskiyince çıkacak hasar da kullanılacak yedek parçanın çoğalacağı ve yeni araca göre daha masraf açacağı mantığıyla primleri her yıl hasarsızlık indirimi olmasına rağmen arttırıyorlar,önerildiği gibi kaskoya indirim yapan bir şirket bulup yeniden kaskolu hayata dönmek daha mantıklı,çünkü ne zaman ne olacağını hiç birimiz bilmiyoruz.
Tokay Ceritoğlu

Etiketler: