Gönderen Konu: Kasko poliçesi hakkında herşey  (Okunma sayısı 23697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 97000
  • Kan Grubu: 0+
  • 130 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
Ynt: Kasko poliçesi hakkında herşey
« Yanıtla #220 : Mayıs 22, 2020, 21:08:56 »
Ben şubat ayında kaskoyu sompo'dan 1400TL'ye yaptırdım. Daha ucuzları da vardı ama hem toyota servisleri ile anlaşması vardı. Hemde 3 yıldır aynı firmaya yaptırıyorum. Aracım park halindeyken aldığı hasarda da sorun çıkmadı. Ha pertlik kazalarda tavır nasıl olur bilemem, ancak doğa gibi firmalardan daha yaklaşım sergileyeceklerine eminim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #220 : Mayıs 22, 2020, 21:08:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A+
  • 2576 kere teşekkür etti
  • 2920 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #221 : Mayıs 22, 2020, 22:56:51 »
net bir fiyat olmaz. aracın yaşına , geçmişine ka.ç yıl önce alındığına vb göre fiyat değişiyor..
Amaç net fiyat olamaz Mahmut Bey, aynu kişi, aynı araca bile farklı günlerde farklı fiyat çıkabiliyor. Amaç, korumanın ve bunun ücretlendirmesinin kapsamı, meblağı vs. konusunda fikir verilebilinmesi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 226 kere teşekkür etti
  • 153 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #222 : Mayıs 22, 2020, 23:26:44 »
Amaç net fiyat olamaz Mahmut Bey, aynu kişi, aynı araca bile farklı günlerde farklı fiyat çıkabiliyor. Amaç, korumanın ve bunun ücretlendirmesinin kapsamı, meblağı vs. konusunda fikir verilebilinmesi.

şöyle mi mesela?

ben 2007 model araca 1250 tl ye imm sınırsız imm manevi tazinat 1.250.000. tl fiyat yaptırdım
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 245000
  • 32 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #223 : Mayıs 23, 2020, 11:02:25 »
Merhabalar herkese,
Öncelikle Mutlu Bayramlar diliyorum tüm ülkemize.  Daha nice bayramları -ama böyle uzak olmadan- sağlık, barış, huzur ve mutluluk içinde kutlamak dileğiyle.
Benim değerli fikirlerinizi almak istediğim konu Sompo Sigortanın reklamlarda gördüğüm aylık kasko paketleri hakkında bilgisi olan veya yaptıran kişilerin deneyimleri. Sizce mantıklı mı?
Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2576 kere teşekkür etti
  • 2920 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #224 : Mayıs 23, 2020, 17:03:09 »
şöyle mi mesela?

ben 2007 model araca 1250 tl ye imm sınırsız imm manevi tazinat 1.250.000. tl fiyat yaptırdım
Bu şekilde ya da daha detaylı da olabilir. Mesela;
A marka, B model ve 1111 model yılı araca, % d indirim oranı ile, ee bedelli kapsamlar dahilinde (ödemeler, muafiyetler vs.) olabilir. Yani neye, hangi indirim ve arttırım oranları ile ne kadar ödendiği gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 77000
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #225 : Mayıs 25, 2020, 14:56:38 »
Arkadaşlar yetkili serviste trafik sigortası, kasko yaptırmak mantıklı mı? Dışarıda daha uygun fiyatlı yaptırılabileceği söyleniyor ama kaza sonrası servisin ilgi alakası açısından ve kullanılan parçaların güvenilirliği açısından bana servis daha mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 10380
  • 42 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #226 : Mayıs 25, 2020, 15:31:31 »
Arkadaşlar yetkili serviste trafik sigortası, kasko yaptırmak mantıklı mı? Dışarıda daha uygun fiyatlı yaptırılabileceği söyleniyor ama kaza sonrası servisin ilgi alakası açısından ve kullanılan parçaların güvenilirliği açısından bana servis daha mantıklı geliyor. Siz ne dersiniz?
yetkili servis anlaşması olan istediğiniz yere yaptırabilirsiniz farkı olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 20730
  • Kan Grubu: 0+
  • 57 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #227 : Mayıs 25, 2020, 16:27:39 »
Sonuçta resmi servislerde sigorta şirketlerinin acenteliğini almış kuruluşlar,sigorta şirketi açısından fark yoktur,teminat miktarına göre a veya b acenteliği almışlardır..Fiyat farkının olacağını düşünmüyorum,sigorta poliçenizde yazılı olanlara göre hareket edilir,orijinal parça veya eşdeğer parça veya yan sanayi parça gibi farklılıklar olur,eksper dışarıya daha geç gelebilir,araç sanayide kapı önünde bekleyebilir,içinden parça bile sökülür,bu nedenle bizim tercihimiz resmi servis bünyesindeki acentelik olur,bir de çekici ile en yakın yere veya servise çekilme sorunu olabiliyor,yurt içinde başka bölgelerde vukuat olursa yine resmi serviste işlem yapılır,yabancı memlekette ,sanayideki ustalara ne kadar güvenilir,bu nedenle resmi servis diyorum.
Tokay Ceritoğlu

Etiketler: