Gönderen Konu: (meraklısına) Alman işi lastik basınç ölçer  (Okunma sayısı 3926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
(meraklısına) Alman işi lastik basınç ölçer
« : Kasım 06, 2014, 15:56:23 »
Merhaba arkadaşlar,

Akaryakıt istasyonlarındaki pompaların kalibrasyonuna güvenemediğim için bir zamandır kaliteli bir lastik basınç ölçer bakıyordum. Forumdaki paylaşımlardan Türkiye'deki en güvenilir markanın yerli Pakkens olduğunu tespit ettim. Ama biraz da bu tip araştırmaları sevdiğim için acaba böyle teknik gereçlerin en başarılı tasarlanacağını düşündüğüm Almanya'daki titiz sürücüler hangi markayı kullanıyor diye baktım.

Bizdeki Pakkens'in onlardaki karşılığının Flaig markası olduğunu tespit ettim:
http://www.xn--flaig-przision-dib.de/
Aynı Pakkens gibi basınç gereçleri üzerine uzmanlaşmış bir firma.

Flaig'in 0-4 bar aralıklı (0-57 psi) kadranlı, analog bir ürününü Almanya'daki bir arkadaşım vasıtasıyla getirttim. Gerçekten çok kaliteli bir gereç; önce lastiği benzincide gelişigüzel şişirip, kadrandaki değere bakarak ve gerecin üzerindeki hava eksiltme valfini kullanarak basıncı istediğiniz değere düşürüyorsunuz. Lastiklerimi her daim El Kitabı'nda önerilen değerlerde tutabiliyorum böylece.

Bu ürünü şu güvenilir Alman online alışveriş sitesinden sipariş etmek de mümkün:
https://www.louis.de/en/artikel/tyre-pressure-gauge-flaig/10002733?list=25176358

Benim getirttiğim ürünün Almanya'daki fiyatı 39 euro civarında. Ama bu site üzerinden Türkiye'ye sipariş ederseniz kargo 25 euro'ya geliyor, yani biraz tuzlu oluyor.

Ama yine de benim gibi meraklı başka arkadaşlar için paylaşayım dedim. :)

Selamlar,

Toyota Club Türkiye

(meraklısına) Alman işi lastik basınç ölçer
« : Kasım 06, 2014, 15:56:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: (meraklısına) Alman işi lastik basınç ölçer
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2014, 16:20:36 »
 Bende herhalde 40 yıllık bir kalem basınç ölçer var, eskilerde kullanırdım da ara sıra.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: (meraklısına) Alman işi lastik basınç ölçer
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2014, 18:51:26 »
bence abartı bi titizlik , şahsınız böyle davranıyorsunuz saygı duyarım ama bu kadar masraf bence gereksiz. Bi benzinliğe güvenmiyorsam 2-3 benzinlikle kontrol ederim.
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)