Gönderen Konu: verso elegant teyp problemi  (Okunma sayısı 12337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
verso elegant teyp problemi
« : Nisan 04, 2014, 12:27:33 »
herkese iyi günler 2004 verso elegant kullanıyorum yaklasık 7-8 aydır teybimde bi sıkıntı var bazen sorunsuz calısıyor arabayı stop edip calıstırdıgımda radyo frekansları falan görünüyor ama teyp acık gibi oluyor fakat teypte ne ışık oluyor ne ses aradan biraz zaman gecince (bu birkac kere stop ve start da oalbiliyor bi kac gün de sürebiliyor) kendiliğinden geliyor.bazen bi kac gün hiç sıkıntı olmuyor bazen arabaya biniyorum calısıyor markete giriyorum tekrar acıyorum gitmiş.konya da kaç tane oto teypçiye , oto elektrikçiye ve elektronikçiye gittiysem kimse yapamadı.(her tamirciye gittiğimde teyp canavar gibi çalıştı gün boyunca adamlar sorunu göremedi bi türlü).bununla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Toyota Club Türkiye

verso elegant teyp problemi
« : Nisan 04, 2014, 12:27:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: verso elegant teyp problemi
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2014, 12:40:51 »
Bir yerlerde temazsızlık olabilir. Oto elektrikçide teyp yerinden çıkarılıp dışarıda bakıldı mı?
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2014, 22:21:18 »
Yok hocam teyp hiç çıkarılmadı Hoparlörler kontrol edildi sadece onlarda da sıkıntı yokmuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2014, 22:54:47 »
Supply devresinde arıza var gibi gözüküyor.

Elektronikçinin kontrol etmesinde fayda var.

Tahmin ettigim ise 10 TLlik bi malzeme ama sökme takma işçilik ne alırlar bilemem.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2014, 23:05:49 »
herkese iyi günler 2004 verso elegant kullanıyorum yaklasık 7-8 aydır teybimde bi sıkıntı var bazen sorunsuz calısıyor arabayı stop edip calıstırdıgımda radyo frekansları falan görünüyor ama teyp acık gibi oluyor fakat teypte ne ışık oluyor ne ses aradan biraz zaman gecince (bu birkac kere stop ve start da oalbiliyor bi kac gün de sürebiliyor) kendiliğinden geliyor.bazen bi kac gün hiç sıkıntı olmuyor bazen arabaya biniyorum calısıyor markete giriyorum tekrar acıyorum gitmiş.konya da kaç tane oto teypçiye , oto elektrikçiye ve elektronikçiye gittiysem kimse yapamadı.(her tamirciye gittiğimde teyp canavar gibi çalıştı gün boyunca adamlar sorunu göremedi bi türlü).bununla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Merhaba teyplere iki yerden + elektrik gelir biri hafızaya diğeride kontağa bağlıdır hafızaya bağlı + uçta kontaktan bağımsız elektrik bulunur sürekli hafıza sıfırlanmasın diye kontağa bağlı olanda kontağı acc konumuna aldığınız zaman teyp ana düğmeden kapanmadıysa otomatik açılır sizin araçta teyp ile ilgili kısımda elektrik sorunu var büyük ihtimalle arkadaşın başka marka aracında bunun gibi sorun oluşmuştu iki kabloyu tek uca bağladım sorun çözüldü bide teyp dışarda başka bi güç kaynağı ile kontrol edilse daha net sonuç elde edilebilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2014, 23:23:13 »
Bence o teyp in içerisindeki kondansisatörler kurudu ve enerji girişindeki diyotlara da bakmak gerekir diye düşünüyorum çünki marş esnasında marş motoru anlık olarak takribi 12 Volt 150  amper akım çeker teypte bu anlık voltaj düşmesinden dolayı etkilenir bazı araçlarda bu voltaj dalgalanmasından teyp gibi elektronik cihazlar zarar görmemesi açsından röle yardımı ile enerji kesilir devre korunur.Tabi bundan emin olmak için Yaşar beyin de dediği gibi teyp e gelen artı uçlar kontrol edilmeli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 06, 2014, 23:34:33 »
Hocam merkeze uzak bi köyde öğretmenim tamirciye gittiğimde genelde en az bir gün kalması lazım diyorlar benim de o kadar vaktim olmuyor bir kaç saatte yapılacak bişey midir ya da benim yapabileceğim bişey mi (fazla da anlamam ama) bir de Japonya dan navigasyonlu tv li teyp getirmeyi düşünüyorum onda da sorun yasarmiyim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2014, 13:05:56 »
teyp iyice gitti bi kac günde bir geliyor onda da tık sesiyle beraber tekrar gidiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 97000
  • Model Yılı: '04
  • 31 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 05, 2014, 14:25:04 »
iyi günler  ramazan bey benim aracımda da aynı problem vardı bugün yaptırdım bikaç yerin lehimleri yenilendi  (entegre filan sanırım ) düzeldi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2014, 09:22:57 »
sonunda bende yaptırdım aylardır aradığım usta burnumun dibindeymiş ama haberim yokmuş... :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2014, 11:36:52 »
sonunda bende yaptırdım aylardır aradığım usta burnumun dibindeymiş ama haberim yokmuş... :islik:

Ne gibi işlem veya hangi parçanın degiştigini yazarsanız ileride aynı problemi yaşayabilecek ve yaşayan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz. :)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 28 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 16, 2014, 12:08:02 »
hocam sorunun ne oldugunu tam olarak bilmiyorum arkadaş tavsiyesiyle konya karatay sanayii de bi elektronikciye gittim usta baktı bi kaç saat içinde yaparım dedi acelem vardı teybi bıraktım hemen cıktım ertesi günde aldım usta bişeyler söyledi ama elektronik aksamdan hiç anlamadığım için pek aklımda kalmadı teyple ilgili bi konnektör bacakları gibi bişey hatırlıyorum ama usta mı söyledi başka yerdemi duydum tam emin degilim  :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 150000
  • 29 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 26, 2014, 12:02:11 »
2004 corolla verso comfort aracımda aynı sorun var.ilk başladığında ses bazen kesiliyordu.ama şuanda tık yok.teyp çalışıyor fakat ışığı yanmıyor,ses çıkmıyor,cd almıyor vermiyor.tokat tayım.burada servisi yok.sanayide birine gösterdim bişeyler yaptı ,bi iki yerindeki lehimlerden şüphelendi.onları yeniledi.düzelir gibi oldu ama ilk çukura girişimde ses  ve ışık yine gitti.yaptıran arkadaşlar hangi parçalarda sıkıntı çıktığını ustalarından sorup buraya yazabilirlerse en azında burda ustayı yönlendirebilirim.sırf teyp yüzünden arabayı satacam yoksa !!! saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 97000
  • 31 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2014, 12:50:56 »
benim teyipte   kondansatör ve entegre lehimleri yenilendi düzeldi şimdilik bakalım arıza çıkmaz inşallah tekrar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Viva la muerte
  • Kilometre: 173000
  • Model Yılı: '05
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 15, 2016, 17:06:15 »
Aynı sorun benim daha gecen hafta aldığım verso 1.8 elegantta var. ses ve ışık yok.ama radyo çalışıyor görünüyor.Cd çaları bilmiyorum test edemedim.forumda başka bir yerde yazdım ama ses çıkmadı.yarın özel bir servise gideceğim.umarım onlar yapabilirler.
Corolla 1.6 Sport OV
Corolla Verso 1.8 Elegant MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Viva la muerte
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 19, 2016, 12:44:56 »
evet 2. sanayide bi usta radyo için 350-400 TL tamir ücreti istedi.Saolsun benden önceki sahibi cd sürcüsü/mekanizması olmadığını, cd yi kullnamadım hiç diyerek söylemedi.Cd mekkanizması ile birlikte tamir ücreti 600.00 TL. sonuç.yaptırmadım tabiki.ahlarla devam ediyorum.
Corolla 1.6 Sport OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 19, 2016, 22:03:56 »
aydin bey  çerçeve ile double teyp takin ne gereği var.
navitech 500 tl civari.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 19, 2016, 22:09:29 »
Audio changer alsanızda cd çalmaz teyp arızalanmış ücreti 600 liraymış gibi sorunlardan kurtulsanız beyler. Audio changer teybin orjinal ürünü gibi üretilmiş ve teybin arka soketine takılıyor. Orjinal ses verirken, usb sd ve auxla telefona bağlanıyor. 200 tl ücreti var. Kendinin bağlayabilirsiniz. Bağlamazsanız 25-30işçilikle  yaptırırsınz.
n11'de Audio System TOYOTA COROLLA VERSO-2005-2010-Arası Usb Sd Aux Ap. seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
http://urun.n11.com/usb-ve-sd-cevirici-modul/audio-system-toyota-corolla-verso-2005-2010-arasi-usb-sd-aux-ap-P48973084
Forumda epey bir üye sorunsuz kullaniyor. Bende burda tavsiye üzerine aldım.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Viva la muerte
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 23, 2016, 11:49:50 »
takıntım yüzünden 400.00 TL ye internetten bulduğum çıkma orj cd çalar taktım.bozuk olan yedek parca olarak kaldı artık.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 23, 2016, 11:50:47
ha aldığım adamdan da hayır dualarımı eksik etmiyorum tabi:)
Corolla 1.6 Sport OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #19 : Şubat 04, 2017, 13:18:16 »
radyo teyp çıkma yedek parça olarak boşta kalanı  benim kide bozuldu 2006 toyota verso  modeli bana kargo ile gönderebilirmisiniz? nekadar para istersiniz.<<* keçiren ankara '