Gönderen Konu: Yardım Bridgestone er300, michelin primacy hp  (Okunma sayısı 2725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Yardım Bridgestone er300, michelin primacy hp
« : Eylül 26, 2008, 14:33:27 »
arkadaslar bende su b330 lardan kurtulmak istiyorum artık
forumu inceledim ancak herkes baska bir sey diyor
Agirlik er300 yonunde zaten test sonuclarida bunu dogruluyor
inanın karar vermek kolay degil bu nedenle daha once bu lastikleri alıp kullanan arkadasların fikirleri cok onemli
Ayrica bir diger onemli nokta lastiklerin 88v mi yoksa 88H mi olması gerektigi
kullanma kılavuzu ve eski lastiklere gore V olmalı
ancak bayilerin cogunda V yok buun nedeninide cok tutulmadigi herkesin H aldigi seklinde
Er300 v icin pesin 145 fiyat aldım H icin ise 135
aradaki fiyat farkı onemli degil ancak aldıktan sonra pisman olmak istemiyorum
malum degistirme imkanı yok
Bence guvenli dayanıklı ve sessiz olsun ozellikle sehir icinde H dayanıklı olur mu bilmiyorum
tesekkurler

Toyota Club Türkiye

Yardım Bridgestone er300, michelin primacy hp
« : Eylül 26, 2008, 14:33:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: Yardım Bridgestone er300, michelin primacy hp
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2008, 23:54:30 »
 Dayanıklılık bakımında V sınıfı daha dayanıklıdır. Çünkü biliyorsunuz ki lasitk üzerindeki H, V, T gibi harfler lastiğin müsade edilen azami hız limitlerini belirliyor. V serisi H serisine göre daha yüksek hızlara müsade ediyor. Kullanılan malzeme daha kaliteli yani. Zor bulunmasının sebebi ise satıcılara daha yüksek fiyata mal olması...
 Onlar ucuza alıp piyasadakilerden daha ucuza satmak istiyor. Mesela ben çok karşılaşıyorum. Vatandaş geliyo bi de iddia ediyo işte siz bu lastiğe şu kadar dediniz bak ben şu paraya taktırdım. Aynı lastik aynı mal neden sizde bu para diye sitem ediyo. Fakat vatandaş aynı sandığı lastiğin farklı olduğunu anlayamıyo.
 Demem o ki ısrarla söylüyorum V serisini taktırın. Bi lastik ortalama 50-60 bin km. yapıyo. Ve epey para tutuyo. Sonra memnun kalmadığınızda söküp tekrar değiştirme şansınız pek kalmıyo. Bi kere taktırın, adam gibisini taktırın derim ben!
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid