Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 118151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '18
  • Kan Grubu: ---
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #460 : Şubat 19, 2020, 13:17:16 »
Prins ve brc de bayi-servis dışında ayar, yol ayarı, afr yaptıramazsınız, taktırdığınız yere muhtaç kalırsınız
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #460 : Şubat 19, 2020, 13:17:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • Kan Grubu: A+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #461 : Şubat 26, 2020, 11:21:45 »
Merhaba,
Toyota corolla 2019 vısıon araç (6.500 km)  için  Prins Silverline lpg  kiti düşünüyorum.  Bu konuyla ilgili yorumları detaylı inceledim ama yine de karar veremedim.  Ankara'da gönül rahatlığıyla montaj yaptırabileceğim işinin ehli, prins  ustası (bayii)   hangisini  tercih etmeliyim.  Sizlerin bu konuda,  Ankara'da şu ustaya yada bayiye gönül rahatlığıyla gidip montajınızı yaptırın  diyebileceğiniz yer var mı?   İnanın hiç bu kadar kararsız olmamıştım.   İnşallah bana bu konuda gerekli desteği vereceğinize inanıyorum.  Görüş, öneri, tecrübe ve tavsiye benim için çok değerli;  Vereceğiniz destek için şimdiden herkese çok çok teşekkür ediyorum. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 2500
  • 1814 kere teşekkür etti
  • 2670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #462 : Şubat 26, 2020, 11:27:28 »
Şaşmazlarda Quattro Garage.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 2500
  • 1814 kere teşekkür etti
  • 2670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #463 : Şubat 28, 2020, 13:07:42 »
BRC Comfort kitimde gaza biraz yüklendiğim durumlarda 3700 devir gibi bir silkme yapıyordu. Genelde sakin kullandığımdan dert etmiyordum. Dün fırsat bulunca Sistem Otogaz Safranbolu'ya uğradım. Yılmaz Bey sağolsun hemen çözdü olayı. Enjeksiyon gecikmesi butonunu tıklaması sonucunda bu silkeleme sorunundan kurtuldum.

Rölantide çok ufak bir titreme var sadece, sıcak motorda 750 devirde rölanti. Benzine aldığımda da var gerçi. Daha önce benzinde var mıydı bu hafif titreme hatırlayamadım açıkçası.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #464 : Nisan 04, 2020, 12:55:33 »
2020 Corolla sedanıma LPG taktırcam KONYA da Ademler,Akgünler,Taşkın,Sıtkı Usta bunlardan hangisini tercih etmeliyim Taktıranlar hangi ustada hangi kit taktırdı sorunları nelerdir? Aklımdan Atiker Grand geçiyor Fiyatı uygun filtre bakımı uygun olduğu için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 10380
  • 43 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #465 : Nisan 04, 2020, 13:05:48 »
2020 Corolla sedanıma LPG taktırcam KONYA da Ademler,Akgünler,Taşkın,Sıtkı Usta bunlardan hangisini tercih etmeliyim Taktıranlar hangi ustada hangi kit taktırdı sorunları nelerdir? Aklımdan Atiker Grand geçiyor Fiyatı uygun filtre bakımı uygun olduğu için
Atiker grand yol ayarı yapıldığında sorunsuz çalışıyor, hangi usta yolda ayar yapıyorsa ona montaj yaptırın, bu obdli kit kendi ayarını kendisi yapar diyen ustadan uzakdurun, kendi ayarımı kendim yapan birisi olarak söylüyorum kit obd li bile olsa yol ayarı şarttır çünkü obd düzeltmesi en fazla %15 e kadar düzeltme yapabilir, yol ayarı olmadığında çaresiz kalır, yol ayarındanda kastettiğim şudur siz aracı kullanacaksınız ustada laptopu kucağına alıp lpg haritasını LTFT STFT toplam değerlerini 0 a yakın olacak şekilde farklı hız ve devirlerde ayarlayacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 5000
  • Kan Grubu: 0+
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #466 : Nisan 04, 2020, 22:16:26 »
Uzun yıllar kullanacaksanız Prins silverline öneririm. Eskisi gibi diğer markalar ile çok bir fiyat farkı da yok. İlerde satacak olduğunuzda da2. El piyasasında Prins fark yaratıyor diger markalara nazaran
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #467 : Nisan 05, 2020, 12:05:00 »
Uzun yıllar kullanacaksanız Prins silverline öneririm. Eskisi gibi diğer markalar ile çok bir fiyat farkı da yok. İlerde satacak olduğunuzda da2. El piyasasında Prins fark yaratıyor diger markalara nazaran
Prins silverline atiker grandın 2 kat fiyatına takıyorlar ve amorti süresi iki kat daha uzuyor.Prins teknomax olabilir onun yerine .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #468 : Haziran 29, 2020, 14:55:33 »
merhaba arkadaşlar yakın zaman da 2010 model corolla 1.6 elegant otomatik vites araç aldım ve ankara da lpg taktırmak istiyorum usta ve lpg tavsiyesi olan var mı. Ben bir kaç firmaya sordum kayra otogaz ve memduh usta bunlar atiker grand ve prins ekomax ve teknomax önerdiler yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 10380
  • 43 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #469 : Haziran 29, 2020, 16:23:57 »
merhaba arkadaşlar yakın zaman da 2010 model corolla 1.6 elegant otomatik vites araç aldım ve ankara da lpg taktırmak istiyorum usta ve lpg tavsiyesi olan var mı. Ben bir kaç firmaya sordum kayra otogaz ve memduh usta bunlar atiker grand ve prins ekomax ve teknomax önerdiler yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Ankarada Quattro Garage var, bu forumdan orayı tavsiye almıştım ve Bekir ustayla görüşmüştüm işi bilen bilgili bir ustaydı, fiyat olarak piyasadan bir miktar yüksek teklif veriyor, yolda ayar yapıyor, geçen yıl atiker grand için 2500 tl fiyat vermişti piyasada 2250 tl idi (halen öyle) ben kendim ayar yapmayı öğrenmek istememden dolayı montaj için düşük fiyat veren başka bir yere gittim, kendi ayarımı kendim yaptım sorunsuz kullanıyorum, hangi marka kiti taktırırsanız taktırın  yolda ayar yapmayı iyi bilen bir ustaya montaj yaptırın ayar işiyle uğraşamam, uygun fiyat veren yolda ayar yapan başka bir usta bulamadım derseniz Quattro Garage dan montajı yaptırın