Gönderen Konu: Fren Balatası ve Disk  (Okunma sayısı 261014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: Fren Balatası ve Disk
« Yanıtla #40 : Ekim 15, 2008, 22:54:34 »
O dediğiniz park sensörlerini ben 85-100 ytl arasında taktırırım.Sizin kadar bende sektördeyim.Bende satış danışmanıyım.Basit park sensörünü sizde vw de opelde fiatta aynı marka kullanıyorsunuz....Ayrıca herkesin şikayetçi oldugu konu Yedek parça,aksesuar değil...özellikle belirtmek isterim ki ben tartışma derdinde değilim.Önemli olan YOĞURDUMUZ EKŞİ İKEN EKŞİ OLDUĞUNU KABUL ETMEK.Çalıştığın,ekmek yediğin yeri ve markayı elbetteki savunacaksın.Buna sadık eleman denir.Ve seni taktir ediyorum.Ben servisin rahatlığını temizliğini hiç bir şeye değişmem.Konuyu bilmem anlatabildim mi..Gayet mantık sınırları içerisindeyim Ergün sen sıkma canını....

Fatura no:509958     Fatura tarihi:09.10.2008   Bakım:75 bin

Bakım işçiliği              65.00
   Sarf malzeme            11.00
   Yağ filtresi                12.22
   Hava filtresi               24.17
   Polen Filtresi             17.72
   0W/30 sentetik yağ    3.80 x 23.64=89.83
   Karter tapası              1.79
   Cam suyu                  1.81

İşçilik tutarı            =    76.00
   Parça tutarı            =  147.54
   İşçilik iskonto          =     7.60
   Parça tutarı            =     7.30

Toplam (KDV dahil)   =   246.51       ödediğim tutar bu.İsteyen olursa faturayı tarayıp foruma ekleyebilirim.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ekim 15, 2008, 22:54:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ekim 15, 2008, 23:17:32 »

iyi de bu rakamlar neredeyse toyota ile aynı... sadece polen filt. toyota'da biraz daha pahalı o aradaki farkı da toyota'da litresi 20 ytl olan motor yağı kapatıyor.
ayrıca park sensörü konusunda ben size yada bana olan fiyatından değil herkese olan fiyatını söyledim. Aynı malzeme olduğunu biliyosunuz peki iki marka arasında neden bu kadar fiyat farkı var?
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Ekim 15, 2008, 23:26:35 »
  Polende 4 katı dersek (kendi sınıfındaki Avensis için ) daha iyi olur."Biraz daha " az gibi kalıyor sanki   ;) .Bu arada arkadaşın biri triger kayışının değişimi ile ilgili bir soru sormuş.Yardımcı olursan sevinirim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Ekim 15, 2008, 23:33:31 »
 Avensis'in poeln filtresi 37 ytl+kdv :D
 triger kayışı ile ilgili mesajı gördüm yarın fiyatlarına bakıp foruma yazacağım.
 iyi akşamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Ekim 15, 2008, 23:44:34 »
Reis lider 80 ytl dedi bana.İlginç.iyi akşamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ekim 16, 2008, 00:29:00 »
Bir litre sentetik yag 20-23 lira. Allah Allah.Devlet benzine koydugu verginin aynisini yaga da mi koyuyor yoksa? Zannetmiyorum benzin vergisiyle (otv vs) ayni verginin yaga kondugunu.O zaman bu nasil bir fiyat Allah askina? Mobil1 sentetik yagin litresi burada perakende 5 dolara satiliyor, o da sadece bir litre aldiginizda.3.8 litrelik bidonlardaki cok daha ucuz.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Ekim 16, 2008, 08:32:00 »
Reis lider 80 ytl dedi bana.İlginç.iyi akşamlar

şimdi polen filtre fiyatına baktım. Ben yanlış hatırlamışım 37 ytl değilmiş, 43,41+kdv imiş.

sanırım reis lider şaşırmış :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ekim 16, 2008, 11:42:00 »
  Ahmet ayıp ettin, fiyatların buradan ucuz olduğu (satın alma gücünü söylemiyorum bile) dünyada yer varmı.
 UFO lar Türkiye üzerinde hep havada görünür neden yere inmzeler biliyormusun? Alan vergisi vs. derken araçlarına bizim maliye el kor diye. :) Birde üstüne o canlıya sen Köprüden kartsız geçmişsin derler ceza keserler. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ekim 16, 2008, 20:23:18 »
:D :D :D Aglanacak halimize guluyoruz iste Hakan...
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Ekim 18, 2008, 14:24:11 »
 Ömürsün vallaha Hakan abi....Adama şov yapması için teklif götürüyorlar,arkadan da karayolları ceza kesiyor......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #50 : Ekim 23, 2008, 15:45:13 »
2002   1.6 vvt.i araç    ön arka fren balata ve disk komple değişim zamanı gelmiş araç 67.000 de

izmir akdemir fiyatlar :  işçilik dahil 395 ytl ön takım   320 ytl arka takım    115 ytl v kayışı

taksit yapılıyor  : Fiayatları görünce adeta şoka girdim sonra aklı selim oturdum tanıdığım tüm parçaçıları aradım. dediğiniz gibi çok düşük fiyat verdiler en son bir özel toyota servisi bana fren disklerini tornoya koyacağını ve fiyatı yaklaşık 450 ytl civarına indireceğini söyledi. Ben zaten orjinal parça kullanıyorum onuda akdemirden alıyorum dedi .  eee aradaki fark ne işçilik ve diskleri değiştirmeme bunun üzerine akdemir i aradım ve dedimki diskleri tornalayın niye değiştiriyorsunuz..
cevap bizde zaten torna yapalım dedik ama standartların çok altına düşmüş malesef bu mümkün değil ama dedim özel servis yaparım dedi diye belirttim siz bilirsiniz. ama bu diskleri tornaya girmez değişim gerekli tornoya girerse malesef disk patlaması yaşayabilirsiniz ... hadi bakalım çık işin içinden.

servise vereceğim aklım karışmaycak. param gidecek taksite böldüreceğim biliyorum fazla fiyat gözüküyor. dışarda taksit yapmıyorlar. özel servis peşin istedi . kimseyede güven yok bu konuda ne marka takar ne çıkarır .dükkanı kitlese gitse yanındaki usta ayrılsa kime hesap soracaksın. Burası Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ekim 23, 2008, 19:02:04 »
  Selam.
 Bence dışarıdan istediğin kalitede yedek parçayı kendin ara bul ve bunları satın alıp bir ustaya git ve değiştirt. Eminim hem daha ekonomik olur, hemde istediğin kalitede parça kullanabilirsin. Özellikle çok ucuz ve kalitesiz balatalardan uzak dur bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ekim 23, 2008, 20:31:43 »
2006 honda civic 1.6 vtec...tüm bakım masrafları beleş...(şirket otosu) ehe ehe ehe.... ;)

Şaka bi yana yok sentetik yağ yok polen yok sensör bilmemne maillerinize bakınca full mekanik, sıfır sensör eski nesil non-turbo dizel hilux kullandığıma (hobi amaçlı) ve şirket otosu kullandığıma (günlük) dua ettim bir kere daha :)

Ama ne yalan söliim bende VW grubunu acayip pahalı olarak biliyorum...Tabi Ankara Ere kapanmadan önceki tamamen kulaktan dolma bilgiler benimki...Doğrusunu kullanıcılar bilir.
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #53 : Ekim 23, 2008, 20:47:53 »
dışardan fiyat almaya gittim kimseye ya denk gelmedim izmirde yada burda herkes ağız birliği yapmış toyota ya orjinal neyse onu kullanıyoruz onuda servisinden gidip satın alıyoruz diyorlar yok böyle birşey.

SERVİS verdiği fiyatlar ön balata 98ytl, arka balata 66ytl, öndisk 98*2:196ytl, arka disk 80*2 :160ytl
V kayışı 85 ytl  bu fiyat bu,  markalarını sorma orjinal servis bu fiyatlara işçilik olarak,  ön fren balata+disk sökme takma 41ytl, arka fren disk balata sökme takma 41ytl,  kayış takma 14ytl  ekliyor. VEE bunlara birde KDV binecek ... kısaca 196+160+41+41+14+85+98+66= 701 ytl Tuttu ve buna KDV eklenecekk

disk lerim torna olamıyor çünki önceden zaten torna yapılmış : ön fren disk 20mm de arka fren disk 6mm de, ön balata 3 mm de , arka balata 1 mm de imiş servis bilgisi bunlar....

bu fiyatı 6 eşit taksite bölecekler ve garantili servis işi hadi bakalım ne yapacağız ....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #54 : Ekim 26, 2008, 00:37:18 »
o zaman sizin vw servisi ucuz tezinizi toyota'da park sensör montajı 150 ytl iken. 2006 jetta için bizden 450 ytl isteyen servisi örnek verirsem çürütmüş olabilirim di mi?
 ayrıca piyasayı sizden iyi biliyorum emin olun. Personel olupda sonuçta ben de maaşlı çalışan bi adamım. Kimsenin servise gidip gitmemesi beni etkilemez. Yani sanki siz  servise gelseniz sanki verdiğiniz para benim cebime mi girecek, yada gelmezseniz benim bi zararım mı olacak???
 Mantıklı düşünmeye davet ediyorum sizi...

Ergün Bey, tabiiki konunun muhattabı siz değilsiniz ama konu park sensöründen açılmışken bundan dertli bir kişi olarak hala çözemediğim ve sıkıntı duyduğum bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. benim 2005 model corolla verso elegant aracım var   durduk yere geriye takınca orta daki sensörler ikaz vermeye, sanki arkada bişey varmış gibi göstermeye başladı servise gittim benim arka orta 2 park sensör gözünün değişmesi gerektiğini söyledi ve bana verdiği fiyat 169x2 : 338 ytl sensörlerin fiyatı + 65 ytl işçilik toplam 403 ytl  fiyat çıkardı .piyasada komple takımlar bunun yarısına bile değilken iki tane göz değişme bedeli bu kadar olabilirmi?  allah muhafaza 6 tanesi ve beyin arızalansa herhalde  birkaç milyar istenirdi. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Ekim 28, 2008, 09:25:52 »
 Bildiğiniz gibi Corolla Verso'larda daha kompilike bir yapıya sahip park destek sensörü mevcut. Hem ön hem de arkada sensörler mevcut, ayrıca da sürücü panelinde de bunu görüntüleyebileceği bi ekran var. Bu sistem Corolla Verso modellerinde fabrika çıkışında mevcut. Yani Verso'lar için standart.
 Bizim bahsettiğimiz konu; sonradan takılmak istenen, maliyeti 100 ytl'i bile bulmayan bi park sensörünü neden 450 ytl'ye satmaya çalışmaları...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Ekim 29, 2008, 16:26:00 »
   3 gündür ön frenlerden bir uğultu bir sürtünme sesi aldı başını gidiyor.ilk corollamda da böyle olmuştu.Balata diye bir şey kalmamıştı.Neyse bu doğrultuda yeni balatalarıda aldım ustaya gittim.Balataları söktüklerinde şok oldum.Balatalar bitmemiş aksine yepyeni...Servisten sordurdum arka frenler zamanında yapılmış ama ön frenler en son 60binde değişmiş.Arac suanda 185 binde.şaştım kaldım vallahi.neyse yenileri taktım frenleme daha iyi oldu ve o uyuz seste kayboldu....Şükür...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B-
« Yanıtla #57 : Ekim 31, 2008, 22:20:39 »
arkadaslar on fren balatasıda arka da trw cıkıyor o yuzden bence orjınala gerek yok dıyorum benım aracım 180000 km de 2 senedır dortnal toyota ya gıderım onlar aracıma trw balata takıyor ama hıc bı sorun yasamadım yanlıs hatırlamıyorsam on 50 arka 35 dı herhalde bı arayın gorusun 278 59 69

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Kasım 04, 2008, 12:04:22 »
balata maliyeti maalesef okadar ucuz değil ismail.Ön balatalar için aradıgımda balata için 120 ytl,işçilik içinse 30 ytl toplam 150 ytl fiyat istiyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #59 : Temmuz 10, 2009, 10:07:53 »
selamlar,
toyota corolla d4d 2007 24000km olan aracımı 20000 bakımına verdim.
bakım ücreti : 320 TL
ön lastikler değişmeli dediler. biri değişecek kesin diğeri de değişmek zorun da dediler. lastik adet fiyatı : 225TL
ayrıca ön fren balatalarının 5 günlük ömrü var dediler. balata değişimi de : 145 TL
beni şaşırtan balatanın 5 günlük ömrü kaldığı nasıl anlaşılıyor? ve de 24000km de balata nasıl tükeniyor?