Gönderen Konu: 2006 MODEL ( E12 ) TERRA COROLLAMA BU GÜNE KADAR YAPTIKLARIM.  (Okunma sayısı 7450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '06
  • 38 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
                Merhaba arkadaşlar çok sevdiğim 2006 model Toyota Corolla aracıma 2011 agustos ayından beri bu güne kadar neler yaptıysam siz değerli Toyota server arkadaşlarımla paylaşmak istedim.  Yaptığım işleri tek tek videosunu çekerek alt kısımlarına da yorumlarımı koydum. Aptığım işlerin hiç birini ne bir başkasına nede bir başkasından yardım aldım. Sizlerden de değerli yorumlarınızı ve varsa eleştirilerinizi beklerim şimdiden hepinize teşekkürler.

http://youtu.be/SNmcwGs83Lg

1.    DİREKSİYON KILIFI: Arkadaşlar ben direksiyondan ufak ufak dökülmeler soyulmalar olduğundan hem beni rahatsız etti hemde hoş durmadığından direksiyon kılıfı takmak istedim. Biraz araştırdıktan sonra hepsiburada.com dan sadece 11tl. ye aldığım modacar marka kılıfı içinden çıkan iplik ve özel iğnesiyle diktim. Arkadaşlar sizlerde yapacaksanız kesinlikle tavsiye erdim. Orjinali gibi şık ayrıca gövdeyede çok uyumlu ve aynı zamanda ucuz. Dikmesi biraz zahmetli ve uzun sürüyor özel bir tekniği var youtubeden araştırırsanız bulursunuz. 

http://youtu.be/uZiYWDNAFgI

2.   CRUZ KONTROL: Arkadaşlar biliyoruz ki bir çok arkadaş cruz kontrol olayını bu kasalarda yaptı ve kullanıyor. Buradan yardımlarından dolayı Sevgili Selçuk CEBECİ, arkadaşımıza çok teşekkür ederim. Onun sayesinde kablo bağlantılarını yapmıştık ilk başlarda uzun bir süre uydurmuş olduğum tuşlara basarak kullanmıştım. Sonraları Elime bir yerden cruz kontrol kolu geçti. Bende direksiyona bağlamak istedim fakat bağlanacak yer bulamadım bağlansa bile tam oalrak randumanlı olmayacaktı çünkü hiç boşluk yoktu airbagler doldurmuştu iç kısmını sonra videoda gördüğünüz gibi anahtar giriş yerinin biraz üstünde boşluk olduğunu gördüm ve iç kısımları söktüm o bölgenin, cruz kolunda bağlantı yapılacak kısımda baya bi törpüleme yaptım uydurmak için ve oldu işte kolun çıkan yerinede plastik bir parça buldum 10 numara oldu bana göre gayet güzel çalışıyor. Aracım otomatik olduğundan debriyaj siwiç bağlamadığımdan gayet keyifli oldu. Kendine güvenen arkadaşlar çok rahatlıkla yapabilirler.

http://youtu.be/jNc2pG3edZU

3. BAGAJ AMORTİSÖR MONTAJI : Forumda arkadaşların bazıları yapmışlar E14 kasa için bende açıkcası bizim kasalarda neden olmasın diye ilham aldım kafama koydum ve yarım günde ürünü bulup montajını yaptım ürünü herhangi bir mobilya yapan yerden temin edebilirler fiyatı sadece 10 tl. videoda görüldüğü üzere zaten alarmdan dolayı kumandadan açılıyordu bagaj  fakat çok az açılıyordu amortisörü bağladığımda gerçekten çok iyi oldu kapanırken de hiç zorluk çekmeden hafif bastırarak kapatabiliyorum. Video çekerken çok rüzgar olduğundan bagaj kapağı açılınca rüzgar yitirtiyordu o yüzden esneme oldu azda olsa normalde çok güzel açılıp yavaşça kalıyor sonunda.Yapmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

http://youtu.be/aaTabVFCFFM

4.   OTOMATİK CAM MODÜLÜ : Cam modülü olarak sahibinden.com,da cenmax 55 diye yanlış hatırlamıyorsam 38 tl ye aldım yine bunda da acemi olduğumdan yarım günümü almıştı şoför kapısındaki döşemeyi sökerek gerekli bağlantıları yaptım ve sonuş gayet güzel ve hızlı olmuştu aracın orjinalinde camlarda emniyet sistemi var acaba bu sistem montajdan sonra gider mi diye, ama neyse ki gitmedi, araç içinde kolumu camdan dışarı çıkardım ve kumandayla kapıları kilitledim diğer camlar kapandı kolumun olduğu cam ise kolumu biraz sıkıştırır sıkıştırmaz hemen geri açıldı yarıya kadar bu özelliğide gitmemiş oldu. Ürün gayet başarılı ve çok hızlı bu konuda bu üründen başkasını tavsiye etmem gerçekten çok yavaşlarmış okuduğuma göre ama montajını gerçekten bilen birine yaptırın derim park sensörü gibi basit değil montajı gerçekten.
2006 corolla 1,6 terra oto.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
Ynt: 2006 MODEL ( E12 ) TERRA COROLLAMA BU GÜNE KADAR YAPTIKLARIM.
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2013, 19:28:40 »
https://www.youtube.com/watch?v=-rAxdecaciA
Abi bir sorun var galiba :)

Mesaj Birleştirildi: Aralık 03, 2013, 19:42:08
Abi güzel olmuş çoğu şey. Eline sağlık.
 Yalnız şu tavandaki ön okuma lambaları var ya led lerin şeyi kahverengi olduğundan birazcık çirkin duruyor. Beyaz led döşeyeceğin zaman hem 3 çipli hemde beyaz tabanlı alırsan güzel durur.
Bagajdaki ledler de sanırım silikonsuz. Yani koruması yok (videoda öyle gözüküyor) Bunları silikonluyla değişirsen senin için iyi olur abi. Çünkü bagaj eşya koyup çıkarırken ledlere zara verebilirsin. En kötü ihtimal kısa devre yaparsın. Sigorta atabilir ve tesisata zarar verebilirsin. :)

Benim aracında her yeri led :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2013, 19:45:33 »
http://youtu.be/VkE5my7HDok

5.   LED LAMBA:  Arkadaşlar ledleri gayet güzel bir şekilde 5 erli  ve 3,erli keserek lehimledim ve yerlerinede montaj yaptım. Fakat rengini sarı olduğunu fark ettim o yüzden çok hoşuma gitmedi beyazı olsaydı süper olucaktı bende bagag kısmına beyaz yaptım süper oldu. Özellikle akşamları bagajı açtığımda oturma odasındaki aydınlık gibi aydınlanıyor. En kısa zamanda beyaz led bulduğumda sarı ledleri söküp beyazları takıcam çok daha güzel duruyolar tabi bu benim fikrim. Fikir sahibi olmanız açısından bunun çekimini akşam yaptım.

http://youtu.be/bPktffzS8g4

6.   EMNİYET KEMER PROBLEMİ: Arkadaşlar aracımı ilk aldığımda ilk gözüme çarpan ön kısmdaki kemerlerin hemen hemen hiç kendini çekememesiydi. Bende biraz araştırarak youtubeden adamın birisi opel astrasına yapmış bu olayı. Bende söktüm kemer bölgesindeki kısımları sonra airbag bağlantılarını söktüm. Bunun için kontak anahtarı yerinde olmazsa iyi olur. Sonra iki kemeri de yerlerinden tamamen söküp evde bir güzel deterjanlı sıcak suyla yıkadım hafif nemli iken de ütüledim ve montajını yaptım gayet güzel oldu artık kemerler videodaki gibi hızlı çekiyor gayet basit oldu isteyen ihtiyaç duyanlara tavsiye ederim arkadaşlar.

http://youtu.be/77yRfstqhmc

7.    USB MONTAJI: Bu bölümde arkadaşlar piyasada sahibinden.comda 100 tl,ye bulduğum audio sistem cihazını montajını yaptım. Ön konsolun en alt kısmından yani vites kolunun ordan başlayarak yukarı doğru söktüm, sonra teybi söktüm aldığım ürünün kablosunun jak kısmını cd changer kısmına takıp diğer ucunuda torpito kısmına sarkıttım sonra bu cihazıda bu kabloya bağlayıp montajı sonlandırdım. Bununla ilgili yine youtube de  çok sayıda video görebilirsiniz. Ben sd karta müzikleri yükledim SD01, SD02 diye klasörlerin içine kopyalıcanız şarkıları gerçekten problemsiz cd kalitesinde dinleyebilsiniz uzun zamandır dinliyorum hatta radio,yu unuttum diyebilirim şiddetle isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

http://youtu.be/xb8HTNU2p6g

8.   CAM FİLMİ VE RÜZGARLIK : Arkadaşlar bu kısımda aracıma 25 tlye aldığım filmi camlara çektim güzel olsun diyede tüm kapıları sökerek camları çıkarttım hem arka cam hariç hemsine filmleri uyguladım ama taysiye etmem arkadaşlar bir kere çok zor ve zaman kaybı oluyor hemde kaliteli bir film kullanmazsanız zamanla rengi açılıyor yani şuan film varmı yokmu tam belli bile değil ileride sıfır corolla alırsam kaliteli ve işini iyi yapan yerlere yaptırırım diyorum bu yüzden benim gibi yapmayın tavsiye etmiyorum arkadaşlar.

Diğer bir konuda rüzgarlıktı bunu da gittigidiyordan aldım sanırım 30tl,ye ilk başlarda çok güzel duruyordu ama sonra biraz süratlı kullanınca arkadakiler sonradan farkına vardım uçmuşlar  ön yolcu tarafındaki de rüzgarlık tam tutmuyordu zaten oda bir yerlerde düşmüş kala kala sadece şoför tarafındaki kaldı. Arkadaşlar ben bunu da tavsiye etmiyorum sizlere çünkü eğer vidayla tutturulmayan bir rüzgarlık er geç düşüyor şekil A da görüldüğü üzere  o yüzden uygun bulursanız orjinalini alın derim sizlere çakmalarını tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2013, 19:53:26 »
Aynen abicim haklısın onları zaten açıklamamda dediğim gibi beyaz üç çiplisini yapıcam şimdilik idareten anlıcan bagajdaki ledle ilgili şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım o yüzden onlar kalıcak. ben merak etme onlar sağlam oldu.
Hmm o zaman sorun yok abi :) Cam modülü ve bagaj açma şeyini bende yapmak istiyorum abi. Ama şuan gündüz farı modülü yapıyorum daha yarısı bitti :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2013, 20:03:03 »
http://youtu.be/zqLKRve01nk

9.   ALARM SİSTEMİ : Alarm sistemi olarak bim mağazalarında satılan toolmaxx marka alarm cihazını aldım ve kurulumunu yaptım acemi olduğumdan dolayı bir günümü aldı sonuçta gayet güzel bir alarm sistemine sahip oldum darbe sensörünün üzerindeki ayarlama kısmı ile darbe şiddetini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca alarmın ekstra özellikleri katılmış oldu bunlar mesela araçla giderken 8 saniye sonra ilk frene dokunulduğu an kapılar kendiliğinden kilitleniyor sonra araçla gideceğiniz yere gidip stop ettiğinizde tekrar kapılar açılıyor. Bagaj kısmına 1 adet 5 tl.lik motor sayesinde bagajım alarm kumandasıyla açılabiliyor istendiğinde. İlk başlarda bu ürünü alıp almama konusunda kararsız kaldım çünkü kalitesinden emin değildim ama sonra aklıma geldi daha önceki avensis marka arıcıma aynı markanın park sensörünü takmıştım gayet güzeldi. Arkadaşlar bu ürün gerçekten iyi 33 tl ye almıştım tavsiye ederim.

Malesef video çekmeyi unuttum bu bölümde.

10.   PARK SENSÖRÜ : Arkadaşlar bu konunun videosunu çekmeyi unutmuşum hatırladıklarımı anlatayım bende. Aracımı yine ilk aldığımda park sensörü vardı ama hiç memnun değildi gerçekten çok geç sinyal veriyordu ve uyarı ekranı yoktu bende başka bir marka aldım ve montajını yaptım gayette güzel oldu fakat sensörler siyah olduğundan sırıtıyorlardı bende boyacı arkadaşa rica ettim ve tekrar sensörler dışarı çekerek etrafınada gazete koyarak boyattım güzel oldu ama zamanla boyaları döküldü bence alırken araştırın aracın rengine göre park sensörleri var bunlardan alabilirsiniz piyasada 50 tl civarı.

http://youtu.be/aqAJkRsh85w

11.   ARKA CAM REZİSTANSI : Arkadaşlar arka cam rezistanım dan 2 çizgi çalışmıyordu buharı yok etmiyordu kışın anlayacağınız ilk başlarda baya bir araştırma yaptım ünlü bi marka 3863 loctite diye 2gr bu ürünü kullandım fakat rengi metal görümünde olduğundan çok sırıttı bende bursa da bulunan küçük sanayiden bunun üretimini yapan ama renginin koyu kahverengi olduğunu araştırmalarım sonucu buldum ve aldım ürünü uyguladım gayet başarılı bir üründü hala şişesi duruyor tavsiye ederim isteyen için araştırırım arkadaşla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2013, 20:07:47 »
Ön farların hemen üstünemi yoksa farlı bir yeremi yapıyosun merak ettim 3 çipli beyazlardanmı

Abicim birde bu youtube attığım videoların hepsini neden koyamıyorum yarısını engelledi bilgin varmı yoksa benmi yanlış yapıyorum.
Yok abi power led kullandim.
Abi sayfa kasmasin diye engelleniyor o kadar video.
Abi boyle olacak. Sis farinin altina tamponu keserek yapacagim abi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2013, 20:13:00 »
abicim açıkcası tam anlymadım resimlerden ama yapınca görürüz artık video atarsın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 110
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2013, 20:14:15 »
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2013, 20:40:27 »
abicim açıkcası tam anlymadım resimlerden ama yapınca görürüz artık video atarsın
Bunlar sadece farı abi montajlanmış hali değil evde güç kaynağına bağladım :) 45 derecelik mercek var her bir ampulde :) Valla bilmiyorumda yaza yakın montajını yaparım. Havalar soğuk dışarıda fazla uğraşamıyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Aralık 03, 2013, 21:04:55 »
Aynen abicim haklısın hava çok soğuktu bu gün videoları çekmekte baya bir zorlandım aslında yapacagın işi çok bekletme ama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2013, 21:09:06 »
Aynen abicim haklısın hava çok soğuktu bu gün videoları çekmekte baya bir zorlandım aslında yapacagın işi çok bekletme ama
Abi valla araba olduğu yerde bekliyor hep km şuan 20 600 e yakın  :D :D  Şu 1 aylık kış tatilim gelsin hava sıcak olduğu gün yaparım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • 26 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2013, 21:29:25 »
maşallah çalışmalar güzel olmuş :) bu arada direksiyon kılıfı kalınlığı ne kadar ?
Çoğu zaman gidiyoruz... Kiminin hoşuna,kiminin zoruna ;)

2007 COROLLA TERRA D4-D FÜME 100.000
2004 CLİO Symbol 1.4 GÜMÜŞ GRİ 137.000

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2013, 21:36:52 »
maşallah çalışmalar güzel olmuş :) bu arada direksiyon kılıfı kalınlığı ne kadar ?
Max 1,5mm filandır :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2013, 21:44:43 »
aşağı yukarı 2-3 mm vardır herhalde ölçmedim ama sağlam gerçekten

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • 26 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2013, 21:51:00 »
almayı düşündümde tutarken kalın olur diye vazgeçtim önerirmisiniz ?
Çoğu zaman gidiyoruz... Kiminin hoşuna,kiminin zoruna ;)

2007 COROLLA TERRA D4-D FÜME 100.000
2004 CLİO Symbol 1.4 GÜMÜŞ GRİ 137.000

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 03, 2013, 21:57:25 »
Kesinlikle tavsiye ederim videoda gördüğünüz üzere tam oturuyor ürünle ilgili bir sıkıntı yok fiyatıda 10-15 tl kadar yani kaybediceniz bişi yok zaten ama önemli olan sizin ürünü taktıktan sonra dikme olayınızda bitiyor o kısmı önemli farklı bir teknikle dikiliyor siz alın ben size yardımcı olurum üründe bu

http://www.hepsiburada.com/liste/modacar-vinil-deri-siyah-sarmali-direksiyon-kilifi-180004/productDetails.aspx?productId=otm180004&categoryId=20024867&SKU=OTM180004&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotm180004%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253ddireksiyon%255cu0020k%255cu0131l%255cu0131f%255cu0131%26fh_refview%3dsearch

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 04, 2013, 10:06:43 »
emeğine sağlık bütün çalışmalar çok güzel .
beni en çok etkileyen rezistans tamiri oldu başarılı  :alkis: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Aralık 04, 2013, 11:00:00 »
Güzel olmuş. Emek işi bunlar tabi.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Aralık 04, 2013, 11:10:08 »
çok teşekkürler arkadaşlar...   amacım burada aynı işleri yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olursam ne mutlu bana...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 17500
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 04, 2013, 15:45:34 »
Emeğinize sağlık.Çok güzel bir çalışma yapmışınız.