Gönderen Konu: Auris vs Astra J (Kararsız Kaldım)  (Okunma sayısı 18998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 220 kere teşekkür etti
  • 1198 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris vs Astra J (Kararsız Kaldım)
« Yanıtla #100 : Eylül 02, 2020, 23:05:28 »
Selamlar,

astra J, golf7 1.4 tsi kullandım, şu anda da jetta 1.6tdi ve 2015 auris im var.

Manuel alacaksanız kesinlikle astra J almayın. Debriyajı kazık gibi sert. Baskı balata volant komple değiştirdim 6500TL masraf yaptım hiç hafiflemedi debriyajı. Ben de satmak zorunda kaldım. Basınca feci gidiyordu 1.6CDTI ile orası ayrı =)

Kullandığım golf7 90.000 de şanzıman dağıttı, 4500 liralık masraf çıkardı. 10.000km den beri bende ve hiçbir zaman aracı zorlamadım, periyodik bakımları hep zamanında yapıldı.

Jetta'mın 89.000km de EGR valfi patladı, 4000TL masraf çıkardı.

Bu yaşadıklarımdan sonra çareyi japonda buldum. atmosferik motor ve CVT şanzıman kombinasyonunu ilk defa deneyimlemiş oldum, hayat buymuş dedim.
Yaşadığınız deneyimler kötü olmuş keşke olmasaydı İyiki Avrupalı üreticiler varda japon araçlarının kıymeti biliniyor,malesef avrupalılarda bilinçli eskitme görüşü hakim belirli bir süre kullan at mantığıyla üretim yapıyorlar nihai kullanıcı umurlarında değil getiriyi düşünüyorlar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Eylül 02, 2020, 23:05:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 56000
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #101 : Eylül 03, 2020, 15:17:58 »
Yaşadığınız deneyimler kötü olmuş keşke olmasaydı İyiki Avrupalı üreticiler varda japon araçlarının kıymeti biliniyor,malesef avrupalılarda bilinçli eskitme görüşü hakim belirli bir süre kullan at mantığıyla üretim yapıyorlar nihai kullanıcı umurlarında değil getiriyi düşünüyorlar.

Evet haklısınız. Avrupa/Amerika ülke ve eyaletlerinde ekonomi olması gereken gibi işliyor. Eski model araç dğer kaybediyor, yeniler pahalı geliyor ve onları pazardan düşürüyor. Zaten de böyle olması lazım. Bizim ülkemizde çoğu kişinin (hele ki araç konusunda) "3 sene kullan at" diyecek kadar maddi gücü yok. Bu yüzden de belli başlı araç markalardan soğuduk.

Etiketler: