Gönderen Konu: Sarsintida Gelen Ses Ve Kilif Hakkinda Bilgi  (Okunma sayısı 2364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota corolla 1.4d-4d premium
    • Elkar oto fren servisi (büyük araç)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '13
  • 79 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Sarsintida Gelen Ses Ve Kilif Hakkinda Bilgi
« : Ağustos 10, 2013, 21:41:34 »
Arkadaşlar merhaba

Araniza yeni katildim ve yeni kasa corolla sahibiyim fakat aracimla parke taş yolda inerken bir titreme sesi geliyo daha önce bazi yorumlarda kliper ses yapiyor diye bir kaç yorum görmüştüm varmi toyota ta böyle kronik hastalik yoksa egsoz ta mi aramaliyim o sesi

2. Bir konu ise aracim deri/kumaş fakat bende tozlu ve yağli işte çalişiyorum gerçi elimden geldiği kadar kollayacağim ama kilif yaptirmami önerirmisiniz benim pek içime sinmiyor tadini ala ala binmek istiyorum kilim denedik boyu kisa geldiği için onu takmadim koltuklara
Düştük bir japon sevdasına Allah ayırmasın ...

Toyota Club Türkiye

Sarsintida Gelen Ses Ve Kilif Hakkinda Bilgi
« : Ağustos 10, 2013, 21:41:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '12
  • 12 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: Sarsintida Gelen Ses Ve Kilif Hakkinda Bilgi
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2013, 02:04:38 »
arka plakanızı kontrol edin, parke yolda gelen titreşim sesi genelde yerine iyi sabitlenmeyen ve izole edilmeyen plaka çerçevesinden gelebiliyor
Hamleler ve karşı hamleler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2013, 13:58:27 »
Bende de aynı sorun var. Aracımla hareket halinde iken gösterge paneli tarafında ve torpido gözü tarafından acayip tıkırtı ve gıcırtı geliyor. 2005 megane2 im vardı. Onu sırf bu yüzden satmıştım. Corolla hep benim gözdemdir fakat şimdi 1 aylık arabamda bu sesleri duymak sinir bozucu. Görevden zaman bulduğum ilk vakitte servise gideceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • benim babam toyota gibi adam
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '13
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2013, 14:13:08 »
bendede 2013 verso var göğüslüğün sağ tarafından bende de tıkırtı ve titreşimli yollarda cızırtı gibi bir ses beni deli ediyordu. servise gittim usta ben ses duymuyorum dedi çıktı işin içinden  ya nasıl duymuyorsun bu sesi diyorum ses yok diyor. ben yanımda 10 dan fazla adam gezdirdim hepsi bu ses ne diyordu bana o derece yani.
  daha sonra iyice kurcaladım alttaki torpidoyu açıp üstteki torpidonun altına baskı uygulayınca ses kesildi. bende üstteki torpidonun altına bir plastik parçası sıkıştırıp gerdirdim. şimdi cızırtı gibi gelen ses yok. ama göğüslüğün sağ tarafında yumuşak malzemenin altından ani sarsıntılarda takırtı geliyor onuda sineye çekiyorum. yoksa kafayı yiyecem yada yok pahasına satacam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '09
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2013, 14:52:04 »
Bende elimle göstergenin oraya bastırınca ses gidiyor ama sağ taraftaki sesin nereden geldiğini kestiremedim. Üzülüyorum çünkü çok severek aldım arabamı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3391 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2013, 16:10:59 »
Tıkırtıya birşey diyemem ama kılf biraz sakıncalı.
Yan hava yastıkları koltuklardadır kılıf hava yastıgının açılma açısını degiştirerek sırtınızdan çıkmasına neden olabilir.
Kılıfların aklet tipi olanlar varmış yanları açık onlar olabilir ama.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2013, 16:13:53 »
Ic mekan tek parcadan olusmuyor. Parcalardan olustugu icin gecmeli parcalar ozellikle soguk havalarda buzustugu icin gicirti artar. Gecen senelerde de vardi bu durum ve servislerde gogusun altina yalitim yapilmisti bazilarinda kesildi bazilarinda kesilmedi 2-3 kez gittiler forumda biraz arastirma yaparsaniz gorebilirsiniz konulari. On konsol gicirtisi diye.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 18841
  • Model Yılı: '14
  • 57 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 04, 2015, 16:24:50 »
Bende elimle göstergenin oraya bastırınca ses gidiyor ama sağ taraftaki sesin nereden geldiğini kestiremedim. Üzülüyorum çünkü çok severek aldım arabamı.
dediklerinizin aynısı benim aracımda mevcut sağ taraftaki de emniyet kemerinin asılı olduğu plastik aksamlardan geliyor.Göstergeden gelen ses için çözüm bulabildiniz mi?
E160 1.6 Advance Multidrive S..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 04, 2015, 17:00:54 »
Bende de torpidonun üstünde sağ önde tıkırtı var. Kılıf konusunda ise bod koruyucu kılıf var. Ben kullanıyorum çok memnunum. E160 bölümüne konu açmıştım oradan resimlerine bakabilirsiniz. Hava yastıklarına etkisi yok.