Anket

sizce hangisi?

auris multidrive s
40 (54.1%)
golf 7
34 (45.9%)

Toplam Oy Verenler: 73

Gönderen Konu: yeni auris cvt vs golf 7  (Okunma sayısı 24700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
Ynt: yeni auris cvt vs golf 7
« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2013, 00:11:39 »
Ne kadar konforlu olursa olsun bana iki gun sonra 15bin 20bin tl masraf acacaksa kapıdan içeri sokmam garantiden her nekadar yararlanılsada uzun vadede çözüm değil. Bu kesin sorun çıkartacak anlamına gelmiyor ancak insanın içinde herzaman bir kurt olur. Ya dsg gümlerse die. Golfun üstün tarafları olduğu kadar bana büyük sorunlar oluştururmu handikabı insanları çok düşündürüyor.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2013, 00:11:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 15, 2013, 00:29:38 »

Türkiye de Golf.  Gereksiz bir fanatiklik var Golf konusunda Türkiye de. Golf olsun ama klima olmasın mesela :)

hahaha ibretlik tespit abi !!! yahu bu insanlar gerçekten garip 2012de 50.000 küsür tl verip KLİMASIZ araba aldılar ya! Bundan sonra toyota donanımsız diyen karşısında beni bulur!  iyi yapıyor adamlar :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Haziran 15, 2013, 00:40:13 »

hahaha ibretlik tespit abi !!! yahu bu insanlar gerçekten garip 2012de 50.000 küsür tl verip KLİMASIZ araba aldılar ya! Bundan sonra toyota donanımsız diyen karşısında beni bulur!  iyi yapıyor adamlar :lol:
Nasıl yani abi 2012de golfde klima yokmuydu baz donanımda konu hakkında bilgim yokda? 
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Haziran 15, 2013, 00:46:16 »
yok normal Türkiye ithalatında vardıda sipariş yetişmeyince farklı ülke versiyonları geldi insanlarda bile bile bunu satın aldılar ::)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-6-orjinal-klima-tr-de-satilan-klimasiz-golf-6-icin-ozel-126747959/detay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 15, 2013, 00:47:24 »
Rusyadan gelen versiyonlarda yoktu, fiyatlarida 62 falandi.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 15, 2013, 00:52:51 »
yok normal Türkiye ithalatında vardıda sipariş yetişmeyince farklı ülke versiyonları geldi insanlarda bile bile bunu satın aldılar ::)
Rusyadan gelen versiyonlarda yoktu, fiyatlarida 62 falandi.
Vay arkadaş fanatiklik yapmışlar bana kalırsa yazında cam açık geziyolardır artık veya servise 6-7bin bayılmışlardır taktırmışlardır sonradan :rofl:
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Haziran 15, 2013, 00:57:07 »
Mesajına müdahale ettim Selçuk her doğru her yerde söylenmez ;)  İnsanları kıracak kelimelerden kaçınalım lütfen.

Bu arada bencede gözgöre göre nasıl o kadar para verilir hala aklım ermiyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 15, 2013, 00:59:59 »
Mesajına müdahale ettim Selçuk her doğru her yerde söylenmez ;)  İnsanları kıracak kelimelerden kaçınalım lütfen.
Tamam abi haklısın biraz daha resmi olmakta fayda var  ::)
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 15, 2013, 01:03:18 »
Türkiye de Golf.  Gereksiz bir fanatiklik var Golf konusunda Türkiye de. Golf olsun ama klima olmasın mesela :)
Avrupanın en çok satan ikon bir aracı sadece Türkiye'ye indirmek kadar  abes birşey olamaz..İnanın diğer bütün forumlarda yeni Auris'in tipinden bahsediyorlar.Lütfen yanlış anlaşılmasın tamamen diğer forumlarda okuduklarımı söylüyorum.Ha bende aynı fikirdeyim zaten herkes biliyor..
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Haziran 15, 2013, 01:05:41 »
Vay arkadaş fanatiklik yapmışlar bana kalırsa yazında cam açık geziyolardır artık veya servise 6-7bin bayılmışlardır taktırmışlardır sonradan :rofl:

Toyota 2013 model arka camları manuel araca bilmem kaç para fiyat çekmeyi biliyor ve alanda alıyor. Önce iğneyi kendinize batırmanızı rica ediyorum..Ayrıca fiyatları kafanızdan sallamayınız açılır cam tavan Golf'te 2700TL dir.hani şu Toyota'da olmayan camtavan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Haziran 15, 2013, 01:09:15 »
Tomaliya karsi Golfcu :)

Bu atismalariniz huzur bozmaya basladi haberiniz ola.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Haziran 15, 2013, 01:13:50 »
Sercan'cım yukarıda yazdıklarımda yanlış birşey görmüyorum.Tamamen tespittir.Kimseye huzursuzluk verme gibi bir durumum olamaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Haziran 15, 2013, 01:18:20 »
Toyota 2013 model arka camları manuel araca bilmem kaç para fiyat çekmeyi biliyor ve alanda alıyor. Önce iğneyi kendinize batırmanızı rica ediyorum..Ayrıca fiyatları kafanızdan sallamayınız açılır cam tavan Golf'te 2700TL dir.hani şu Toyota'da olmayan camtavan :)

Can bey Selçukun mesajında birşey yok kötü niyetle yazdığını düşünmüyorum, kaldı ki çok az araştırıp baktığınızda opel reno vs de baz donanım çoğu aracta manuel arka cam görebilirsiniz.

illa ki itiraz edicem diyorsanız sallamak gibi kelimeler kullanmadan ve hani şu toyotada olmayan tarzı ortaokul hitaplarından kaçınalım.

hepsini geçtim benim şu iletime;

Bu arada bencede gözgöre göre nasıl o kadar para verilir hala aklım ermiyor...

Selçuk bu şekilde cevap vermişken;

Tamam abi haklısın biraz daha resmi olmakta fayda var  ::)

Gerek yok şu saatte gerginliğe...

Anlayışınız için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Haziran 15, 2013, 01:19:53 »
Sercan'cım yukarıda yazdıklarımda yanlış birşey görmüyorum.Tamamen tespittir.Kimseye huzursuzluk verme gibi bir durumum olamaz.

Valla ben genelleme yaptim, ben de gayet net anladigini dusunuyorum abi. Maksat kopmadan muhabbete devam edelim.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Haziran 15, 2013, 01:21:45 »
Bana ne zaman dokunacaksın die merak ediyordum. Başlıyım ozaman klimasız golf 60bin vermişler arka camları manuel auris 41-42bin tl klimanın daha önemli bir donanım olduğunu benim kadar sende biliyosundur herhalde. eyvallah adamlar rusya için üretmiş klima koymamış mantıklı ama burdakiler neden bu arabayı alır buna akıl sır ermiyor. klima fiyatlarını bilmiyorum zaten toyotada böyle bir durum yok klima son 10 senedir bütün modellerde standarttır. arka camlar manuel olayında da bir gün alman wv sitesindeyim passat güncel versiyondan önceki kasanın özelliklerine bakıyorum arka camlar manueldi ve kapak jant şokdaydım d segment bu yaa yazııkk harbiden. avensisde de bir ara kapak jant vardı avrupada biliyorum neyse ben çok şaşırdım o tarihde olsakda götersem sana passat arka manuelleri ayrıca ford focusda bile gördüm buyrun http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=57156&test=717 hani şu yol tutuşda sizin golfu ezen focusda bile arka camlar manuel napcezzz ;) ;)

Edit: art niyet aranmasın içtenlikle yazdım atışmaya dönüşecek bir cvp gelirse ben cvp vermeyeceğim saygılar
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Haziran 15, 2013, 01:26:14 »
Ahmet bey doğruları yazmak bu kadar zor değil.Mesaj yazmasam ve hiç bilmeyen biri bu konuyu okusa cam tavanın 6000TL olduğu kanısına kapılır,bence butip spekülatif mesajlara müdahale etmek daha doğru olur kanımca.Yoksa ortamı germek istemiyorum.Herkes istediğini alır ama şuan ki karşılaştırmada Auris ve golf aynı .Toyota forumunda bu kadar yerli yersiz eleştrilmesine rağmen Auris'le aynı oranı paylaşıyorsa bu golf'ün başarısıdır.(Şimdi bu msjdan sonra herkes Auris'e abanır.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Haziran 15, 2013, 01:30:26 »
Selçuk konu senin fiyatları çok fazla bilinçli-biliçsiz şekilde mubala etmen benim bozulduğum nokta bu.2700 nere 6000 nere insaf .Alan alsın kolu kas yapmak isteyen benim için sorun değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Haziran 15, 2013, 01:31:35 »
Hic alakasi yok Can abi, ben konuya ilk girdigimde 6-0 Auris ondeydi. Gidisata gore mi Golf ine gecti. Isimize geldigi gibi degil hakkiyla konusuyoruz, yorumluyoruz ve oyluyoruz. Ama tam tersi olsa Aurisi yere vurmaktan baska bir sey olmaz bence. Bu platformada yanli diyorusunuz ya peess.
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 208 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Haziran 15, 2013, 01:36:28 »

Edit: art niyet aranmasın içtenlikle yazdım atışmaya dönüşecek bir cvp gelirse ben cvp vermeyeceğim saygılar

Uzun zamandır yapmanız gereken bu zaten arkadaşlar ;)

Ayrıca samimiyetten söylüyorum kime yazarsan yaz kardeşim ne kadar resmi o kadar iyi ;)

Ahmet bey doğruları yazmak bu kadar zor değil.Mesaj yazmasam ve hiç bilmeyen biri bu konuyu okusa cam tavanın 6000TL olduğu kanısına kapılır,bence butip spekülatif mesajlara müdahale etmek daha doğru olur kanımca.Yoksa ortamı germek istemiyorum.Herkes istediğini alır ama şuan ki karşılaştırmada Auris ve golf aynı .Toyota forumunda bu kadar yerli yersiz eleştrilmesine rağmen Auris'le aynı oranı paylaşıyorsa bu golf'ün başarısıdır.(Şimdi bu msjdan sonra herkes Auris'e abanır.)

Öncelikle sizin mesajınıza kadar bu konuda cam tavanla ilgili bir fiyat ibaresi ben göremiyorum siz görebiliyormusunuz ::) kaldı ki golf araştıracak birisi neden toyota forumunda herhangi bir kanıya kapılsın ki.

Aslında az zorlasan burada da golf çıkar madem para sorun değil :D

merak etmeyiin burada ergen mantığı ile oylama yapılmıyor o dediğiniz olmaz ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Roy Roy...
  • 9 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Haziran 15, 2013, 01:37:13 »
her türlü golf. vw değil ama türkiyede doğuş otonun karaktersizliği yüzünden markaya antipatim oluşmadı değil. ama golf auris karşılaştırmasında golf daima 1 adım öndedir. yol tutuşu focusun hiçbir zaman golften iyi olduğunu düşünmüyorum focus 1 ödül falan alsada o dönem golf 4 serisi vardı ki bu golfun en iyi serilerinden biridir ve yol tutuşu konusunda çok ufak bir puanla geçmiştir belkide.  focus 2'yi zaten saymıyorum sedanları kıçını tutamıyor diye birçok kişi şikayetçi ben hb kullandım iyi gibiydi. focus 3'ün ise golf 7'nin karşısında hiç şansı yok birkere.
onun haricinde para önemli olmadığı için higline donanımında aurisin en full donanımı arasında golf öne çıkar. bunun yanında tsi motordan ne kadar bu forumdakiler çekinsede sanayide öyle aman aman tsi motor arızası görmüyorum. dsg şanzıman ise kim ne derse desin otomatik şanzımanda tek geçerim. ilk serilerinde sorunlar yaşanıyordu ama yenileri gerçekten muazzam olmuş. sarsıntı güç kaybı vs hissetmiyorsunuz. tıkır tıkır çalışıyor. arıza yapanlar genelde şirket arabaları eşşek niyetine binilenler zaten.  yeni aurisin özellikle arka tarafı bence makyajdan sonra daha iddalı olabilir. şuanda ön ve arka tasarımlarındaki geometrik çizgilere pek alışamadım. biraz daha derli toplu yapılacaktı zaten makyajda...
ben olsam golf alırdım dsg ile...
...Wir Leben Autos...