Gönderen Konu: Daha Fazla Camry  (Okunma sayısı 41818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Daha Fazla Camry
« : Mart 13, 2013, 21:52:23 »
Toyota Camry hakkında daha fazla sohbet, daha fazla yazı, daha fazla görsel, daha fazla teknik bilgi, daha fazla kullanıcı yorumu alabilmek ümidiyle herkese iyi forumlar diliyorum.
SAAB 9.3 LPT

Toyota Club Türkiye

Daha Fazla Camry
« : Mart 13, 2013, 21:52:23 »
 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2013, 21:52:46 »
97-98 model Toyota Camry' nin arabam.com da yayınlanmış test verileri;

TOYOTA Camry aracın genel özellikleriGenel Bilgiler

Özellikle ABD pazarı için üretilen Camry, 1996 yılında yapılan estetik operasyondan sonra Avrupa'ya da pazarlanmaya başlandı. Toyota otomobillerinin Türkiye'deki üreticisi ve ithalatçısı olan Toyotasa da Camry'yi 2.2 litre ve 3.0 litre V6 motor seçenekleriyle ithal ediyor.

Karoser, iç mekan
http://arabam.milliyet.com.tr/images...30gx_ic_xx.jpg Büyük ama iddiasız ve gösterişsiz dış hatlara sahip olan Toyota Camry, geniş ön cam alanına rağmen, 0.31'lik rüzgar sürtünme katsayısıyla aerodinamik tasarımının başarılı olduğunu gösteriyor. Geniş dış boyutlar içeride de ferah bir yaşam kabini tasarlanmasına olanak tanımış. Dört kollu büyük Toyota direksiyonunun arkasında Japonlar'a özgü bir gösterge paneli duruyor. Büyük göstergeler rahat okunuyor. Radyonun altındaki boş çıkıntı iç mekan estetiğine zarar veriyor. Elektrik kontrollü ve ısıtıcılı ön altlıklar geniş ve rahat; ancak koltukların yan yükseltileri yeterli değil. Arka koltuklarsa geniş baş ve diz mesafesi sunuyor. Camry'nin 520 litrelik geniş bagaj hacmi, uzun yolculuklarda gerekli eşyaların taşınması için yeterli büyüklükte. Bagajın çepeçevre halıyla kaplanması şık bir görünüm sergilerken gürültü izolasyonunun da iyileştirilmesini sağlıyor. Camry'nin arka koltuklarının yatırılarak bagaj hacminin genişletilme olanağının bulunması da olumlu bir özellik.
Motor, performans
Camry'nin silindir sırası başına 2 egsantrikli, 24 supaplı, altı silindirli V motoru 5400 d/d'de 190 HP güç üretiyor. Motorun azami torku da motor hacmiyle doğru orantılı olarak oldukça yüksek. Camry'nin V6 motoru 4400 d/d'de 276 Nm azami tork üretiyor. Camry motoru, ACIS ismi verilen akustik kontrollü hava emiş sistemi ve TDI ismi verilen doğrudan ateşleme sistemi sayesinde devir handınin büyük bölümünde güç ve tork dağılımını optimize ederken gaz pedalının hassasiyetinin artmasını sağlıyor. ECT ismi verilen dört oranlı ve elektronik kumandalı otomatik şanzıman V6 motorla uyum sağlıyor. Farklı sürüş koşullarına çabuk tepki veren şanzıman sarsıntısız çalışıyor; ancak vites kutusunun elektronik kumandasında kış veya spor programı bulunmuyor. 0'dan 100 km/s hıza 8.9 saniyede çıkan Camry'nin esneklik değerleri de oldukça iyi. Otomatik vitese ve altı silindirli büyük motora rağmen Camry'nin yakıt tüketimi makul sınırlar içinde. Test koşullarında 100 kilometre mesafede 12 litre benzin tüketen Camry, 70 litrelik deposuyla 5S3 kilometrelik bir menzil sunuyor.
Yürüyen aksam, kullanım
Motor hızına duyarlı hidrolik destekli direksiyon sistemi yüksek hızda sertleşerek sürüş güvenliğim artırıyor ve çok iyi tepki veriyor. Amerikan otomobil kullanıcısının zevkine göre tasarlanan yumuşak karakterli süspansiyon sistemi hafif hızlanma ve fren gibi küçük yük transferlerinde bile gövdenin öne veya arkaya yatmasına sebep oluyor. Ancak geniş iz açıklığı otomobilin virajlarda fazla yatmasını engelliyor. Dört tekerlekte de kullanılan bağımsız MacPherson bağlantıları ve artırılan ön kaster açışı Camry'nin virajlarda da düz çizgide olduğu kadar başarılı bir yol tutuşa sahip olmasına neden oluyor. Camry'nin elektronik ABS'li fren sisteminde önde hava kanalcıklı, arkada dolu büyük diskler kullanılmış. 100 km/s hızda yapılan fren testlerinde 41 metrede duran Camry, sınıf ortalamalarım tutturmayı başardı
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2013, 21:53:09 »
2002-2006  model Toyota Camry arabam.com da yayınlanmış test verileri,

TOYOTA Camry V6 3.0 24V aracın genel özellikleriGenel Bilgiler

Toyota'nın orta üst sınıf temsilcisi olan Camry, ilk kez 1982 yılında yollara çıktı. 1986 yılında yenilenen Camry'nin üçüncü nesli 1992 yılında satışa sunuldu. Türkiye'de ilk olarak 1996 yılında makyajlanan versiyonu ile satılmaya başlandı. Camry, 2003 model yılına ise komple yenilerek girdi, sedan karoserli Camry'nin yurtdışında Camry Solara adı verilen coupe ve cabrio karoser seçenekleri de bulunuyor. Toyota Camry, 2.4 litre 152 HP ve 3.0 litre 189 HP gücünde iki motor seçeneği ile üretiliyor ve her iki versiyon da Türkiye'ye ithal ediliyor.

Karoser, iç mekan
http://arabam.milliyet.com.tr/images...ry_v6_3_ic.jpg Daha önceki Camry'nin iddiasız ve gösterişsiz dış tasarımı birçok kişi tarafından eleştirilmişti. ABD'deki tüketicilere hitap eden bir tasarıma sahip olan Camry'de yapılan yenilikler dış görünümünü Avrupalı tüketicilerin de beğenebileceği bir hale getirdi. Ama yine de ağırlıklı olarak Amerikalı tüketicilerin isteklerinin ön planda tutulduğu hissediliyor. Çünkü Camry, ABD'de son 4 yıldır ortalama olarak yılda 400 bin adetle en çok satılan otomobil unvanını taşıyor. Tasarımındaki Amerikan etkilerinin altında bu unvan yatıyor. Camry'de yapılan yenilikler ölçülerini de etkilemiş. 2670 mm olan "muhterem aks kafasi" mesafesi 2720 mm'ye çıkartılmış. Otomobilin dış ölçülerinde de artış bulunuyor. Uzunluğu 4765 mm'yken 4815 mm'ye çıkan Camry'nin genişliği 10 mm (1795 mm) yüksekliği de 70 mm (1500 mm) artmış. Polikarbon cama sahip yeni farların tasarımı Peugeot 607'yi anımsatıyor. İri farlar dışında yeni panjur ve tampon tasarımı da otomobile şık bir hava katmış. Yan kısımda yapılan değişiklikler otomobilin daha derli toplu görünmesini sağlamış. Arka kısım da değişimden nasibini almış. Daha önce ince uzun tasarlanan stop grubu köşelere çekilmiş üçgene yakın bir tasarıma bürünmüş. Yeni Camry'nin iç mekanında da daha öncekinden çok farklı bir görünüm sergileniyor. Yenilenen direksiyon simidi daha önceki gibi 4 kollu ve geniş çaplı. Direksiyon simidinin solundaki düğmelerle, yol bilgisayarı, sağ taraftaki küçük kolla da hız sabitleyici kontrol ediliyor. Orta konsolu daha öncekinin aksine tek parça olarak aşağıya kadar inmiyor. Orta konsolun merkezinde bulunan müzik sisteminin üstündeki ince ekranda yol bilgisayarı verileri gösteriliyor. Müzik sisteminin altında ise klima kontrol paneli yer alıyor. Toyota Camry'nin bagaj hacmi, otomobilin en iddialı bölümlerinden. Daha önce 520 lt olan bagaj hacmi 587 It'ye yükseltilmiş. Ayrıca arka koltuk asimetrik olarak katlanarak bagaj hacmi genişletilebiliyor. Bu da minivanlarla bile rekabet edecek düzeyde bir bagaj alanı anlamına geliyor.

Motor, perfomans
Toyota Camry 3.0 24V'de daha önce kullanılan 2995 cc hacmindeki motor görev yapmaya devam ediyor. V6 motor, silindir sırası başına üstten çift eksantrikli ve silindir başına 4 supap teknolojisine sahip. Motorda kullanılan ACIS adı verilen akustik kontrollü emiş sistemi ve TDI adı verilen doğrudan ateşleme sistemi sayesinde devir bandının büyük bir bölümünde güç ve tork dağılımı optimize edilerek gaz pedalının daha hassas tepkiler vermesi sağlanıyor. Emisyon ve yakıt tüketimini düşürme kaygılarıyla motorun gücünde ve torkunda düşüşler görülüyor. Daha önce 5200 d/d'de 190 HP güç üreten motor artık 5300 d/d'de 186 HP güç üretiyor. Tork ise 4400 d/d'de 276 Nm'yken, 4300 d/d'de 273 Nm'ye gerilemiş. Camry'de daha önceki gibi ECT adı verilen, 4 ileri vitesli, elektronik kontrollü otomatik şanzıman bulunuyor. Şanzımanın oranları daha öncekinden farklı seçilmiş. Şanzıman birçok rakibinde kullanılmaya başlanan tiptronik özelliğinden mahrum. Ayrıca kış ve sport modları da bu şanzımanda bulunmuyor. Vites D konumundayken yaptığımız hızlanma testinde otomobilin 0-100 km/s hızlanmasını 9.1 sn olarak belirledik. 1998 yılında yaptığımız Camry 3.0 24V testinde ise bu sonuç 8.9 sn çıkmıştı. Ara hızlanma ölçümlerinde 60-100 km/s hızlanmasını 6.2 sn'de tamamlayan Camry'nin 80-120 km/s hızlanma değeriyse 7.1 sn olarak ölçüldü. Toyota Camry V6 3.0 24V, test süresince ortalama 11.6 lt yakıt tüketti. 70 litrelik depoya sahip olan olan otomobilin bu tüketim ortalamasıyla menzili 603 km'yle sınırlı.

Kullanım, konfor
Camry'nin süspansiyon sistemi daha önceki gibi Amerikan otomobil kullanıcısına göre tasarlanmış ve yumuşak karakterli. Ağırlık transferlerinden olumsuz etkilenen otomobilde sert girilen virajlarda arkadan kayma eğilimi gösteriyor. Bu durum standart olarak sunulan araç denge kontrol sistemi (VSC) sayesinde durduruluyor. Camry 3.0 24V'de elektronik çekiş sistemi de standart olarak sunuluyor. Konu yol konforu olduğunda ise Camry, yumuşak tercih edilen süspansiyon sisteminin avantajını hissettiriyor. Otomobilin içinde malzeme ve işçilik kalitesi yeterince yüksek. Özellikle orta konsoldaki düğmelerin sürücüye biraz uzak kalması ergonomiyi olumsuz etkiliyor. El freni birçok Amerikan otomobilinde olduğu gibi pedalların solunda bulunan bir pedalla kontrol ediliyor. Diğer otomobillerde el freni olarak kullanılan yerde kapaklı bir bardaklık kullanılmış. Elektrik kontrollü olan ön koltuklar konfor konusunda yeterince başarılı. Ancak, virajlı yollarda sürücü ve yolcunun vücudunu destekleyecek yan yükseltiler neredeyse hiç yok. Bu durum, virajlı yollarda konforu azalttığı gibi sürücünün daha fazla yorulmasına sebep oluyor. Toyota Camry 3.0 24V'nin standart donanım paketinde, ABS ve EBD sistemleri ile desteklenen fren sistemi sunuluyor. 100 km/s'de yaptığımız fren testinde otomobilin 38 metrede durduğunu belirledik. Sıcak fren testlerindeyse mesafe 39 metreye yükseldi. 1.5 tonluk otomobilin 38/39 metrede durması güvenliğe verilen önemi gösteriyor. Gürültü düzeyi ölçümlerinde, otomobilin sınıf standartlarını yakaladığı görüldü. V6 motorlu otomobilin 130 km/s'de ölçülen 67 dB(A)'lık gürültü değeri rakiplerinden pek farklı değil. Ani hızlanmalarda duyulan tipik V6 motor sesi ise rahatsızlık vermiyor
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Fanatik Toyotacı
 • ****
  • FlickR -FotoShare
 • Araç: Avensis
 • Kan Grubu: 0+
 • 148 kere teşekkür etti
 • 105 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2013, 21:54:00 »
Toyota Camry hakkında daha fazla sohbet, daha fazla yazı, daha fazla görsel, daha fazla teknik bilgi, daha fazla kullanıcı yorumu alabilmek ümidiyle herkese iyi forumlar diliyorum.

Bu daha fazla para gerektiriyor ama =)  Haklısınız, keşke daha çok konuşulabilse. Ancak ülkemizde Camry'nin durumu belli maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2013, 21:54:59 »
Arabam com da yayımlanmış 3,5 litre Camry testi;

Toyota Camry 3.5 V6 : Toyota'nın lüks yüzü // 20 Şubat 2008 12:53:00


Toyota’nın lüks sınıftaki başarılı modeli Camry, 277 HP güç üreten 3.5 litrelik motoruyla muhteşem bir performans sunarken lüks ve ferah iç hacmiyle de özellikle iş adamları ve üst düzey yöneticilere göz kırpıyor.
          Otomobil markaları için özellikle lüks sınıfta rekabet etmek çok güç. Mercedes, BMW ve Audi’nin bu segmentteki başarısı malum. Onların arasından sıyrılıp kitleleri peşinden sürüklemek de her markanın harcı değil. Bunu bilen diğer markalar da farklı yönleri ve biraz daha makul fiyatlarıyla ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Fakat her şeye rağmen bu rekabetin ciddiyetinde olan firmalar, hedefledikleri satış rakamlarına ulaşmak için özellikle diğer sınıflarda kendi modellerini kullanan müşteri kitlesini takibe alıyor ve müşteri memnuniyetini güçlü tutmaya çalışıyorlar. Zaten buradaki müşteri kitlesi de Mercedes veya BMW gibi markaları satın almadığının bilincinde ama en az onlar kadar konforlu ve lüks bir otomobili daha makul fiyata satın aldığının da farkında… Bu modellerden biri de Toyota’nın lüks sınıftaki temsilcisi Camry. 
         İlk Tanışma
Lüks sınıfta bir otomobille seyahat edeceğinizde ister istemez biraz havanız değişiyor. Eğer beklentilerinizi de ona göre kurduysanız, heyecanınız iki kat artıyor. İşte Toyota Camry ile ilk göz göze gelmemiz de böyle oldu. İlk kez 2006 yılı Mart ayında dünyada satışına başlanan Camry’nin son nesli de işte böyle bir otomobil.
Açıkçası ilk görüşte otomobilin kesinlikle bir Toyota ve dolayısıyla Japon otomobili olduğu anlaşılıyor. Bilinen Toyota çizgileri Camry’e de taşınmış. Fakat otomobilin görüntüsü son derece güçlü ve aynı zamanda estetik. Yatay çubuklardan oluşan ızgara ve onunla bütünleşen ön tamponun yanı sıra dikey hatlı farlar Camry’e ayrı bir zarafet katıyor. Ayrıca, arka tekerleklerin ön kısmındaki kanatçıkların türbülansı azaltması, camlarla gövde arasındaki boşlukların azaltılması ve rüzgâr gürültüsünü minimuma indirecek silecekler sayesinde Camry son derece aerodinamik bir tasarıma da sahip. Camry’nin 16 inçalüminyum jantlara sahip tekerlekleri mümkün olduğunca köşelere taşınarak otomobil uzatılmadan "muhterem aks kafasi" mesafesi arttırılmış ve böylece hem sağlam hem de dinamik bir görünüme ulaşılmış.
Camry’nin iç mekânı; kalitesi ve şıklığıyla ile göz doldururken konforuyla da rakiplerini aratmıyor. Direksiyon simidi ve kapı kollarındaki ahşap kaplamalar ve şık gösterge tablosu Camry’yi son derece çekici kılarken orta konsol şık görünmesine rağmen kullanılan malzeme kalite hissini düşürüyor. Deri direksiyon simidi ve deri vites topuzunun yanı sıra şık deri koltuklar da lüks ve konforu pekiştiriyor. Yüksek kaliteli ses sistemi, 6 CD değiştiricili ve MP3 uyumlu radyo-CD çalar ve 6 hoparlör gibi müziğin keyfine varacağınız donamlara sahip olan Camry’de çift bölgeli klima da standart. Yükseklik ayarlı ve elektrik ısıtmalı ön koltuklar sayesinde sürücü ve ön yolcu için son derece konforlu bir yolculuk sağlanırken arka koltuklar da rahatlık ve konforuyla Camry’nin makam aracı olarak da çok mükemmel bir tercih olabileceğini gösteriyor.
Arkadaşlık yolda belli olur
Camry’nin yoldaki maharetini görmek için koltuğuna oturup direksiyonuna geçmek bile yetiyor.  Dual VVT-i sitemini sahip 3.5 litreV6 motorun gücünü kontağı çevirdiğiniz anda hissediyorsunuz. 6000 d/d 277 HP güç üreten bu motorun torku ise 4700 d/d de 346 Nm. Gerçekten 1600 kilogramı bulan ağırlığına rağmen Camry’nin yoldaki performasını ve çevikliğini görmeniz gerekiyor. Yolda kuş gibi süzülen bu konforlu makine, yola da adeta yapışıyor. Kalkışlardaki sarsıntı şiddetli gücün habercisi sanki…Bu güç yolda kararlı ve kesintisiz bir hale geliyor. Özellikle yüksek devirlere çıkıldığında gücü daha da fazla hissediyorsunuz. Camry’de sunulan 6 ileri otomatik şanzıman ile motorun uyumu da çok iyi. Akıllı vites kontrolü sürüş tarzını tespit ederek en uygun vitesi seçerken yokuş yukarı/yokuş aşağı vites kontrolü sayesinde rampada eğim saptanıp uygun vites seçiliyor, yokuş aşağı inerken de motor freni uygulanıyor. Bu başarılı şanzıman ve güçlü motorun uyumu sayesinde Camry 0-100 km/s hızlanmasını 7.4 sn gibi son derece başarılı bir süre de alırken otomobilin son sürati de 228 km/s’i buluyor.
Camry’de sürüş güvenliğini artıracak birçok özellik de standart olarak sunuluyor. Camry’de bulunan Fren Destek Sistemi; ABS ve EBD’nin mükemmel uyumu sayesinde son derece sağlıklı işliyor. Bunun sonucunda da Camry güvenlik mesafesinde sorunsuz bir şekilde durabiliyor. Elektronik Çekiş Kontrolü (TRC) ve Araç Denge Kontrol (VSC) gibi sistemlerin de yardımıyla yolda son derece etkin bir sürüş vaad eden Camry, hızla girilen virajlardan çok kolay çıkabiliyor. Camry’nin direksiyon sistemi de son derece etkili, sürücünün tepkilerini çok hızlı bir şekilde algılayıp doğru cevaplar verebiliyor.
 
Neden satın alınır?
Türkiye’de 2.4 lt ve 3.5 lt olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satılan Camry, 53,600 Euro’dan (1.548 YTL tutarındaki diğer masraflar da bu fiyata eklenecek.) başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında boy gösteriyor. Özellikle Toyota’yı daha önce kullanan ve memnun olan otomobil severlerin bir hayli ilgisi çeken Camry, özellikle pahalı fiyatlarıyla dikkat çeken Alman rakiplerine karşı fiyat avantajı sağlıyor. Bu hatırı sayılır fiyat farkı markanın müdavimi olmayanları ne kadar cezbediyor? Bu tabii ki bir soru işareti… Çünkü ancak Camry’yi kullanan biri kalitesini ve konforunu anlayabilir. O yüzden Toyota ile daha önce temas etmemiş tüketicilere, Camry gibi bir otomobili mutlaka test etmelerini öneririz. Özellikle yüksek donanım seviyesi ve bu donanımı destekleyen aktif ve pasif güvenlik önlemleriyle Camry, lüks sınıf otomobiller arasında çok cazip bir alternatif olabilir.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2013, 21:59:07 »
Bu daha fazla para gerektiriyor ama =)  Haklısınız, keşke daha çok konuşulabilse. Ancak ülkemizde Camry'nin durumu belli maalesef.

Mesela 98 model bir camry için ne dersiniz 16-20 bin tl ye rahat bulunabilecek bir araç. Amerikada satış rekorları kıran ve gerçekten çok uzun ömürlü bir araç.
Bence uzun yolculuklarda yakıt verileri de 2.0 litrelik araçlardan pek farklı olmaz.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2013, 22:37:37 »
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Efsane Toyotacı
 • *****
 • Araç: Corolla
 • Model Yılı: '10
 • Kilometre: 100
 • Kan Grubu: 0+
 • 367 kere teşekkür etti
 • 316 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2013, 23:31:15 »
Camry candir ama yeni kasasi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • ゴールドメンバ
 • *****
 • just do it
 • Araç: Camry
 • Model Yılı: '06
 • Kilometre: 225000
 • Kan Grubu: 0+
 • 346 kere teşekkür etti
 • 558 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #8 : Mart 14, 2013, 01:15:52 »
Çok harika bir  araba ama biraz daha beklemem gerekiyor
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Efsane Toyotacı
 • *****
 • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
 • Araç: Auris
 • Model Yılı: '12
 • Kilometre: 59088
 • Kan Grubu: 0+
 • 312 kere teşekkür etti
 • 511 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #9 : Mart 14, 2013, 02:53:56 »
Camry gerçekten kalitenin tavan yaptığı bir araçtır duruşuna bayılıyorum.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • CARİNAe 2.0 GLİ
 • Araç: Carina
 • Model Yılı: -
 • Kan Grubu: A+
 • 21 kere teşekkür etti
 • 33 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #10 : Mart 14, 2013, 09:38:25 »
Şaheser  :alkis:
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #11 : Mart 14, 2013, 19:29:26 »
dolapderede özel toyota servisi vardır Uzmanlar Toyota. buraya da haber bıraktım. satmak isteyen çok nadir çıkar dedi kendileri :)
geçen sene Bahçeşehir civarında bir işim vardı. gezinirken 98 kasa camry gördüm. hemen yanına gittim sağına soluna hayran hayran bakarken bir ses
 " -  hooop birader hayırdır.
   -- benimde almak istediğim çok güzel bir araç, acaba siz satmayı düşünüyor musunuz ( usulünce sordum tabii )  :)
   -  bunu bulana kadar ne kadar bekledim bilmezsiniz. asla satmam bu aracı demişti.
vesselam camry gerçek bir keyif ve güven aracı...
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • CARİNAe 2.0 GLİ
 • Araç: Carina
 • Model Yılı: -
 • Kan Grubu: A+
 • 21 kere teşekkür etti
 • 33 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #12 : Mart 14, 2013, 19:35:45 »
dolapderede özel toyota servisi vardır Uzmanlar Toyota. buraya da haber bıraktım. satmak isteyen çok nadir çıkar dedi kendileri :)
geçen sene Bahçeşehir civarında bir işim vardı. gezinirken 98 kasa camry gördüm. hemen yanına gittim sağına soluna hayran hayran bakarken bir ses
 " -  hooop birader hayırdır.
   -- benimde almak istediğim çok güzel bir araç, acaba siz satmayı düşünüyor musunuz ( usulünce sordum tabii )  :)
   -  bunu bulana kadar ne kadar bekledim bilmezsiniz. asla satmam bu aracı demişti.
vesselam camry gerçek bir keyif ve güven aracı...
valla Efkan bey 98 leri öle kalitesine göre pahalıda değil alınır aslında ama hem temizini bulacan bide motorun büyüklüğü insanı korkutuyor sanki ben 2.0 alacam her kafadan ses yani bilmiyorum öle bi gücün gaz pedalı beni korkutuyor yani
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #13 : Mart 14, 2013, 19:52:21 »
Ahmet bey 3.0 motor az yakar demek tabiki iyimserlik olur. fakat şehiriçi trafiğine çok çıkmıyorsanız ve genellikle uzun yolculuklar yapıyorsanız bence 2.0 motorla farkı az miktar olacaktır. 3.0 litre camry ile otoban kullanımında 100 km de 8 litre yakıt tüketimini yakalamak bence rahatlıkla mümkündür.
2.0 almak istediğiniz araç camry değildir diye düşünüyorum. zira camry 2.2  -  2.4 - 3.0 ve 3.5 litre motorlara sahip.
2.0 litre 98 model dolaylarında Carina larda çok güzel araçlardır. içleri ferah, atak, yakıt tüketimleri makul ve bakması camry ye göre daha uygun fiyatlıdır.
ama camry den alınan tadı vermezler haliyle.
içimde ukte kaldı; ne zaman Camry almak için kolları sıvasam gidip Subaru, Saab, Bmw, Honda gibi markalar aldım.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • CARİNAe 2.0 GLİ
 • Araç: Carina
 • Model Yılı: -
 • Kan Grubu: A+
 • 21 kere teşekkür etti
 • 33 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #14 : Mart 14, 2013, 20:08:52 »
Efkan bey yanlış anlattım galiba pardon benim zaten 98 carinam var alırken ne laflar işittim anlatamam (klasik laflar) bide camry baksaydım neler duyardım anlamında yazmıştım tekrar pardon + carina ya iltifatlarınız içinde teşekkürler  :)
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Efsane Toyotacı
 • *****
 • Araç: Corolla
 • Model Yılı: '91
 • Kilometre: 290
 • Kan Grubu: A+
 • 112 kere teşekkür etti
 • 488 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #15 : Mart 14, 2013, 21:55:40 »
neden tutulmuyor bu camry modelleri ? yakıt bukadar çok mu ?

bişey daha sorayım , lexus ile camry arasında konfor farkı varmıdır  ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #16 : Mart 14, 2013, 22:09:47 »
Ahmet bey Carina fazlasıyla övgüyü hak eden bir araç. Çok kısa süreli de olsa kullanma şansım oldu. Kabini ferah, direksiyona oturma pozisyonu ideal, otomatik olmasına rağmen kuru asfaltta bile patinaj yapacak kadar da çevik.
Camry ise, mükemmel konforlu, çok güçlü, çok sessiz, ihtiyaçları  karşılayabilecek kadar donanımlı ve bana göre çok estetik kasa çizgisi olan bir araç.
Carina detaylarını sizden duymak isteriz.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #17 : Mart 14, 2013, 22:21:13 »
neden tutulmuyor bu camry modelleri ? yakıt bukadar çok mu ?

bişey daha sorayım , lexus ile camry arasında konfor farkı varmıdır  ?
Camry tutulmayan bir araç değil fakat ülkemizdeki vergi sistemi ve yakıt fiyatları düşünülünce fazla tercih edilmiyor. Yakıt tüketimlerini kullanıcılarından öğrenmek daha gerçekçi olur.
Lexus Toyotanın Amerikan pazarı için ürettiği markadır. Toyotadan daha konforlu ve donanımlı oldukları söylenebilir.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • ゴールドメンバ
 • *****
 • just do it
 • Araç: Camry
 • Model Yılı: '06
 • Kilometre: 225000
 • Kan Grubu: 0+
 • 346 kere teşekkür etti
 • 558 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #18 : Mart 15, 2013, 11:42:43 »
Lexus toyotanın üst segment markasıdır.Toyotanın Türkiyeye gelmiş en lüx aracı camry dir.Oysa camry toyotanın d sınıf aracı ve normal bir araçtır.Mercedes,BMW lere kafa tutacak araçalrı avalon ve üstüdür.Lexsus ise super lüx araç sınıfı tüketici gurubunu hedef alır.Ferrraiye kafa tutacak araçları olduğu gibi mercedes s600 e rakip araçlarıda mevcuttur.Türkiyede Lexus nerede ise yok denecek kadar azdır.En büyük sebep vergi sistemdir.
İkinci el v6 ararken  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0        seçeneklerim arasında gs300 de vardı.Ancak ben hala cmry için bekliyorum.Kısmetse bu yaz olur umarım.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

 • Hiperaktif Toyotacı
 • ***
 • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
 • Araç: Başka Marka
 • Kan Grubu: ---
 • 8 kere teşekkür etti
 • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Daha Fazla Camry
« Yanıtla #19 : Mart 15, 2013, 20:05:18 »
Lexus toyotanın üst segment markasıdır.Toyotanın Türkiyeye gelmiş en lüx aracı camry dir.Oysa camry toyotanın d sınıf aracı ve normal bir araçtır.Mercedes,BMW lere kafa tutacak araçalrı avalon ve üstüdür.Lexsus ise super lüx araç sınıfı tüketici gurubunu hedef alır.Ferrraiye kafa tutacak araçları olduğu gibi mercedes s600 e rakip araçlarıda mevcuttur.Türkiyede Lexus nerede ise yok denecek kadar azdır.En büyük sebep vergi sistemdir.
İkinci el v6 ararken  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=44327.0        seçeneklerim arasında gs300 de vardı.Ancak ben hala cmry için bekliyorum.Kısmetse bu yaz olur umarım.
Mehmet Ali bey;
Yazı beklemenizin sebebi, satışta daha fazla araç olma olasılığı mı ? Yada henüz gönlünüze göre bulamadınız mı ?
Siz 3,5 Camry arıyordunuz hatırladığım kadarıyla. Yanılıyor muyum, yada fikriniz değişti mi. 2005-2006 3,0 litre olanlar sizce nasıldır ? Ben 98-00 ve 2005-2006 modeller arasında git gel yapıyorum. Hangisi temiz çıkarsa alırım diye düşünüyorum.
SAAB 9.3 LPT

Etiketler: