Gönderen Konu: Toyotanızla ilgili sorunlarınıza cevap burada  (Okunma sayısı 24394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: -
  • 44 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyotanızla ilgili sorunlarınıza cevap burada
« Yanıtla #20 : Şubat 18, 2013, 12:23:54 »
aramıza hoş geldiniz.

kısmet belki, iyi olacak hastanın dr ayağına gelir mi merakla soruyorum.

cuma akşamı park ettiğim arabamı (2007 corolla comfort 1.6) pazar çalıştırınca check power steering uyarısı verdi ve P/S ışığı yandı, direksiyon çok sertleşti. servisin acili vardı onu aradım biraz hareket ettirin geçebilir dedi ama 5-10 dk arası kullandım düzelmedi. bugün de denedim aynı. öğlen servise götürecem ama netten araştırdım hep beyin ve ecu arızası deyip 1000-2000 tl arası masraflar çıktığını öğrendim. bir yerde arkadaşın biri aküden voltajın düşük gelmesiyle de oluyor demiş ve akü kutup başlarını temizleyip vidalarını değiştirmiş düzelmiş.

bu arıza hangi sebeplerden dolayı oluşabilir. ne yapmalıyım?
2007 Toyota Corolla 1.6 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • toyosan alternatif otomotiv hizmetleri
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '07
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 18, 2013, 12:31:49 »
öncelikle yardımcı olmaya çalışmanızdan ötürü teşekkürler.. eminim bir sürü soru gelecektir ve bu başlık uzayıp gidecektir.. ben de bir auris kullanıcısı olarak zaman zaman danışmak isterim size müsadenizle..  profilinizden anladığım kadarıyla toyota kadar honda hakkında da bilginiz var.. benim şöyle bir sorum var.. sizce hiç detay vermeden yada spesifik olmadan en genel anlamda "toyota mı honda mı" diye sorulsa ne cevap verirdiniz ? teşekkürler..
Rica ederim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağı,

Direk cevabım Toyota olurdu  :)
ALTERNATİF OTOMOTİV ÖZEL SERVİS....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #22 : Şubat 18, 2013, 12:33:20 »
aramıza hoş geldiniz murat bey
teşekkür ederim hoşbulduk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #23 : Şubat 18, 2013, 12:37:16 »
aramıza hoş geldiniz.

kısmet belki, iyi olacak hastanın dr ayağına gelir mi merakla soruyorum.

cuma akşamı park ettiğim arabamı (2007 corolla comfort 1.6) pazar çalıştırınca check power steering uyarısı verdi ve P/S ışığı yandı, direksiyon çok sertleşti. servisin acili vardı onu aradım biraz hareket ettirin geçebilir dedi ama 5-10 dk arası kullandım düzelmedi. bugün de denedim aynı. öğlen servise götürecem ama netten araştırdım hep beyin ve ecu arızası deyip 1000-2000 tl arası masraflar çıktığını öğrendim. bir yerde arkadaşın biri aküden voltajın düşük gelmesiyle de oluyor demiş ve akü kutup başlarını temizleyip vidalarını değiştirmiş düzelmiş.

bu arıza hangi sebeplerden dolayı oluşabilir. ne yapmalıyım?
Yusuf Bey, yaşadığınız sorun maalesef ps ecu arızası voltaj değişimlerinden oluşması doğrudur ama bunu için sadece kutup başı oksitlerinin temizlenmesi yetmiyor aranızın şarj sistemi,konjektör verimi ve akünüzün kontrol edilmesi gerekli arızanın giderilmesi için de ps ecusunun tamiri yada değişimi yapılmalıdır.
Arıza bazen kendi kendine kaybolabilmekte arkadaşınızın aracında akü temizliğinden sonra arızanın yok olması da böyle bir durum
Sonuç olarak ps ecusunun değişimi yada tamiri yapılmalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Şubat 18, 2013, 12:45:04 »
Yusuf Bey, yaşadığınız sorun maalesef ps ecu arızası voltaj değişimlerinden oluşması doğrudur ama bunu için sadece kutup başı oksitlerinin temizlenmesi yetmiyor aranızın şarj sistemi,konjektör verimi ve akünüzün kontrol edilmesi gerekli arızanın giderilmesi için de ps ecusunun tamiri yada değişimi yapılmalıdır.
Arıza bazen kendi kendine kaybolabilmekte arkadaşınızın aracında akü temizliğinden sonra arızanın yok olması da böyle bir durum
Sonuç olarak ps ecusunun değişimi yada tamiri yapılmalı

fiyatı nasıl olur peki? serviste yaptıranlar belirttiğim gibi yüksek fiyatlarda yaptırmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #25 : Şubat 18, 2013, 12:55:51 »
Aramıza Hoşgeldin Murat usta..  :)
Hoşbulduk sezgin bey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #26 : Şubat 18, 2013, 12:59:19 »
fiyatı nasıl olur peki? serviste yaptıranlar belirttiğim gibi yüksek fiyatlarda yaptırmış.

yaklaşık fiyatı 1200 TL civarında işçilikle bu işlem 1500 olur yetkili servis dışında yenisi yok çıkması 600 TL gibi pek tavsiye etmem kısa zamanda tekrar arıza çıkabilir tamiri ise yaklaşık 200 tl gibi Ankara da şaşmaz da bu işi yapan çok elektronikci var tamiri garantili yaptırabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 193000
  • Model Yılı: '96
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 18, 2013, 13:00:57 »
murat bey bende çorumluyum ve çorumda ikamet ediyorum 96 xei aracım var ve devirdaim pompasından lok lok diye ara ara ses gelmekte sizde parça + işçilik ve parçanın markasını öğrenebilirmiyim teşekkürler
===Denenmiş Denenmez===

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 18, 2013, 13:01:39 »
Rica ederim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağı,

Direk cevabım Toyota olurdu  :)

Bende merak ettim şimdi murat bey neden honda ve toyota arasında kıyaslama yaparken direk toyota diyorsunuz çok merak ettim.Ben mesela honda'nın dizel motorunu merakla bekliyorum.Bu arada foruma hoş geldiniz :)
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #29 : Şubat 18, 2013, 14:05:54 »
murat bey bende çorumluyum ve çorumda ikamet ediyorum 96 xei aracım var ve devirdaim pompasından lok lok diye ara ara ses gelmekte sizde parça + işçilik ve parçanın markasını öğrenebilirmiyim teşekkürler

devirdaim olarak  GMB Japon  100 tl parça 100 tl işçilikle 200 tl ye mal olur AISIN orjinal Komple devirdaim 150 tl 100 tl işçilikle 250 tl   bizde olanlar bunlar japon olmayan GMB ve diğer marka devirdaimlerle fiyat ucuzlayabilir ama garantili olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #30 : Şubat 18, 2013, 14:11:03 »
Bende merak ettim şimdi murat bey neden honda ve toyota arasında kıyaslama yaparken direk toyota diyorsunuz çok merak ettim.Ben mesela honda'nın dizel motorunu merakla bekliyorum.Bu arada foruma hoş geldiniz :)

Öncelikle Teşekkür ederim,

evet :) direk toyota dedim bunu sebebi kesinlikle sorunlarından kalitesinden falan değil sakın yanlış anlamayın piyasada japon parçası bulunabilirliği açısından ve fiyat istikrarı pirim yapmasından dolayı toyota dedim. İki marka da sorunsuz ve kaliteli  opel yada vw özel servisi olsaydık şimdi ihya olmuştuk :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Şubat 18, 2013, 15:09:58 »
yaklaşık fiyatı 1200 TL civarında işçilikle bu işlem 1500 olur yetkili servis dışında yenisi yok çıkması 600 TL gibi pek tavsiye etmem kısa zamanda tekrar arıza çıkabilir tamiri ise yaklaşık 200 tl gibi Ankara da şaşmaz da bu işi yapan çok elektronikci var tamiri garantili yaptırabilirsiniz

teşekkürler Murat bey. öğle arasında servise götürdüm şaşmaz da pek bildiğim tanıdığım yok. dönüş yapacaklar durumla ilgili buradan paylaşırım yine. elektrikçiler garantili yapması o kadar uygunsa ve kaliteli oluyorsa biraz pişman olurum  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Şubat 18, 2013, 15:19:07 »
teşekkürler Murat bey. öğle arasında servise götürdüm şaşmaz da pek bildiğim tanıdığım yok. dönüş yapacaklar durumla ilgili buradan paylaşırım yine. elektrikçiler garantili yapması o kadar uygunsa ve kaliteli oluyorsa biraz pişman olurum  :(

İyi yapmışssınız servisten çıkacak neticeyi burad paylaşırsanız görüşlerimi bildiririm.Öyle moralinizi bozmayın yeni parça her zaman az riskli olandır ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Şubat 18, 2013, 15:28:28 »
İyi yapmışssınız servisten çıkacak neticeyi burad paylaşırsanız görüşlerimi bildiririm.Öyle moralinizi bozmayın yeni parça her zaman az riskli olandır ;)

ve pahalı olandır  :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #34 : Şubat 18, 2013, 15:35:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 5 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Şubat 18, 2013, 15:36:29 »
Öncelikle Teşekkür ederim,

evet :) direk toyota dedim bunu sebebi kesinlikle sorunlarından kalitesinden falan değil sakın yanlış anlamayın piyasada japon parçası bulunabilirliği açısından ve fiyat istikrarı pirim yapmasından dolayı toyota dedim. İki marka da sorunsuz ve kaliteli  opel yada vw özel servisi olsaydık şimdi ihya olmuştuk :)

son söylediğinizi  birçok özel servis ve yedek parçacıdan daha duymuştum.. toyota ve honda özel servis ustaları hem kaliteli ve sök-tak'ı daha kolay araçlarla uğraştıkları için memnunlar, öte yandan ise az müşteri gelmesinden ve az kazanmalarından ötürü ise şikayetçiler :)
2012 Auris 1.33 Comfort Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #36 : Şubat 18, 2013, 15:41:19 »
son söylediğinizi  birçok özel servis ve yedek parçacıdan daha duymuştum.. toyota ve honda özel servis ustaları hem kaliteli ve sök-tak'ı daha kolay araçlarla uğraştıkları için memnunlar, öte yandan ise az müşteri gelmesinden ve az kazanmalarından ötürü ise şikayetçiler :)
cok sukur musteri portfoyumuz iyi sikayetim espirisineydi :) periyodik bakimi atlamasinlar yeter :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Şubat 18, 2013, 16:14:38 »
peki size bir soru. toyotada hondada yalıtım neden zayıftır ? bu araçları sessiz yapmak için neler yapabiliriz ? ve orjinal kaput altı ve motor bölümünde bulunan yalıtım malzemesini bulabilirmisiniz ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #38 : Şubat 18, 2013, 16:29:28 »
peki size bir soru. toyotada hondada yalıtım neden zayıftır ? bu araçları sessiz yapmak için neler yapabiliriz ? ve orjinal kaput altı ve motor bölümünde bulunan yalıtım malzemesini bulabilirmisiniz ?

yalıtım sadece motor kaput altı ve motor bölümöü izolasyonu ile olmuyor orjinalinde bulunan bir ürün ise yetkili servisten temin edilebilir.Ses yalıtım problemleri özellikle japon menşei araçlarda sık karşılaşışan bir sorun bunun sebebi rekabet şartları ile alakalı segment değiştikce fiyat artmakta ses sorunu da kaybolmakta :)İzolasyon ile ilgili ses problemleri için toyota ilerleme kaydediyor en son çıkarttığı yeni auris buna bir örnek bu bütün modeller de ilerleyerek devam edecektir.Honda ses sorunu ise özellikle civic lerde devam etmekte :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 5 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Şubat 18, 2013, 17:03:26 »
evet yeni auriste motor sesi için (zaten azdı ama) motor ile sürücü kompartımanı arasına ek bir duvar çekmişler sanırım, saffetin garajı programında yeni aurisin testini yaparken aurisi tasarlayan mühendislerin başı ile röportaj yapmıştı ve orda söylemişti japon mühendis.. rüzgar sesi için ise ayna ile a direği arasına , motorun altındaki plastik korumaya, ve kaputun üstüne ve gt86 da olduğu gibi tavana yeni yönlendiriciler yapmışlar.. kullananların yorumlarını bekleyecez bakalım ne kadar işe yaramış.. bir de bari bu kasada fabrika çıkışı bridgestone turanz er300 kullanmasalar çok iyi olacak.. eski bisikletlerdeki dolma teker gibi herşeyi iletiyo mübarek
2012 Auris 1.33 Comfort Beyaz