Gönderen Konu: E12 Corolla ampul çeşitleri  (Okunma sayısı 40315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
Ynt: E12 Corolla ampul çeşitleri
« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2013, 23:54:49 »
H7 olması gerekiyor.Soket yapısı ona uyumlu ancak alırken kaliteli kit olması lazım mutlaka.
Mesela hangi markalar bnm hiç fikrim yok. Arabanın kullanim klavuzunda soketlerin nasıl cikarilacagi yazıyor o sıkıntı kalmadı halledebilirim.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2013, 23:54:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 13, 2013, 00:02:32 »
Mesela hangi markalar bnm hiç fikrim yok. Arabanın kullanim klavuzunda soketlerin nasıl cikarilacagi yazıyor o sıkıntı kalmadı halledebilirim.
Gerçekten uzun ömürlü olsun dersen http://www.novelcar.com/asp/product/471/Osram-Xenaelectron-H7-Tip-6000K-Xenon-Kit bunu öneririm.35 watt çekiyor sistemden 55w civarı sağlayabiliyor aracın sistemi dolayısıyla sorun olmaz.Ancak şu var sonradan takılan xenonlar farda sararma yapabiliyor bir süre sonra.Yani ısınması az olmalı ve bunda o sorun olmaz sanıyorum.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Mayıs 13, 2013, 00:26:49 »
Gerçekten uzun ömürlü olsun dersen http://www.novelcar.com/asp/product/471/Osram-Xenaelectron-H7-Tip-6000K-Xenon-Kit bunu öneririm.35 watt çekiyor sistemden 55w civarı sağlayabiliyor aracın sistemi dolayısıyla sorun olmaz.Ancak şu var sonradan takılan xenonlar farda sararma yapabiliyor bir süre sonra.Yani ısınması az olmalı ve bunda o sorun olmaz sanıyorum.
Fiyatı biraz fazla geldi ama kitler genelde aynı fiyatta. Sadece ampuller var o siteyi inceledim. www.novelcar.com/asp/product/372/Sun-Part-H7-Xenon-Ampulu şu nasıldır sıkıntı çıkarabilir mi.
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Mayıs 13, 2013, 00:35:20 »
Fiyatı biraz fazla geldi ama kitler genelde aynı fiyatta. Sadece ampuller var o siteyi inceledim. www.novelcar.com/asp/product/372/Sun-Part-H7-Xenon-Ampulu şu nasıldır sıkıntı çıkarabilir mi.
Onu ben olsam almam çünkü balast mevcut değil üzerinde ve sorun yapabilir bir süre sonra.Kendisi bozulsa neyse beraberinde tüm elektirk hattına zarar verebilirde.Eğer gerçekten iyi aydınlatma için düşünüyorsanız bunu ben olsam phlips yada osramın performanslı ampullerinden alırım(sarı renk) Hem sistemi ellememiş olursunuz hemde daha güzel olur.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Mayıs 13, 2013, 00:39:10 »
Onu ben olsam almam çünkü balast mevcut değil üzerinde ve sorun yapabilir bir süre sonra.Kendisi bozulsa neyse beraberinde tüm elektirk hattına zarar verebilirde.Eğer gerçekten iyi aydınlatma için düşünüyorsanız bunu ben olsam phlips yada osramın performanslı ampullerinden alırım(sarı renk) Hem sistemi ellememiş olursunuz hemde daha güzel olur.
Bahsettiğiniz markaların sadece ampullerinimi diyorsunuz yoksa kitlimi diyorsunuz?
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Mayıs 13, 2013, 16:34:29 »
Bahsettiğiniz markaların sadece ampullerinimi diyorsunuz yoksa kitlimi diyorsunuz?
Ampulüde var kitide var.Ama ben olsam sadece ampul alırım.Sonradan takacağınız xenon fara zarar verebilir ve aydınlatma eskisinden kötü olur sonra.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mayıs 13, 2013, 18:47:06 »
Olabilir tabi ama dediğim gibi kesinlikle sarı alın.Beyazlar özellikle biraz puslu havada çok kötü olur göremezsiniz bir şey.
Verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederim. Bitanesine karar verip alicam artık :)
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Mayıs 25, 2013, 20:10:37 »
Dün Osram coll blue 4300k xenon kısa far ampulleri elime ulaştı araca ampulleri taktım ancak deneme fırsatı hala bulamadım çünkü gündüz hiç birşey belli olmuyor. Aracida peder aldi götürdü bugünde deneyemicem :) araçtan cikan orjinal ampullerde dikkat ettim osram marka alman malıydı. Demekki toyota orjinallerde de osram kullanıyor. ilke buarada bu mesajı görürsen biliyosun arka sis farı orjinalde sağ taraf takilmamis oluyor araca sen uygulamismiydin?
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Mayıs 25, 2013, 21:00:30 »
arka sis farı orjinalde sağ taraf takilmamis oluyor
Sağ tarafada sis farı takarsanız muhtemelen tüvden kalırsınız.Aracın üretiminde yok çünkü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Mayıs 25, 2013, 21:05:56 »
Sağ tarafada sis farı takarsanız muhtemelen tüvden kalırsınız.Aracın üretiminde yok çünkü.
tuve gitmeden önce  orjinal sari osramlari takmayi düşünüyorum. Taktigim xenon ampullerde tuvden geçemez bence sizin fikrinz nedir?
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 25, 2013, 21:14:20 »
Dün Osram coll blue 4300k xenon kısa far ampulleri elime ulaştı araca ampulleri taktım ancak deneme fırsatı hala bulamadım çünkü gündüz hiç birşey belli olmuyor. Aracida peder aldi götürdü bugünde deneyemicem :) araçtan cikan orjinal ampullerde dikkat ettim osram marka alman malıydı. Demekki toyota orjinallerde de osram kullanıyor. ilke buarada bu mesajı görürsen biliyosun arka sis farı orjinalde sağ taraf takilmamis oluyor araca sen uygulamismiydin?

Abi bende tüv dolayısıyla takmadım orda zaten delikte yok :) (2 sene önce sormuştum tüvdeki görevliye "Bu arka sağ stopta sis lambası yok deliğide kesilmemiş ama çizilmiş dedim. adamda bana "Arabanın orjinalinde takılı halde değilse takmayın dedi Eğer takacaksanız tüve girerken sökün yoksa muaneden kalabilirsiniz dedi."
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Mayıs 25, 2013, 21:14:54 »
tuve gitmeden önce  orjinal sari osramlari takmayi düşünüyorum. Taktigim xenon ampullerde tuvden geçemez bence sizin fikrinz nedir?
Xenon ampulüde geçmez muhtemelen çünkü aracın farı uyumlu değil.Yani mercekli far yada otomatik yükseklik ayarı olan far olması lazım.Birde yanılmıyorsam far yıkama var ise sorun olmuyordu.Her ihtimale karşı 15 dk ayırıp orjinalleri takmakta fayda var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Mayıs 25, 2013, 21:16:59 »
Abi bende tüv dolayısıyla takmadım orda zaten delikte yok :) (2 sene önce sormuştum tüvdeki görevliye "Bu arka sağ stopta sis lambası yok deliğide kesilmemiş ama çizilmiş dedim. adamda bana "Arabanın orjinalinde takılı halde değilse takmayın dedi Eğer takacaksanız tüve girerken sökün yoksa muaneden kalabilirsiniz dedi."
Sağ arkada hiç bir yuva olmadığı gibi hatta yok.Zaten arka sis farının 2 tane olması gözü olmaktan başka bir şey sağlamaz.Trafiğin akış yönüne göre sağda yada solda olması sisli havalarda diğer araçlar tarafından farkedilmemizi sağlayacaktır amacıda budur zaten.Bakmayın günümüzde araçta yanan ne kadar ışık varsa yakıp sokaklarda gezmek moda(!) olmuş olsada doğru olan budur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Mayıs 25, 2013, 21:20:38 »
Sağ arkada hiç bir yuva olmadığı gibi hatta yok.Zaten arka sis farının 2 tane olması gözü olmaktan başka bir şey sağlamaz.Trafiğin akış yönüne göre sağda yada solda olması sisli havalarda diğer araçlar tarafından farkedilmemizi sağlayacaktır amacıda budur zaten.Bakmayın günümüzde araçta yanan ne kadar ışık varsa yakıp sokaklarda gezmek moda(!) olmuş olsada doğru olan budur.
Abi yuva var sadece2. kat olan reflektör kısmıyla kapatmışlar orayı birşeyle kesildimi dişleri hazır yani :) Ama orj. kalması tercihimdir yormunla aynı şeyleri düşünüyorum abi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Mayıs 25, 2013, 21:24:05 »
Abi yuva var sadece2. kat olan reflektör kısmıyla kapatmışlar orayı birşeyle kesildimi dişleri hazır yani :) Ama orj. kalması tercihimdir yormunla aynı şeyleri düşünüyorum abi
Kesilse dahi çok zor o reflektörün çıkıp yerine yuvalı olanla değişmesi lazım ancak o şekilde olur.Tabi hat çekilmesi falan ayrı bir şey.En güzeli aracın elektrik sistemiyle hiç oynamamak.Sonradan yapılacak bir şeyde en ufak hatada araç yanabilir bile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Facebook
  • 940 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Mayıs 25, 2013, 21:28:46 »
Kesilse dahi çok zor o reflektörün çıkıp yerine yuvalı olanla değişmesi lazım ancak o şekilde olur.Tabi hat çekilmesi falan ayrı bir şey.En güzeli aracın elektrik sistemiyle hiç oynamamak.Sonradan yapılacak bir şeyde en ufak hatada araç yanabilir bile.
Bencede :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 203 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mayıs 25, 2013, 21:52:23 »
Haklısınız ancak orda far olmasını gönül istiyor yansin işte başka amacı yok. Tabi tuvden gecemiyosun haliyle. :)
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 77 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Mayıs 25, 2013, 21:57:58 »
Haklısınız ancak orda far olmasını gönül istiyor yansin işte başka amacı yok. Tabi tuvden gecemiyosun haliyle. :)
Gereksiz hareketler bunlar   :D