Gönderen Konu: Japon Asakashi Filtre, NİBK Fren Balata ve Diski Hakkında  (Okunma sayısı 191445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Merhaba,

Uzunca bir aradan sonra forumda gezinirken ve sağolsun Serkan Şavlı arkadaşımız ile yazışmalarımızdan sonra, Toyota orijinal parçaları ile birlikte Tem Motorlu Araçlar olarak ithalatını yaptığımız birkaç ürün tanıtmak istedim.

Ürünler Japon JNBK Co. firmasın ait olup, Türkiye piyasasındaki en kaliteli ürünlerden olduğuna eminim, kullanan ve kullanacak arkadaşlarımızda olumlu/olumsuz yorumlarını burada paylaşabilirler.

Toyota marka araçlar için stoklu çalışmakla beraber talebe aynı gün cevap verebilmekteyiz.Diğer marka araçlar için özel sipariş üzerine ithalat yapabiliriz, ancak önceden fiyat vermemiz de mümkün.Fiyatlar ve gönderi şekli hakkında benimle forumdan özel mesaj atarak yada info@temotomotiv.com.tr adresine mail atarak irtibata geçebilirsiniz.Toyota Club TR üyelerine kolaylık sağlamak adına stokla sınırlı kampanya olarak kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.

JS Asakashi Filtreleri

Lütfen inceleyin http://www.js-filter.com/

Piyasadaki en iyi filtreden bile üç kat daha fazla filtrelizasyon sağlayan, kaliteli ve yoğun kağıt kullanımı, spin-on yağ filtrelerinde uygun basınçlı tahliye valfi kullanımı ile güvenilir.Tanıtım amacı ile fiyatları piyasada satılan filtreler (çin malları hariç) civarında olması bazı kişiler tarafından yok canım bu fiyata japon malı filtremi olur, kesin bir hilesi hurdası vardır gibi yorumlara sebep olabilir.İşin içindeki tek hile çok düşük kar marjlarımız olduğunu açıkça belirtebilirim.

E15 corolla dizel araçlarda kullanılan piyasa filtrelerinin bariz ses yaptığının farkındayız, ses rahatsız edici olabilir ama daha da önemlisi filtrenin toz tutuculuk gibi bir özelliği yok, polen filtreleride aynı şekilde, sadece yerine uyan kıvrılmış kağıtların bakla sıklığına hiç baktınız mı? 25 santimetrede 25 baklası bile olmayan dümdüz kağıt sizin klima sisteminizi ve sizi tozdan nasıl koruyabilir? 

NİBK Fren Balata ve Diskleri

Lütfen İnceleyin http://www.jnbk-brakes.com/

Piyasada fren diski ve balataları konusunda birçok yanlış algı var, "japon malı pahalıdır", "japon malı balata serttir", "yumuşak balata iyidir", vs. , peki Japon malı bir balata var yarı seramik malzeme  , uzun ömür, sıfır ses, güzelim jantlarımızı kapkara eden orijinal balatadan çok daha az toz vaat eden üstelik piyasadaki muadillerinden daha uygun fiyatlıdır desem? tabii ki kullanmayan herkes gibi hayır olamaz deriz, dedik de ancak aldığımız numuneleri kullandığımızda biz de şaşırdık ve Toyota araçlar için bu balatayı Türkiye'ye getirme kararı aldık.Şu an hemen hemen tüm Toyota araçları için stok sahibiyiz.

Balataların kutu içeriğinde binek araçlar için balata metal şimleri ve şimlerin gresleri, ağır vasıtalar için ise yanmaz gres tutucu lif şimler ve gresleri de gelmektedir.Orjinal yada piyasa malı bir diskle kullanılması balatanın avantajlarını absorbe etmiyor, sadece aynı marka disk ile kullanım fren kuvettini biraz daha yükseltiyor, bu konu özellikle test edilmiştir.

Diskler için şu an siparişimiz bulunmakta ancak Mart başından önce temin edemiyoruz maalesef.

Saygılar

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
Ynt: Japon Asakashi Filtre, NİBK Fren Balata ve Diski Hakkında
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2012, 20:33:55 »
Bugün Ufuk hocamdan Asakashi marka hava ve polen filtresi aldım. Yarın gelince yorumlarımı buradan paylaşırım.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2012, 21:04:00 »
Bizim efsane kasaların parçaları da mevcut mu?
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2012, 22:53:05 »
Bizim efsane kasaların parçaları da mevcut mu?
Tabi ki 101 unutulur mu :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2012, 23:17:21 »
Yağ filtreleri hep kağıt tip mi? Bir ara sitemizde bir arkadaş yurt dışında kullanılan daha üstün nitelikli kumaş tip filtrelerden örnekler vermişti, o tip filtreler de var mı firmanın ürünleri içinde?

2009 Corolla d4d için hava ve kabin filtre fiyatları ne kadardır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2012, 23:29:30 »
Yağ filtreleri hep kağıt tip mi? Bir ara sitemizde bir arkadaş yurt dışında kullanılan daha üstün nitelikli kumaş tip filtrelerden örnekler vermişti, o tip filtreler de var mı firmanın ürünleri içinde?

2009 Corolla d4d için hava ve kabin filtre fiyatları ne kadardır?

Kumas dediginiz polar icerikli yag filtreleridir, standart olarak uretimleri yok ancak yuksek adet ile talep edersek uretebilirler yalniz maliyeti yuksek olacagindan kimsenin tercih edecegini sanmiyorum.

Yag filtresi: 10TL
Hava filtresi: 25TL
Polen filtresi: 20TL
Mazot filtresi: 25TL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Bir başkadır benim memleketim...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '05
  • 533 kere teşekkür etti
  • 165 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2012, 00:18:00 »
Kumas dediginiz polar icerikli yag filtreleridir, standart olarak uretimleri yok ancak yuksek adet ile talep edersek uretebilirler yalniz maliyeti yuksek olacagindan kimsenin tercih edecegini sanmiyorum.

Yag filtresi: 10TL
Hava filtresi: 25TL
Polen filtresi: 20TL
Mazot filtresi: 25TL

Peki Ufuk Bey,

Bizim efsanelerin hava filtresi, yağ filtresi, benzin filtresi ücretleri ne kadar? Yüksek modellerle aynı fiyat olmasa gerek?
Şimdi Avensis 1.6 Elegant
97, 1.3 XE A/C, DÜPLÜ:) ( Eskiden )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2012, 00:35:00 »
Peki Ufuk Bey,

Bizim efsanelerin hava filtresi, yağ filtresi, benzin filtresi ücretleri ne kadar? Yüksek modellerle aynı fiyat olmasa gerek?

Fiyatlarin araclarin uretim yili ile hicbir alakalari yok, modeli yuksek aracin parcasida pahali olur inanisi piyasa efsanesi, fiyatlar tamamen maliyetler ile alakalidir, mesela1.3 EE100 araciniz icin,

yag filtresi 10TL
hava filtresi 15TL
benzin filtresi 10TL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • BOZKURT 68
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2012, 00:39:40 »
ufukcugum seni gormek ne guzel yarin goruselim balata hakkinda bir cesit yapalim filitrede bayilik var bende ozellikle balatani kendi aracimda deneyecegim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2012, 01:33:08 »
Merhaba Ufuk bey bende profilimde ki avensis'im için hava, yağ ve polen filtresi temin etmek isterim. yazdığım ürünler elinizde varsa fiyat alabilir miyim?
2001 Avensis 2.0 D4 sol extra

Uyarı!!! Ağzınızı kullanmadan önce beyninizle olan bağlantısını kontrol ediniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2012, 10:12:24 »
Ufuk beyden aldığım Asakashi marka hava ve polen filtreleri dün elime ulaştı. Öncelikle paketleme ve hediyeler için teşekkürlerimi sunuyorum :) Ürünü şöyle tarif edeyim, geçen hafta otostart.com dan kaliteli diye Valeo marka polen filtresi almıştım. Ürünün fiyatı 30 TL + kargoydu. Ben 25 TL ye mal ettim servis filtreye 50 TL deyince doğal olarak çok uyguna geldi diye düşünüyordum :) Ürünü aracıma taktım, aracın orjinalinden çıkan filtreye göre kalitesiz duruyordu. Neyse yarı yarıya idare eder diye düşünürken Ufuk beyle şans eseri karşılaştık ve yedek parça tedarikine başladıklarını öğrendim. Asakashi markasını çok övdü, övdüğü kadar da varmış bence :) Polen filtresi için üründen şöyle bahsedeyim en az orjinali kadar kaltieli bir ürün. Zaten elinize alınca farkı anlıyorsunuz. Hava filtreside aynı şekilde gerçekten çok kaliteli. Burada iki tane arkadaşa gösterdim onlarda sipariş vermek istediler birisinde VW Transporter diğerinde Skoda Octavia var. Ama maalesef sadece toyota ürünleri satıyorlarmış. Bence herkes deneyebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #11 : Aralık 26, 2012, 11:10:57 »
Ufuk beyden aldığım Asakashi marka hava ve polen filtreleri dün elime ulaştı. Öncelikle paketleme ve hediyeler için teşekkürlerimi sunuyorum :) Ürünü şöyle tarif edeyim, geçen hafta otostart.com dan kaliteli diye Valeo marka polen filtresi almıştım. Ürünün fiyatı 30 TL + kargoydu. Ben 25 TL ye mal ettim servis filtreye 50 TL deyince doğal olarak çok uyguna geldi diye düşünüyordum :) Ürünü aracıma taktım, aracın orjinalinden çıkan filtreye göre kalitesiz duruyordu. Neyse yarı yarıya idare eder diye düşünürken Ufuk beyle şans eseri karşılaştık ve yedek parça tedarikine başladıklarını öğrendim. Asakashi markasını çok övdü, övdüğü kadar da varmış bence :) Polen filtresi için üründen şöyle bahsedeyim en az orjinali kadar kaltieli bir ürün. Zaten elinize alınca farkı anlıyorsunuz. Hava filtreside aynı şekilde gerçekten çok kaliteli. Burada iki tane arkadaşa gösterdim onlarda sipariş vermek istediler birisinde VW Transporter diğerinde Skoda Octavia var. Ama maalesef sadece toyota ürünleri satıyorlarmış. Bence herkes deneyebilir.

Teşekkür ederim Serkan, kazasız belasız kullanman dileğiyle :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 26, 2012, 12:15:48 »

serkan servis sıkıntı yaratmasın orjinal ürün kullanmıyorsunuz diye ? bakıma giderken yanındamı götürdün yoksa kendin değiştirdin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #13 : Aralık 26, 2012, 12:17:14 »
ufukcugum seni gormek ne guzel yarin goruselim balata hakkinda bir cesit yapalim filitrede bayilik var bende ozellikle balatani kendi aracimda deneyecegim

Salih abi ürünlerin kargoda iki koli halinde takip numaraları,

1. Koli: KP01353250029
2. Koli: KP01353251347

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Aralık 26, 2012, 12:24:06 »
serkan servis sıkıntı yaratmasın orjinal ürün kullanmıyorsunuz diye ? bakıma giderken yanındamı götürdün yoksa kendin değiştirdin

Kendim değiştirdim :) Bakıma giderken orjinallerini takacağım, servisede daha sonra değiştireceğim diyeceğim :) Aracın garantisinin bitmesine 1 sene kaldı nası olsa :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Aralık 26, 2012, 12:29:45 »
Kendim değiştirdim :) Bakıma giderken orjinallerini takacağım, servisede daha sonra değiştireceğim diyeceğim :) Aracın garantisinin bitmesine 1 sene kaldı nası olsa :)

yani  servis sıkıntı yapar :) hakkaten ya bazen diyorum 435 lira vermedik 2 sene daha garanti için iyimi ettik kötümü :S gider 4. senede bi turbo arızası verir bi koyar bi koyar :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Aralık 26, 2012, 12:45:45 »
yani  servis sıkıntı yapar :) hakkaten ya bazen diyorum 435 lira vermedik 2 sene daha garanti için iyimi ettik kötümü :S gider 4. senede bir turbo arızası verir bir koyar bir koyar :D

Ben daha hiç turbo arızası çıkaran D4D görmedim :) Umarım başımıza gelmez. Zaten 2 sene daha servise vereceğimiz parayla turboyuda yenileriz orasıda ayrı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Aralık 26, 2012, 12:53:27 »
Sakura filtre hakkında görüşleriniz nedir?
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 26, 2012, 13:00:44 »
Ben daha hiç turbo arızası çıkaran D4D görmedim :) Umarım başımıza gelmez. Zaten 2 sene daha servise vereceğimiz parayla turboyuda yenileriz orasıda ayrı :)

benim arkadaşımın başına geldi garanti bitti 4 ay sonra turbo iptal şansmı artık anlamadım mübarek bitimi beklemiş :D  orasıda doğru servis sömürdüğü için aynı parayı alıyor. bende  1 sene daha katlanıyım sonra servise gitmez herhalde araç :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #19 : Aralık 26, 2012, 13:05:47 »
Sakura filtre hakkında görüşleriniz nedir?

Dün Serkan'a da söyledim Sercan bizde kullandık Sakurayı Endonezya'da üretim yapan bir Japon firması, ürünleri piyasadaki birçok üründen iyidir ama Asakashi'nin yanına yaklaşamaz, bu da onların satış politikası çünkü piyasadaki Çin ve kalitesiz yerli malları ile başedemiyorar.

Biz orijinal parçanın yanında olabildiğince en kaliteli aftermarket ürünleri kullanmaya ve satmaya özen gösteriyoruz, evet piyasadaki en ucuz ürünler bizim sattıklarımız değil ama sattığımız ve kullandığımız ürünlere orijinalleri kadar güvenmek istiyoruz. www.temotomotiv.com.tr sayfamızda ürünlerimiz kısmını ziyaret ederseniz ürünleri görebilirsiniz.

Saygılar.