Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
246 (16.6%)
Atiker
223 (15.1%)
Lovato
164 (11.1%)
BRC
412 (27.8%)
Voltran
13 (0.9%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.4%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.9%)
Teleflex
51 (3.4%)
Aldesa
15 (1%)
Zavolli
97 (6.6%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
106 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
30 (2%)
Romano
16 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 1044

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 137636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '18
  • Kan Grubu: ---
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #840 : Kasım 26, 2019, 16:50:31 »
Arkadaşlar donanımhaber de "kendi lpg ayarını kendin yap" konumuz var, dndd nick benim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, bir göz atmadan lpg taktırmayın derim, bir de her marka lpg ye ayar yapılamıyor örneğin prins ve brc, ayar yapılabilen bir marka seçerseniz örneğin atiker, lovato, zavoli vs bayiye muhtaç kalmazsınız, kendiniz yapamasanız da ayar yapabilen birilerini bulursunuz, unutmayın yol ayarı çoook önemli, gerek yok diyene arabanızı elletmeyin
https://mobile.donanimhaber.com/kendi-lpg-ayarini-kendi-yapmak--43572981-71
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #840 : Kasım 26, 2019, 16:50:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 145000
  • Kan Grubu: B+
  • 30 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #841 : Kasım 26, 2019, 20:17:49 »
Arkadaşlar donanımhaber de "kendi lpg ayarını kendin yap" konumuz var, dndd nick benim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, bir göz atmadan lpg taktırmayın derim, bir de her marka lpg ye ayar yapılamıyor örneğin prins ve brc, ayar yapılabilen bir marka seçerseniz örneğin atiker, lovato, zavoli vs bayiye muhtaç kalmazsınız, kendiniz yapamasanız da ayar yapabilen birilerini bulursunuz, unutmayın yol ayarı çoook önemli, gerek yok diyene arabanızı elletmeyin
https://mobile.donanimhaber.com/kendi-lpg-ayarini-kendi-yapmak--43572981-71

İyi günler, benim aracımın LPG enjektöründe arıza var ve ATIKER servisi yüksek bir rakam söyledi ve bu halde ayar tutmaz dedi. Ayarı araç sabitken yapıyoruz dedi. AE101 lerde LPG ayarının yolda yapılması gerekiyor mu?
Volkswagen Polo (2015)  0-15.000
Opel Astra (2016) 0-...
Toyota Corolla (1994) 145.000-...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '16
  • Kilometre: 41800
  • 1 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #842 : Kasım 28, 2019, 00:08:59 »
prinsin silverline ve vsı kitleri haricindeki kitleri ve yazılımları başka firmaların tecnomaxta enjektörler omvl nin ecomaxtaki enjektörleri bildiğiniz kırmızı valtek enjektör (Atikerin en alt seviye kitinde kullandığı enjektör) prinsin silverline veya vsı kiti haricinde durum bu, tecnomax taktıracağınıza gidin daha ucuza omvl taktırın aynı enjektör benzer yazılım, ecomaxı arabamın yanından bile geçirmem

Benim technomaxtaki enjektörde prins yazıyordu diye hatırlıyorum. 09.2019 üretimi. Değiştimi ki firma?
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 10380
  • Kan Grubu: A+
  • 42 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #843 : Kasım 28, 2019, 01:12:14 »
Benim technomaxtaki enjektörde prins yazıyordu diye hatırlıyorum. 09.2019 üretimi. Değiştimi ki firma?
Hayır hocam sanırım yanlış anlattım elbetteki enjektörün üzerinde omvl yazmaz prins yazar ancak onu omvl firmasından tedarik ediyor demek istedim aynı şey Atikerde de var, grand kitin içindeki enjökterde kendi simgesi olan A yazıyor ancak onu romano firmasından tedarik ediyor romano da simgesi olan R yazıyor, iki enjektör de aynı firmanın birinin üzerinde A yazıyor diğerinde R

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #844 : Aralık 01, 2019, 20:49:39 »
İyi günler, benim aracımın LPG enjektöründe arıza var ve ATIKER servisi yüksek bir rakam söyledi ve bu halde ayar tutmaz dedi. Ayarı araç sabitken yapıyoruz dedi. AE101 lerde LPG ayarının yolda yapılması gerekiyor mu?
Esasen Yol ayarı aracın markasından bağımsız, her sıralı sistem lpg li araçlarda yol ayarı yapılabilir
Sizin atikerin modeli nedir, eski fast modeliyse eğer pek bir ayarı yok malesef, onun dışınoa diğer modellerine yolda ayar yapabilirsiniz
Enjektörünüz eski tip 3 ohm kırmızı enjektörlerdense n11 de 120tl ye var gold enjektörleri 200 tl alıp kendiniz takın veya bi lpg ciye taktırın
ayarını da becerebilirseniz kendiniz yapabilirsiniz, laptopunuz varsa pl2303hx li kablo alın programı internetten bulabilirsiniz
Enjektör bozukken ayar tutmaz olayıda bir tuhafmış, yani enjektörün bozuk olmasıyla ayarın pek ilgisi yok, enjektör bozuksa eğer araç tekleme vuruntu yapar ve bu ayarla düzelmez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 145000
  • Kan Grubu: B+
  • 30 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #845 : Aralık 02, 2019, 18:13:17 »
Esasen Yol ayarı aracın markasından bağımsız, her sıralı sistem lpg li araçlarda yol ayarı yapılabilir
Sizin atikerin modeli nedir, eski fast modeliyse eğer pek bir ayarı yok malesef, onun dışınoa diğer modellerine yolda ayar yapabilirsiniz
Enjektörünüz eski tip 3 ohm kırmızı enjektörlerdense n11 de 120tl ye var gold enjektörleri 200 tl alıp kendiniz takın veya bi lpg ciye taktırın
ayarını da becerebilirseniz kendiniz yapabilirsiniz, laptopunuz varsa pl2303hx li kablo alın programı internetten bulabilirsiniz
Enjektör bozukken ayar tutmaz olayıda bir tuhafmış, yani enjektörün bozuk olmasıyla ayarın pek ilgisi yok, enjektör bozuksa eğer araç tekleme vuruntu yapar ve bu ayarla düzelmez

Aracımda Atiker Nanofast kiti mevcut. Sanırım bahsettiğiniz 3 ohm luk valtek enjektörlerden var. Gold serisi uyumluysa kendim alıp yaparım montajını. Usta biraz kendi ürününü satmaya uğraşıyordu pek güvenemedim. Kendim ayar yapma konusunu epeydir düşünüyorum eğer yolda ayara gerek yoksa kendim ayar yapabilirim. Tabi değerleri de öğrenmem gerek.
Volkswagen Polo (2015)  0-15.000
Opel Astra (2016) 0-...
Toyota Corolla (1994) 145.000-...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #846 : Aralık 05, 2019, 22:37:55 »
Aracımda Atiker Nanofast kiti mevcut. Sanırım bahsettiğiniz 3 ohm luk valtek enjektörlerden var. Gold serisi uyumluysa kendim alıp yaparım montajını. Usta biraz kendi ürününü satmaya uğraşıyordu pek güvenemedim. Kendim ayar yapma konusunu epeydir düşünüyorum eğer yolda ayara gerek yoksa kendim ayar yapabilirim. Tabi değerleri de öğrenmem gerek.
Programı açıp bakmak lazım enjektör tipinde 2ohm ejektör var mı diye, internetten alırsanız aldığınız satıcıya sorun onlar bilirler, aslında fazla para verip daha pahalı enjektör almak mantıklımı bilemiyorum, bunun dışında bana hiç nanofast denk gelmedi diğer konuda bir kaç kişi nanofast a bağlanamadığını söyledi net bilgim yok ama nanofast da fast la aynı programı kullanıyor sanırım ve onun da fazla bir ayarı yok malesef