Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
430 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1019

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 207274 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 4 kere teşekkür etti
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #820 : Ağustos 28, 2019, 01:00:34 »
Brc comfort taktırdım yakıtım yari yarıya düştü bence tüpten onemlisi takan tamircininde yeteneği önemli

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #820 : Ağustos 28, 2019, 01:00:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #821 : Ağustos 28, 2019, 11:56:50 »
Lpg taktırarak aslında aracınıza da yatırım yapmış oluyorsunuz. Satarken de lpg li bir araç olarak satacaksınız. Lpg ile her türlü tasarruf ediyorsunuz

+1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #822 : Ağustos 28, 2019, 13:35:14 »
En makul olan obd li kitler,bu da atiker ve lovato da mevcut,atikerin serisi yazılmış,isterseniz lovato serisi için 444 6 264 destek hattını arayıp sorun,hem fiyatını da öğrenebilirsiniz, sonra hangi markaya karar verirseniz iyi usta arayışına girersiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #823 : Ağustos 28, 2019, 20:54:28 »
En makul olan obd li kitler,bu da atiker ve lovato da mevcut,atikerin serisi yazılmış,isterseniz lovato serisi için 444 6 264 destek hattını arayıp sorun,hem fiyatını da öğrenebilirsiniz, sonra hangi markaya karar verirseniz iyi usta arayışına girersiniz.
Dediğin gibi Lovato’yu da soracağım Tokay abi. Finale kalan üçlü benim için Atiker Grand, AKL Elegrand, Lovato OBD2 abi :)

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 28, 2019, 20:59:06
Brc comfort taktırdım yakıtım yari yarıya düştü bence tüpten onemlisi takan tamircininde yeteneği önemli
Hocam Auris 1.33 de Comfort kullanmıştım. Malesef memnun kalamamıştım...
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #824 : Ağustos 29, 2019, 13:07:20 »
Ben Yaklaşık  3,5 yıldır Brc nin normal  modelini kullanıyourm  m11 di sanıırm  çok memnunum şükür hiçbir sorunum sıkıntım yok çekiş  , yakıt  , performans her anlamda memnunum . Ama şunu söyleyeyim  ben daha önce  2 defa Lpg yüzünden  araç sattım . 4 yıl benzinli olarak bindim aracıma sırf düzen tutmaz sorun yaşarım diye  gene aracımdam sogurum diye . Kendisi forum üyemiz olduğun için yazıyorum buradan  reklam anlaşılmasın Anakara Mocan Otogaz  - Övünç abiye Allah razı olsun çok kahrımı çekti taktırma sürecinde ve sonrasında . Ama bu kadar memnun kalacağımı bilseydin inanın bu kadar beklemezdim . Ankara da Lpg  taktıracak forumdaki arkadaşlarıma da tavsiye ederim kendisini . 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #825 : Ağustos 29, 2019, 13:51:20 »
Ben Yaklaşık  3,5 yıldır Brc nin normal  modelini kullanıyourm  m11 di sanıırm  çok memnunum şükür hiçbir sorunum sıkıntım yok çekiş  , yakıt  , performans her anlamda memnunum . Ama şunu söyleyeyim  ben daha önce  2 defa Lpg yüzünden  araç sattım . 4 yıl benzinli olarak bindim aracıma sırf düzen tutmaz sorun yaşarım diye  gene aracımdam sogurum diye . Kendisi forum üyemiz olduğun için yazıyorum buradan  reklam anlaşılmasın Anakara Mocan Otogaz  - Övünç abiye Allah razı olsun çok kahrımı çekti taktırma sürecinde ve sonrasında . Ama bu kadar memnun kalacağımı bilseydin inanın bu kadar beklemezdim . Ankara da Lpg  taktıracak forumdaki arkadaşlarıma da tavsiye ederim kendisini .
Her işte olduğu gibi LPG sektöründe'de tecrübe çok önemli her defasında vurguluyoruz takılacak kit'ten daha önemlisi usta tecrübesidir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #826 : Kasım 11, 2019, 15:55:46 »
2018 corolla aracıma Kayseride Dempa Lpg de Prins teknomax takdırdım ve gayet memnunum aracım neredeyse yüzde elli tassaruf yapıyor  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #827 : Kasım 11, 2019, 18:06:43 »
Prins den şaşmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #828 : Kasım 12, 2019, 20:33:30 »
1.33 e prins technomax taktırdım daha ölçmedim ilk depo  ::) aracı zorladım, son hızda benzinle lpg arasında hız farkı olmadı sevindirici hep böyle olur inş
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #829 : Kasım 12, 2019, 22:17:55 »
Ayni kiti bende kullaniyorum sorun yasamazsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla hibrit dream
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '20
  • 16 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #830 : Kasım 25, 2019, 08:47:51 »
Corolla 1.6 vision manuel aracıma ocak ayında LPG taktırmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle Çorum Özençlere giderim. Aracı 6-7 sene kullanmayı düşünüyorum. Size sorum BRC Comfort mu Pilatinum mu önerirsiniz. Bu seq32 pilatinum mu oluyor anlayamadım. Gönül ister ki Atiker taktırayım ama yerli malına pek güvenemiyorum. Obd2 li Kit takan ustalarla görüştüm Atiker Lovato ustalarıyla, emme manifoldunu deliyor musunuz dediğimde mecbur delinecek delmeden pipo yöntemi uygulayanlarda ilerde sıkıntı çıkardığı söylendi ama yine de BRC iyidir diye düşünüyorum. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #831 : Kasım 25, 2019, 09:02:59 »
Corolla 1.6 vision manuel aracıma ocak ayında LPG taktırmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle Çorum Özençlere giderim. Aracı 6-7 sene kullanmayı düşünüyorum. Size sorum BRC Comfort mu Pilatinum mu önerirsiniz. Bu seq32 pilatinum mu oluyor anlayamadım. Gönül ister ki Atiker taktırayım ama yerli malına pek güvenemiyorum. Obd2 li Kit takan ustalarla görüştüm Atiker Lovato ustalarıyla, emme manifoldunu deliyor musunuz dediğimde mecbur delinecek delmeden pipo yöntemi uygulayanlarda ilerde sıkıntı çıkardığı söylendi ama yine de BRC iyidir diye düşünüyorum. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Brc comfort yerine platinum düşünün derim bütçeniz comfortta yetiyorsa onun yerine Atiker grand gold AKL elegant tavsiye ederim bende Atiker grand var yol ayarı vss kendim yaptım 10000 km dir sorunsuz kullanıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #832 : Kasım 25, 2019, 10:27:34 »
Yerli malına neden güvenmiyorsunuz anlam veremedim sonuçta hiçbir LPG markası tamamı yerli değil milletin öve öve bitiremediği prins kendisi üretici bile değil sadece distiribitörlük yapıyor kablo tesisatı bir yerden ECU başka bir yerden enjektörleri kehin marka yani anlayacağınız birleştirme yapıp piyasaya sunuyor yine Atiker,AKL,BRC veya Lovato geneli italyan kökenli,sizin için önemli olan yapacağı iş sunacağı hizmet yoksa temelde hepsi aynı en önemlisi usta tecrübesi,benim 2.0 136 hp araçta 70 bin km'dir AKL takılı çok şükür daha tık demedi, taktıracağınız marka hangisi olursa olsun kesinlikle obd2 özelliği olan kitleri tercih ediniz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla hibrit dream
  • 16 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #833 : Kasım 25, 2019, 11:30:40 »
Atikere iş yapamayacağından güvensizliğim yok. Ama OBD2 bu kadar önemliyse tercihim Lovato olur. Şu an hangisini tercih ederim çok net bir fikrim yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #834 : Kasım 25, 2019, 12:39:21 »
Bakın size bir örnek daha vereyim BRC ve zavoli ikiside temelde aynı yazılımı ECU sistemini enjektörleri kullanıyor birinden sökün ötekine takın hiç farketmez yani sadece ismine bakarak karar vermeyin önemli olan ilk önce usta tecrübesi sonrasında LPG kit malzeme kalitesi zira iyi bir usta en kötü kiti bile sağlıklı çalıştırır.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla hibrit dream
  • 16 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #835 : Kasım 25, 2019, 12:47:39 »
Sivasta yaşıyorum Çorum özençlere gitmeyi düşünüyorum. Belli burda da iyi usta vardır onu da bir araştıracağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #836 : Kasım 25, 2019, 21:20:44 »
Daha once yerli mallarinida denedik sonuc husran prins in argesi saglam yazilimlari guncel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #837 : Kasım 25, 2019, 21:28:34 »
Daha once yerli mallarinida denedik sonuc husran prins in argesi saglam yazilimlari guncel
prinsin silverline ve vsı kitleri haricindeki kitleri ve yazılımları başka firmaların tecnomaxta enjektörler omvl nin ecomaxtaki enjektörleri bildiğiniz kırmızı valtek enjektör (Atikerin en alt seviye kitinde kullandığı enjektör) prinsin silverline veya vsı kiti haricinde durum bu, tecnomax taktıracağınıza gidin daha ucuza omvl taktırın aynı enjektör benzer yazılım, ecomaxı arabamın yanından bile geçirmem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #838 : Kasım 25, 2019, 22:43:04 »
Prins'i ben değil bu video anlatsın üstteki msjda yazdığım gibi prins bir üretici değil sadece parçaları birleştirip piyasaya sunuyor kaliteli üreticilerden malzeme alıyor ve piyasaya sürüyor ama sadece üst seviye kitleri iyi oda dünya para Toyota için gereksiz masraf.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #839 : Kasım 26, 2019, 13:57:04 »
Marka fanatigi degilim ben sorunsuz kullaniyorum isteyen istedigini taktirir